Rozpadávajúce sa manželstvo. Poraďte čo ďalej

zlatucka
12. feb 2008

Ked sme boli s manželom len frajeri bolo všetko super.aj cez plánované tehotenstvo.potom sme sa zobrali a išlo to hneď na druhy deň dole vodou.po citovej aj intímnej stránke.po pôrode sa o mňa a dieťatko staral.bolo to pekné snažil sa.teraz je rok po svadbe a on sa mi nevenuje.milujeme sa raz za dva týždne,ked sa ho opýtam či ma ľúbi,pozerá telku neodpovedá nepozrie na mňa.ked sa ho to opýtam cca po 10krát nepozrie na mňa iba povie že ja musím vedieť.nedotýka sa ma,neobjima ma,nehladka,nedáva mi pusinky proste mi vôbec nevyjadruje lásku.on vie že kvôli tomu trpím a plačem.ani to s ním nepohne.povedala som mu čo ma trápi,tváril sa pri tom ako keby som pri nom ani nebola.a potom mi povedal že ked ho neľúbim taký aký je mám si nájsť náhradu.čo mám robiť?chcem s ním ostať ľúbim ho a máme spolu dieťatko.ale on...ja už neviem.prosím poraďte mi.

amaretta
10. jan 2009

terrakotta, cudujem sa ze v tejto situacii vobec uvazujes o dietatku. Len by si si skomplikovala zivot. Posli toho svojho do certa a zacni konecne mysliet na seba...a vsetko pride aj laska, dieta, stastie, ale s muzom co si to zasluzi. Pamataj: ,,pro jedno kviti slunce nesviti,,...viem o com hovorim, ale na to som prisla az po vlastnej trpkej skusenosti a preto si dovolim radit.

tormenta
10. feb 2009

Baby zacalo sa vam niektorej rozpadavat manzelstvo ked ste byvali u rodicov?My uz sme tak styri roky a mame krizu ako keby sme boli aspon 15 rokov spolu.Len sa hadame a hlavne je to kvoli mojej matke ktora sa do vsetkeho stara,ci uz nas vztah alebo vychova dietata.Uz pomaly aj svojho muza prestavam lubit,pritom ked sme sa spoznali to bola velka laska 🙂 A on to nechce nijak riesit,radsej nas necha trpiet.Uz mu 3 roky hovorim o prenajme alebo nejakej hypoteke na mensi bytik a nic,stale ma vyhovorku ze preco nie.Pritom s peniazmi to az tak nesuvisi lebo nezarobi zle,tak neviem cim to moze byt.Teraz sa ale momentalne rozhodol ze nejaky 1izbak zoberieme ak nam daju hypoteku,tak snad zase nevycuva.Keby som mala kam ist tak nevaham,ale kam pojdem sama bez penazi,som este na materskej a s dietatom... ☹

zdenallicka
10. feb 2009

Bydlite u tvych rodicu, ne??? Tak proc nechce pryc??? Tomu nerozumim, mela bys to mozna dovysvetlit... 😉

tormenta
10. feb 2009

Ano sme u mojich rodicov,on sa asi boji zmeny aj financnej asi,k tomu sa mi nechcel vyjadrit.Ked sa ho aj nieco spytam vzdy je ohen na streche ze co ho otravujem ze on ma dost svojich problemov,samozrejme pracovnych...A povedal ze on to tu nejak prezije ze ked pride o 19.00 z roboty tak sa tu tak povediac len vyspi,ze on by to tu ked sa zavrie do izby a bude sam,dokazal prezit.Ale ja tak nechcem byt,ze on sam v izbe a ja s matkou v dalsej.Lebo som aj zabudla ze byva s nami aj otec a brat,takze je nas tu dost.A hadky su aj medzi nimi.Nechcem aby to pocitovala mala,uz ma 2 a pol roka a celu situaciu vnima.Povedal ze ked sa mi nepaci,ze ked sa mi nepaci ake to medzi nami je on ma ist kam-ku svojim rodicom.To by som tu ale s nasimi nevydrzala sama,lebo fakt moja mama je silny pripad.aj tak by nesiel nikam,to hovori len preto aby som prestala riesit byt.A pritom ja len chcem byt uz ako rodinka,mat bytik a zit si stastne.A aj to,druha vec je ze on si nikdy nenajde cas na veci ktore sa tykaju nas,trebars aj sa ist popytat do banky na hypoteku,ved jemu ju daju mne nie ked este nerobim.U neho je len praca,praca,praca aj si to priznal,ze na ine veci nema cas a ze praca je prvorada.Tak som to zacala riesit ja a uz sa zacal bat....ze aka bude potom situacia.Tak bud sa uskromnime a budeme stastni alebo budeme trcat u nasich a niekolko mesiacov ci rokov trpiet.Ten byt sa rozhodol riesit na moj natlak,lebo ma nebavi mat stale hadky kvoli mojej rodine.Jemu vadi moja matka,ktora rozobera nase problemy s cudzimi ludmi v praci k tomu si este priklasli aby bola ta naj.A ked si nedam od nej poradit napr.nieco ohladom vychovy a je to vec uplne padnuta na hlavu,tak som ta najhorsia zo vsetkych a ohovara mna aj muza pred kadekym.Ona je dost zastarala az moc.Povedala ze by bola rada keby sme vypadli ze sa na to tesi,pritom nic jej nerobime len proste nas chce vystvat.Alebo nam rozbit manzelstvo.Jej totiz nikdy neklapalo a pripada mi to ze sa tesi ked sa hadame.A to su hadky u nas fakt skoro kazdy den,kvoli nej.Viem ze baby tu maju aj horsie problemy,len ma nebavi sa hadat vzdy ked manzel pride z prace kvoli tomu ako on trpi ze tu musi somnou byt....a nic preto nerobi,ako keby ho nase stastie nezaujimalo... ☹

tormenta
10. feb 2009

A zabudla som povedat,ze uz vobec nemame intimny zivot on to nechcel robit "tu",on to chce robit v klude,nie ked niekto beha stale za dverami... a potom som to prestala chciet aj ja a zacal mi sex vadit,kolko krat som musela v posteli len tak drzat ked chcel on,inac by na mna zas vyletel...zacal byt na mna aj agresivny a padli aj nejake urazky ci ponizovania.Som sa ho aj pytala ze preco je taky,on mi na to povedal ze preto lebo sme tu,ako keby som ja za to mohla,pritom on sa mal snazit zabezpecit rodine byvanie..A to dost boli od muza ktoreho milujete.On taky nikdy nebol az po nejakom case tu u nas zacali tie jeho agresivne sklonya podobne veci,nastastie ma neudrel a to myslim ani neurobi...asi by sme mali vypadnut co najskor...

kveta
10. feb 2009

Tormenta, o tej hypotéke sa môžeš aj sama informovať, na to nepotrebuješ manžela. Manželské problémy nemá čo Tvoja mama preberať s kýmkoľvek - riešenie: neinformuj ju o Vašich problémoch.

Ak je muž rád keď za sebou zavrie dvere izby, tak mu to umožni. Môžeš ich mať otvorené celý čas, čo je v robote, tak mu dopraj vytúžené súkromie, keď príde domov.

Hlavne sa už odsťahujte, lebo Váš vzťah skončí na spolunažívaní s rodičmi a to by bola škoda.

K jeho rodičom by ste sa do sťahovania do vlastného presťahovať nemohli? Možno by mu aspoň takáto zmena urobila dobre.

tormenta
10. feb 2009

Praveze mojej mame nehovorim nic.Ona pocuva a vsade ma usi,je to az neuveritelne kolko veci vie...A moj muz je rad ked tie dvere zavrie aby ich nemal na ociach,ale ja tiez chcem byt s nim...asi mu ten klud budem musiet dopriat nech nie je tolko nervozny...
A k tomu ze byvat k jeho rodicom...To by neslo,jeho mama je divny clovek,ona by nas tam nezniesla,je to uzavrety,konzervativny clovek co ma rada uplny klud.Este k tomu sa aj nepohodli a byva tam aj otec,sestra a chora babka...Tam by urcite nechcel ist.Sestru nenavidi,lebo kvoli nej sme dosli o byt co mal mat po starych rodicoch,ani spolu nekomunikuju.Aj tak mladi maju byt sami,tie generacne problemy medzi mladymi ludmi a rodicmi budu vzdy a vsade...Musime sa v dnesnej dobe spolahnut len sami na seba.

kikina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinika
13. mar 2009

ahoj kikina ja som tu len na chvilu nakukla ale ak si este tu tak pis

tinika
13. mar 2009

Tormenta ja by som sa na tvojom mieste porozpravala s muzom, ze su dve možnosti tak ako si pisala, bud mat pokoj a byt sami a sa uskromnit, aleb ostat tam a sa trapit a aj tak budete to samostatne byvanie raz riesit. Sak u chvilu uz aj ty pojdes do rpace, tak to zvladnete ne? Alebo si najdite lacny najom. Ale vravim, my byvame sami a aj tak amme dost problemov a neviem si predstavit este aj to čo mas ty doma. Tak držim palce

sturdikp
15. mar 2009

nezne stvorenia..viem ze mate tiez dost problemov..ale aj my mame svoje...aj ja mam taky podobny ako vy..len opacnom garde...zenaty som bol 18rokov vsetko ako v rozpravke..no aj ked zaciatky byvaju niekedy tazke vsetko som zvladal ako z velkej ucebnice.....hned po neznej rev..som zacal podniket.. sice z nicoho..ale som sa vypracoval a zacal som dobre zarabat..vsetko klapalo az do tej doby pokial nenastal zvrat k horsiemu..podnikanie stroskotalo a polovicka zrazu ostala nervozna.. pritom som celu domacnost tahal ja 18 rokov..zmenila sa na diabla a pritom to bol taky aniel....nasla si pracu a to vo firme kde zacali chodit na same akcie aj na viac dni.....a pri tom som ani raz nevedel kde to maju...po 18rokoch zacala rozpravat ..ze ona nechce byt iba doma.. chce si uzivat......dobre ja proti tomu nic nemam ..ale preco sa prebrala az po tolkych rokoch a to pri tom ja som si snou tiez uzil dost ..takze nato sa stazovat nemohla....ale hacik je v peniazoch z chudobnej dievcinky sa stala bohacka a zrazu ked nemala dostat.priijem tak ju to prestalo bavyt....nasla si bohaca vo firme kde pracuje....doma je ticha domacnost..je to strasne....sex to uz ani neviem co je....xixi.. 😵 ..a potom moze mi niekto povedat kde je chyba??,

mikike
15. mar 2009

sturdikp ahoj.. chcela by som ti poradit. Odkial si si taky stopercentny ze v peniazoch bude chyba? Nie som si ista. Skusila som sa vzit do situacie tvojej zeny. 18 rokov si tahal domacnost, a ona pritom nepracovala? sedela doma, a tebe to vyhovovalo. A zrazu sa karty otocili, a tebe sa to nepaci, nie je to tak? Tes sa ze tvoja polovicka ma pracu, a skus ju v tom podporovat. Ked to 18 rokov islo ako z knizky, skus teraz znovu....a neziarli, urcite ta este lubi..
porozpravaj sa s nou, co ta trapi, mozno ju trapi este viac, ze ani ten sex nefunguje...

darina77
15. mar 2009

Sturdikp, máte deti? Možno preto jej to 18 rokov vyhovovalo, realizovala sa ako matka, deti sú už samostatnejšie, povyrástli, tak sa potrebuje realizovať inde.

pensadorcallisto
16. mar 2009

Mikike, citala si, co sturdikp pisal????
Veta: "Tes sa, ze tvoja polovicka ma pracu a skus ju v tom podporovat" mi prisla ako hlupy zart... Sorry...
Sturdikp pise, ze si nasla bohaca vo firme, kde pracuje... Tak to az take lahke nebude tesit sa z "uspechov" svojej manzelky.
A to, ze ho este lubi... To je minimum. Laska niekedy znamena menej ako peniaze, bohuzial... Akurat, ze clovek sa dlhsie rozhoduje, ci ostat alebo odist... ☹

Sturdikp, chyba bola asi v tom, ze vsetko bolo ako z rozpravky a ona si casom prestala vazit teba ako cloveka, ktory jej to vsetko zafinancuje... Kludne si ju mal nechat pracovat, aby zistila, ze zabezpecovat potreby rodiny nie je az take jednoduche...
Inak, pary sa zvyknu hadat hlavne pre 2 dovody: 1.deti, 2.peniaze

Ako pise Darina, deti uz povyrastli. Teraz sa citi slobodna, nic ju nezavazuje tak, ako ked deti boli male a bola viac odkazana na tvoju podporu....

A chyba bola vo vas oboch. V tebe, ze si sa snazil pre nu urobit maximum a v nej, ze si nevazila to, co pre nu robis...

janemari
20. mar 2009

Ahojte tak zbezne som si vas precitala a som rada ze sa tu objavila aj tato tema.Prajem prijemny vikend.

kveta
21. mar 2009

Sturdikp, toto, čo sem napíšem, ber ako môj pocit, ktorý nemusí mať s Tvojou realitou nič spoločné. Mňa napadlo, že keby Tvoja manželka sem chcela napísať, tak by napísala toto:

Vydala som sa a vzápätí to vypuklo. Môj manžel začal podnikať, doma som ho nevidela celé dni, domov prichádzal keď deti už spali, v kuse bol preč. Spočiatku som ho aj prosila, aby bol doma častejšie, ale potom som to vzdala a len tak som prežívala - celé roky sama. Čo som mala z toho, že úžasne zarábal, keď sme sa prakticky nevideli a náš vzťah fungoval len zo zotrvačnosti. Domov prišiel sa len vyspať a aj to bol prepracovaný a nervózny.

Teraz keď nám deti podrástli a ja som mohla konečne začať robiť aj niečo iné než sa hrať na mamu a otca v jednom, som si našla prácu. A tam je skvelý človek. Má na mňa čas, vypočuje ma, chápe ma, venuje mi pozornosť, ktorá mi toľké roky chýbala. A môj muž? No, skrachoval. A ani nepoďakoval, že som bola celé roky tolerantná a tolerovala jeho neprítomnosť a celoročnú únavu. Že som mala veľa peňazí? A kto sa mu o ne prosil? Mne by stačilo žiť aj z mála, ale normálny rodinný život!

Takže, Sturdikp, prestaň manželke vyčítať, že mala veľa peňazí vďaka Tvojmu podnikaniu a začni k nej byť milý ako k partnerke a láske Tvojho života. Ruža, bonboniera, plyšák a rozhovor pri sviečkach /o nej/ - to milióny nestojí, ale robí to ženám miliónovú náladu. 😉

maslenka
21. mar 2009

kveta, napísala si to pekne a veľmi si vážim rady, ktoré tu babám dávaš, ale jeho manželka si našla milenca, takže mu na ružu a plyšáka kašle...

mischelle
27. mar 2009

Ahojte baby,

čítam si to tu už nejaký piatok a roydhodla som sa s vami podeliť o moju životnú skúsenosť.
Som vydatý tri a pol roka a máme 15násť mesačnú dcéru. Manžel je starostlivý. Nakúpi, postráži malú - občas, pomôže doma...tak, povedala by som, že troška nadštandard oproti bežnému prototypu chlapa v slovenskej domácnosti. Ale...

Robí v špeciálnej jednotke MV, jeho pracovná doba by sa dala zhrnúť slovami z 30tich dní, čo má mesiac je doma tak dva celé dni (akože víkend, ale spravidla v strede týždňa), zvyšok je o tom, že príchod a odchod je v neobmedzenú dobu (čo nás často krát v noci budí - máme malý byt), nemôžem si dohodnúť ani návštevu u lekára, lebo nikdy netuším, či vôbec bude mať byť kto s malou...
Čas, ktorý trávi doma sa nerozprávame. Nehádame sa, tvárime sa, že je to normálne, ale nekomunikujeme. Keď chcem vyvolať nejakú debatu, tak sa tvári akoby mu išli trhať zub a ked je situácia naozaj napatá a ja naozaj chcem vedieť...veci...tak ostane ticho.
Sme spolu 6 rokov...z toho také cca 3 roky máme sex asi tak dva krát do mesiaca a to vždy iba keď mu dám najavo že chcem a celé si to "sama! nezorganizujem" a v podstate aj celé nezrealizujem.
Keď mala malá tri mesiace, raz som ho opila a spýtala sa prečo somnou nechce spávať. Povedal, že, preto, lebo som pribrala a jeho to zkrátka nepriťahuje. ( Mám 78kg, hypofunkčnú štítnu žľazu, nejem prakticky nič a cvičím- no nejde to dolu a keď, tak veľmi pomaly). Moja snaha je síce fajn, ale s ním to ani nehne.
Situácia: pozeráme telku a tam dávajú niečo o masážach čokoládov, šepla som mu do uška, že to by bolo fajn si tak dať na bradavky nutellu a trocha si niečo užiť. Povedal mi, že ja už vymyslím hocijakú hovadinu, aby som mohla mať sladké v ústach. ???!!!!!????

Za celú tú dobu som vyskúšala všetko na svete..nič nepomohlo. Nevyjadruje mi lásku. Nijako. Robí všetko čo mu poviem ako stroj...ale ani za svet mi nedá najavo, čo cíti. Proste nič. Ja netuším, kto on je, čo cíti, čo by chcel...nič. Je ako stroj...

Má to ešte význam?

slnieckova
27. mar 2009

😔

slnieckova
27. mar 2009

ja uz sa k takymto temam konkretne vyjadrovat nebudem. Pretoze zatial som sa vacsinou popalila... bud som obhajovala chlapa (ktoreho tu dotycna opisovala) a nakoniec sa z neho vyklul este vacsi sviniar, ako ho tu pritomna prispievatelka opisala alebo som podla opisu usudila, ze chlap je absolutny hulvat a nakoniec vysvitlo, ze chyba zrejme nebude az tak v tom chlapovi, ale v danej dame....

Kazdopadne.... mas to tazke, pretoze pomoc od chlapa nestaci... zena potrebuje citit aj lasku, nehu, naklonnost, potrebuje citit, ze je pre manzela pritazliva... aj po porode... stale....

A ci to ma este vyznam? To si musis rozhodnut ty sama 😔 Len ty sama najlepsie vies, aky ten vas vztah je, co od vztahu ocakavas, ci ti ten tvoj vztah naplna tvoje ocakavania a ci vidis, ze by mohlo dojst k zmene... 😔

Vela stastia v tak tazkom rozhodovani....

zuzkafuny
28. mar 2009

Keď chlap nehovorí ľúbim ťa, ešte neznamená, že neľúbi...
KeĎ chlap hovorí ľúbim ťa, ešte neznamená, že naozaj ľúbi...

kveta
28. mar 2009

Mischelle, neviem, či budem mať dnes čas napísať Ti všetko /za chvíľu odchádzam do divadla/, čo ma napadlo pri čítaní Tvojich riadkov. Budem písať úprimne v snahe Ti pomôcť, tak prosím neber niektoré tvrdšie vyjadrenia ako snahu ublížiť Ti.

1/ Píšeš, že je ako robot a nepoznáš ho. Bol v minulosti iný? Alebo sa odjakživa správa ako robot?
2/ Jeho práca je enormne nebezpečná a vyčerpávajúca psychicky, emocionálne, fyzicky a môže so sebou prinášať aj posttraumatický stresový syndróm, ktorý okrem iného prináša pocit odtrhnutia od reality a tak nemusí dokázať fungovať v bežnom rodinnom živote /napr. veľká časť takýchto pracovníkov končí manželstvo rozvodom/. Nejde o toto?
3/ Ja neviem, či Ti teraz nebudem krivdiť, takže tento bod ber veľmi zľahka a ak nemám pravdu, tak kľudne naň zabudni. Naozaj robíš pre schudnutie všetko možné? Neješ žiadne biele pečivo, smotanové jogurty, dresingy, smotanové dezerty, guláše, knedle, plnotučné mlieko, smotanu, slaninu, vyprážané jedlá, nutellu,granko, musly tyčinky, hamburgery, hranolky, tatarskú omáčku, kečup, čokoládu, sladkosti, granko, sirupy, sladké nápoje, ocukrované teplé nápoje, zákusky a minimálne každý druhý deń intenzívne aspoň hodinu cvičíš a minimálne polovicu Tvojej stravy tvorí zelenina a ovocie s výnimkou banánov a druhú polovicu ľahké diétne jedlá ako sú na pare pripravené ryby, ryža a zeleninové šaláty?
4/ Čo to znamená, že nekomunikujete, keď príde z práce? Že máte tichú domácnosť? V takom prípade sa nedivím, že doma trávi dva dni do mesiaca. Však prečo by mal chodiť s nadšením niekam, kde s ním nehovoria a ak hovoria, tak akurát o nedostatku sexu /tak som pochopila, čo si tu písala.../.
5/ Naozaj je celý čas v práci? To tam nepoznajú zákonník práce o minimálnom čase odpočinku???
6/ Myslím, že mu Tvoja nadváha dosť vadí a preto podráždene reaguje na zmienku o Nutelle /mimochodom aj tú vyhoď do koša, s ňou sa nedá schudnúť/.
7/ Prestań naňho sexuálne poľovať. Však po takom sexe ako si popísala, sa on musí cítiť sexuálne zneužitý /to nežartujem/.

Tak ja bežím do divadla.

Daj vedieť čo si o tom myslíš a neber prosím v zlom, čo som Ti napísala. Ahoj.

pensadorcallisto
28. mar 2009

wow

zuzkafuny
28. mar 2009

Kvetka 😅
to bude trošku bolieť 😖 🙂

darina77
28. mar 2009

Kveta, na jednej strane súhlasím s tebou, možno ona neurobila toho viac preto aby schudla a sa mu znova páčila, ale ja byť v jej situácii a schudla by som určite by to už nebolo ono, už by som mala pocit, že ma teraz bude ľúbiť len ked som atraktívna, a ked prídu vrásky, celulitída, nedajbože chemoterapia bez vlasov, stále by som myslela na to, že tak a teraz sa mi znova vzdiali alebo ma rovno opustí.
Moja kamoška bola vždy pri tele, už od detstva bola plnšia, ale po dvoch pôrodoch mala okolo 90kíl a jej manžel jej to neustále pripomínal, sekíroval ju za každé sústo a mal dennodenne rôzne zahanbujúce náražky na jej váhu.
Nakoniec sa jej podarilo schudnúť približne 30 kíl, bola kočka ale to manželstvo bolo tak naštrbené, že sa nakoniec rozviedli. Vravela, že schudla kvôli nemu, ale na to ponižovanie a depresie pri nom predtým, nevedela na to zabudnúť.

slaviks
30. mar 2009

My sme spolu 7 rokov, z toho 5 manželia. Máme 3 ročnú dcéru. Práve jej narodenie nám paradoxne naštrbilo manželstvo. Prišli totiž problémy s jej výchovou, zdravím finančné atď. Iné je keď spolu žijete sami a iné keď máte dieťa.Manžel ma obviňuje zo všetkého čo sa malej stane, pretože je to jeho malá princezná. Či spadne, alebo začne plakať, alebo je chorá, alebo si nechce umývať vlasy, za všetko môžem ja! Pritom on sa o ňu nestará len príde večer domov ľahne na gauč,zapne telku a trochu sa s malou pomojká. Malá s ním ani nechce ostať sama. Furt len na mne visí. Doteraz čo sme sa hádali, tak väčšinou kvôli malej. Ešte dobre že mi s ňou pomáha moja mama. Radšej som aj išla pracovať na pol úväzku, aby mi nevyhadzoval na oči aj to, že on zarába a ja nič! Nemám vôbec voľný čas pre seba. Buď som v práci alebo s malou. Keď sa náhodou zdržím niekde v obchode, hneď je oheň na streche. Neviem či sa mám rozviesť alebo čo.A to by on chcel aj druhé dieťa! ďakujem neprosím. Zas budem sama na dve deti, aj domácnosť,práca. A ešte výčitky, že všetko robím zle.

mischelle
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mischelle
30. mar 2009

Slaviks: mrzi ma co prezivas....myslim, ze zapadas, do naseho kruhu handier 😀 , tych, ktorymi su si nasi muzi isty tak ako ze nebo je nebo a zem je zem....len my vieme, ze to je docasu...ved, kazda materska sa raz konci a aj nas zase pustia medzi ludi...to len potom bude prekvapenie...ze ich otrokyne mozu aj nieco viac ako sediet doma a starat sa im o zatky...

darina77
30. mar 2009

Mischelle, možno ked nastúpiš do práce sa tie kilá pomaličky stratia. Ináč tá štítna žľaza vie byť niekedy riadna potvora, možno to čo ty zješ za celý deň keby zjedol niekto iný tak super chudne a takto vlastne je to ešte väčší boj ako u iných zdravých.
Ináč tak ako tvoj, tak dosť veľa chlapov je takých aj v mojom okolí, ja neviem či sú už zmagorení reklamami či čo ale každý sníva o super štíhlej dlhonohej modelke a pritom si neváži to normálne čo má na dosah.

kveta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz