Rozpadávajúce sa manželstvo. Poraďte čo ďalej

zlatucka
12. feb 2008

Ked sme boli s manželom len frajeri bolo všetko super.aj cez plánované tehotenstvo.potom sme sa zobrali a išlo to hneď na druhy deň dole vodou.po citovej aj intímnej stránke.po pôrode sa o mňa a dieťatko staral.bolo to pekné snažil sa.teraz je rok po svadbe a on sa mi nevenuje.milujeme sa raz za dva týždne,ked sa ho opýtam či ma ľúbi,pozerá telku neodpovedá nepozrie na mňa.ked sa ho to opýtam cca po 10krát nepozrie na mňa iba povie že ja musím vedieť.nedotýka sa ma,neobjima ma,nehladka,nedáva mi pusinky proste mi vôbec nevyjadruje lásku.on vie že kvôli tomu trpím a plačem.ani to s ním nepohne.povedala som mu čo ma trápi,tváril sa pri tom ako keby som pri nom ani nebola.a potom mi povedal že ked ho neľúbim taký aký je mám si nájsť náhradu.čo mám robiť?chcem s ním ostať ľúbim ho a máme spolu dieťatko.ale on...ja už neviem.prosím poraďte mi.

jahodas01
30. mar 2009

kveta - ked niekoho lubim, tak ho budem lubiť aj keby prišiel o ruku či nohu... mne z tvojej reakcie vyplýva, že kočka si za to može sama, lebo pribrala, ale možno už ani nemá energiu na chudnutie a staranie sa o seba, lebo všetko je na nej, nemá podporu a manžel sa o nu nezaujíma... niekedy mám pocit, že den by mal mať 32hod. odkedy mám bábatko...a ver mi, že mi neni na prítaž, lenže všetko funguje inak...nechápala som, kym som nezažila... 😉

kveta
30. mar 2009

Jahodas01, úplne s Tebou súhlasím.

mischelle
2. apr 2009

Dakujem Ti za nazory a postoje. Musim povedat, ze sa na to vsetko naozaj pozeras tak objektivno-terapeuticky. Da sa v tom najst novy pohlad na vec...musim porozmyslat a uvidime, co zivot prinesie.

Drzim Ti velmi palce, aby sa Ti podarilo Tvoje vytuzene babatko...vidim, ze si toho preskakala uz velmi vela, tak snad to vyjde.

kveta
2. apr 2009

Ďakujem pekne. 😉

shaarka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nnikka
17. apr 2009

mischelle

vydrz urcite to ma v tej specialnej jednotke tazke a tie stresy s nim robia taketo veci... ale neboj policajti idu velmi skoro do vysluhoveho dochodku ci ako sa tomu nadava, dovtedy schudnes, dcerka odrastie a bude sa o seba vediet postarat... a uvidis ze sa to napravi

alebo rob ako sama uznas za vhodne...

ja som na rady kamosiek odbornicok na vztahy skoro doplatila a urobila najvacsiu chybu svojho zivota... clovek sa najlepsie rozhodne sam

nnikka
17. apr 2009

ja svojmu muzovi stale hovorim: "pij, kartuj, bij ma! Len lubit ma neprestan" 😀 😀 😀

shaarka
18. apr 2009

nnikka, bez urazky - to tvoje kredo ma vacsina slovenskych zien. a nechapem preco. asi preto, ze na slovensku je malo inteligentnych muzov, ktori by si zenu vazili ako osobu, osobnost.

mischelle som prave naopak poradila, aby si nasla seberovneho partnera, ktory jej porozumie. nielen ona jemu. ak by sa jej terajsi muz dokazal zmenit, tak super. obavam sa ale, ze by to bolo (ak aj vobec) len docasne, prip. by mu tu zmenu musela vykompenzovat nejak inak...

zuzkafuny
18. apr 2009

Shaarka...
Napísala si to tááák krásne...
Nnikka... s takým krédom sa nežije ťažko... 😢 😢 😢 a to viem o čom hovorím...

nnikka
18. apr 2009

tak to kredo mam z filmu Cervene vino... a nikoho som tym nechcela urazit... ale slubuje sa v nie len v dobrom ale aj v zlom a ja som velmy kratko vydata na to aby som mohla niekomu radit... patent na vztahy neexistuje

a ja shaarka suhlasim na slovensku uz akosi nie je material s ktorym by sa dalo pracovat... to mi povedala moja naj kamoska... chlapi su volajako ovplyvneny internetom a podobnou gutov

a radit niekomu, aby si nasiel noveho patnera mi pride nanajvys trapne neurazte sa... ale viem o com hovorim... aby sa potom clovek nestratil v tom hladani donekonecna a nikdy nebude spokojny a to plati i pre muzov i pre zeny

je to tazke

shaarka
18. apr 2009

nnikka,
ved jasne.
podla toho, co mischelle pisala, mi jednoznacne vyslo, ze ee... ale ja nie som v jej situacii a ten problem, co maju, sa asi neda opisat na konovi len par vetami. a preto aj nase rady treba brat s rezervou.

uznavam, ze vzdavat sa bez boja a koncit vzath s chlapom, ktory nie je "az taky zly" (to je relativny pojem, pretoze kazda ma ine naroky), je mozno najjednoduchsie a dost sebecke riesenie. len som chcela poskytnut aj iny nazor (bez emoci), ktory ona nevidi, nechce vidiet, alebo teda ktory je asi najbolestivejsi.

mnoho chlapov potrebuje praveze nakopnut - im totiz nestci donekonecna vysvetlovat (po zensky), ze co sa mi nepaci, co by mali robit a co by naopak nemali robit... niekedy chlapom staci povedat, ze Nie, takto to dalej uz nejde.
a ak on bude chciet, tak prejavi zaujem a opyta sa, ze co sa deje a co by mal pre nu urobit, aby nepomyslala na rozchod, aby neupadala a aby bola trosku stastnejsia. a niekedy tym nakopnutim moze byt aj zbalenie veci a listocek na zrkadle, kde bude par vystiznych viet...
nie sme stroje. nemame nevycerpatelnu energiu a nie sme opravarky, mechanicky, doktorky (mediciny ci psychologie), nie sme opatrovatelky a prostitutky, sluzky, kucharky a upratovacky.
sme zeny a vsetky tieto povolania, ktore robime, si musi chlap zasluzit. nasilu sa to robit neda, a tak ak chlap chce, aby to vo vztahu fungovalo, musi sa aj on pricinit.
ako? tak, ako sa dvaja vo vztahu DOHODNU.

shaarka
18. apr 2009

hladanie noveho partnera je nanajvys zradne... ak mi nevyhovuje jeden, mam tendenciu si hladat podobny typ. a bohuzial niektore veci vyplavu na povrch az po par mesiacoch, rokoch, spolocnych majetkoch, detoch.
preto mnoho zien hlada "donekonecna", lebo sa bohuzial stava, ze si opatovne vyberu nespravny typ.

staci si zvysit sebavedomie, nastolit podmienky a spolocne uberat z poziadaviek. ale zaroven tolerovat len do urcitej miery. nie je dobre, ak jeden vo vztahu ponuka a robi obet, obety zakazdym a ten druhy sa stale zvezie... to urcite nie je nielenze laska, ale nie je to ani zdrave.

missy97231
18. apr 2009

shaarka - suhlasim s tebou.
nnikka - ano, mas pravdu, slubuje sa nielen v dobrom, ale aj v zlom... Ale slubuje aj manzel, nielen manzelka, ci? proste, Mischelle pribrala - stitna zlaza. moze sa snazit akokolvek, ale schudnut uz nikdy nemusi. A moze aj pocitat kilojauly,,, je to tazke. A stitna zlaza sa nemyslim ze da porovnavat s hormonalnymi tabletkami 😕
A podla Mischellinho prispevku,,, tak jej manzel zrejme uz zabudol na to - v dobrom aj v zlom,,, 😔

nnikka
18. apr 2009

shaarka, tak s tym na 100% suhlasim je to o dohode a kto kolko ustupi ale nemal by ustupaovat len jeden... a chlapi su castokrat nechapavi... vtedy im teba povedat rovno 😀

ja som zasa iny pripad ale aj mne mm hovori ze by som uz mohla schudnut... ja mu to nevycitam, lebo ma prvadu a ja sa v poslednej dobe plnej nervozity dost prezieram 😒 a na chudnutie nemam cas

nnikka
18. apr 2009

a myslim, ze to uz ma mischelle vyriesene 😉

bianca7
3. dec 2009

Ahojte zeny.Tak uz som sa dlho odhodlavala sem nieco napisat,ale stale som dufala,ze situacia sa zmeni...lenze teraz uz je to nanevydrzanie...Opisem to:
Mam 28 rokov,moj muz-33,sme spolu 6 rokov,z toho-4,5 manzelia.Prednedavnom sa nam narodilo dietatko.Ide o to,ze uz davnejsie muz sa ku mne nesprava ako muz...Na zaciatku nasho vztahu bolo vsetko pekne-tak ako ma byt,aj sex tiez...Lenze cim dalej,tym ho bolo menej,niekedy sme mali pauzicku okolo mesiaca.Ja som sa mu vtedy nevnucovala,myslela som si,ze je unaveny,ze ho to prejde.Aj ho to preslo,lenze neskor prislo znovu to iste.A tak sme prekonali krizy viac krat.Obcas sme sa hadali,ale sa vzdy nejak udobriki(skoro vzdy vdaka mojej iniciative).Samozrejme,ze mame aj dost roznych problemov okolo byvania,praci a t.d.,ale da sa to vsetko zvladnut...No a poslednych par rokov sme sa prestahovali do ineho miesta,muz zmenil zamestnanie par krat,a tych kriz zacalo byt coraz viac...Prestala som mu verit,lebo mi obcas aj klamal,stratila som voci nemu doveru(klamal ohladom blbosti,ale klamal).Nas sex stal takou rutinou,hoci vzdy som sa snazila a opat iniciativa bola len na mne.Pocas tehotenstva sme mali sex iba 2 krat,ale to vtedy som neriesila,bali sme sa trochu.Lenze uz som 3,5 mes.po porode a muz nejavi o mna zaujem ako o zenu VOBEC.Ja som sa absolutne nezmenila,po porode som mala hned na treti den taku istu postavu ako pred,som stihla,vysoka,pekna,ostatni muzi sa za mnou otacaju,ale moj muz ma proste nechce...Aj sa o seba staram,snazim sa vyzerat aj v domacnost dobre,snazim sa byt mila voci nemu,no v posl.dobe je mi to tazsie a tazsie...A najhorsie je na tom vsetkom to,ze on sa oabsolutne so mnou nechce o tom bavit,vzdy povie,ze su to kraviny,ze je unaveny a tieto reci su blbostou.Nechce mi vysvetlit preco nema chut na sex so mnou,a ked mu poviem,ze ma inu,ze mu neverim,lebo normalny zdravy chlap aj ked je unaveny,aspon obcas si na to pomysli,tak mi vynada...Proste hadame sa vkuse,uz nemozem ani byt mila,lebo jednoducho ma ignoruje.Keby aspon povedal kde je chyba,ale on nepovie NIC a ja ho nemozem dotiahnut na rozhovor!Ja som uz uplne zufala,placem,trapim sa,velmi sa bojim,ze taky stres sa moze odrazit aj na kojeni!Za posl.rok a daco som mala sex asi 3 krat.Je to normalne???Ked mu poviem,ze pre mna to aj po zdravotnej stranke neni dobre,tak ani to s nim nezamava.Proste totalny nezaujem a ja uz tak dalej nemozem!!!mam si najst milenca alebo co mam robit???Vzdy som chcela zachranit nas vztah,snazila som sa dost,ale uz nemam silu...Poradte,prosim,tie,ktore mate podobne skusenosti,lebo som uz uplne na dne

rimmel
3. dec 2009

bianca vidim ze si skusila ozaj vsetko..skus mu pred nos podstrcit rozvodovy papier ze co spravi...stavim sa ze ani okom nemrkne a rad sa rozvedie. ☹

bianca7
3. dec 2009

rimmel,uz som mu aj povedala,ze sa dam rozviest...on na to,ze dobre,lenze na druhy den sa sprava opat normalne,akoby nic nebolo...Nemozem povedat,on je dobry manzel-myslim,pomaha,nakupy,pomoze obcas aj navarit ale tymto sa vsetko konci.Zijeme ako pribuzni,nie manzelia.U mne je este ten problem,ze nie som slovenka,tak by som tu uz nemala kam ist,jedine sa vratit do svojej krajiny...a toto tiez neni tak lahko zo na na den.On mi povie,ze nas s babom miluje,ze si vsetko vymyslam...Myslis,ze naozaj uz nemam bojovat?nema to zmysel?

rimmel
3. dec 2009

bianka nechcem ti v tomto radit, jedine co poviem je ze v kutiku duse mas odpoved..a tiez je otazka-chces bojovat?

a akej si narodnosti ak sa mozem spytat a preco nemozes na slovensku ostat? 🙂

bianca7
3. dec 2009

rimmel,nemozem na sk ostat,lebo nemam kde...a zariadovat teraz byvanie pre seba a dieta bude dost narocne,ba az nemozne.Som z ruska 😉

s.a.l.o.m.e
3. dec 2009

Poradila bych tot:Zkus mu říct,že ti vadí jeho nezájem,že chápeš únavu,cokoli,jen aby ti řekl,proč je k tobě odtažitý.
Vypadá to,že jste se odcizili.Úplně.Nevidím do toho,ale může to být i tim,že se neustále ptáš(jako by to dělala každá z nás).Chlapi neradi něco řešej,už vůbec ne takový věci.Třeba má nějaký problém,s kterým si sám neví rady a nechce o tom mluvit.Třeba se "zaseknul" jak se ho neustále ptáš.Zkus teď pár měsíců nepožadovat lásku,snaž se to neřešit,snaž se být nadále milá,ale téma:máš mě ještě rád?nebo:proč mě neobejmeš,co se děje?Vadí mi to a to... se snaž vypustit,třeba je to zrovna to,co ho od tebe odrazuje,nevím..
Pokus se žít tak,jak jste žiáli,když vše bylo dobré.Nechtěj po něm,aby ti říkal jak tě miluje,třeba to po čase klidu přijde samo...rozhodně i kdyby se situace nezměnila,budeš vědět,že to dál už smysl nemá...
Jak se chová k dítěti?
Milence nikdy!

bianca7
3. dec 2009

a na otazku ci chcem bojovat sama nemam odpoved,alebo mozno mam ale sa bojim ju povedat nahlas...neviem.Kazdopadne mozem povedat,ze svojho muza som nadovsetko milovala,mozno aj lubim doteraz(neviem povedat s istotou,lebo teraz mam pocit,ze ho nenavidim) a preto som sa este s nim nerozviedla-ved som este mlada a potrebujem citit tu lasku a vsetko co on mi nepreukazuje.ale takto to uz neide

rimmel
3. dec 2009

no tak skus si s nim poslednykrat pohovorit a ak nic tak ja osobne by som sla dalej ale bez neho..laska a stastie ta este caka neboj a do ruska by si chcela ist? a da sa? ak nie, tak mozno docasnyprenajom niekde v ba?

bianca7
3. dec 2009

s.a.l.o.m.e - uz som mu vravela,ze chapem jeho unavu(nema lahke zamestnanie,nesedi v kancelarie,je dost vycerpany),ale ja som tiez clovek a este k tomu zena.Vseliako som sa skusala porozpravat,len mi raz povedal,ze sa este boji,ze po porode mi moze nejak ublizit.Lenze ja viem,ze to tak neni,lebo to iste sme uz absolvovali viac krat ked este ani na dieta ani na porod som nemopyslala.Teraz toto pouziva len ako vyhovorku,to je vsetko.Aj som sa snazila dopatrat ci nema nejaky problem,lenze obavam sa,ze nema ziaden.Viac menej mu vzdy pomaham ked sa nieco vyskytne.K dietatu sprava dobre,pomaha mi ked je doma,nic nemozem povedat.Lenze ja som mu ukradnuta.Chapem,ze milenec-neni dobre riesenie,ale ved ja som clovek,a uz tak dlho bez sexa ani ja neviem vydrzat,mam tiez starosti,potrebujem zo seba dat unavu prec,odreagovat sa a tak...Mo a vobec-chcem citit lasku blizkeho mne cloveka,potrebujem jeho podporu,teraz mam nove obdobie vo svojom zivote-som mama a mam zodpovednost,staram sa o dieta,proste potrebujem citit neco,co mi on nedava

rimmel
3. dec 2009

bianca..zaklad....moj je tiez unaveny no na sex si cas a energiukazdy zdravy chlap vzdy najde....to je v jeho pripade iba vyhovorka ale to uz asi vies ako pises...no neviem nemas to lahke ale ja osobne by som to takto uz ani minutu nevydrzala 😕

bianca7
3. dec 2009

rimmel,ja mozem kludne odist domov(myslim,problemom by boli neake papiere teraz),ale viem ze tam sa nebudem mat vobec zle...Ale mam tu kamaratov,zvykla som si,mam aj pracu,a este aj mam strach ze ked ho opustim,tak sa nebude vediet sam sa oseba postarat...Mozno je to blbost,ale asi som ho rozmaznala...Ale jednoznacne nechcem ostat v takom "nijakom"vztahu.Skusim este raz debatu,ale obavam sa ,ze aj ked teraz sa nieco prelomi,tak v bud.sa to zasa bude opakovat donekonecna.Ale dakujem Ti za rady 🙂

strociatka
6. dec 2009

citam vas a musim sa priznat, ze v mnohom mam rovnake problemy, myslite si, ze je to tym, ze sa nam narodili deti? dovtedy to u nas bolo "relativne" pokojne, sem tam nejaka hadka, ale teraz je to denne

hviezda25
19. jan 2010

Ahojte chcela by som počuť niekoho názor.Som vydatá 3,5 roka a máme trojroču dceru.Nezhody u nás začali,ked manžel nastúpil na vyššiu pozíciu v práci.Zistila som,že ma podvádza,asi dva krát ma aj udrel,doma mi vobec nepomáha ale zase malej by dal aj modré z neba.Nepovie mi pekného slova,len vtedy sa prituli ked chce sex,ale ja ho odmietam,pretože len vtedy sa milo chová,ked to potrebuje.Teraz bývam už pol roka u rodičoch a stale mi vyvolava,že až teraz si to všetko uvedomil,ked nás stratil.Chce aby som mu dala poslednu šancu a že začneme uplne odznova.Že nas velmi miluje a že chce všetko zmenit.Dcéra stále len plače,že chce íst ku tatkovi.Poradte,mi.Myslíte že sa dokáže zmenit?

filipal
19. jan 2010

jeeej, Hviezda, tazko povedat...
neskusali ste manzelsku poradnu? isiel by tam?
ja by som sa k muzovi, ktory ma udrel nevratila. fyzicke nasilie ma tendenciu sa zhorsovat...
dcerke je luto, to je jasne, ale rozhodnut sa musis ty, ona samozrejme nevie posudit, aky jej otec je....
ale v zlom manzelstve by trpela.

majacska
19. jan 2010

hviezda a preco ta udrel? to je fakt to posledne..

ale ano, daj mu druhu sancu, poslednu.....tym nic nestratis....a mozno casom sa vas vztah urovna...drzim palce 🙂