Rozpadávajúce sa manželstvo. Poraďte čo ďalej

zlatucka
12. feb 2008

Ked sme boli s manželom len frajeri bolo všetko super.aj cez plánované tehotenstvo.potom sme sa zobrali a išlo to hneď na druhy deň dole vodou.po citovej aj intímnej stránke.po pôrode sa o mňa a dieťatko staral.bolo to pekné snažil sa.teraz je rok po svadbe a on sa mi nevenuje.milujeme sa raz za dva týždne,ked sa ho opýtam či ma ľúbi,pozerá telku neodpovedá nepozrie na mňa.ked sa ho to opýtam cca po 10krát nepozrie na mňa iba povie že ja musím vedieť.nedotýka sa ma,neobjima ma,nehladka,nedáva mi pusinky proste mi vôbec nevyjadruje lásku.on vie že kvôli tomu trpím a plačem.ani to s ním nepohne.povedala som mu čo ma trápi,tváril sa pri tom ako keby som pri nom ani nebola.a potom mi povedal že ked ho neľúbim taký aký je mám si nájsť náhradu.čo mám robiť?chcem s ním ostať ľúbim ho a máme spolu dieťatko.ale on...ja už neviem.prosím poraďte mi.

lucka1987
16. nov 2010

@s.i.m.k.a1 fuuuuu moja no tak to nemas vobec ruzove.... chuda... aj tie penieze miznuce aj to ako a posiela do prace.... no naozaj ch*j ..
my sme mali s mojim tiez chvikove stavy... ale ja som dost naladova a mam vseliake stavy, takze sa aj rada sem tampohadam.. no a mm je taky ze ked sa ho dookola pytam preco ? a ci ma lubi atd. tak mi vedel povedat nieco smiesne.. no a teraz je priitulny ako maciatko...
povedala som mu ze potrebujem nehu a tak.. ze chem aby ma hladkal a podobne...no najviac som zistila ako ma love, ked sme mali pred par dnami tazke obdobie (abort) a podrzal ma ako nikto. sprava sa ku mne tak, ze som sa s tym dokazala vyrovnat takmer hned.... no a aj po 3 rokoch aj mesiaci som donho zalubena ako na zaciatku ( aj ked to uplne poblaznenie uz pominulo)

lucka1987
16. nov 2010

@s.i.m.k.a1 a to si si naozaj nic pred svadbou nevsimla kolko ste boli pred svadbou spolu? normalne sa mracim ako to citam az mi je zle.... posli ho do riti... kurnik sopa.. musis byt trochu bojovna a nebyt zavisla na nom.... nech si nemysli ze je panon sveta a vasi vedia co vsetko sa u vas deje?

janemari
16. nov 2010

@lucka1987 normalne ti zavidim zakeho muzika 🙂

s.i.m.k.a1
16. nov 2010

@lucka1987 to s tom co sa ti stalo ma mrzi... mna ten moj vobec nepocuva, ze mi chyba neha a tak.. ked sa chcem o nas rozpravat tak sa len rozculi a odide abo ho ja poslem prec.. dnes som zistila, ze si zobral pred dvoma mesiacmi pozicku - o com som ja nevedela - a ete si na ten isty ucel pozical aj od rodicov.. a nechapem, kde su peniaze a co s nimi urobil.. nasi o tom vedia a mama sa uz o tom so mnou ani bavit nechce... ma toho plne zuby a strasne ho zacina nemat rada.. keby mam robotu a mam si z coho platit najom, uz tu niesom...

lucka1987
17. nov 2010

@s.i.m.k.a1
@janemari no asi som sem dobre zavitala na tuto stranku.. riadne si uvedomim aky hajzly existuju.... a je mi to luto..... a to ked sme mali mensie krizi som ja robila z komara somara a myslela som ze sa svet zrutil ked ma chvikami nepocuval alebosa mi zdal chladny.
neviem ako ti poradit... to ti myslim neporadi ani ta co to zazila, lebo kazda sme ina,anie kazda zena sa dokaze presadit pred svojim muzom.
len naozaj skus vsetky cesty ako nezostat pri nom...
ved on nie je normalny?? to aj takí chlapi existuju? 😕
aj ja som mala dost zly vztah pred mojim mm no zacal sa ked som mala 17 a trval dva roky, ale tam slo o ine ceci ( sex sme museli mat za kazdu cenu ak ked som nechela, sem tam zavital do bordelu, a pretiahol vsetko co sa hybalo, a pil) no a koonecne som sa spamatala ked som zistila ze naraz chodi aj s mojou "kamoskou", ktora s nim ostala tehotna (vzali sa ...a do pol roka aj rozviedli, a ked uz som bola vydata tak mi zacal vyvolavat ze ma chce spät 😅 )

chlapi su naozaj rozni. len musis byt silna. ta robota je o nicom ked si ste na MD. lebo to co ti teraz daju na malu tak ked budes zarabat ti z toho vezmu.
a u vasich byvat nemozes? aspon kym ti neskonci MD?

martina2001
17. nov 2010

@s.i.m.k.a1 čítam tu tvoje príspevky a napadá jedine moj ex, ale on už má diagnózu láska k hracím automatom a som rada že som ho poslala niekam už pekne dávno a to mal malý 3mesiace, ja som bola na materskej a keď mal malý 11mesiacov som sa musela vrátiť do práce, keď som chcela žiť a popri tom platiť jeho dlhy. vyslobodila som sa s toho až pred 2rokmi posledným exekútorom, lebo by išli mne po byte. Čo má teraz nechci vedieť, ale mňa to už netrápi, všetko čo mal dlhy pred vysporiadaním BSM sú vyplatené, ale mnou dokiaľ som nechcela prísť o byt. Začni čím skor s riešením situácie, u nás sa ťahal rozvod 2roky a ďašie dva BSM. Neboj nájdeš niekoho kto bude milovať teba aj tvoje dieťa, si mladá a nedokašli si život kvoli blbcovi. Ja som mala viac rokov ako ty a začinala som od začiatku s mojim manželom terajším, zobral si mojho syna za svojho a tak aj spolu žijeme ako rodina. V každom vzťahu máš dobré aj zlé dni, ale dvaja rozumný ľudia to stále vedia vyriešiť, tak sa neboj ničoho nového.

eaka
17. nov 2010

@s.i.m.k.a1 chcela som Ti napísať niečo ako @martina2001, že ak berie pôžičky bez Tvojho vedomia a to s tými peniazmi, že to nebude žiadna sranda a ešte to nakoniec budeš splácať Ty, tie jeho dlhy...ako jeho žena...takže by som to riešila buď tu v téme paragrafy, alebo rovno na nejakej právnej poradni, že aké máš podniknúť kroky a už podávať žiadosť o rozvod... ak nebude splácať svoje dlhy on, budeš Ty...a nikto sa nebude pozerať na to, že máš malé dieťa a že z tých peňazí, čo si napožičiaval, si nevidela ani korunu... tak rýchlo konaj, nech je škoda čo najmenšia!

janemari
17. nov 2010

Nechapem takych sebeckych chlapov,ktory robia vsetko,alen aby im bolo dobre a akoby nemysleli co bude do buducnosti.Tie pozicky nie su sranda a hlavne ked zena caka dieta,alebo ma male dieta a musi ist kvoli tomu do prace aby mohla muzove podlznosti splacat.A pritom on si bude uzivat aj nadalej. 😠

lucka1987
17. nov 2010

@s.i.m.k.a1 koli tym pozickam ti doporucujem opytat sa pravnika , (z materskej si ho dovolit asi nemozes ale na urade prace soc.veci a rodiny v kazdom meste byva jeden bezplatne.....) na bezpodielove spoluvlastnictvo manzelov. moj otec to vyuzil koli mame ktora ked sme boli este deti si brala hodne poziciek od tych rychlopozickarni.. a bal sa ze prideme o rod. dom.... pretoze mala napoziciavane cez 500 tis. hodnota domu cca 4 mil. a oni nam zacali pisat ze dom bude predmetom exekucneho konania......(potom sa nastastie aj rozviedli, no tych 500 tis. jej zaplatil dlhy...)
skus sa opytat toho pravnika

janemari
17. nov 2010

@s.i.m.k.a1 baby maju pravdu,treba zajst za pravnikom.Druhy i mozu radit co a ako ale pravnik je pravnik.Aj ja veci uz riesim len cez neho.A cim skor pojdes tym mensie skody budes musiet napravat 😉

wandalina
17. nov 2010

@janemari,ja nemam slov,to co bolo za chrapuna?? ale inak dost mi to pripomina toho mojho ex..

janemari
17. nov 2010

@wandalina ja vo svojom okoli okrem muza takeho chlapa nepoznam.Jemu zivot riadi mamicka a sestry,sam nevie ani prdnut.chceli riadit aj mna a ja som sa nedala a tam bol problem.chcela som mat svoju rodinu,svoju domacnost ale jednoducho ked mas niekoho stale za chrbtom sa to neda.Ked som aj nieco robila,prisla svokra a komentovala to,ked som chcela nieco viac ako ona bolo zle a podobne.Najviac mi vadilo to,ze chodili do domu bez klopania,kedy chceli a nikdy som nevedela kedy sa zjavia. Ked som sa s muzom na niecom dohodla on to isiel prebrat s mamickou a ked sa jej to nepacilo,hned to zmenili.Skratka ked som ja nieco chcela uz bol ohen na streche. 😠

lucka1987
17. nov 2010

no asi vam to moc nepomoze vo Vasich dost zlych zivotnych siuaciach ale aspon sa zasmejete a odlahcim temu :

Viete aký je rozdiel medzi mužom a jogurtom?
Jogurt má aspoň nejakú kultúru.

V živote muža sú štyri obdobia:
1. obdobie, keď verí na Mikuláša
2. obdobie, keď neverí na Mikuláša
3. obdobie, keď robí Mikuláša
4. obdobie, keď vyzerá ako Mikuláš

to mi prave doslo mailom

ttrrinitty
17. nov 2010

lucka 1987 - 🙂 tak tie obdobia si teda vystihla 🙂
s i m k a1 - nemáš to vobec lahké,ale ak ho chceš opustit,tak konaj podla mna čím skor,ako to tu čítam,jeden lepší prípad od druhého,títo chlapi ☹
Aj my s malou už vyše týždna bývame u našich,no nieje to žiadna sláva,kedže malinká je tu ako odtrhnutá z retaze pri babinke a dedkovi,ale dúfam že sa časom unormálime,býva tu aj moj bráško s priatelkou,takže fakt niekedy na nevydržanie,už nie som ani ja a ani malá zvyknutá na takýto stály ruch u nás,žiadne súkromie,niečo svoje a tak,ale sama seba presviedčam že musím vydržat ☹ MM bol zatial raz za malinkou a každý den vypisuje smsky ako ma miluje,no.....nejak to už nezaberá....nestačí mi to,neverím mu a priznám sa uvažovala som aj o prípadnom vrátení sa,no za mojich podmienok a za jeho obrovskou zmenou,no o tom silno pochybujem,takže....takto to zatial u nás vyzerá,a kedže on svoju zmenu správania sa nerieši,tak to aj takto zostane..

lucka1987
17. nov 2010

@ttrrinitty rada sa zasmejem na takychto vtipoch
tiez to nemas ruzove.... hlavne neustupuj.. mysli na seba a dceru... teda nemozem nejako radit lebo som nebola v takej situacii a dufam ze ani nebudem... vela sil prajem.. asponze mas kam ist.. su take, co sa nemaju kam uchylit

janemari
17. nov 2010

@ttrrinitty ja by som slubom,ze sa zmeni neverila.lebo ked sa niekto chce zmenit tak sa zmeni a neslubuje.

mywiel
17. nov 2010

@s.i.m.k.a1 nejako mi padli oci na tvoj prispevok, si silna na to ze mas 19 rokov fakt obdiv a tvoj muz ma 32r. a sprava sa ako pubertiak. V jeho rodine tiez jeho otec mame vzdy vycital ked jej dal peniaze, ci z kde to videl, ze zena ma zvladat dieta, domacnost a este aj zarabat aby si nemusela poziciavat od manzela?! Ved co je to za blbost, ze si od neho poziciavas, ste manzelia tak peniaze su spolocné, nie jeho ci tvoje.

janemari
17. nov 2010

@mywiel aj u nas to muz delil na moje a tvoje.Ale staral sa kde davam peniaze ja a ked som sa ho opytala,kde dava peniaze on tak do toho ma nic 😠 Su to skrataka vypocitavy ludia.A ked so pocula ako svokra hovori,svadobne peniaze ste si mali rozdelit na dvoje a nie kupova veci do domacnosti som si myslela ze ma od zlosti rozhodi.Pritom som komplet byvanie zariadila ja od spotrebicov az po nabytok.

mywiel
17. nov 2010

Este ma napadlo, teda ak obe strany maju zaujem este nieco zmenit k lepsiemu a stale je laska na oboch stranach skusit manzelsku poradnu, teda nejaku tretiu nezainteresovanu osobu co vas nepozna a vie vam poradit ako riesit urcité problémy a situacie lebo ma na ne profesionalny pohlad a hlavne neutralny.

p3tra11
17. nov 2010

k tym vztahom s peniazmi, ja zatial chodim na vysoku, dokonca na denne studium, zamestnat sa popri skole je pre mna nemozne, a moj manzel mi plati v podstate vsetko...od cestovneho az po topanky...

filipal
17. nov 2010

kocky, pres od takych sebcov!! samym vam bude lepsie, to mi verte!

@s.i.m.k.a1 ved ten tvoj exot by ti musel platit riadne vyzivne, na teba aj na dieta....nemala by si len matersku.
on vyuziva, ze si mlada a neskusena! nejaka skusena zena by mu dala!!!! prasil by z domu, ani by nezastal!!!
prosim ta a tie straty 150 € to je taxa v erotickom salone....neboj, ten si uziva a z teba si urobil sluzku. ☹ ☹ ☹

mywiel
17. nov 2010

@filipal presne mna tiez napadli slapky ze kde sa stracaju peniaze, no najskor tam bohuzial. A este aj to ze konci v praci o 4tej a domov chodi o 7mej, no za tri hodiny sa da toho dost stihnut.

filipal
17. nov 2010

@mywiel jednoducho by som to netolerovala....viem, ze sa mi dobre hovori, ked som uz za vodou a mam dobreho muza.
ale nebolo to vzdy tak.
tiez som mala prveho muza riadneho egoistu, lakomca - ale nebala som sa samoty a rozviedla som sa.
asi najtazsie je si priznat vinu a povedat si: tak v tomto chlapovi som sa riadne zmylila a nemienim svoj zivot prezit v takomto ponizeni....

mywiel
17. nov 2010

@filipal podla mna ak si vazime samu seba treba to vyriesit cim skor, lebo takyto chlap co si vas nevazi z vas vycicia vsetku energiu a znici vas, nenechajte sa ponizovat, mate svoju hodnotu. Bud si vazi co prenho robite alebo ste len na ich obskakovanie, proste to ze zaraba a vy sa starate o domacnost a deti mu este nedava pravo sa takto k vam chovat, aj vy pracujete cely den akurat za to nedostavate tolko penazi kolko on, v tomto je to nespravodlivé lebo casto su zeny este aj odrezané od socialneho zivota a su zavreté doma, lebo s malymi detmi sa vzdy neda chodit von a vecer si vyrazit s kamoskami tak on, vsak zena sa o deti postara a on je volny ze.

filipal
17. nov 2010

@mywiel mudro pises. 🙂
musime si vazit same seba, potom to uz ide lahko 😉
problem je, ak zena potrebne sebavedomie nema...vtedy potrebuje pomoc.
snad pomoze ta poradna.

mywiel
17. nov 2010

@filipal prave odrezané zeny od socialneho zivota si nevazia samé seba a pochybuju o sebe, lebo jediny nazor co na seba maju je ten muzov, preto treba si vyhradit aj cas pre seba, svoje zaujmy, konicky, sport aspon raz tyzdenne sa venovat len samej sebe nech nie su vo vsetkom zavislé na muzovi.

mywiel
17. nov 2010

Ziadny, ziadny clovek nestoji za to aby ste mu obetovali vasu zivotnu energiu ked vas zhadzuje a nevazi si vas, je to strateny cas.

claudica
18. nov 2010

Ahojte, teraz to tu čítam - a @mywiel, @filipal - 100 % súhlas... + vlastná skúsenosť... 😵

janemari
18. nov 2010

Co sa tyka toho socialneho odrezania od sveta to poznam,aj ked som chodila do prace,ale to bolo vsetko.Byvali sme mimo mesta,takze jediny ludia okrem muza aj jeho rodicov ktorych som mohla stretnut boli susedia.Lenze aj stymi som sa nesmela bavit,lebo hned bol ohen na streche.Stale ten isty kolobeh praca a domacnost.Predtym som mala kopu zaujmov,vela znamych stale sa nieco dialo a ja nieco robila.Postupom casu som zistila ze som zacala upadat ci fyzicky,alebo psychicky.Pribrala som,nemala cas na seba,ist ku kadernicke a myslenie?To ani nehovorim,uz som bola taka zblnuta s muza ze som si nevedela zratat ani 1+1.Ked som chcela ciatat knihu hned mal poznamku zase citas?ked som zacala cvicit sa mi smial. Vykrikoval mi ze som tucna a hlupa,ze jeho neteri ani po clenky nesiaham.A o mala on cca18 rokov vsetko dostava rovno do ... Moje sebavedomie ziadne.A paradox je ten,ze keby ste videli mojho muza aky je skaredy,zeby ste si onho ani bicykel neopreli.A takyto clovek ma dokazal uplne zdeptat. 😒

wandalina
18. nov 2010

@janemari,tomu ver ze je vela takych chlapov,ale vela zien sa tvari navonok ze je vse ok a maloktora o tom otvorene hovori...nas vztah tiez riadila svokra,a bola to casovana bomba..