Rozhodnutie - rodina či práca

21. sep 2022

V skratke opíšem. Vek 33, 1 dieťa 4 r. Dokončujem si rozširujúce štúdium, vďaka ktorému budem mať možnosť získať prácu snov, chýba mi ešte rok. Po 10 rokoch práce na zastupovanie PN, MD, RD, každý rok-dva som chodila z miesta na miesto, stále nový kolektív... Teraz by to mohla byť práca na trvalo, v krásnom prostredí, blízko domu, ktorá by ma napĺňala, ťahá ma tam ❤️.
Ide o to, že by sme chceli súrodenca pre nášho jedináčika. Lenže, je to ešte rok kým doštudujem, ďalší rok kým sa zabehnem v práci a kým mi dajú zmluvu na neurčito a potom neviem, či a kedy sa zadarí... Som mesiac po potrate (4-5tt). Už sa to stalo 3x. Neviem, či sa mám snažiť otehotnieť alebo sa venovať štúdiu a príprave na vysnívanú prácu. Potom zas mi utečú roky, dieťa potrebuje súrodenca, potom veľký vekový rozdiel, neviem, čo potom?
Ako by ste sa rozhodli vy?

pstrap
22. sep 2022

@zazkaa to patrí k tomu, ja som sa tiež vadila s bratom, keď nami plieskala puberta, v dospelosti sa to zmení. Pomáhame si, sme si oporou, naše deti sa spolu hrajú, a už máme iba otca, tak sa staráme obaja, ako vieme. Ale tak je to v našej rodine, nie všade sú také vzťahy.

zazkaa
22. sep 2022

@pstrap Presne ako píšeš, nie všade sú pekné a dobré súrodenecké vzťahy. Napr. ja mám brata, s ktorým si vôbec nerozumiem (tak to bolo od nepamäti), máme úplne rozdielne názory, nemám si s ním čo povedať, mám pocit, že je z iného sveta. Stretneme sa tak 2-3x do roka u rodičov. Žije v Nemecku, ale keby žil na Slovensku, aj tak by to nebolo častejšie.

sasesoe
23. sep 2022

Praca je na chvilku, surodenec/dieta navzdy. Praca bude i neskor a mozno i lepsia. Na druhej strane, ani s babom to este nemate iste. Nespekuluj zbytocne vopred, nechaj veci plynut a uvidis. Ak sa zadari babo, bude to skvele, ak by nie, stale mas aspon tu pracu. Moj pohlad je, ze za 10-20r nebudes spominat na oracivne uspechy, ale na cas s rodinou / detmi. A tiez az raz tu uz nebudes, tak v praci Ta nahradia, ale doma budes chybat a budu zit so spomienok + surodenec moze byt velka pomoc / utecha

andreatytler
23. sep 2022

Ako velmi ta bude mrziet ak sa rozhodnes pre pracu a po 3 rokoch uz neotehotnies a nebude surodenec? Ak velmi, tak by som sa bala cakat.

autor
23. sep 2022

@andreatytler toho sa práve najviac bojím

leskovael
23. sep 2022

Nie dieťa nepotrebuje súrodenca. Tieto vety zbožňujem... Sama píšeš, že si viac x potratila. Tak sa venuj zatiaľ práci a keď sa dieťa zadarí, tak bude dieťa

inaemre
23. sep 2022

Chod do prace a nic nesil. Pln si aj ine sny. Dieta pride sama ak to tak ma byt. Ked budes stastna tak sa tak ci tal skor zadari.
Alebo chces sediet doma a cakat ci sa podari? Vsetko odsunut na druhu kolaj a len sa snazit? A potom? Ked sa nepodari? Tak budes mat 37 a ziadne prcovne skusenosti?

ivec16
23. sep 2022

@marca12 suhlasim… budes mat vysnivanu pracu a lutovat ze si kvoli tomu nestihla mat dieta… za mna sa snazte dalej, nevies kedy sa podari, dostudujes aj keby si tehotna… pracu najdes aj potom

andreatytler
23. sep 2022

Ved to ze s tou pracou ma clovek pocit ze to ma viac pod palcom ako otehotnenie... to je castokrat uplne momo nasu snahu. Moze sa tiez stat ze sa budes sustredit na otehotnenie a nebude sa darit aj par rokov a potom ta zase bude mrziet ze si zabila cas co si mohla venovat praci.
Kedze uz teraz otehotnenie robi problemy, odhadujem ze bude robit este vacsie po par rokoch. Uz zial budes mat ten vek kedy sa to zacne prejavovat.
Moj nazor nie je objektivny, lebo ja som cakala na dieta velmi dlho a tak neprajem tu bolest s cakanim ziadnej zene a preto by som volila dieta. Ale sustredila by som na to vsetku energiu aby sa to stalo rychlo a nestratila tym prilis vela casu. Isla by som na vysetrenia ze preco 3 potraty a vytaminy, mozno aj IVF klinika ak sa na to citis. Ak by sa stale nedarilo dajma tomu do roka, tak by som sa zacala sustredit na pracu a popri tom stale skusala. Ono tak ci tak musis na pracu cakat este rok, takze ten rok by bola moja lehota kedy by som velmi intenzivne pracovala na dietati.
Suhlasim s tym ze dieta surodenca nepotrebuje, ale ak chcete druhe dieta tak nepotrebujete vobec ziadne argumenty a zdovodnenia. Jednoducho chcete a basta.😎 Vela stastia.

janickacrazy
23. sep 2022

Ja som to mala podobne, akurát na druhé dieťa som čakala 11 rokov. Chcela som dieťa, už sme sa začali aj snažiť a do toho prišla ponuka na prácu snov. Tak si vravím super, tak už skončíme so snažením. A hups, o pár dní som zistila, že som už tehotná. Nevedela som, či sa radovať či zúriť. Bola to totiž práca nevhodná pre tehotné. Aj tak som nastúpila, tehu som tajila dokým sa dalo. Keď sa nedalo, tak som musela odísť. Ale nič neľutujem. Držím palce aj tebe, nech je všetko ako má.

autor
25. sep 2022

@andreatytler
@janickacrazy ďakujem vám žienky... Tohoto sa presne bojím, že pre moje špekulácie mi moje telo povie dosť a budem môcť pracovať až do dôchodku... Ale zase, zažiť ten pocit, že otehotniem v práci a budem sa potom mať kam vrátiť, to by som chcela... Lebo pri prvom to bola taká neistota

autor
13. nov 2022

Baby, možno si ešte pamätáte na túto diskusiu. Idem doplniť aktuálne info. Na čas mám rozhodnuté. Pri preventívke gyn mi zistili zlú cytologiu - tzn.abnormalne bunky neznámeho pôvodu. Čaká ma ďalšie vyšetrenie a opakovaný ster. 😥 Hrozne sa bojím.

janickacrazy
14. nov 2022

Držím palčeky, aby si sa čoskoro vyliečila. 🍀

takacovama
14. nov 2022

joooj moja tak to mi je moc luto, no velmi dufam a zelam ti, aby to vsetko dopadlo dobre

autor
14. nov 2022

Nepoznáte niekoho, kto s tým má skúsenosti? Hlavne, či je reálne možné ďalšie tehotenstvo

eeffka
14. nov 2022

Ja sim to mala, chodila som na kontroly, odznelo to, mam 2.dieta

ibrunova
14. nov 2022

Poznám niekoľko žien, ktoré podstúpili konizáciu a mali potom deti. Neboj, bude dobre. Držím palce 💕

autor
14. nov 2022

@eeffka 💙
@ibrunova 💙 ďakujem žienky za podporu.

autor
14. nov 2022

@takacovama ďakujem 🥰

lienka9
14. nov 2022

Drzim palce aby vsetko dobre dopadlo.hlavne klud a pozitivne myslenie..