Rodičia sa rozvádzajú, máme s nimi kúpenú nehnuteľnosť. Čo ďalej?

sonapp2016
14. mar 2016

ako je to s delnim majetku ak mame na stvrtiny kupenu nehnutelnost, ja, manzel, moja mama, moj otec , kupili sme ju pred 9 rokmi v dezolatnom stave teraz sa rodicia rozvadzaju, nehnutelnost sme rekonstruovali sami aj to financovali (ja a manžel), ma hodnotu vyssiu o cca 30 ti eur, ako dalej ked mama chce dat mne ako dcere ale otec asi nebude chciet, poprosim orychlu odpoved, vopred dakujem

bosoriak
14. mar 2016

Porad sa s pravnikom. Dokazes investovat 30.000 eur do nehnutelnosti, ale nechces investovat par sto eur za odbornu radu. Toto je forum, kde su ludia-amateri a bez ohladu na to, co ti poradia, zaruku pravdivosti nikde nemas.
Este je tu skupina "Pravne poradenstvo", skus sa opytat tam.
Najma si nepolozila ziadnu otazku.

sissy27
14. mar 2016

otec asi nebude chcieť...a možno bude... možno nedá, možno odpredá za pôvodnú kúpnu cenu a možno len za nejakú symbolickú... a možno... najprv si to vydebatuj s otcom a ak sa nedohodnete, tak smer právnik...

pribinak
14. mar 2016

Najskor sa otca treba slušne spytat ake ma plány a co chce robit a potom si nájdi právnika

summerlili
14. mar 2016

Súhlasím s odpoveďou vyššie od bosoriak. Nejde o fazuľky, určite by som to riešila s advokátom. Poradila sa s ním presne čo a ako. A samozrejme, vážny rozhovor bez akýchkoľvek ultimátov s otcom.
Okrem toho, je samozrejmé, že musíte mať doklady o investícii do spoločného majetku.
Ešte, len tak, by som podotkla, že pokiaľ ste nehnuteľnosť kupovali už počas trvania manželstva, logický predpoklad je, že ste to kupovali do BSM, minimálne rodičia, nakoľko prostriedky použité na kúpu boli z BSM (logický predpoklad). A teda pokiaľ nie sú rodičia právne rozvedení (právoplatnosť rozsudku súdu o rozvode), nakladať musia so svojim podielom v BSM spolu, t.j. matka s otcom musia prejaviť svoju vôľu spoločne pri napr. darovaní svojho podielu z BSM dcére a pod. Nemôže len každý samostatne, matka za seba 1/4 a otec za seba 1/4, pokiaľ je ich podiel spoločný 1/2 v BSM.
Takže, PRÁVNIK !

tova
14. mar 2016

Zasnem ako vlastne deti chcu obrat rodicov este aj o spodne pradlo! preco ocakavas ze ti maju rodicia prepisat nehnutelnost na teba a muza????? to co za spratkov vychovali??? Najlepsie by ti bolo aby skoncili v domove alebo utulku??? hlavne ze si kpis nove auto a pojdes na dovolenku, trocha sa popredvadzas pred susedmi??? Byt tvojim otcom chcem 1/4 z terajsej hodnoty a trvala by som na predaji cudzej osobe, lebo od vlastnej dcery by sa tych penazi nedockal. 😠