Rozpadávajúce sa manželstvo. Poraďte čo ďalej

zlatucka
12. feb 2008

Ked sme boli s manželom len frajeri bolo všetko super.aj cez plánované tehotenstvo.potom sme sa zobrali a išlo to hneď na druhy deň dole vodou.po citovej aj intímnej stránke.po pôrode sa o mňa a dieťatko staral.bolo to pekné snažil sa.teraz je rok po svadbe a on sa mi nevenuje.milujeme sa raz za dva týždne,ked sa ho opýtam či ma ľúbi,pozerá telku neodpovedá nepozrie na mňa.ked sa ho to opýtam cca po 10krát nepozrie na mňa iba povie že ja musím vedieť.nedotýka sa ma,neobjima ma,nehladka,nedáva mi pusinky proste mi vôbec nevyjadruje lásku.on vie že kvôli tomu trpím a plačem.ani to s ním nepohne.povedala som mu čo ma trápi,tváril sa pri tom ako keby som pri nom ani nebola.a potom mi povedal že ked ho neľúbim taký aký je mám si nájsť náhradu.čo mám robiť?chcem s ním ostať ľúbim ho a máme spolu dieťatko.ale on...ja už neviem.prosím poraďte mi.

brmbolec
26. júl 2010

@filipal budem sa sice dlhsie odhodlavat, ale asi mi nic ine nezostane, len manzelska poradna... 😔
@pifina pracu ma taku, ze si ju moze naplanovat, pracuje vacsinou doma za pc, vie si zadelit cas... a na dovolenke nemal so sebou dokonca ani laptop, telefon nastaveny, aby mohli volat len jemu... nic pracovne nevybavoval ☹

... niekedy mam chut niekam odist, nechat vsetko tak... ale nemozem, viem.

pifina
26. júl 2010

@brmbolec ake velke je vase dieta? nema zabrany len preto, aby vas dieta nevidelo pri "akcii"?

filipal
26. júl 2010

@brmbolec ale co by si nemohla!
su situacie, ked moze clovek urobit aj nieco neocakavane!

zufale situacie si vyzaduju zufale kroky. 😝

twinflame
26. júl 2010

brmbolec, ako spavate? mate spolocnu spalnu? spavate oddelene? spi dieta v izbe s vami? spi dieta na posteli s vami?

brmbolec
26. júl 2010

ahojte.

@filipal 😀 no ano, aspon pre mna situacia zufala je... skusim dnes obnovit zaprasenu temu s mm, mam obavu, ze sa nikam nedostaneme, ale skusim... 😔
@twinflame mame spolocnu spalnu i postel..
@pifina nase dietatko je predskolacik, s nami v posteli nespi, ani nespavalo, tomu sme sa ubranili 😅
...tak idem o chvilku na to, uff..

chillipapricka
27. júl 2010

brmbolec vidim,ze je nas viac s podobnym problemom aj ked nase polovicky v tom ziaden problem nevidia.Viem si predstavit co asi prezivas.Najviac ma hneva ten ich nezaujem nieco riesit a uz vobec rozpravat o tom je pre nich tazke.
jijitka s urcitostou viem,ze moj manzel nema inu orientaciu,ma v praci niekedy stres,ale ak mi povie,ze na to nema chut a je unaveny ked pride z prace tak na neho nenalieham. Ine je ako pise brmbolec,ked sme spolu na dovolenke mozme si uzit a on nema zaujem.pifina na to ci nema nejaku traumu z detstva som nepomyslela,dakujem za radu skusim sa ho na to tak nenapadne opytat, aj ked by bolo tazke z neho nieco take vytiahnut.Mrzi ma aj to,ze sa mi nezdoveri,ak ho nieco trapi a pritom ja by som mala byt ta,ktorej moze povedat vsetko.

pifina
27. júl 2010

@chillipapricka ono chlapi sa neradi zdoveruju, maju pocit, ze je to prejav ich slabosti a oni by predsa mali byt silni a vsetko zvladnut 😒 to treba pomalicky a postupne budovat doveru a moznost vyrozpravat sa ... treba na to vela trpezlivosti, ale myslim, ze to stoji za to
@brmbolec a ako ste na tom s rozhovormi o velkosti rodiny? planovali ste vacsiu rodinu? neboji sa mm, ze by si mohla otehotniet? mozno hlupe otazky davam, ale snazim sa najst nejaky zadrhel, co si mozno clovek neuvedomi a ani ho to nenapadne, ze by mohol byt problem prave tam ...

monaart
8. aug 2010

@liana
pekný príspevok akoby som čítala o sebe. najprv citový chlad, nezáujem a môj zvacsujúci sa smutok a túžba po milovanej osobe ktorú som pred očami strácala...až sa nakoniec vyspovedal druhej a ja som ostala nepotrebná a navyše. nezrelí chlapi ktorí sa zbadajú dosť pozde = kopec trápenia a starostí navyše. len škoda že sa to "ukáže" ked sa od nich žiada opora....a to nie je len randenie a chodenie.a kamošky???načo sú ti...a jemu sú na čo? rovnoprávnosť ako vyšitá. 😖

monaart
8. aug 2010

@liana
ale jeho odchod prišiel aj tak nečakane. predsa som dufala, že to nevzdáme!!!!ale na to treba dvoch!!! ☹

chanel5
21. aug 2010

prepacte, ze vam sem vstupujem a priznavam ani som vas necitala, len tak zbezne ale nazov vysthuje moju situaciu.
Mame 3 mesacnu dcerku a moj vztah s manzelom bol vzdy pekny, plny lasky a bola som na to velmi pysna. Prve vacsie nezhody nastali v poslednych mesiacoch tehotenstva mala som pocit, ze je manzel chladny, samozrejme som sa dozadovala lasky a nehy a dosiahla som este vacsi opak ☹
ale napriek tomu vzdy sa to daako urovnalo ateraz sa uz len tri mesiace hadame ja mam stale pocit, ze mi dost nepomaha, ze ma nemiluje atd...bojim sa, ze tymto spravanim dosiahnem uplny koniec ale neviem si pomoct le mi z toho hrozne ako taketo zalezitosti riesite, neviem co robit, 3 dni vsetko fajn a potom ma prepadne pocit, zacnem mu vsetko vycitat a potom len hadky, ktore zial naberaju na obratkach:(

chanel5
21. aug 2010

chcem este dodat, ze manzelmi sme rok a predtym sme spolu chodili 2 roky a z toho rok spolu byvali...

suzik77
21. aug 2010

@chanel5 neboj, to pominie. ja nie som vydata, pozname sa takmer 6 rokov, z toho 3 spolu byvame a tiez po narodeni malej bolo vela vela hadok, suviselo to aj s tym, ze sa nam obom obratil zivot naruby, na vsetko sme boli sami, ziadna mama, ziadna svokra, ziadni surodenci, nic, sme tu v meste uplne sami a to sa odzrkadlilo aj na nas, hlavne nastala unava, s tym suvisel hnev, stres, bezradnost... dnes ma mala 6 mesiacov a my sme sa uplne v pohode ukludnili a aj ten nas "manzelsky" zivot zacina naberat na obratkach. myslim si, ze sa to aj u teba utrasie, len co si zvyknete na ten vas novucky prirastok... my sme sa fakt este tak pred mesiacom-dvomi neskutocne casto hadali a to aj pre uplne blbosti. ja unavena, nevyspata, vystresovana (mala ma reflux, tak aj mierne problemy boli zdravotne), on tiez unaveny, tak boli hadky. jednoducho predpokladam, ze hadky pri prvom dietati nie su iba vo vztahu, ktory je vymysleny, alebo vo vztahu, kde dieta ked sa napapa, tak spi, potom znova papa a znova spi.... potom sa hra - samucke, potisku, bez problemov a znova spi ..... a blabla blablabla.... ale takych deti je ako safranu, ako sa hovori... tak vyckaj casu, zlepsi sa to 😉

a chcela som vlastne napisat to, ze aj u nas to malo taky priebeh, ako u teba. na konci tehotenstva som mala pocit, ze ma absolutne odmieta - vlastne ma aj odmietal, ale preto, lebo sa bal o malu, aby sa nieco nestalo (mala som v 6.mesiaci krvacania), ale odmietal ma aj pocas prvych 3-4 mesiacoch po narodeni, tak som tiez bola nestastna, tiez som si to vylievala tym, ze som mu vycitala, ze mi nepomaha a tak... a to este donedavna.
no a zacala som "listockovu" metodu. vecer, ked on uz spi a mna nieco serie, tak mu napisem na listocek, ze co ma stve a on si to rano precita. potom sa snazi viac, ako ked mu to poviem a pohadame sa 😀

eaka
22. aug 2010

u nás to bola skôr taká listová metóda, písala som celé litánie...on si to prečítal na druhý deň v práci.. mal čas to rozdýchať, ukľudniť sa, zvoliť si prístup, reakciu... 😉 ale čo sa sexu týka, tak ten som pre zmenu odmietala ja... celý rok... aj pre to bolo kopec sporov... ale je rozdiel sex a láska, intimita, pritúliť sa, pohladiť, to dieťatku (v brušku ani na svete) neublíži... 🙂

chanel5
22. aug 2010

@suzik77 Dakujem, si ma povzbudila. Tiez dufam, ze je to len daake prechodne obdobie, len ked tie hadky zacinaju byt stale horsie a horsie, vidim, ze manzel uz straca so mnou trpezlivost:(((na jednej strane ho chapem a na druhej mi je luto, ze nevie pochopit on mna.

suzik77
22. aug 2010

@chanel5 im sa to tazko chape, v robote si to odsmrdia (teda aspon ten moj ano) 🙂 potom pridu domov a ked po nich nieco ziadas, tak je hadka na svete. lebo muzi si myslia, ze doma tych 8-10 hodin, co su oni prec, ty robis hovno..... ved mas "dovolenku", nie? 😖
ved uvidis, ako sa to utrasie. tu sa to utriaslo celkom fajn, su este chvile, ked sa to vrati do starych zlych cias, ale je to uz naozaj len sem-tam. uz si trosku uvedomuje, ze nase dietatko mat pocas dna na starosti nie je med lizat, hlavne, ked mam vsetko, skutocne vsetko na starosti iba ja a nema mi kto pomoct... zelam ti, aby si to uvedomil aj ten tvoj..

chanel5
22. aug 2010

@suzik77 no len ten moj pracuje z domu, a presne ako pises cosi chcem, je hned zvada ale hlavne sa vadime, lebo on cez vikend na futbal musi ist a ked som ho poziadala, ze chcem 2 x do tyzdna chodit cvicit div z koze nevyletel, ze mala je este mala a ako mozem na nieco take pomysliet(pritom malu nekojim), takze ten problem nie je, ze bude za tu hodinku hladna a on ju nebude vediet nakrmit. Ma 3 mesiace ja neviem kde robim chybu....
No a presne uz som aj pocula vsak mam predsa matersku dovolenku 😒
ja len dufam, ze sa to daako utrasie , lebo ma to trapi ale niekedy si myslim, ze uz mu nikdy neodpustim to ako sa obcas zachoval.....

daisy7
31. okt 2010

Dobry den, som vydata 10 rokov a mam 9 rocnu dcerku. Manzel sa pred 5 dnami odstahoval so spolocnej domacnosti, s tym ze s nami uz nechce byvat. Neciti sa doma dobre, kvoli tomu ze sme sa stale hadali. Vzdy ked sme sa rozpravali, co mu vadi, vzdy vravel ze je velmi spokojny. A nakoniec odisiel. Rodicom povedal, ze je realna sanca ze sa vrati, mne vravi nieco ine, ze medove motuzy mi popod nos tahat nechce a momentalne nevidi moznost sance sa vratit. Rozvadzat sa nechce, je to vraj len papier. Chce sa s nami stretavat, chce s nami chodit na veceru, ale zit s nami nechce. Monemntalne neciti, ze ma lubi. Vobec neviem ako v tejto veci pristupovat, napisala som mu ze ho strasne lubim a urobim pre nasu zachranu manzelstva vsetko. Ked som sa ho spytala ako so ziadostou o rozvod, povedal ze rozvadzat sa nechce je to len papier, a napise to vtedy ked bude na to mat cas. Nerozumiem mu. Napatie citi vraj cely rok, avsak cely rok mala tazko choru maminku, ktora v july zomrela. Bolo to tazke obdobie. Budem velmi rada, ked mi napisete svoj nazor. Pa

filipal
31. okt 2010

@daisy7
je mi luto ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
ale vies, napisat muzovi, ktory odchadza, ze ho strasne lubis je takticka chyba.
teraz nerob nic. musi to trochu dozriet. ty sa snaz dat dokopy a hlavne sa mu nedoprosuj. najlepsie by bolo vobec ho nekontaktovat. vydrzis to?

daisy7
31. okt 2010

Toto mi kazdy radi, aby som ho nechala sameho prist na to co stratil, len stale chce komunikovat, kde idem do roboty, aky som mala den. Pride domov na veceru a potom pozrie telku a ide spat na internat alebo k rodicom. Doma s rodicmi tiez nechce komunikovat o tomto probleme. Je velmi prepracovany, momentalne neciti nic, a nechce zostat v manzelstve. V stredu idem ku psychologovi. Myslis, ze je to dobry napad? Manzel povedal, kazdemu kto mu povedal ze potrebuje odbornu pomoc, ze s debilmi sa rozpravat nebude. Je uplne vyhorety



daisy7
31. okt 2010

@filipal Toto mi kazdy radi, aby som ho nechala sameho prist na to co stratil, len stale chce komunikovat, kde idem do roboty, aky som mala den. Pride domov na veceru a potom pozrie telku a ide spat na internat alebo k rodicom. Doma s rodicmi tiez nechce komunikovat o tomto probleme. Je velmi prepracovany, momentalne neciti nic, a nechce zostat v manzelstve. V stredu idem ku psychologovi. Myslis, ze je to dobry napad? Manzel povedal, kazdemu kto mu povedal ze potrebuje odbornu pomoc, ze s debilmi sa rozpravat nebude. Je uplne vyhorety

filipal
31. okt 2010

@daisy7 ano, k psychologovi chod. ale nie vzdy ta spravne usmerni...su rozni psychologovia.....
cize, mal by to byt skuseny clovek. a potrebuje ho hlavne tvoj manzel.
nemala by si svojmu muzovi dovolit chodit k vam na veceru, na telku....to co ma byt? ked odchadza tak zo vsetkym, do dosledkov. na tom trvaj. inac nepociti, co stratil. musi sa odstahovat.
na dcerku ma pravo, ale nech si ju len vyzdvihne a robi jej program.

eaka
31. okt 2010

@daisy7 presne, ako vraví filipal, to si ako predstavuje, že sa odsťahuje, ublíži a bude chodiť stále na večeru??? no čo si Ty hotel?? reštaurácia? keď nechce žiť v manželstve, nech si aj sám varí a čučí si telku tam, kde aj spáva! s psychológom držím palce, aby si natrafila na takého správneho, aby Ti pomohol dať sa dokopy a nezhadzovať sa pred mužom, ktorý Ťa takto ponížil a správa sa ako pupok sveta. Mužovi sa neozývaj, rob si vlastný program a na spoločnú večeru Vás môže akurát tak pozvať niekde von a nie, že príde k Vám a Ty mu navaríš!!

daisy7
31. okt 2010

@eaka Si perfektná, normálne som sa zasmiala ?)

daisy7
31. okt 2010

@pifina 9 rokov, a odišiel preto lebo mal pocit, že sa len hádame. ☹ vraj

eaka
31. okt 2010

@daisy7 teším sa... krok tým správnym smerom... 🙂

daisy7
31. okt 2010

@eaka Asi som strašne slabá, nedokážem sa momentálne postaviť hlavou hore ☹

eaka
31. okt 2010

@daisy7 ono sa to ľahko píše, ale ťažšie urobí...ja som na tom veľmi podobne... ale držím Ti palce, aby sa Ti to podarilo.. 😉

daisy7
31. okt 2010

@eaka A čo sa Ti stalo?

eaka
31. okt 2010

@daisy7 no to je na dlhé a komplikované rozprávanie, ale tiež sa proste nedokážem odpútať a rozhodnúť sa, hoci si mnohokrát poviem, že toto je už moc a teraz je toho už dosť ... a pritom v hĺbke viem, že to aj tak neutnem... je to začarovaný bludný kruh...

daisy7
31. okt 2010

@eaka Budeme to musiet nejako zvladat 🙂