Rozpadávajúce sa manželstvo. Poraďte čo ďalej

zlatucka
12. feb 2008

Ked sme boli s manželom len frajeri bolo všetko super.aj cez plánované tehotenstvo.potom sme sa zobrali a išlo to hneď na druhy deň dole vodou.po citovej aj intímnej stránke.po pôrode sa o mňa a dieťatko staral.bolo to pekné snažil sa.teraz je rok po svadbe a on sa mi nevenuje.milujeme sa raz za dva týždne,ked sa ho opýtam či ma ľúbi,pozerá telku neodpovedá nepozrie na mňa.ked sa ho to opýtam cca po 10krát nepozrie na mňa iba povie že ja musím vedieť.nedotýka sa ma,neobjima ma,nehladka,nedáva mi pusinky proste mi vôbec nevyjadruje lásku.on vie že kvôli tomu trpím a plačem.ani to s ním nepohne.povedala som mu čo ma trápi,tváril sa pri tom ako keby som pri nom ani nebola.a potom mi povedal že ked ho neľúbim taký aký je mám si nájsť náhradu.čo mám robiť?chcem s ním ostať ľúbim ho a máme spolu dieťatko.ale on...ja už neviem.prosím poraďte mi.

janemari
19. nov 2010

@martina2001 tak to je tiez muz,nema zaujem o dieta a ani neplati,este by mu vyhovovalo keby si ho chovala ty,nie?

martina2001
20. nov 2010

@janemari čo by chcel moj ex ma dáko netrápi, my máme teraz kompletnú rodinu, ale bez neho našťastie. Akurát som komunikovala s matkou jeho druhého dieťaťa a ani tam sa nestará. Tak mu prajem šťastnú cestu do horúcich pekiel 😀

janemari
20. nov 2010

@martina2001 no fajne,to je teda d...l,kade chodi tade robi. A teraz som si vsimla ze si aj ty tehulka gratulujeeeem. 🙂

martina2001
20. nov 2010

@janemari asi tak je to s ním, len tú jeho babu trochu ľutujem ja v blbej situácii, ale zas na druhej strane ma čo chcela. S ďakujem pekne 🙂

janemari
20. nov 2010

@martina2001 ja si tiez hovorim,aky by za mnou prisla muzova nejaka draha a chcela nejake info,alebo by mi prisla nadat ,ze aky je on chudak,tak by som jej o nom nic nepovedala,lebo ja tak by mi neverila.

martina2001
21. nov 2010

@janemari no mi volala je dosť ďaleko, že čo on je zač a tak a ja jej hovorím že myslíš pred 12rokmi bol iný? robil to isté a aj preto sme sa rozviedli 😀

janemari
21. nov 2010

@martina2001 taky chlap sa nikdy nezmeni,skor mam pocit,ze sa to len zhorsuje.

martina2001
21. nov 2010

@janemari šak mi s toho bolo strašne smiešno jak mi to ďoležito vysvetľovala čo je to za sviňu a ja nič, neprekvapovalo ma to, sa divila, len nemala čomu, lebo ten ex je také hovado 😀

janemari
21. nov 2010

@martina2001 keby si jej to povedala aj skor kym nemala dieta tak by ti neverila.

martina2001
22. nov 2010

@janemari fakt neviem , je to jej problém, vybehla raz na mňa že som jej mala zavolať čo to je za debila a ja počúvam, že čo? nemá to zmysel

janemari
22. nov 2010

@martina2001 co chcela?Ze ty si jej mala volat?Co je chora?Ja viem podla seba,ze mne hovorili co je zac jeho rodina a neverila som im,hrali divadielko a velmi dobre.A tak isto to vidim aj teraz,zavesil sa na byvalu,pisala som si snou a samozrejme ze ho obhajovala.Tak som sa vykaslala na nu,som jej len tolko povedala,ze ja ju nebude presviedcat,viem co som si prezila.Ona sama na to pride,len aby nebolo neskoro.Lebo je vydata a ked jej rozbije manzelstvo tak som zvedava aka bude pri nom stasna.

martina2001
22. nov 2010

@janemari fuuu no on si narazil slobodnú mamičku, zahral ideálneho smútiaceho chlapa po rozvode, čo s ním manželka vydrbala najviac na svete 😀, a prejavil sa jak zostala tehotná, a ona si nevšimla, že odkedy začali spolu, nerobí nič len po herňach chodí. A teraz keď volá ta jeho, furt počúvam ako ľutuje že mi hneď nezavolala a podobne, že už teraz chápe že som mu volala len o výživné a aby došiel na súd to konečne skončiť, šak to bol nekonečný príbeh. Našťastie už dávno za mnou a konečne už žijem slobodne a šťastne

janemari
22. nov 2010

@martina2001 presne ako moj,vyvolava tej svojej aky je chudacik,aka som ja svina,co si on vytrpel kym som otehu,ze teraz si nemoze vychutnat tehu a pritom ma len psych.stresuje,zeby kupil nejake vitaminy,alebo ovocie aby sa male dobre vyvijalo a toboz aby nieco kupil pre male to z nepovie,ako strasne schudol,aky je strapeny a ze ja som od neho odisla anie ze ma vyhodil/a nie prvy krat/.A ona mu vsetko pekne papka a veri mu to.

martina2001
22. nov 2010

@janemari nech papá, ale potom uvidí, on sa zmení ale len do chvíle keď si ňou bude istý

janemari
22. nov 2010

@martina2001 presne toto viem. Hovorim,rozbije jej manzelstvo a ked sa k nemu ona nastahuje tak uvidi.Alebo staci ked nebude skakat ona ako on piska tak bude vidiet co bude stvarat.A dopriala by som kazdej jednej co ho tak lutuje a mna odsudzuje aby ho zazili aspon a na par tyzdnov.

martina2001
22. nov 2010

nechaj ju, dostane čo jej patrí
@janemari 😀

janemari
22. nov 2010

@martina2001 no uvidime ako to tam dopadne,ale urcite najde rovnaku naivku ako som a co mu sadne na lep.

martina2001
23. nov 2010

@janemari tak nech sa im potom darí 😀

janemari
23. nov 2010

Nejako to tu druhe kocky flakaju 😕

bodka70
23. nov 2010

@janemari , asi sa presunuli do feministiek 😉

janemari
23. nov 2010

@bodka70 dakujem za info 🙂

tormenta
1. dec 2010

tak a som tu po dlhsom case zas....byvame uz sami,ale ze by sa nieco zmenilo sa neda povedat...niekedy je to aj horsie.stale praca,praca,praca a ja nic.pride z prace naje sa a do polnoci len a len notebook.ziadne slovka,neha,pohladenie...nic.proste nezaujem,vidi len svoje.ja chapem ze musi robit,ale zas az od rana do polnoci sa venovat praci,mi pride na hlavu.stale ho prosim o lasku,normalne sa ponizujem.s nim to ani nepohne.este na mna vyskoci ked ho poprosim aby si ma vsimal,odbije ma,ze sa musi sustredit.do polnoci robit vladze a ako ideme spat uz je unaveny,ale na svoje veci nie je.stale len placem,neviem co mam robit aby sa to zmenilo,ja sa snazim,som aj mila,ma navarene,oprate,ozehlene,upratane proste vsetko....nic si nevazi,ziadna vdaka a slovo lubim ta uz neviem ako znie...Dokonca si vie najst tri krat v tyzdni hodinu na to aby doma cvicil na bicykli,ale na mna nic....ked ho poprosim,ze laska vsimaj si ma chyba mi to,je hadka....castokrat som pre neho nula,debil,blba a pod....a to mrzi a boli,od cloveka s ktorym som chcela prezit svoj zivot a ktoreho som tak velmi lubila.ked placem,len mi vynada,huci,je agresivny..nezamysli sa nad tym,ze preco ze ako sa sprava,len huci.o sexe ani nehovorim,to je tearz ani nemame.a ked chce,tak len preto ze ma potrebu,tak preto musi byt,ziadne take ze s laskou.ked som sa spytala ci ma lubi,odpovie ze ci to neviem..nikdy ho nenapadlo urobit si pekny vecer,niekam ist,vzdy len to ja navrhnem,castokrat ma s tym problem nechce nikam ist,alebo uz sa stalo ze povedal,ze zavola este niekoho,pritom som s nim chcela byt sama.
uz dva krat som sa zbalila,ze idem k mame raz aj v noci po jednej hadke,vtedy ma prosil ze nech ostanem,tak som to skusila.tyzden bol ok a potom zas....som mu navrhla,ze ked nema o mna zaujem a je to tak medzi nami,ze sa mozeme rozviest.s tym nesuhlasil a ked som sa spytala,ze preco tak povedal,ze si nevie predstavit mat inu a je tu aj mala,ze to je dovod ze preco byt spolu.ziadne ze lubim ta,chcem byt s tebou....ale trapit sa uz nechcem. a ani ponizovat zobranim o lasku aj ked mi to chyba... ☹

naty
1. dec 2010

@tormenta spíš by neměl navařeno, nažehleno apod. než že si to nedokáže představit...promiň, ale je pěkně vych*anej a dělá si z tebe služku...být tebou balím dřív než přijdeš o poslední zbytky důstojnosti...a dřív než to začne pořádně vnímat dcera... 🙄

filipal
2. dec 2010

@tormenta preco by ti mal davat najavo lasku, ked ju neciti?
nieco take sa neda ani vynutit, ani vyprosit.
a ako povedala spravne Naty, ty mu robis sluzku....tak preco by sa chcel rozvadzat? vsak jemu sucasny stav vyhovuje.
chapes, ty musis zmenit postoj!

eaka
2. dec 2010

@tormenta jednoznačný súhlas s @naty a @flipal, nemá dôvod Váš vzťah ukončovať, jeho nezaujíma, že Ty vnútorne strádaš, on má všetko, čo potrebuje...dokonca mu aj podržíš, keď naňho príde chuť... nemá dôvod si Ťa vážiť, sama píšeš, že sa ponižuješ a žobreš o lásku, nemá dôvod o Teba bojovať, lebo, poviem to možno nechutne, ale stále sa mu pcháš a prosíš ho o pozornosť... okrem toho píšeš, že stále plačeš, nepíšem to ako svoj názor, ale z pohľadu chlapa, si preňho nezaujímavá, večne uplakaná, otravujúca, niečoho sa dožadujúca (ale jeho luxus a životný štandard je nedotknutý), je nad slnko jasnejšie, že jediná cesta je PREČ. Sorry, že som to napísala tak chladne, ale je to tak... Nevie si predstaviť, že by bol bez Teba, lebo druhú takú bude ťažko hľadať... nie len on má právo mať uspokojované svoje potreby! Mysli na to a práve na Vaše dieťa, ktoré on použil, ako dôvod, prečo ostať, tak to dieťa je práve dôvod, prečo odísť, aby si jej dala do života za vzor sebestačnú a sebavedomú ženu (jej matku), aby sa stala takou, a nie ďalšou papučou pre nejakého ďalšieho chlapa, to by si pre ňu nechcela..nie?

tormenta
2. dec 2010

Baby vo vela veciach mate pravdu...Vcera sme sa o tom rozpravali,povedal,ze preto je taky chladny lebo ma toho vela v praci a ze vraj ked ma stres nedokaze to dat doma bokom....pritom ked odchadza z prace by mal sa tesit a zabudnut co bolo v robote a tesit sa na rodinku.ale nie kazdy muz to dokaze.on este z domu pracuje aj do polnoci,ja chapem ze musi,ale co je moc to je moc,mal by aj on vypnut.co uz ked nechce.A dalsia vec je,ze to,ze nam chybaju poslednu dobu dost financie.Same nedoplatky,splatky,ze aj preto je taky.Neviem ci sa vyhovara,alebo je to naozaj tak,ale proste uz to trva az prilis dlho a ja nechcem prezit cely zivot takto.
Rozhodla som sa,ze uz ani raz nebudem prosit o lasku ako chudera a ponizovat sa,len co za to mozem ked mi to tak chyba?Kolkokrat nechcem ani plakat,ale ked mi nejak ublizi,povie nieco hnusne pride mi to luto,ja som nikdy nebola nejako velmi citliva,malo veci ma len tak rozplakalo,poslednu dobu je toho na mna moc.Budem taka ako on,mozno mu to potom dojde,mozno nie.Keby som mala kam ist idem,u mami mozem byt iba nejaky cas,nemala by som tam byt kde,je tam brat,otec a ked sme sa odstahovali byt prerobili,takze ta izba kde sme byvali je uz nerealna.Nechcem aby to pocitovala mala,pred par dnami ked sme sa hadali to pocula a povedala nam nech sa nehadame.Nechcem aby tym trpela ze sa hadame a mala z toho aj ona stres,viem ze musim mysliet na nu.Sla by som aj do podnajmu,lenze z mojho platu to nemam sancu sama zvladnut.A noveho chlapa by som si tak skoro nechcela najst 😠

eaka
2. dec 2010

@tormenta práve som Ti chcela milenca poradiť... 😀 teda...ani nie tak vážne ako položartom a polotragicky som chcela podotknúť, že ten môj, keď boli problémy, ich vyriešil milenkou a bol spokojný... a vina bola nakoniec aj tak na mne, že som sa málo starala... nebol si istý našim vzťahom, bolo mu smutno a mal depky a riešil ich takto...takže len aby si vedela, ako také veci riešia podaktorí... finančné problémy môžu byť veľmi frustrujúce a ak má ako podaktorí chlapi pocit, že na ňom stojí a padá fungovanie rodiny, tak by teoreticky mohol "natoľko zodpovedne" pristupovať k životu, že maká do úmoru... na odreagovanie sa dá pochopiť aj ten bicykel 3x do týždňa...ale aj ON musí pochopiť, že vzťah, na ktorý sa kašle, umrie! na Tvojom mieste by som mu dala "ultimátum". Proste nech sa nad tým zamyslí a uvedomí si to a nech na vzťahu zapracuje, alebo adieu... žiaľbohu...

naty
2. dec 2010

@tormenta stres je sice zátěž, ale není to omluva pro to, jak se k tobě chová!! My ted taky docela řešíme finanční záležitosti, mm málem přišel o práci, hypotéka, poplatky, takže obrovský stres, ale NIKDY se ke mně nechoval takhle!! V práci od nevidím, do nevidím, ale doma se mi věnuje, i když někdy pracuje i doma, cítím z něj, že mě miluje a že sem mu oporou a naopak a oběma to dává sílu, ale to co se děje u vás...jako promiň, ale on nemá čas ti říct, že tě miluje? Nebo tě přestal milovat kvůli stresu v práci? Dát ti pusu, když jde pryč? To opravdu nemá čas? V tom případě ho ale nemá, protože ho na to mít nechce!! Blbě se vymlouvá...a už měl i milenku?? Být tebou, rozešla bych se s ním...bez hádek...je to tvůj muž? Máš právo na výživný...myslím, že když mu to takhle navrhneš, tak se pěkně vybarví a možná se budeš ještě divit, co to máš doma... 🙄

emmaelzer
2. dec 2010

@zlatucka to je teda ignorant...ta obdivujem, ze ta to este bavi....ty robis, co sa da, snazis sa, a este on sa nafuci....zevraj sa rozvedie, ked to este raz urobis....Vies, ono to je tazke, ziadny vzrah nie je idealny,velakrat ma clovek zlu naladu a nema na nic chut...vela krat je to otazka silnejsieho a slabsieho, mam taky pocit, ze ten tvoj sa hra na velkeho silaka, a ze to jeho ego je dost velke...A tiez suhlasim s nazorom, ze si je tebou dost isty...Mozno by si mu tiez mohla dat najavo, ze aj teba to raz prestane bavit, a ze co nenachadzas doma raz zacnes hladat mimo domu...ze mas tiez svoje hranice, a tvoj pohar sa da preliat...
Je to tazke, ked ziju spolu ludia, ktory nie su emocionalne na rovnakej urovni...
Drzim palce

tormenta
2. dec 2010

@naty ano presne to mame aj my,hypoteka,poplatky teraz behom dvoch mesiacov sme museli zaplatit 600 eur len tak,nedoplatok elektrika,dan a poistka na auto....proste stale nieco,nikdy nic neusetrime,pomaly si nemozeme ani vyrazit von,asi ho tiez vsetko stve,ale presne ako si napisala,to nie je omluva.Ten bicykel chapem,kazdy ma nejake zaluby,ale keby aspon potom dal najavo nejaky zaujem,nie ze vytiahne nb a zas len praca.Pritom to nema ani platene ked robi z domu.
Pusu dostanem tak tri krat,rano ked ide do prace,ked pride a vecer ked ideme spat,ziadne bozky ako byvali volakedy.Ze ma miluje mi naposledy povedal takto pred rokom,nechce sa mi verit ze by to len tak zrazu prestal citit.Ked som sa ho opytala na to,povedal ze ho to nenapadne povedat.Ze by zas kvoli tomu ze ma v hlave len to svoje?
Nastastie milenku nemal,on nie je z tych,aspon tomuto som rada.Rozvodom neviem ci nieco vyriesim,kam by som potom sla?Na byt je este tarcha styri roky,potom sa moze predat,ale sa musi vyplatit banka,cize by som nemala nic a on by asi byt nepredal,lebo tiez by nemal kam ist.Stale verim,ze niekedy sa to vsetko zmeni a bude to pekne,aj ked urcite nie take ako na zaciatku,lebo kazdy vztah sa casom zmeni a rokmi je to ine,ale laska by nemala len tak zmiznut.Ale uz cakam dost dlho a neviem ci este tolko vydrzim a ci sa vobec nieco zmeni,ci to stoji za to len cakat a cakat....Chcela som aby malá mala komplet rodinu,ale keby mala nasim vztahom trpiet aj ona to zas nechcem.