Rozvod a dieťa. Ako to funguje?

medvedik21
29. nov 2007

Prosim vas poradte mi ako to bezi.Musi sa udat neaky dovod k rozvodu alebo je to vsetkym jedno.Dalej po rozvode si vraj mozem dat svoje dievcenske meno a i svojmu dietatu,vtedy vsak vraj zanika povinnost otca platit na dieta.Zanika tymto aj pravo otca na navstevy dietata?Alebo ako to je s vidanim otca.A da sa neako zamedzit tymto stretnutiam.Kolko stoji rozvod?A ako rychlo to prebehne.A veci a zalezitosti okolo toho...
Dakujem

ria80
2. dec 2008

Nemůžou ho zamítnout,nikdo tě nemůže nutit,abys s ním zůstala.Ale než do toho půjdeš,přemýšlej,hjak to bude s dítětem.

katrin21
2. dec 2008

janulka:
moja kamoska sa minuly mesiac rozviedla...na prvykrát, za 20 min... presne po 9 rokoch manzelstva( brali sa v 18, nemuseli sa....) este im aj termin dali presne na vyrocie sobasa....
a predstav si, ze minuly tyzden mi ozamila, ze sa davaju s " ex" znova dokopy.... pritom ho nemohla vystat, isiel jej uz na nervy, aj sa k nej zle choval, vyhrazal sa , aj maly sa ho bal... ale teraz si to ina nejak tak prehodnotila, ze vela si za to moze ja sama, ze aj ona bola hnusna... mala jeden kratky vztah a asi to jej otvorilo oci... ze vlastne ten jej muz nebol az taky zly....
ja som jej vzdy hovorila, nech sa nezenie do rozvodu, ( sama som rozvedena, muz si nasiel inu)... ale ina si nedala povedat,.... potom sme jej povedali, ze nech si preklepne toho noveho frajera a tie jeho reci o svadbe, ktorými ju oblboval, hoci este nebola ani rozvedena a tiez to, ze ma vecne na nu cas len v noci ( evidentne mu islo len o jedno a moj priatel na ot povedal, ze zene po rozvode alebo pocas neho staci povedat 4 hole vety a je vasa... avela chlapov to vyuzije...) Takze summa summarum... odhlalila, ze si chatuje na nete s kopec babami... a pod... takze sa rozisli a jej to vsetko nejak doslo.... akurat sa nemusela rozvadzat a teraz trapit nad tym, ze si cela dedina bude tukat na celo.....
tak bacha, aby sa nieco podobne nestalo aj inej babe....

janulqa07
2. dec 2008

Teraz neviem ci ma vyznam ostavat vo vztahu, ktory nefunguje kvoli malemu. Aj ked chcem , aby vyrastal v uplnej rodine, nechcem, aby aby trpel nasi mi vecnymi hadkami a bojim sa, ze neskor by to neboli uz len hadky, kedze manzel je strasny nervak. Manzel sa rozvadzat nechce, ale je to stale horsie. Neviem ako sa dohodnut na vychove maleho, po rozvode, aby tym netrpel nikto.

alexandra
2. dec 2008

janulka vzdy tym niekto trpiet bude, tomu nezabranis..

Ale nie je rozumne ostavat vo vztahu len kvoli dietatu, same by Vam to po case mohlo vycitat..

arieska
2. dec 2008

Alex, plne súhlasím. Moji rodičia si vykrikovali, že sa rozvedú od mojich 8-mich rokov. Celé detstvo a vlastne kým som sa odsťahovala som zažívala samé hádky a neskôr aj bitky. Žiadne milé slovo, pohladenie - ani pre nás deti, jednoducho boli asi príliš zatrpknutí a zahladení do seba. Dnes spolu stále žijú, ale to je len tak, že spolu bývajú. Žiadne výhliadky na peknú a pokojnú starobu a užívanie si dôchodku ☹

juliene
18. dec 2008

Ahojte, precitala som si celu diskusiu a niekde som sa docitala (uz neviem,ktora z vas to pisala), ze si nestihla zmenit svoje priezvisko po rozvode na svoje dievcenske priezvisko. Ja som mala ten isty problem. Mam rok a pol po rozvode a ked som konecne nabrala odvahu a "chut" behat po uradoch, zasla som na matriku (Obvodova Matrika) a tam mi pekne dali papier , na ktorom bolo napisane, co vsetko potrebujem k zmene priezviska. Uradnicka mi hned povedala, ze treba napisat ziadost, dolozit vsetky dokumenty spomenute na tlacive, ktore mi dali, samozrejme vsetko overene, plus 3000,- sk. Hned mi aj povedala, ze v mojom pripade, kde nie su deti, nie je problem zmenit to a ze komisia to aj uzna. Na rozhodnutie maju 30 dnovu casovu lehotu.
Takze baby, ktore ste po rozvode a chcete sa vratit k svojmu predoslemu priezvisku, nie je to problem 🙂 , len su okolo toho behacky a dost vysoky poplatok (3000,- + kolky na overenie dokumentov) .
Na tlacive je taktiez uvedene, ze sa da zmenit aj v pripade, ak mate dieta.. tam je toho ale viac okolo toho.

ria80
18. dec 2008

Já jsem to stihla těsně před koncem doby 30 dnů po rozvodu.Neplatila jsem nic,nepotřebovala jsem žádné kolky.Potřebovala jsem jen oddací list a rozsudek o rozvodu a občanku.Během 5 minut to bylo vyřízené a za 2 dny už jsem měla jiné jméno. 😉
Samozřejmě to platí jen pro nás.Pokud jde o dítě,tak tomu jméno změnit v podstatě nejde.

juliene
18. dec 2008

ria 🙂 ano takto to funguje aj u nas, ale ja som pisala pre tie z nas, ktore to v danej lehote z nejakych pricin nestihli. 🙂 Tak aby nezufali, je tam stale sanca na zmenu.

ria80
18. dec 2008

Tak to je fajn,že jsem to stihla,poslední den.Jsem ani nevěděla,že to pak je takový problém.Než půjde malá do školy,mám po starosti,ale pak budu jméno možná řešit nějak znovu,jestli to malé třeba bude vadit.

emale
6. jan 2009

Ahojte, neviete niekto ako to je s rozvodom, ked sučasne s navrhom na rozvod podaju manželia aj dohodu, že obaja súhlasia s rozvodom? Nemate nejaku mustru, ako taka dohoda vyzera? Vtedy vraj nezisťuju pričinu rozpadu manželstva...
A ešte jedna vec, neviete ako vyzera dohoda o vyporiadani majetku, kt. môže byť prilohou navrhu na rozvod?Nemame sice s manželom okrem jedneho pozemku a jeho dlhu nič,ale chcela by som cely rozvod mať čo najskôr za sebou.Mate niekto s tym skusenosti? Dakujem všetkym za pomoc...

bambulkaj
6. jan 2009

Emale, pozri sa do temy ROZVOD,kde si písala...tam som ti to rozpísala na dlhšie...stále neviem,či mate spolu deti,ale ak ano, tak navštevu na sociálke,musis absolvovať, tam ti všetko spišu a poradia...a zadarmo. ja som z fachu

alexandra
7. jan 2009

emale staci, ked to poviete na sude a co sa tyak BSM, nie je to vec, co sa riesi pri rozvode, ale az po nom, takze ani to netreba..

sonja3k
12. jan 2009

moj syn sa staral o dcéru od 4 mesiacov do jej 30 mesiacov,jej matka sa jej dobrovoľne vzdala,potom ju napadlo,že ju chce,tak jej ju súd dal,zobrala ju 14.11.2008.Od vtedy nevieme čo s nou je,nevideli sme ju.Jej matka mán bráni v styku,ignoruje nás.Súdy a socialka však majú dost času,nejako to riešit.Takže otec,ktorý sa staral o dieta,nemá právo ju vídat ani na správy o nej?

lelinka2000
15. dec 2009

ahoj neviete mi nahodou poradit ako napisat odvolanie na sud?

kitti0503
16. jan 2010

Prosím vas poradte mi ako to chodí:vídavanie otca s dieťaťom.Som už rozvedená a mi sme sa dohodli na dieťati neobmedzene to znamená že sa vieme dohodnúť na tom.Ale vtedy bol ešte manžel normálny.V apríli sme sa rozviedli a hned od nasledujúceho mesiaca mi začal vyhrážať a začal ma obťažovať.Staral sa o mna a nie o malú 4 ročnú dcéru.Jeho matka hucká malú proti mne,pri tom ma malá má velmi rada,starám sa o nu chodí riadne do skolky,aj na anglický jazyk.Výživné mi neplatí teraz som ho udala na políciu a dala som aj na súd žiadosť a úprave styku otca s dieťatom,aby súd rozhodol ,lebo sa stávallo aj také nejedenkrát že malú nechcel doniesť domov,jeje stará mama ju nepustila,museli ísť pre nu moji rodičia,lebo som vedela ,že ked ja pojdem budú sa so mno hádať a to som nechcela pred malou.Malú som mu dávala každý druhý týžden na 3 dni.Chcela by som sa spýtať či vie niekto mi napísať:má šancu dostať malú každý druhý týžden na 3 dni.ak súd rozhodne??Ak preukážem súdú všetky dokazy aj smsky tak má šancu ju dostať na tri dni???

ria80
16. jan 2010

Ahoj,no ty jsi asi musela do té žádosti napsat,jaký styk bys chtěla.Cos tam teda napsala?Ty tři dny se ti zdají moc?Jestli jsou mezi vámi velké problémy,mělas chtít předběžné opatření.A jakou představu má on?
Já myslím,že i podle vaší situace a podle toho,jak malá k němu chodí ted,soud určí styk každý druhý víkend 2-3 dny.
Co máš teda za důkazy?A čeho bys tím chtěla dosáhnout?

kitti0503
16. jan 2010

ahoj ria!mám dokazy kde ma obťažoval vo dne v noci aj smsky že ma zbijú atd.No ja by som chcela to aby malú dostal na jeden den,pretože ju aj huckajú proti mne.

ria80
16. jan 2010

No jo,ale když malá k němu už ted chodí na tři dny,nemáš moc šanci.To bys fakt musela dokázat,že má na ni špatný vliv a že ji navádí.Žádej posudky na něho a na dítě.Ale není moc lehké je prosadit,zařid si dobrýho právníka.
To,že tě obtežoval, a máš na to důkazy,je dobré.Určitě se to pokus použít.Ale to záleží na štěstí,aby soudce to bral do uvahy.Některý soudce může říct,to je váš problém,vás dvou,řešte to jinde a netahejte to do opatrovnickýho soudu.
Takže by bylo dobré,kdybys jeho chování řešila jinde,nejlépe na policii.Je u vás taky už stalkink jako trestný čin?Jestli ano,do toho!Ale i tak,určitě to zkus,a když to budeš řešit přes policii a to pak udáš u toho patrovnickýho soudu,to už v uvahu vzít musí.

kitti0503
16. jan 2010

ra prišiel večer pred závod aj tam na ma začal obťažovať a začal mi nadávať ale aj mojho kolegu na ktorého bol žiarlivý a nastali až také hádky že kolegina zavolala von policajtov ,no tý ho len zapísali lebo mi povedali že to už nechajú na mna či ho udám alebo nie no ja som ho neudala lebo som si myslelal,že dostane konečne rozum.Ale policajti ho majú zapísaného a teraz som ho udala na polícii,že neplatí na malú už 6 mesiacov.

ria80
16. jan 2010

Tak to,že neplatí,to by ti taky mělo pomoct.A kdy se stalo to s policií?třeba ho můžeš ještě udat?Nebo ty SMS a ty další důkazy,jak jsou staré?Jestli to jen trochu jde,udej ho za pronásledování a obtěžování,i kdyby se to mělo řešit jen jako přestupek,je to dobré.

kitti0503
16. jan 2010

Všetko sa začalo od Mája až do Decembra 2009 a my sme sa rozviedli v Apríli 2009.A polícia bola vonku v júni 2009.Podla mna to nie staré pretože na polícic to majú zapísané.

ria80
16. jan 2010

Tak do toho!Přece si nenecháš všechno líbit!A navíc ti to pomůže.Přece jen už je to dost dlouho,takže si pospěš,aby to mělo nějaký význam.

kitti0503
16. jan 2010

vdaka velmi pekne to mi aspon pomohlo a troska som sa ukludnila.Díky

ria80
17. jan 2010

Kitti,ještě něco.Jak jsem pochopila,tak vy nemáte rozsudkem přímo určeno,kdy a jak má styk s otcem probíhat.Tak toho využij.Jestli máš pocit,že to malé spíš škodí než dává,tak to prostě omez,urči styk v nějakých intervalech,třeba formou návštěv u vás doma.(tím zároven zabráníš tomu,že on by si malou vzal a odmítl vracet)
Ty si to ted můžeš dovolit,tak si nenech od blbce skákat po hlavě.

ria80
17. jan 2010

Kitti,udělalas ale velikou chybu.(stejnou,jako tenkrát já).Nemělas podávat žádost o upravu styku.Mělas ten styk upravit sama a neptat se ho,protože jsi na to měla právo.A nechat to naněm,jak on zareaguje.Snažit se co nejvíc prodloužit dobu bez přímýho určení doby styku,protože ten styk není vymahatelný.
Já jsem udělala to samý a považuji to doted za největší chybu,jakou jsem mohla udělat.Zadělala jsem si tím na velké problémy na dlouho dopředu.

Ale asi je to normální reakce,už se stalo.Nevím,jak je to u vás,nešlo by to třeba ještě zrušit?Nebo bývalý už si tam taky podal svoje?

kitti0503
17. jan 2010

ahoj ria ja som to len teraz podala čo znamená že súd bude len teraz volakedy,ale nenapísala som do toho,že ako to chcem ,lebo ja to chcem povedať na súde a tam aspon preukážem všetko aj to že neplatí.Tak aj tak mám šancu alebo nie??Ale aj on to stále hovoril ,že to podá na súd lebo jemu toto nepasuje,ale viem ,že to podať nevie pretože nemá na to peniaze,ale hlavné je aj to ,že on mi navrhuje ,že ked nevie platiť výživné,tak aby malá chodila do školky 25 km odo mna a že si ju možem zobrať každý výkend,alebo mi ju donesie on.Aspon že mi v tomto pomože.čo je to za rozum????

kitti0503
17. jan 2010

a ešte niečo ria!Hoci čo som mohla robiť s ním nič nepomohlo !mohla som byť akákolvek dobrá,nebolo to dobré.dala som mu aj na jeden týžden aj napriek tomu ma obťažoval.Hovoril že to podá on ,ale už toho bolo dosť tak som to musela ja podať,lebo toto sa už nedá vydržať a okrem toho ma volajú aj cez telefon jeho rodina aby som malú dala aj im.

ria80
17. jan 2010

Kitti,máš IP.

kitti0503
17. jan 2010

čo si myslela s tým IP?

kitti0503
17. jan 2010

jaj sory už som došla na to 😀