Rozvádzame sa. Môžu dieťa zveriť do otcovi?

mia018
20. okt 2008

ahoj, už som zúfala, preto stále vypisujem. Som dvadsaťročná matka s malým ročným synčekom. Manžel ide podať žiadosť o rozvod. Dôvod doteraz nepoznám a podľa mňa hádky nie sú žiaden vážny dôvod. Bývam u našich. Kvôli tomuto ho jeho otec vyhodil z domu, kde som aj ja predtým bývala. Teraz sa mi manžel vyhráža že ma zničí a pripraví o dieťa. On momentálne pracuje v Bratislave od rána do 3-6 hod. večera. Nikdy ho neprebaľoval, nekúpal,nekočíkoval.... Ja som zatiaľ ešte nepracovala a žijem len z materskej. Je možné, že napriek všetkému ho zveria do jeho starostlivosti?

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mia018
autor
20. okt 2008

O malého sa vzorne starám, snažím sa aby mal všetko, aby mu nič nechýbalo. Len sa bojím aby si čosi na mňa nevymysleli. S ním sa už porozprávať nedá. Celý týždeň som ho prosila nech to skúsime ešte aspoň raz, hlavne kvôli malému ale už nechcel a teraz sa so mnou rozpráva akurát tak, že sa mi len vyhráža a vyhráža. Ja viem, že mu nemôžem zakázať stretávať sa s ním ale dieťa mi nikdy nevezme

katyl
20. okt 2008

mia, vobec sa neboj, nikto ti maleho nevezme. To vyhrazanie sa zo strany partnerov, teda potencialnych expartnerov , ze zoberu matke dieta....to je akesi bezne pravidlo, robia to vsetci. potrebuju si este na zaver dokyzat svoju sili a prevahu. A moj ex to robil, po 6 rokoch som podala ziadost o rozvod a nic lepsie ho nenapadlo ako vsade rozhlasovat, ze mi malu vezme, ze sa bude o nu starat. A vysledok? Malu zveril sud mne, bez akejkolvek namietky. potom sa isty cas staral, braval si ju aj mimo terminu, potom len podla terminu a teraz?
Cez prazdniny sa videli raz, od prazdnin ani raz....Nechapem preco to chlapi robia, ale zas obvykle sa deti prisudia matke, hlavne take malicke ako mas ty. Drzim palce, daj vediet co nove 🙂

katyl
20. okt 2008

A inac sa len chcem spytat, pises ze si odstahovana ale ze ho prosis, aby ste to skusili. Kde nastala chyba u vas? Kto podava ziadost a preco??

alexandra
20. okt 2008

Mia vymysliet si moze co chce, ale aby to sud nebral ako plane reci, musel by to realne dokazat. A to nema ako ak to naozaj nerobis z coho Ta bude obvinovat. 😉

mia018
autor
21. okt 2008

začali sme si prerábať dom, lenže najhoršie bolo aj to, že bol to veľký dom, s dvoma poschodiami,kde hore bola samostatná obytná jednotka, vchod a všetko ostatné bolo spoločné. Žili sme tam ja, manžel, syn, svokra, slobodná švagrina, švagrina s rodinou,tak nás tam bolo dosť a tých nezhôd veľa, pretože ma stále obviňovali z toho, že nič nerobím a nevarím, ale keď vám dieťa plače v postieľke necháte ho tak a pôjdete radšej upratávať? Občas sme sa pochytili s manželom ale potom hádky sa vyostrovali, lebo som mu neustále vyčítala, že nás nikam nebere, že sedíme len doma, že sa o nás vôbec nezaujíma a nepomáha mi s malým. V posledom čase začal chodiť s kamošmi na pivo odkiaľ zo tri razy prišiel aj o pol 4 ráno a to mu mám tolerovať? Jeho mamka aj z tohto obviňuje mňa. Vlastne zo všetkého. Minulý piatok čo som u nich ešte bývala išiel zas na pivo do pol 4, prišiel opitý tak sobotu som sa vybrala s babami si posedieť ja a v nedeľu mi hneď písal, že toto už nemá význam, že však sa len stále hádame. Na moje prosby nereagoval, vraj však on mne dal už kopec šánc, ako keby som mohla za to iba ja. A stále v jednom kuse rozprával iba o rozvode. Ja neviem pochopiť čo sa s ním porobilo. Prečo sa tak zrazu začal ku mne správať. Pred pár dňami sme sa spolu ešte smiali a teraz sa mi vyhráža.

A inak kým sme ešte neboli s tým na súde, keď mi manžel zavolá že chce dieťa mám mu ho dať, či mám počkať až kým sa súdom určí kedy ho bude môcť navštevovať???

mia018
autor
21. okt 2008

chcem sa ešte spýtať, na koľko ma výjde asi ten rozvod a hlavne právnik? Lebo finančne nie som momentálne na tom nejako dobre, keďže som všetky peniaze z vkladnej knižky dala na auto, ktoré si chce ten .... nechať

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mia018
autor
21. okt 2008

najhorúcejšiu hlavu má asi on so svojou materou lebo sa už snažia a tlačia na mňa, aby som si odtiaľ dobrovoľne odhlásila trvalý pobyt ale nie je náhodou taký zákon, že by mi mali nájsť náhradné ubytovanie?

mirica
21. okt 2008

mia- to závisí od toho , kto je vlastníkom domu ....ak vlastník nie si - žiaden nárok ti nevzniká , a odhlásiť ťa môže vlastník aj bez tvojho súhlasu

mia018
autor
21. okt 2008

nie som a nech ma teda odhlásia, najlepšie je, že my s manželom sme si zobrali 800 000 pôžičku aby sme si to mohli prerobiť a teraz obaja z toho nič nemáme, keď on bol sprostý a hneď chcel prerábať, ani si nepočkal na to, aby sa polka domu prepísala na jeho meno

mia018
autor
21. okt 2008

práve ma napadlo, že mám dobré eso, ktoré môžem použiť na súde proti nemu. Už by som len rada, vedela, či kto nepozná v Žiline nejakého dobré právnika

mirica
21. okt 2008

mia- a máte časť tej pôžičky splatené ? vieš zdokladovať , že sa to použilo na ten dom ?

mia018
autor
21. okt 2008

no má sa to splácať tridsať rokov a pri podpise zmluvy a ručení za dom boli prítomný aj jeho rodičia. A keby bolo treba tak odhadca z banky by to vedel zistiť že koľko peňazí sa použilo lebo všetko čo sme platili, tie bločiky, tak má jeho mater určite kdesi dobre ukryté a mne by ich nedala