Rozvod, keď máme 6 a 9 ročné dieťa

526f6d616e
9. mar 2019

Zdravim vsetkych,
Mame osobnostne tazkosti so zenou a sme v rozvodovom konani, momentalne. Ziadost o rozvod som podal ja a uz sme boli aj na UPSVaR, kedze mame 2 malolete deti: 6 a 9 rocne. Na UPSVaR som v liste pre sud dal napisat, ze zvazujem uplne stiahnutie rozvodu. Manzelka je uz ale pripravena na rozvod a vyrovnanie BSM. A nebola za rozvod, ale uz je za to, aby sme sa rozviedli. Momentalne si nevie predstavit nas spolocny zivot. Tak znela jej nota.
Dovod podania rozvodu bola jej nevera, iked zatlkala a zatlkala a stale je pasivna voci rozhovoru. V ziadosti na sude som to neuviedol, tam som uviedol, ze si nerozumieme a tak.
Ideme mi o deti, lebo vsetkk platim sam, uver, nakupy, reziu, skolku, skolu, kruzky. Do bytu som investoval vela casu a energie. Nechcem byt bez deti, lebo mame krasny vztah a tento byt chcem nechat im, aby deti mali eliminovane trpenie z rozvodu. A sam neviem.kde ma kroky povedu. Rozvod chcem skrecovat aj napriek manzelke. Mozu deti v tak nizkom veku na mna zabudat a vztah bude vlaznejsi?
Vdaka za rady

darci17
9. mar 2019

@526f6d616e je mi smutno, keď to citam. Rozvodom som si prešla, v tej chvíli nepredstaviteľný pocit, čo ďalej. Čo sa týka deti, všetko záleží od teba a vás dvoch dospelých. Ak budeš s nimi tráviť čas, venovať sa im, nebude vzťah trpieť. No môže sa stať, že mamina bude iného názoru a bude ich huckat proti tebe. To by bolo zle. Všetko bude chcieť čas, aj to, kým to deti aspoň čiastočne spracujú. Veľa šťastia

jamimka
9. mar 2019

Nedovol, aby zena bránila vo vztahu, ktory mate s detmi vybudovaný. Je vela rozvedených rodin, su take, kde jeden alebo druhy robi vsetko preto, aby ten druhy trpel aj na ukor deti. A su aj take rozvedene pary, kde je to este lepsie, krajsie, kde deti necítia nenávisť a mozu ľúbiť bez strachu oboch rodicov a vychádzajú aj s novymi partnermi. Vsetko je len na vas dospelych. Drzim prsty, aby bola spokojnost na vsetkych stranach, hlavne nech deti maju moznost mat rodicov bez ohladu na to, ako skonci vase manzelstvo. Bud silny. 😉

526f6d616e
autor
9. mar 2019

@darci17 Maly mi viac-krat povedal, ze bude spat u mna v izbe (nespime so zenou v spalni, spavam v detskej i) a so mnou. Potom prisiel za mnou: "mama mi povedala, ze ma prestane lubit, nech idem spat ku mne". A to 2x. Tak som jej dohovoril a bol som aj vulgarny.

526f6d616e
autor
9. mar 2019

@jamimka Problem je aj v tom, ze Zilina je neprimerane draha a kedze som pracujuci, ktory ma pracoviska aj 200km od bydliska a pridem aj neskoro domov, tak ten cas stretavania sa je obmedzeny. Aj stretavanie sa na kazdy 2.vikend je malo. Iked este sud neprebehol, tak mam obavu ako to pojde. Lebo zena je v diskusiach uplne pasivna, ked je nieco s detmi, tak mi nic nepovie a len za nou chodim a pytam sa. Je tu velka obava z vsetkeho po rozvode. Uz som tak zmateny, ze obcas sa zastavim nad svojim proti charakterovym konanim.

jamimka
9. mar 2019

Nezávidím ti.

deti95060810
9. mar 2019

poznám zopár párov ktoré aj keď sa rozviedli tak ostali bývať spolu....nešlo by to takto?
čo sa týka stretávania, tam je ťažko predpokladať ako to dopadne....môžte sa s deťmi úplne odcudziť, ale aj nemusíte....

mamba13
9. mar 2019

@526f6d616e neboj sa nic, detom bude pridelena kolizna,ktora posudi aky mate vztah s detmi,zazemie ,atd....mozno vas ani na prvykrat nerozvedu. Sud urci jasne podmienky....nemas az take male deti 9rocne vela veci pochopi. Mozes byt s nimi v kontakte denne cez telefon atd. ..... aj tvoja zena by mala poxhopit ze najdolezitejsia je psychycka pohoda deti

ink
9. mar 2019

A máte napísanú rodičovskú dohodu? O tom by ste mali spolu hovoriť, aké máš požiadavky ty, aké ona..

526f6d616e
autor
9. mar 2019

@ink Ano mame.

526f6d616e
autor
9. mar 2019

@deti95060810 Skor nie. Ani z mojej strany, po rozvode, by to bolo cudzie. Ked sme rozvedeni, tak by sme chceli zit uz vari kazdy po svojom. Len ma trapia deti, nic ine nemam v hlave ako nasa buducnost, my traja.

526f6d616e
autor
9. mar 2019

@mamba13 Zena je dost sebecka a povedala, ze sa aj s nimi odstahuje do nejakeho podnajmu.
Mne ide len o deti, mam s nimi super vztah a momentalne zena uz so mnou ani nekomunikuje.

mamba13
10. mar 2019

@526f6d616e jedine uprava styku cez sud....ty mas pravo sa s detmi stretavat . Skus si najst pravnika...inac to je cele zle ked sa rodicia nevedia rozist inteligentne,vtedy deti trpia 🙁 tvoja zena nepotresta nikoho ineho len deti....

peter2404
12. mar 2019

@526f6d616e
z vlastnej skusenosti:
skus identifikovat o co tvojej zene ide, ak o peniaze daj jej ich vymenou za cas s detmi, ak chce tvoju poslusnost tak ju posluchaj opat vymenou za styk s detmi. momentalne je pre teba otazka zivota a smrti preukazat rok dva ze sa vies o deti starat. pokial ti zena hento robi kasli na nu, je to len predlzovanie agonie.
tiez som sa bal ze by deti na mna zabudli, ex si nasla nejakeho tajtrlika, ale opak je pravdou, deti sa stale viac pytaju ku mne. v tom veku ti uz nikto deti nevezme, nemaj strach.. viac v sukromnej sprave ak chces. drzim palce

larisalarisa
12. mar 2019

Možno by bolo treba vypočuť aj druhú stranu. Možno nie ste presne takí , ako sa vykreslujete. Ja mám po krk vás chlapov, čo sa tvárite ako obete. A pritom...

matik3110
14. mar 2019

možno by ste sa nemuseli hneď rozvádzať aj keď to neklape..momentálne, i keď to musí byť hrozné na psychiku..možno si dať čas alebo neviem..tiež mi je toho ľúto a to to iba čítam :(

526f6d616e
autor
17. mar 2019

@larisalarisa ak by to urobila. Lebo hovorit nemieni so mnou. Caka len na to, co urobim. Sama nezaujme stanovisko k veci. Ked len mlci a sama od seba za mnou nepride. Jej pasivita komplikuje situaciu.
A ako obet som sa nevykreslil, len som popytal o radu alebo iny pohlad.

526f6d616e
autor
17. mar 2019

@matik3110 Momentalne mam stale nadej a z toho aj zijem. Zena nekomunikuje vobec, ked za nou pridem, tak bez emocie odveti: "ved sa ideme rozvadzat, co skusas." A dalsie konstruktivne debaty odmieta.

matik3110
17. mar 2019

@526f6d616e tak asi by som komunikovala aj napriek tomu ze ona nechce.. aby som potom nelutovala, ze som to mohla mozno niecim zachranit a "len" preto ze ona nechce tak musite byt ticho. nenechajte so sebou zametat a mozno treba to povedat aj nahlas ze sa rozvadzat nechcete.. moze sa to zlepsit este preco hned rozvod.. hmm :/ nepoznam druhu stranu ale kazdopadne ak je tam nadej tak treba zabojovat ❤️

peter2404
17. mar 2019

@matik3110
a ved ona zacne komunikovat, staci jej zamavat stoeurovkou..
tieto kvazi matky si myslia ze ked budu zrazu hrat bobrika mlcania tak neprejde striedavka..
myslim ze vacsina sudcov tieto finty prekukla, ze ona nekomunikuje je jej vec, ty s nou komunikuj. a idealne tak aby si to vedel preukazat pred sudom...

526f6d616e
autor
17. mar 2019

@matik3110 Rozumiem vam, ale myslim, ze zena je uz psychicky dost doranana zo situacie a nepritlacim na pilu. Je aj citliva a naladova.
Jej pasivita a stav hibernacie je u nej asi podstatny. Zatial vsetky aktivity z mojej strany zmrazim a uvidim ako dalej.
Dakujem za radu.