Rozpadávajúce sa manželstvo. Poraďte čo ďalej

zlatucka
12. feb 2008

Ked sme boli s manželom len frajeri bolo všetko super.aj cez plánované tehotenstvo.potom sme sa zobrali a išlo to hneď na druhy deň dole vodou.po citovej aj intímnej stránke.po pôrode sa o mňa a dieťatko staral.bolo to pekné snažil sa.teraz je rok po svadbe a on sa mi nevenuje.milujeme sa raz za dva týždne,ked sa ho opýtam či ma ľúbi,pozerá telku neodpovedá nepozrie na mňa.ked sa ho to opýtam cca po 10krát nepozrie na mňa iba povie že ja musím vedieť.nedotýka sa ma,neobjima ma,nehladka,nedáva mi pusinky proste mi vôbec nevyjadruje lásku.on vie že kvôli tomu trpím a plačem.ani to s ním nepohne.povedala som mu čo ma trápi,tváril sa pri tom ako keby som pri nom ani nebola.a potom mi povedal že ked ho neľúbim taký aký je mám si nájsť náhradu.čo mám robiť?chcem s ním ostať ľúbim ho a máme spolu dieťatko.ale on...ja už neviem.prosím poraďte mi.

liana
11. mar 2008

štyria v jednej izbe som si prečítala a aj prispela názorom, len som si akosi nevšimla že zlatučká je tá istá osoba. asi len toľko, že komu niet rady, tomu niet pomoci a každý si je strojcom vlastného šťastia. 🙄

liana
11. mar 2008

a ešte toľko že o zakladateľke tejto témy nadobúdam pocit že je niekde v kútiku rozdvojená osobnosť.

vivien742
11. mar 2008

liana je to pravda, čo si napísala, ja si o nej myslím, že je osobnosť nezrelá, ale táto téma nie je na to, aby som niekoho hodnotila. Potom sa ale tieto kočky zbytočnč do niekoho navážajú a reagujú prchko. Už som pochopila, že vlastne ani nechcú nejaké rady alebo pomoc, je to len ich výkrik z ich neradostnej situácie a tu si to ventilujú.

vivien742
11. mar 2008

liana s tou rozdvojenou osobnosťou si asi veľmi blízko skutočnosti-mesiac po zoznámení otehotnieť a v ďaľšej téme písať, že to bolo plánované...neviem, k čomu je to dobré, klamať nás aj sama seba

fejusa
27. mar 2008

ahojte baby.nejako to tu stoji.neviete ic o jahodke?

vivien742
27. mar 2008

fejusa o jahodke neviem nič, ale zlatucka je podľa zakladania nových tém tehotná, takže to vyriešila, ako vyriešila.

fejusa
28. mar 2008

vivien ahoj.no ja neviem co si mam o tej zlatucke uz mysliet.a jahodka ma mozno uz,aspon si to myslim

julia225
28. mar 2008

preboha, len neplac....muzi nenavidia placuce zeny.... zaspominaj aka si bola, ked sa do teba zalubil, skus to vratit do povodneho stavu.... a to ze sa ta nedotyka...tak neviem skus sa trebars zacat dotykat seba sama 😝 uvidis ako po tebe skoci...alebo skus erot pomocky a rob to tak aby ta aspon pocul....garantujem zmenu 😵 a nedala si ho kvoli dietatu na druhu kolaj? to tiez byva, ze chlap ziarli na dieta+ necakaj ze ti odpovie, ze ta lubi tiez... 🙂

gabika11
9. apr 2008

ahojte, mam tiez velky problem, tuto nedelu sme sa strasne pohadali a povedal mi ozaj strasnu vec, ktora ma velmi trapi: "Postaram sa, aby si skoncila pod mostom, tak vsetko majetkovo zabezpecim, ze Karolinka za mnou potom pride sama" Tak so ked som pocula, skoro som spadla z noh, ako moze jeden lubiaci clovek take veci povedat. Mam pocit, ze od neho nemozem cakat ziadnu podporu. Budem musiet po materskej hladat pracu a mam obavy, ze si nenajdem ziadnu, a to este s jednym doetatom, popripade uz rozvedena, a ze ma po 3 mesiacoch vyleju, lebo im nebudem vyhovovat alebo im bude vadit, ze mam male dieta. A to bude voda na mlyn manzelovi... ☹

johanda
9. apr 2008

gabika - tvůj manžel má větší majetek nabytý ještě před svatbou? Na koho je psaný byt a vůbec, jaké jsou vaše majetkové poměry? Jak bude on zabezpečovat batole a malé dítě, půjde na MD, najme pečovatelku a bude celý den v práci? Jak chce sám o malou pečovat? Chce tě vystrašit a znervóznit a 😠 a hraje si na bůhvíjakého mafiána - nenech se. Podle mě nemůže získat větší podíl z majetku nabytého v manželství, teda pokud jste neuzavřeli nějakou pro tebe nevýhodnou předmanželskou smlouvu.

gabika11
9. apr 2008

johandas, nie nic sme neuzavierali, ale viem, ze zo strany jeho rodicov to nie je velmi cista hra. Teraz sme dostavali dom, a jeho rodicia to zvacsa aj financovali, od nas bola vacsinou pomoc materialna, od mojho otca, a varenie a tak, ale to sme si vobec nezapisovali, takze by to bolo tazke vydokladovat. Ono na tieto slova sa tazko bude zabudat, a budem asi musiet mysliet stale na tie zadne dvierka a nejak pre seba zvlast setrit, lebo sa to moze skoncit aj rozvodom. Alebo to je len nejaka manzelska kriza. rozmyslam, ci nemam depresiu, lebo niekedy mam pocitm, ze sa toho na mna prilis vela vali, hlavne ked vidim jeho nezaujem, nechut sa porozprvata ked pride z roboty, lebo vraj chce rozjimat a ze co neviem byt ticho. je to na dlhe rozpravanie. ☹

gabika11
9. apr 2008

ale myslel to tak, ze ked vyrastie a uz bude vediet nieco posudit. Mna len udivuje, ako je schopny sa tak vyhrazat....

johanda
9. apr 2008

Gabika, manželská krize to bude,když je to schopen vyhrožovat a nekomunikuje. Trvá to už dlouho ? Zkoušela jsi si s ním promluvit o tom, že jsi unavená, že je toho na tebe moc? Nemůžeš třeba zkusit tak na půl dne týdně začít pracovat, abys vypadla z toho sterotypu?
Chlapi občas po návratu z práce potřebují vypnout a být v klidu - dej mu tak hodinku na "rozjímání", ale pak by se měl zapojit do konverzace, pomoci v domácnosti, péče o prcka atd. Pokud to nedělá, upozorni ho na to, že není tvou povinností být ticho, kdy si pán přeje, ale že s ním potřebuješ prodiskutovat věci které se týkají celé rodiny a pomoc taky uvítáš.
Ad ten dům - rodiče vám ho darovali?

gabika11
9. apr 2008

johanda, dnes som bola u rodicov a mi doslo tam, ze nesmiem ist na neho tak zhurta. Iste ze je unaveny z prace, vela problemov tam riesi, a ja na neho hned spustim, co bolo a tak. Uvidim, ci sa to ticho bude dalej prehlbovat alebo aspon bude mat naladu sa porozpravata, co prezil pocas dna. Ale urcite nepatri k typom, ktori zacnu rozpravat. On mi stale opakuje, ze chce mat klud, ze vyrastal s rodicmi, kde stale pocuval hadky a tiez stale riesili slovo rozvod. Ale su stale spolu. Ja zase pochadzam z rodiny, kde rodicia spolu komunikuju, riesia tak problemy a to sa mi paci.
Uz aj vyslovene vyhladavam kamaratky aspon na kocikovanie, aby som si pokecala a vzdy rada pridem k rodicom, u nich sa citim dobre.
Zatial o ziadnej darovacej zmluve neviem, ale ktovie, mozno sa nieco za mojim chrbtom take stalo, ze ho darovali jemu, ale to su moje negativne myslienky. Mozu ma rptiom kludne obist, a by sa to vytiahlo az pri rozvode povedzme, i ked si rozvod vobec nezalam a nepatrim k tym, ktori sa lahko vzdavaju.

dzidzuska
25. jún 2008

ahojte baby....ja som v blbej situacii chcem sa rozviest manzel povedal ze i rozvod nepodpise,chce mi zobrat maleho a tak si ma chce k sebe priputat ja neviem co mam robit...uz s nim nechcem zit ☹

sisaha
25. jún 2008

dzidzuska, ja som tiez rozvedena, a presla som si aj tym, ze sa manzel vyhrazal ako mi dceru vezme. To,ze on nesuhlasi s rozvodom neznamena, ze vas nerozvedu. Mozno to nebude na 1. pojednavani, mozno to bude na piatom, ale samozrejme vzajomnou dohodou sa veci pohnu dopredu. Ak mas kam odist, tak odid. Aspon pokial sa neukludni. Mozno ta bude nejaky cas presviedcat, vyhrazat sa, ale ak neustupis a uz nemas zaujem s nim dalej z nejakeho dovodu zit, tak to urob. Ak mas podporu blizkej rodiny, si na polceste uspechu.

mata.mata
25. jún 2008

dzidzuska, kasli na jeho vyhrazanie, nevie, ako sa ma inak branit...ked si presvedcena, ze s nim nechces byt, nema to cenu...prajem pevne nervy...

emilyz
26. jún 2008

dziduska a preco sa chces rozvadzat?
Zrejme tvoj manzel nechce prist o dieta, nepises dovod rozvodu

gabika viem pochopit Tvojho muza, ze sa mu po prichode z prace nechce komunikovat, niekto potrebuje ten stres z prace prefiltrovat vo vlastnom vnutri a v tichu nechaj tomu cas, urcite sa to vyriesi 😉

zuz11
12. júl 2008

drobcek10 • Dnes o 09:32
Ahojte, sme s manzelom uz 8 rokov a teraz to vyzera, ze uz dlho spolu nebudeme... Presli ste si niektora tym, ze vam manzel povedal, ze vas uz nelubi, ba v hnev aj ze vas nenavidi a keby ste neboli hystericke (to akoze ked placem a som zufala), tak by od vas uz davno odisli? A ze neznasa kazdy den, ked je so mnou sam? (bohuzial sme kolegovia a pracujeme z domu...) Dost sme sa teraz hadali, uz aj kvoli banalitam, mam pocit, ze ho rozculuje uz len moja pritomnost.... a vyustilo to tym, ze uz sme mali aj podpisanu ziadost o rozvod... Ta je teraz v kosi, ale nic sa nemeni. Najhorsie je, ze chapem, ze aj on je nestatsny, ze potrebuje trochu tepla, ale on ma od seba stale odhana... a ja uz naozaj neviem, co mam robit... mam pocit, ze som zrela tak akurat na psychiatriu, mam pocit, ze vsetko, co urobim je zle.... ako mi moj manzel povedal... vzdycky vsetko musim dokaslat... Ako ste riesili taketo strasne krizy??? Ja onho proste nechcem prist, ale mam pocit, ze cim viac sa snazim, tym sa to este zhorsuje... a este k tomu ziarlim na jednu zensku, s ktorou sme v kontakte (nie ze by slo o sex, ale jej sa dokaze zdoverit so svojimi pocitmi, dokaze ju pochvalit, povedat ako skvelo vyzera a pod. ... to sa u nas doma uz nepocuje...).. a deticky nemame...
A ja mam pocit, ze ked chcem len obcas objat a postiskat a pocut, ze mu na mne zalezi, ze nechcem tak vela... Ale on povedal, ze chce len prezit, ze nechce pre tento vztah uz nic obetovat.... A ja mam pocit, ze sa mi zrucal cely svet... ☹

wighy • 1d • Dnes o 09:38
ahoj drobcek,je mi luto ze si v takejto situacii, ale mozno je to len prechodna kriza nie???

ja na tvojom mieste by som sa chvilu distancovala, vobec sa nerozpravala o problemoch, chvilu ho nechat

vyfinti sa a vecer s kamoskami chodte na vinko do mesta sa odreagovat, proste nebud doma,nechaj ho chvilu nech je sam

chod ku kadernicke, kup si nejake pekne saty,viem ze to problem nevyriesi ale ani tlacit na pilu nema zmysel

a ked by bol vhodny okamih tak si sadnite a skuste sa porozravat ako by sa dal riesit vas problem,ako si to on vobec predstavuje

drobcek10 • Dnes o 09:44
ja dufam, ze je to len prechodne a ze to zvladneme... ale trva to uz dlhsie... ☹ a mm tvrdi, ze vsetky tie moje reci o tom, ako sa to vyriesi a ako to bude dobre ze su len dristy a ze ked sa vztah pokazi, tak sa proste neda len tak zachranovat a cielene pracovat na tom, aby bol dobry, ze to by bola len bohapusta iluzia.... ☹

a byvame v novom meste, takze tu moc nikoho ani nepozname.... ☹

ale dakujem za povzbudenie...

miriam25 • 1d • Dnes o 10:12
drobcek, si v nezavidiahodnej situacii... ja som bola prave na opacnom konci. Nebola som sice s mojim byvalym vydata, ale boli sme spolu dost dlho. Je sice pravda, ze za rozpad nasho vztahu si mohol sam, lebo ma psychicky totalne tyral, ale ja som uz nemala ani najmensiu chut nieco zachranovat a bola som asi taka ako tvoj manzel teraz. Je to vsak ina situacia... On ma naozaj psychicky tyral a nemohla som pri nom ani len ist s kamoskou na kavu, kontroloval mi pocitac, kedy som bola na akej webovej stranke, kedy som komu volala a preco a pod... skratka to uz bolo na nevydrzanie. A potom som bola ku koncu uz uplne taka ako tvoj drahy. On chcel nieco zachranovat, co sa uz zachranit nedalo, uz som ho nelubila, uz mi na nom vadila kazda jedna malickost, skratka uz to bola len otazka casu kedy a ako sa rozideme. Viem, ze som ta tymito slovami moc nepotesila, no ak sa vas vztah este zachranit da, ja by som urobila na tvojom mieste to, o co ma ziada. Vypadla by som na nejaky cas z domu, zobrala by som si dovolenku a nechala ho aspon tyzden sameho. Ako ti tu uz wighy radila, sla by som vecer niekam s kamoskou na disko alebo by som sla ku kadernicke, kupila si nieco pekne na seba. Ak to zaberie na tvojho muzika, budes len rada, ak nie, obavam sa, ze ta moje slova nepotesia, ale nechaj ho dychat. Nechaj ho, nech si zije taky zivot, aky chce. Viem, ze to bude pre teba tazke, ale chces zit cely zivot s niekym, kto ti bude diktovat ako mas zit, len preto, aby ste spolu zostali alebo na kom budes vidiet, ze s tebou nie je stastny? To nebudes stastna a spokojna ani ty a skor ci neskor si potom najde milenku alebo niekoho (ako ta jedna spolocna kamoska uz teraz je), komu sa bude zdoverovat a za kym bude chodit viac ako za tebou a to ta bude este viac trapit. Nebude to manzelstvo, ake si si predstavovala. Mne sa to mozno teraz lahko pise, no ak ho uprimne lubis, das mu pristor na to, aby bol stastny, aj ked to bude znamenat vas rozvod...
No najskor by som sa pokusila zabojovat, ako som uz pisala. Skusila by som mu dat cas pre seba, nebudte stale len vy dvaja spolu. A potom uvidis, ako sa situacia vyvinie.
Ma este napadlo a nema on uz niekoho ineho? Nenasiel si nejaku milenku, do ktorej sa nahodou zalubil a teraz je k tebe takyto, aby si ho nebodaj sama nechala, aby nebol on na vine? To ma len napadlo...

sisaha • snž • Dnes o 10:21
mne to tiez napadlo ako prve, ci netaha za jednu snuru s tou kamoskou. Som rozvedena a podobne ako opisujes vyzerala situacia zo zaciatku aj u nas. Najprv nezaujem, nemam ta rad, nas vztah je o nicom, a potom som zistila, ze niekoho ma. A nevedela som s tym nic urobit. Nakoniec som rezignovala a podarilo sa aj mne nadviazat vztah s mojim terajsim partnerom. Jemu sa zas ten jeho pokazil, potom dalsi...ale cesta späť uz nebola. Ublizil mi. Ale vy ste este na zaciatku, kedy sa da nieco napravit. Samozrejme musia chciet obaja. Ak je on rozhodnuty, ze chce zo vztahu vycuvat, neviem ci sa ti podari jeho nazor zmenit. Jedine, ze sa mu nieco nepodari ako chce. Skus mu dat volnost, nevsimaj si ho, chod aj ty niekam sama. Hoc aj do kina, na nakupy.. Ale pritom ho po ocku nenapadne sleduj (nie doslova), ci nemeni spravanie. Mozno si nebude davat az taky pozor, ak niekoho ma.. a ty zistis v com bol problem. Alebo si uvedomi, ze ty si ta, ktoru naozaj chce a zmeni sa. Drzim ti palce.

zuz11
12. júl 2008

darina77 • Dnes o 10:04
Drobček možno má len ponorkovú chorobu. Skús sa menej snažiť. Snáď sa spamätá.

nippa • 1d • Dnes o 10:15
nie som profik ale to by ti asi ani ten nepomohol...musis vediet sama ako na manzela...ja sa priklanam k darina77 ze by mu mozno pomohlo aby sa mal kvoli comu snazit...nahodit sa a ist s kamoskami do mesta...len tak nenapadne ze teda ked ho rozculuje tvoja pritomnost tak ze si vyjdes trosku von a ze prides vtedy a vtedy...musis to robit s rozumom lebo mozno na toto on caka...ak ma nejake umysli (nehovorim ze musi) ale toto by mu mohlo dat prilezitost ze teda aj on si vyjde von a mozno sa ti to nebude pacit..ale musis vediet ze ak by to bolo tak tak sa zbytocne snazis .... mas na vyber..bud sa vsetko vyriesi rychlejsie a budes vediet na com si alebo si uvedomi ze vlastne ma za cim bojovat a vschopi sa....drzim palce nech to vyjde v tvoj prospech...a nezabudni ze v tvoj prospech nemusi byt to co si prave teraz zelas ..... daj mu zabrat nech nema vsetko na tanieri a nech ma aj on pocit ze je nieco za cim musi bojovat...

sue • 1d • Dnes o 10:24
...tiež si myslím, že máte asi ponorkovú chorobu + manžel si je tebou príliš istý... zariaď si babskú jazdu, dovolenku s kamoškou, vyraz častejšie do mesta sama... pouvažovala by som aj o zmene práce pokiaľ to ide. Niet divu, že si leziete na nervy, ak ste 24hod denne v týždni spolu 8 rokov...

drobcek10
13. júl 2008

ta ponorka tiez asi spravi svoje... ☹
ale ja tiez dufam, ze sa to snad casom urovna a ze je to len prechodne...
vdaka vsetkym za odpovede a podporu...

dudrosko24
22. júl 2008

caute baby,som tu prvy krat a co som sa zatial docitala tak som fakt prekvapena. Myslela som si,ze to co mam ja doma nikto iny nema a teraz viem,ze to tak neni.je velmi tazske zit s niekym kto o vas nema zaujem. nedokazem pochopit tych chlapov ako sa dokazu voci zene tak spravat a zvlazt ked ide o zenu za ktoru by kedysi dali aj ruku do ohna. Stale si vravim keby niekto dokazal vymysliet tabletku na zabudnutie aby sa namusel clovek trapit kvoli takym ludom ktory o to ani nestoja!!!

andulik
22. júl 2008

Pridávam sa aj ja, nikdy by som si nemyslela, že takto dopadnem, brali sme sa pred 2 rokmi a myslela som na celý život.Posledný rok ide všetko dolu kopcom, konečne som aj otehotnela a v januari porodila zdrave dieta, no manžel podnika a neustale je v robote od rana do večera, vidime sa minimalne, a ked pride už spolu vôbec nekomunikujeme, ked som mu včera večer o polnoci volala kde je tak mi škaredo vynadal,ani nebudem uvadzat tie slova, pre mna to je sok uz aj stym ze vzdy som chcela mat manzelstvo ako moji rodicia, take harmonicke, zopar mracikov je aj tam no vzdy sa to upravilo.Dnes zrejme nepride ani domov a ani neviem kde je, len si myslim ze u rodicov. Hrozne sa zmenil a ja zasnem akeho ineho cloveka mam pri sebe som z toho hrozne nestastná lebo viem ze sa uz nezmeni a ja si musim zvyknut nato, ze nic netrva vecne a nas vztah sa bud rozpadne,alebo budem hrat podla jeho pravidiel.Ani neviem, preco sem pisem, proste som sa musela dako vyventilovať 🙄

majandra
23. júl 2008

Ahoj andulik,

mam podobny problem,my sme sa brali pred 4 rokmi, teraz som tehotna a cakame nase babatko.Tiez pracuje, je podnikatel, ma toho vela, tiez chodi neskoro domov, tiez sa minimalne vidime a teraz mi zahlasil, ze pojde s partiou, s ktorymi robi na pansku jazdu na 6 dni do Chorvatska. ☹ 😢 celu noc som nespala.

markule_2006
23. júl 2008

Holky, něco na tom fakt bude, myslím na té radě, abychom se nevnucovaly, nepltaly se, jestli nás má rád..., protože to je nevím sama proč🙂 moje specialita...:(. Nějak prostě potřebuju slyšet, že mě má ten můj rád a někdy to z něj doslova páčím:(, i když vidím, že mu to leze na nervy...ach jo. A to je právě to, že chlapi to moc nemají rádi a když už, tak to musí říct sami...no a ten můj přijde z práce a chce klid. a já sama doma s malou si chci povídat, začarovaný kruh:(. Někdy je mi to líto, brečím, ale vím, že se mu tím protivím. Musím to překonat a snažit se mu nevnucovat, protože to stejně nikam nevede...Mám i problém, že jsem relativně žárlivá a teď s kilama navíc po porodu, když manžel pracuje mezi samýma atraktivníma mladýma holčinama, které mají i jinou náplň a témata, než pokakané zadečky a plínky apod..mě to občas děsí.

digysa
23. júl 2008

My sme mali tiez zle obdobie a vzdy sa odohravalo hned po narodeni nasich deti. A bol to brutal...aj rozvod sa spomenul, aj nenavist ale prezili sme to. Neviem vam poradit, ale ja som si najskor uvedomila, ze moj muz nechodi von, nepije, nefajci, negembluje, snazi sa stravit vsetok volny cas s detmi, snazi sa, aby sme aj my spolu niekam obcas vyrazili, ma dve prace.....a tie nase blbe hadky, ze je malo doma a ze malo diskutujeme som zatrhla. Prestala som mu vycitat hlupe veci a snazila som sa pozerat na tie dobre veci. Moj postoj sa zmenil a jeho postoj sa zmenil tiez.
U nas to bola zo zaciatku taka tichsia domacnost, bavili sme sa iba o zakladnych veciach, museli sme si od seba oddychnut a neskor sme si ale vsetko vydiskutovali. Ked ste prave na vrchole zleho vztahu, radsej by som radila, aby ste to nechali utisit a potom si to prediskutovali.
A este jedna malickost, co som citala a praktizujem ju. Kazdy vecer, ked idete spat, tak si dajte pusu a povedzte si dobru noc. Pre chlapov je aj to velka vec, ked uz sa romantika vytraca a prichadza realita 😎

venuss
25. júl 2008

digysa: Ja mam treba uplne opacny problem.Nemam deti a nejsem vdana,ale jsem s pritelem 4 roky.Kdyz jdeme spat.pritel mi neda pusu ani mi nerekne dobrou noc.to musim vsetko ja.On se jen otoci zady ke mne a do 5 min. spi.

digysa
26. júl 2008

venuss: tak mu hovoro "dobru noc" dokola, az kym na to nezareaguje a co sa pusy tyka, tak mu kazdy vecer povedz: "na nieco si zabudol"....a kazdy den, az kym sa to nestane pre neho ritual 😎

horallka
26. júl 2008

co je s jahodkou?
som citala jej pribeh a velmi ma to zaujalo a trochu aj vzalo. Jahodas ozvi sa, ako to dopadlo s tvojim manželom a babatkom, ci ste ostali spolu a sa to upravilo.

jahodas01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz