Rozpadávajúce sa manželstvo. Poraďte čo ďalej

zlatucka
12. feb 2008

Ked sme boli s manželom len frajeri bolo všetko super.aj cez plánované tehotenstvo.potom sme sa zobrali a išlo to hneď na druhy deň dole vodou.po citovej aj intímnej stránke.po pôrode sa o mňa a dieťatko staral.bolo to pekné snažil sa.teraz je rok po svadbe a on sa mi nevenuje.milujeme sa raz za dva týždne,ked sa ho opýtam či ma ľúbi,pozerá telku neodpovedá nepozrie na mňa.ked sa ho to opýtam cca po 10krát nepozrie na mňa iba povie že ja musím vedieť.nedotýka sa ma,neobjima ma,nehladka,nedáva mi pusinky proste mi vôbec nevyjadruje lásku.on vie že kvôli tomu trpím a plačem.ani to s ním nepohne.povedala som mu čo ma trápi,tváril sa pri tom ako keby som pri nom ani nebola.a potom mi povedal že ked ho neľúbim taký aký je mám si nájsť náhradu.čo mám robiť?chcem s ním ostať ľúbim ho a máme spolu dieťatko.ale on...ja už neviem.prosím poraďte mi.

luludia
17. jan 2011

@miriam25 nehnevaj sa, ale mala by si si dobre rozmyslieť, či chceš mať ďalšie dieťa s týmto mužom. Nepodceň situáciu, podľa toho čo píšeš, je to egocentrik. Budeš sklamaná ☹

miriam25
17. jan 2011

@consti vcera vecer som sa snazila s nim porozpravat. Som mu jasne povedala, co si nezelam, aby robil a teda hlavne aby nesiel totalne opity autom. tak mi na to povedal, ze mu to nemusim opakovat donemoty, ze on vie, ze urobil chybu. ja mu to verim, no viem aj to, ze to sice neurobi znovu tento tyzden, ani tento mesiac, no ked zasa raz bude v takom stave a drbne mu s prepacenim v bedni, urobi to bez mihnutia oka. a o problemoch sa s nim tazko rozprava. to, co poviem, vsetko obrati proti mne. Bud som podla neho precitlivena alebo neviem.

@crca ano, dobre si si vsimla. este donedavna sme sa snazili o druhe dietatko. no vcera pri nasom "rozhovore" som mu povedala, ze len co sa vyliecim, zacnem zasa brat antikoncepciu a ziadne druhe sa nekona. je to vsetko dost tazke uz teraz, kedze mame maleho a nie, aby som zostala sama na dve deti ☹ reakcia nebola ziadna. len poznamka, ze vsetko su to len vyplody mojej fantazie... len neviem co...

mozno som si to cele doteraz nevsimala alebo nechcela vsimat, no ja si nezelam nic ine viac ako mat stastnu rodinu. urobila by som pre to naozaj vsetko.

pepinka79
17. jan 2011

joj podla mna má tvoj manžel na rováši dost....a viac ako si mylsíš...všetko to zavána aj neverou drahá...prepáč ale takto sa normlány muž a otec nespráva....nezávidím ti ale želám aby si dokázala od takého chlapa odíst..to kde si urbila chybu ty neviem si prosto až príliš milá a obetavá čo sa muža týka,netreba su ku nim správat ako k detom,ved sú dospelí,takže ak si za niečim stojíš tak mu nepodliehaj len preto aby bol spokojný,bo vždy je spokojný len on....a čo ty kedy začneš mysliet troška na seba? si myslíš že takto bude aj dieta spokojné? začni to riešit....držím palce...si mladá žena tak nepremeškaj svoje najlpešie roky v živote.....

miriam25
17. jan 2011

on mi vzdy hovoril, ze na mne obdivuje, aka som silna osobnost a ze som presny opak zien, ktore neznasa. Neznasa totiz vecne uplakane usmrkane citlivky. no a teraz, ked ma videl plakat, tak sa mu zrejme zacinam hnusit.
Cele tie roky mi hovoril, aky je na mna hrdy, ze som taka "silna". No a ja som si stale hovorila, ze musim byt silna, nemozem nechavat city vyplavat napovrch, nemozem plakat... a ked som uz nevedela udrzat slzy, schovala som sa niekam, aby ma nevidel, vyplakala sa, umyla si tvar, sla na cerstvy vzduch a vratila sa, ked bolo "vsetko ok". musel to na mne vidiet, no ani raz neprisiel za mnou, neobjal ma a uz vobec sa neospravedlnil, ze by mu bolo nieco luto. skor si myslim, ze bol spokojny, ze som ho neobtazovala tym, aby ma videl plakat...

svoja
17. jan 2011

MIRIAM vas kluk byl celou dobu v hospode s vama? co tam delal? deti do hospody nepatri, muj nazor. chudak dite.

Z tveho manzela je me spatne. 😝

lucta05
17. jan 2011

@miriam25 poviem ti ze som mala tiez podobny pripad ale v jednom iny moj manzel nechodi do krcmy kazdy den. Moj manzel ked si vypil tak ma slovne urazal, čo ma bolelo, robieval to tak 2x do roka. Vyriesila som to tak ze som mu nevarila, neupratala,nerozpravala, starala sa proste o dieta, maly sme len jedno vtedy. A mozem ti povedat zabralo to. Myslim si ze zabralo aj to, ze mu dohovoril moj otec lebo ja som sa im zdoverila uz som to nevydrzala. A u nas nezaberalo to, ze som mu ja dohovarala bral to jednym uchom dnu druhym von ako u vas. Teraz je zmeneny o 100 % uz 3 roky mame pokoj a pohodovu rodinku. Tiez sme uvazovali o druhom dietati ale pod podmienkou ze bude normaly. Po 2 rokoch som sa rozhodla uz pre druhe dieta nemaly sme odvtedy niaky komflikt.

sue
17. jan 2011

@miriam25 no...myslím, že máte problém obaja, nielen tvoj manžel... nepripadá mi normálne na akúkoľvek vzdialenosť chodiť autom hoci aj po pol deci vína. Uvedomuješ si, že keby ti niekto spadol pod kolesá, tak by si išla do väzenia??? Rupnú nerupnú nervy došľaka, však máš dieťa. Keď už sa tvoj muž chová nezodpovedne, tak sa chovaj zodpovedne aspoň ty!!! Ale k téme...

Ja by som sa snažila mužovi dohovoriť a pokiaľ by si nedal povedať a naďalej chodil autom po jednom-dvoch-troch pivkách, tak by som ho normálne udala - zavolala námatkovo policajnú hliadku a nech mu dajú fúkať a poriadne ho prevetrajú. Aj za cenu straty vodičáku a mastnej pokuty ! Takto si len koleduje o poriadny prúser...

S alkoholizmom tam problém určite je, pretože popíjať každý deň po práci nie je kóšer...

Ďalší problém je to, ako podceňuje všetko čo sa týka teba a malého...

Ja by som neutekala od neho preč, ale sadla by som si a vážne sa porozprávala. Buď o manželskej poradni, alebo o jeho samostatnej návšteve psychológa.

Vzťah je o dvoch ľuďoch a ak jednému nevyhovuje, tak na oboch je to ako to budú ďalej riešiť. Rozvod by nemal byť hneď prvým krokom... Ale vecí na riešenie máte veľmi veľa.

Držím palce....

majdula
17. jan 2011

@miriam25 Mne by zajimalo, jak to chodilo nebo chodi u nich v rodine, v cem manzel vyrustal? Jak se jeho otec choval k mamince? Jaka je jeho maminka - ta uplakana "citlivka" anebo "silna zena"?

kikada
17. jan 2011

Ahoj Miriam,
nebudem rozpitvávať, čo kedy, kto kde a koľko vypil-to je na inú debatu. Pýtala si sa, či máš nejaký podiel viny na stave, v akom sa vaše maželstvo nachádza. Možno áno, nejaká minimálna zodpovednosť tam je a to podľa môjho názoru to, že si k nemu veľmi benevolentná. Niečím podobným som prešla aj ja, preto som sa pozrela pravde do očí a bolo to takto.
Presne tak isto mi vtĺkal do hlavy, že JA som silná atď a že sa mu to páči. OK, tak som bola silná, začala som ho mať "na háku" tak ako on mňa. Začala som sa o seba viac starať, schudla som poriadne (pri tom ani nebolo treba 🙂, nechala si urobiť gelové nechty, vrámci finančných možností pozmenila šatník, účes.....Program na voľný čas som si plánovala výhradne so synom, príp. s kamoškami.
Zrazu sa zmenil aj on o 180 stupňov, rodina na prvom mieste. Nosí ma na rukách, hladká, drží za ruku NA VEREJNOSTI-čo pred tým nehrozilo ani náhodou! a žiarli, aj ked nemá na koho 🙂))
Neviem či je to návod aj pre teba, ale skôr než "zdrhneš" z manželstva, stojí to za pokus. Ak nie, istotne si zaslúžiš niečo lepšie ako je on!

sevzuz
17. jan 2011

@miriam25
Mna len zaraza jedna vec, ako mozes dovolit aby tvoj manzel, ktory sedi pri pive, alebo vine, mal prist AUTOM domov pre vasho syna a zase ho nalozit do auta a ist spat.!!!!!
V zivote nikdy by si to moj mm nedovolil. Bohuzial toto je tiez dost podstatne na celom totmto pribehu.
Druha vec je, ze podla mna, je tvoj manzel ignorant a nebojim sa povedat a suhlasit uz so spomenutou skutocnostou ze je ti asi aj neverny, alebo ma nejake problemy. To co je, ze si nezela aby si mu cez den vyvolavala? Fuuuuha ty si pristupila na ine podmienky Vasho vztahu!!!!
Ale nemyslim si ze je nezodpovedny len on aj ty si nezodpovedna v tom, ze mu to tolerujes a to s tym alkoholom je uplny extrem a mala by si porozmyslat nad situaciou, ked sa stane nehoda a ty alebo tvoj muz s par promile niekomu ublizite alebo sa stane nieco vasmu synov a ako sa budes potom citit, ked ta este aj zavru za ublizenie nazdravi. A dalsia vec je, ze TY takto vychovavas aj svojho syna a to sa ti paci ked on sa bude takto chovat k svojej manzelke a prtnerke, a bude soferovat pod vplyvom alkoholu?
NIKDY by som si nedala deco vinka ked mam soferovat s dietatom v aute a NIKOMU by som nedovolila viest moje auto po tom co vypil minimalne tri pohare vina!!!!
Preboha!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Pripad ked si niekto sadne za volant s alkoholom v krvi je akoby si zobral zbran a ohrozoval nou ludi, toto plati na 100%!!!!

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matusaci
17. jan 2011

ahoj mozna to bude znit divne ale je to tak....s manzelej jsme se vzaly pred 7 mesici a mame spolu 10mesicnyho syna do ty doby co se manzel dozvedel bylo vse ok pak jsm to brala trochu se zmeni ale ne az tak....po svatbe to je jeste horsi...manzel jezdi kamionem tak je doma jen na vikend ale musim se vecne koukat na to jak pije.kdyz snim chci mluvit nejde to jelikoz nechce nic resit jen svoji praci a nas ne...malyho si za ceklou tu dobu nikdy nevzal abych ja si sla lehnout aby se o nej staral cely dny uci ho blbosti...uz se stalo ze me nekolikrat uz slovne urazal a naprahl na me ale uz to doslo az tak daleko ze me dusil...nemuzu byt s nekym koho uz tolik nemiluji po tom co se ted deje a dost se ho bojim....ma to cenu pokracovat v tom manzelstvy?kdyz mu reknu ze nas vztah potrebuje pomoc tak me posle nekam...

meandra
17. jan 2011

@matusaci Tak nevím, záleží jak moc ho ještě miluješ. Když to shrnu: manžel skoro není doma, když je, nepomůže ti, uráží tě a vlastně už tě fyzicky napadá, bojíš se ho, manžel řešení a odbornou pomoc odmítá. Myslím, že bych "někam" poslala já jeho. Naprosto si tě neváží a vzhledem k tomu, co všechno si necháš líbit, vážit ani nebude.

kaja173
17. jan 2011

@miriam25 ahoj.urcite by som pocuvla@kikada .myslim ze s alkoholizmom to este nema co robit,tam je problem uplne niekde inde.len to riesi takto.ale casom by to problem pravdaze bol,ale podla mna to este sa zachranit da.ja som mala tiez take obdobie,ze radsej som isla do baru,aj sama ako byt v jednom byte (v tedy este)s priatelom.musite sa rozpravat,komunikacia je zaklad.ked to nevyjde raz,skuz znova.ale predsa roky a dom a syna nezahodite len pre nejaky problem.chlapy su hrdy,neradi sa rozpravaju o svojich pocitoch so zenami(cest vynimkam).urcite by som mu ale dala pocitit,ze ake to je ked na teba niekto kasle.tak to robim aj ja.co som ja nieco ine ako muz???co ja nechodim do prace?ci ja nemam svoje potreby??ci zeny su nieco ine??mame tri kury ,alebo dve hlavy???sme taky isty clovek ako manzelia,tak treba im to tak vysvetlit.uz davno nie je ta doba,ked zena bola len sluzka a podcenovana....

kaja173
17. jan 2011

@tormenta ahoj.velmi ma mrzi ako sa k tebe sprava.mne je velmi luto zien,ktore sa snazia a chlapi ich maju len za handry.ja by som ti radila,chod na dovolenku k mame.ja ked mam toho plne zuby,zbalim sa a idem na 10dni k mame.aj ked ja nemam problemi s mm,ale so svokrou,nas vztah to vzdy utuzi...drzim ti palce,len sa prosim ta nedaj takto vyuzivat.a podla mna ma milenku,alebo len po nejakej tuzi..

mamavera
17. jan 2011

@matusaci myslím, že tu nie je čo riešiť...

miriam25
18. jan 2011

baby, dakujem vam velmi pekne za vase uprimne slova. ja sa urcite rozvadzat nechcem, len hladam riesenie, ako nase problemy vyriesit a vzdy som bola toho nazoru, ze treba zacat od seba, ze vo vztahu su dvaja a obaja maju na tom svoj podiel viny...
vcera som sa musela nahle odhlasit, pretoze mm prisiel necakane domov. normalne chodi domov z prace najskor o pol 5, no vcera bol uz o pol 1 doma. vraj ho nasa situacia stve a tak si vzal pol dna volno, aby sme sa mohli porozpravat a vyjasnit si niektore veci. bola som z toho dost sokovana, nikdy by som to od neho necakala, kedze on sa o problemoch nikdy nechce rozpravat, skor ich nechaval vychladnut a skor ja som bola ta, kto sa o tom chcel rozpravat a vzdy o tom aj zacinal. Takze sme si spolu sadli a myslim, ze vyslo najavo to, co som tusila, no nechcela tomu verit.
On so svojou mamou nikdy nemal nejaky dobry vztah. ona je sice "silna" osobnost, no silna aj tym, ze je rozkazovacna a zahladena do seba a nikto nema pravdu len ona a kazdy musi robit to a tak, ako ona chce, resp. si mysli, ze je to tak spravne. Ja som s nou uz tiez raz mala vacsiu hadku, ked mi zacala diktovat, co mam malemu davat papat od 4 mesiacov. Bola razne proti tomu, co som mu davala (mliecko som uz bohuzial nemala) a doslova mi zakazovala mu to davat a mi hovorila, ze ho tym otravim. pritom to bol detsky aptamil...
No a jeho problem je v tom, ze vlastne cely zivot sa snazi niekomu vzdorovat a zit si zivot ako on chce a nie ako mu to jeho maminka prikaze. No problem je v tom, ze my spolu zijeme uz 4 roky a to si az teraz, ked sa nase vztahy zacinaju vyhrocovat uvedomil, ze ja nie som jeho mama...
Jasne som mu povedala, co od neho cakam a co mi vadi a vo vacsine mi dal za pravdu. Hlavne to, ze tu ma byt pre mna a pre maleho vzdy, ked ho potrebujeme a samozrejme nie len vtedy. ked chce ist s kamosmi von, prinesie domov auto a da mi vediet, kam ide, aby som mala kludnu dusu... Pevne verim, ze to uz bude lepsie. aspon v to dufam.
Nechcem tu na vas posobit ako nejaka ufnukana zenska, ktora sa nevie oslobodit od svojho manzela, no jednoducho sa nechcem vzdat bez boja, nechcem si raz povedat, ze sa nas vztah dal zachranit a ja som sa o to ani len nepokusila a vzala malemu otca. Prezili sme spolu uz aj tazke casy, kedy sme museli doslova kazdu korunu pocitat, aby sme mesacne vysli, kedy som nemohla ist ani k vlastnym rodicom, pretoze sme nemali ani len na cestu k nim zvysne peniaze, zvladli sme to spolu a nebolo nam spolu zle. Narodil sa nam maly, nase najvacsie stastie v zivote (viem, ze aj jeho, nie len moje), obaja mame pracu, z ktorej si mozeme dovolit nie len platit teraz hypoteku za dom, ale aj normalne zit. Samozrejme, ze si nemozeme dovolit hocico alebo vsetko, ale ani po tom netuzim. Mame nas domov, ktory sme spolu postavili, spolu sme vsetko vyberali, zariadili a je mi luto, hodit vsetko za hlavu.
Nechcem ho ospravedlnovat, to nie. To, ako sa ku mne spraval sa ospravedlnit neda. Neda sa to ani zabudnut. Da sa to len odpustit, pokial sa to nebude opakovat. A samozrejme, ze aj ja sa pokusim trosku zmenit.
Niekto sa tu pytal, co robil maly v krcme. No neviem, ci som sa o tom niekde uz zmienila, ono je to vlastne slusna restauracia, maju tam krasnu miestnost pre deti, kopec hraciek a vzdy su tam maleho kamarati zo skolky, preto tam tak rad chodi, hlavne teraz v zime, ked sa nemoze hrat na ihrisku. A je to nefajciarska restika, takze sa tam aj ja s malym poobede obcas zastavim na kavu a na kus reci s ostatnymi maminkami odtialto. A samozrejme maju aj bar a alkoholicke napoje, ale tak kde ich nemaju?
este raz vam dakujem. sama som zvedava, ako to bude pokracovat, dufam, ze uz len dobre.

shaula
18. jan 2011

@miriam25 Je moc dobře, že se snažíš Váš vztah ještě zachránit. Podle toho, co píšeš, to vypadá, že se tvůj manžel opravdu chytil za nos (jinak by si nepřišel promluvit sám od sebe), takže to vypadá, že jste na dobré cestě 🙂 Pokud mu tento přístup vydrží, tak to spolu zvládnete překonat a budete si moci konečně užívat ten vysněný klid v novém domečku. Moc ti držím palečky!!! Drž se 😉

atinka22
18. jan 2011

miriam25 - keď som si prečítala Tvoj posledný príspevok, dosť ma prekvapil. Nebola by som povedala, že si Tvoj muž takto vstúpi do svedomia. Ale veľmi ma to prekvapilo a potešilo. 🙂 Držím všetky prsty, aby Vám to vyšlo a aby Ti bol manžel oporou a synovi dobrým otcom. Len by som mu trošku "strážila" ten alkohol. Cesta k závislosti je veľmi ľahká. A čo sa týka tej "krčmy", ja tiež niekedy idem s deťmi do "krčmy" - v lete, lebo vonku majú super ihrisko. To je asi údel našej doby, že najlepšie ihriská a atrakcie pre deti sú v rozličných "pohostinstvách". 😢

miriam25
18. jan 2011

@shaula
@atinka22 dakujem baby. No uvidime, ci mu to vydrzi. Bola by som stastna, keby ano. Sama som bola vcera prekvapena, necakala som to. Snad bude vsetko ok. Nechcem sa mu vyhrazat, ze odidem, ak sa nezmeni, staci, ked take veci poviem raz a bud si to uvedomi a spamata sa, alebo sa aj tak vrati do starych kolaji, nech sa vyhrazam kolko chcem. Ako som uz pisala, odchod a rozvod je pre mna to posledne riesenie. Tak snad bude naozaj vsetko ok. Este raz vam dakujem za vase uprimne slova. a antika, viem, aka je doba a skor sa bojim toho, co pride, ked bude maly v puberte 😅 tiez som toho nazoru, ze deti nemaju co hladat v krcme. Zvlast v nafajcenom prostredi. No prave tato restika/krcma/pohostinstvo (je jedno,ako to nazvem) sa mi paci, pretoze je to nefajciarska restika, maju pre deti naozaj krasnu miestnost na hranie, kopec hraciek a maly tam ma vzdy kamaratov zo skolky a preto tam tak rad chodi. Ja si zasa oddychnem pri kavicke a pokecam s babami, ktore maju deti v samkovom veku. akurat, ze ja tam chodievam s malym poobede a za normalnych okolnosti vobec nepijem. Aj ked sme vacsinou peso a nie autom.
A viem, ze by som si nemala dat ani deci vinka, viem, ze ma tu mnoho bab za to odsudilo, no ja som uz bola naozaj v koncoch. Za prve z manzela (co sa potom este viac vyhrotilo) a za druhe z navstevy lekara. Najradsej by som sa niekam zahrabala a nechcela som citit vobec nic, ziadnu vnutornu bolest, ktora ma zrazala na kolena. No len kvoli malemu som sa drzala, len kvoli malemu som si nedala viac a len kvoli nemu som sla domov. Ja nie som ziadna alkoholicka, vypijem si len prilezistostne a obcas (tak raz za mesiac) si dam doma pohar vinka.

shaula
18. jan 2011

@miriam25 Už se neomlouvej, stalo se, už to nezměníš, a zase tě obdivuji, že jsi se tu k tomu vínku přiznala, i když jsi podobné reakce musela čekat. Hlavně že víš, že to nebylo správné 😉
Co se týká té restaurace - ono to z tvého původního příspěvku tak působilo, že je to nějaká "obyčejná" hospoda, kam chodí skalní pivaři chlastat a hulit, takže pro dítě nic moc... Ale jestli je to restauračka, jak píšeš, tak OK, já taky s klukama občas chodím s kamarádkama na oběd do restaurace, mají tam dětský koutek 😉
Tak se mějte, po čase se ozvi, jak to s vámi vypadá. Postoj tvého manžela mě taky hodně překvapil, toto jsem nečekala, ale právě proto to vypadá, že to myslí upřímně a chce problém řešit - kdybys ho sama přitlačila do kouta a on byl jen v té pasivní roli přijímače, asi by to dlouho nevydrželo. Takhle myslím, že máte slušnou šanci 😉

miriam25
18. jan 2011

@shaula vdaka. urcite vam napisem po nejakom case, ako to u nas doma vyzera. a s tou restikou, asi som sa zle vyjadrila, proste on tam sedel pri bare a pil a to bolo pre mna klucove... maleho urcite netahame po dakych podradnych krcmach, obcas Mc-Donalds, kde maju tiez detsky kutik a kde sa malemu paci, obcas tato restika a este je tu jedna restika, kde sice nemaju detsky kutik, ale pod nohami ti plavaju kapriky, co sa malemu strasne paci. Ozajstne velke (aspon 4-kilove) kapre. Plavaju za ludmi vsade kam sa pohnu 😉 Ale tak v lete chodime hlavne von, len teraz v zime je to dost tazke. Zvlast, ked uz ani snehu nie je a vsade je len clapkanica. To sme vonku len pred domom a aj to len do chvile, kym nie je maly od hlavy po paty suci do vane 🙂

yamdena
21. jan 2011

miriam25 dúfam, že sa situácie u Vás zlepšila a že si aj zdravotne ok 🙂

IMHO má Tvoj manžel bohužiaľ problém s alkoholom a najma s komplexami. Že mal matku dominantnú je mi ľúto, zvlášť preto, pretože to teraz odnášaš Ty.

Mal by sa spamatať, neni si jeho decko, ale manželka, čiže rovnocenná partnerka. Ak potrebuješ, mal by Ti pomoct a naopak. Neni pekné, keď ho na verejnosti nazývaš idiotom (aj keď si to zrovna myslíš 😅 ) a za to si zaslúži ospravedlnenie. Potom by som vymenovala to, čím uškodil on Tebe - aby sa zasa ospravedlnil on, alebo aspoň priznal, že to nebolo správne (aj to sa počítá). Ak je toho viac, napísala by som dopis..

Je veľmi pozitívne, že ste sa pekne porozprávali a snáď Vaše problémy vyřiešili 😉 ..keby náhodou to spadlo znovu do starých kolají, pekne milo by som mu povedala, že respektuješ, že ho rodinný život nezaujímá (pretože presne tak jeho chovanie vyzerá), ale že si silná (jeho slová) a že to prekonáš.

😉 A ďalej by som sa tvárila tak, ako by tam ani nebol - plánovala si vlastný program, starala sa o seba, aby videl, aká si kočka, osobné veci s ním neriešila, žehlila a prala si iba svoje veci..a keby sa opýtal, že ako to, že nemá vypraté a vyžehlené, tak by som mu veľmi zdvorilo vysvetlila, ako funguje pračka a žehlička a kde máte prášok a aviváž.. Všetko s úsmevom, ako keby si žila nie s manželom, ale so spolubývajúcim.

A možno aj jemu vtedy dojde, aký je rozdiel medzi rodinou a známým alebo kamarátom.

Ale ja dúfam, že takto ďaleko to nedojde 🙂 a ospravedlňujem sa za chyby, slov. gramatiku som sa nikdy neučila :(

oplikbb
18. aug 2011

Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať takúto vec. Som so svojou manželkou už 10 rokov. Všetko fungovalo super, až do dňa keď sa narodil náš syn. Manželka je druhý krát vydatá a s prvého manželstva ma jedného syn.
No keď sme teraz už štyria život sa otočil o 180 stupňov.
Stale je podraždená , na každého len kričí, všetko jej vadí s ničím nieje spokojná a vie slovne veľmy ublížiť.
Vždy sm,e si hovorili milé slová ale teraz sú to nadávky niekedy aj toho najhrubšieho zrna. Nebavíme sa niekedy aj 3 týždne. A sex ten mám ak má náladu 3 až 4 krat do mesiaca. Starší yn má teraz 13 a mladší 4. Je to s prepáčením na hovno. Chodím stále na týždňovky a keď prídem domov že sme spolu a budeme mať krásny víkend vždy ho nejako pokazí. Ona môže povedať všetkým všetko ale jej nikto nič lebo je hneď urazená. Niekedy mám pociť že by som ju zaškrtíl najradšej, Ja ju veľmy milujem ale to že ju tak milujem sa strašne trápim. V nedelu sa neviem dočkať pondelka kedy už z domu opäť vypadnem. Keď idemem niekedy cez víkend von nemáme si ani čo povedať a to ma veľmy mrzí. Ako keby sme sa odcudzili. Máme na krku veľa dlhov ktoré pomaličky sa snažím splácať. a žijeme v byte na úver. Manželka pracuje u mňa v mojej firme, ale ja som stale von. Pol roka pracujem vo firme a pol roka som po týždňovkách. Neviem čo sa dejej , ale nemôže to tak fungovať ďalej. Zbláznim sa . Dokonca sa stalo to, že ma tak vyprovokovala až som jej dal facku. No za 20 min som prišiel aj s kvetmy a veľkým ospravedlnením. Ja neviem čo mám robiť ale ona si poradiť nedá. Ke´d vo firme od nej niečo žiadam , tak odpovie že či jej rozkazujem a neurobý to Hne´d sa urazí. Ale za všetko som zodpovedný ja. Mám to ťažké. Už som sa chcel aj rozviesť, aleneurobým to kvôli deťom. Ale žiť sa takto predsa nedá. Starší nevlastný syn trpí , pretože naň ho manželka stále kričí ale malého ťuťuli muťuli. Robí veľké rozdiely medzi nimy. Maleho mám rád , ale zastanem si skoro vždy staršieho. No a čo čert nechcel býva snami aj svokra. Neznesieme sa už vôbec . neše hádky vznikajú pre svokru , pre deti a pre peniaze. Mal som dlhy ktoré som nestíhal splacať a nejaký dlh mala aj svokra tak som jej navrhol nech predá svoj byt a ide ku nám bývať. Veď ja som na stále na týždňovkách pomže aspoň Majke teda manželke. Ale oni sa hádajú častejšie ako mi. Jedna reve v obývačke druhá reve v spalni ale ani jedna neustúpi. A do toho večné hádky mi dvaja. teda hádam sa stale aj so svokrou vo všetkom. Toto je u nás čistá psychyatria. Prosím pomôžtemi ako vyriešim tento problém. nevydržím to dlho a myslím si , že ani nikto znás.
PS: nekontroloval som všetko čo som písal , ak sú tu chyby ospravedlnujem sa ale som hádzal iba moje myšlienky. Ďakujem.

ivankaalenka
18. aug 2011

Ona je podla nervozna zo svojej mamy/ja by som bola/ . Chudence deti, chudence....v takom prostredi musia byt, boze, keby to ta tvoja tusila, mozno by vstupila do seba...Uz to ze robi rozdiel medzi detmi, jezis, vsak co bude z toho starsieho, vsak ten musi tak trpiet. Nemamte si co povedat, lebo nie si doma, ona ma pocit, ze je vsetko na nej, tomu ver. Ja som jednym casom skoro stale stekala na manzela, asi za vsetko. A sex...max 3x za mesiac, aj to prehanam. Potom som ale zacala nad sebou rozmyslat, lebo odrazu sa manzel zmenil a vobec si ma nevsimal, bolo to zle obdobie. Zacala som citat knihy /napr. Co vam matka rici nemohla a otec nevedel" alebo "pat jazykov lasky" /a.....pomohlo to. Po prve som sa uvedomila a po druhe ukludnila. Nechcem ho stratit a aj on mi povedal, ze je to na "hovno"....mrzelo ma to. Skoda ale ze ja nepoznam jeho nazor na veci, ktore sa u nas deju. Mimochodom, nech sa tvoja nedivi, ked si niekoho najdes...a v neposlednom rade - nerobis aj ty niekde chybu? Nestaci sa snazit byt mily, ty bud mily a skus chvilu vydrzat, aj ked bude pichlava, zatni sa, vydrz, mozno to pomoze, zeny su nevyspytatelne. Bavis sa s nou ako? Si komunikativny? Pises jej aj teraz sms? Necakaj odpoved, proste len napis...zober deti von v sobotu /nie jednu!/ na cely den, sprav im vylet, do prirody a potom zober aj nu, hned budete mat spolocnu rec, budete mat na co spominat...povedz jej o svojich pocitoch...
Mimochodom, uz to, ze si sem napisal znamena, ze to chces riesim, ze nechces zdrhnut ako niektori... a to si cenim, poznam aj dost hroznych chlapov, co by to nikdy neurobili. To znaci, ze si citlivy chlap, aspon dufam. A uz ju neudri, ona je tiez z niecoho frustrovana a vynervacena a este toto potom...myslis, ze ona as netrapi? Asi trapi, ale nevie to riesit, mozno o tom nevie s tebou hovorit....hadam len, ale mozno nieco z toho, co pisem tak je, zeny su sice komplikovane, ale predsa podobne jedna druhej.
Dufam, ze vam to vyjde, uz kvoli detom. A hlavne - kup si nejaku tu knihu, po prve sa aj tebe mozno otvoria oci a pochopis, kde robis chybu a ona si ju tiez bude citat, ked ju nechas na zachode polozenu. Ja to tak robim, ked chcem, aby si manzel nieco pozrel a normalne by to nespravil ani za peniaze. Tam si to pozrie vzdy, lebo si mysli, ze o tom neviem 🙂))
Posledna vec: ozaj nezabudni, ze chyba je vacsinou na oboch stranach...drz sa!

oplikbb
21. aug 2011

@ivankaalenka
ďakujem ti pekne si veľmy zlatá. Dík za radu. Včera sme boli na plaži a bolo stále ticho , nemali sme si čo pocedať. A dnes ako v nedeľu sme sa zas pohadali ako koňe. Ale hlavne aj so svokrou. Stale peniaze. Napísalal mi počas dňa manželka keď som bol s detmi von že sa to zmenilo a že sa hádame hlavne kôli svokre . Neverím tomu, pretože moja manželka má strašne tvrdú povahu a ťažko hovorí slovko prepáč. To má po svojom otcovi. Aj ten je strašná sekera. Mne je to všetko veľmy ľuto a stále sa sám seba pýtam prečo nemôžme byť normálna rodinka ako ostatný. Psychycky som to dnes nezvládol a keď sme sa hádali tak som jej povedal , že sa kludne so mnou rozveď a aona povedalal až ke´d vyplatíš naše spoločné dlžoby. Je mi to naozaj hrozne ľuto a chcel by som to napraviť . No po tomto prejave som je hodil obručku a zavrel som sa v kupelni. Ani si nevieš predsatviť ako mi je to všetko ľuto. Tak veľmy by som chcel aby sme boli normálny.MMi sme sa už veľa krat pohadali a zase udobrili ale vydržalo nám to najviac tri dni a potom zas . 7 dni do mesiaca sa vieme milovať a tulikať k sebeb a potom zvyšok si hadžeme nože do chrbta. Prečo To je strašné na psychyku. Dnes som dostal skoro infarkt . Nevedel som po tej hatke ano šoferóvať , lebo som musel odísť do prace. Je to zle. Prosím pomôžte!!!!!!!!!!!!!!

vefi89
21. aug 2011

@oplikbb Ahoj.. 🙂
Teda máte to doma pestré... 😒 a vlastne ani neviem čo ti poradiť....
píšeš, že Majka je tvrdá povaha- o to to máš ťažšie..ale pozeraj sa na to z nadhladom trošku. Poznáte sa viac ako 10 rokov, to znamená, že sa musíte dokonale poznať..čo komu vadí, čo koho ukludní, čo koho poteší... skús sa trošku zamyslieť, ako by sa dalo s týmito informáciami pozabávať. možno prídeš na niečo, ako ukončiť, resp. najlepšie by bolo vôbec nezačať hádku..
a hádať sa pre peniaze....je z mojej strany hlúposť (ospravedlňujem sa, ak som urazila)..ale je to tematika, ktorá sa hádkami nevyrieši..nikdy..my s manželom žijeme pod úroveň príjmami a zas máme nadštandardné výdaje (brali sme sa s tým, že mal v exekúciach vyše milióna korún) pokiaľ sme pracovali obaja, bolo to relatívne zvládateľné..teraz som na rodičovskej dovolenke a zas nám to nevydáva...ale ani raz- ani raz sme sa pre peniaze nevadili.. maximálne tak si k tomu v pokoji sadneme a povieme si, ako by sa dalo niečo vymyslieť, ako niečo zarobiť.. tu naozaj hádky nepomôžu..
ďalšia vec je hádať sa kvôli deťom.. je obdivuhodné a klaniam sa pred tebou, nakoľko si zastávaš syna, ktorý nie je tvoj.. naozaj máš v tomto môj obdiv, ja sama to nedokážem (manžel má ešte Ďalšie dve deti)..tu je to tiež strašne ťažké, pretože práve pred tými deťmi by ste mali byť v harmónií.. obidve deti už majú vek, keď chápu veci, a vedia si spraviť akýsi súvis.a ja by som len odporučila, naozaj sa pred nimi krotiť, pretože ak v tom dieťa vyrastá, môže si myslieť, že je to úplne normálna súčasť života a varovala by som, že je predpoklad, že aj tie deti sa tak budú správať v dospelosti neuvedomujúc si, že to je nevhodné, alebo to niekomu ubližuje..deťom treba veľa lásky a trpezlivosti a najdôležitejšia vec: vysvetlovať, vysvetlovať, vysvetlovať....
čo sa svokry týka..neviem aká je, neopísal si jej povahu ani prečo sa hádate, prečo vám vadí, či sa vám drbe do života, výchovy, alebo podobne...to by si mohol rozviť trošku..v každom prípade ja mám super svokru, aj sme chceli aby bývala s nami, alenakoniec je u svojej dcéry. býva cez záhradu, dá sa povedať, že sme spolu stále okrem nocí... Ja som si s ňou hneď na začiatku vysvetlila pravidlá...čo si želám, a čo nie..aj sa urazila, aj sa nasrala, ale nevadili sme sa ani raz...

a nakoniec by som ti poradila, nakoľko si sa tu "priznal" a rozobral vašu problematiku....skús sa premáhať, skús sa zmeniť...keď začne Majka na teba dvíhať hlas, alebo sa dostanete na kritickú debatu, usmej sa len, otoč a choď preč...aspoň pokiaľ sa obaja neskludníte..predídete tým nezhodám 😉

ivankaalenka
22. aug 2011

Peniaze...kvoli tomu sa hadaju az na vynimky vsetci. My sme na tom tiez nie dobre, ale ja uz som v tomto ohlade ticho, viem, ze je to tazke. Ale nasi sa strasne hadali za peniaze, ja som bola nestastna uz ako dieta z toho. Naozaj tie hadky usekni na zaciatku, uvidis, ze to pojde. A to ze to povedala za ten rozvod - ja uz som to tiez povedala mojmu, ale to len z nervov, vobec som to nemyslela vazne a obcas mozno aj ano, ale to z frustracie nad takym zivotom. Ja som tiez chcela hadzat obruckou 🙂 takze vitaj v klube 🙂))
No ale ozaj porozmyslaj nad odstahovanim sa od svokry, inak to asi nepojde, nerobi to dobrotu, ani nahodou. Aspon sa mi tak vidi. A cital si uz literaturu? 😉 Pomoze, vazne.
A ked ste spolu, tak kecaj o hocicom, nie co sa deje teraz, ale co sa dialo 8 rokov dozadu, to staci, hlavne ze sa rozpravas, proste zatial spominaj, aby bolo za cas na co dalej spominat.....skus to, je to fajn a nechaj ju, nech sa vyrozprava, ked sa chyti...skusaj, ked ti zalezi na nej a na detom, naozaj si to nezasluzia....
Chapem, ze chces normalnu rodinu. Ak by som bola mesiac s tebou, mozno by som ti povedala, ze kde aj ty robis chybu, lebo vacsinou si to ludia neuvedomuju 😉

@oplikbb

oplikbb
22. aug 2011

@ivankaalenka ďakujem Vám baby obom za radu. No nemôžem sa odsťahovať od svokry lebo býva ona u mňa a ja ju živím. Je to ťažké . Momentálne sa nebavíme vôbec a v stredu *24.8 máme 9 výročie sobaša. Neviem ako to bude prebiehať ale ja som teraz preč v Prešove pracovne ale vraciam sa v stredu domov. Ďufam že to dopadne dobre. Nebavíme sa vôbec len cez zuby. Volame si leň v pripade nudze a z jej strany je to len výčitka ja som poto´m tich . Povedal som jej ak nemáš na mňa milé slovo tak sa maj pekne a položíl som. Vo štvrtok rozpíšem viac . teraz idem trošku oddychovať . Ale aj tak Vám všetkým ďakujem. Beriem si rady k srdcu a vykričím sa do vankuša.

viera27
23. aug 2011

@oplikbb velmi neprijemne a smutne veci tu popisujes. Nepaci sa mi vsak jedna vec. Pises ze svokru zivis a vlastne celu komunikaciu zenies tymto smerom. Ale v prvom prispevku si napisal, ze si mal dlhy a navrhol si jej predaj bytu. Predpokladam ze z predaja sa vyrovnali aj tvoje dlhy . Predpokladam spravne???
Co sa tyka tvojho vztahu, tam to nepotiahnes sam. Treba prist domov, pozvat na vyrocie zenu na veceru a vinko a na rovinu a hlavne s kludom sa zacat bavit o vztahu, jeho zachrane a jeho zmysle. Doporucujem tichy kutik v restauracii s vela ludmi. Manzelka aj napriek tomu ze je urcite maximalne pod tlakom a nevyrovnana sa bude snazit na verejnosti ovladat po svoje maximum.
A hlavne, ale naozaj HLAVNE sa nezaoberaj ani sa nenechaj strhnut na komunikaciu o tom, co bolo pripadne je momentalne zle! Treba sa sustredit a pragmaticky stanovit co ma byt a aky je ciel do buducna. Akonahle sa zacnete bavit o pritomnosti a minulosti, zacnu vycitky a emocie a prehral si. Jednoznacne treba identifikovat co ste este ochotni znasat do buducna a co uz nie (nadavky, ticha domacnost atd atd).