Rozvod a dieťa. Ako to funguje?

medvedik21
29. nov 2007

Prosim vas poradte mi ako to bezi.Musi sa udat neaky dovod k rozvodu alebo je to vsetkym jedno.Dalej po rozvode si vraj mozem dat svoje dievcenske meno a i svojmu dietatu,vtedy vsak vraj zanika povinnost otca platit na dieta.Zanika tymto aj pravo otca na navstevy dietata?Alebo ako to je s vidanim otca.A da sa neako zamedzit tymto stretnutiam.Kolko stoji rozvod?A ako rychlo to prebehne.A veci a zalezitosti okolo toho...
Dakujem

andrea12737
17. jan 2010

Ahojte mam otazocku,
v navrhu o rozvod potrebujem dat ako dokaz-rozsudok sudu ohladom vyzivneho na maleho, pred tym ako sme sa opatovne dali dokopy a zobrali..No lenze ten rozsudok sme obaja hodili do kosa,kedze sme si mysleli ze uz to bude navzdy...odkial teraz vezmem ten papier?vydaju mi ho?mam to pisat ako dokaz do navrhu? kde mam napisat,ze chcem byt oslobodena od sudnych trov? dakujem,za kazdu radu! 😎

ivett
17. jan 2010

stačí znát číslo jednací toho rozusdku ohledně dítěte, předpokládám, že rozhodoval ten samý soud, soud si jej pak sám může připojit, případně si můžeš zajít na ten daný soud a za poplatek máš nárok na stejnopis...
jestli chceš osvobodit od placneí soudních poplatků, třeba to napsat asi hned, ať soud může zkoumat, zda máš nárok na to osvobození, takže já radím hned všechno při jednom...

renny24
8. mar 2011

Ahojte..
Bola som vydata, teda resp stale som..ale s mojim mazelom uz rok spolu nezijeme. ja mam dalsi vztah a cakame spolu babo. Rozvedena budem skor ako porodim ale vraj je tam nejaka 300 dnova ochranna lehota a dieta dostane autom. meno po ex...chcem sa opytat ako sa da to mu vyhnut???ani mne ani priatelovi sa nepaci ze by sa nase dieta malo volat po niekom inom!!!!!!!!!!
vopred dakujem za odpovede...

katy1979
8. mar 2011

@renny24 pokial ja viem musis ist na sud ziadost o zapretie otcovstva. je to zrychlene konanie lebo je to v zaujme maloleteho. a s rozsudkom potom akurat na matriku kde priatel podpise suhlas s otcovstvom.

renny24
8. mar 2011

@katy1979 ale to mozem riesit az po narodeni dietata.:???

katy1979
8. mar 2011

@renny24 nie mozes to riesit teraz. das navrh pozvu si manzela a ak bude suhlasit tak to mas celkom rychlo za sebou.

renny24
8. mar 2011

@katy1979 najdem nejaky vzor na nete..alebo ako to ma vyzerat..aku to ma mat koncepciu..aby som vedela ze co tam mam vlastne napisat..
a s tym navrhom potom musim ist na sud...??

katy1979
8. mar 2011

@renny24 taki toto uz neviem az sem sme sa nedostali. ale snad tu niekto vediet bude. popr. zbehni na sud pod kory patris

andzi
8. mar 2011

@renny24 áno, je pravda, že 300 dní od rozvodu ešte svedčí domnienka otcovstva bývalému manželovi. Vyhnúť sa tomu môžeš jedine tak, že uzavrieš nové manželstvo ešte skôr ako sa dieťa narodí, vtedy svedčí domnienka už novému manželovi. V prípade, že by si nestihla uzavrieť nové manželstvo alebo sa nechceš vydať, budeš musieť podať ty alebo tvoj exmanžel návrh na zapretie otcovstva manžela matky a následne po úspešnom zapretí podáte spolu s otcom dieťaťa na matrike súhlasné vyhlásenie o otcovstve. Návrh na zapretie možno podať až po narodení dieťaťa, takže @katy1979 nemá pravdu, lebo kým dieťa nie je narodené, nie je otcovstvo určené a teda nie je čo zapierať.

katy1979
8. mar 2011

@andzi no ked to ty hovoris. ja neviem ja som sa na to pytala ked som bola este tehu a bolo mi povedane ze to mozem podat aj pocas tehu

andzi
8. mar 2011

@katy1979 kto ti to povedal?

katy1979
8. mar 2011

@andzi baba co studuje pravo

andzi
8. mar 2011

@katy1979 najskôr musíš poznať zákony, aby si mohla radiť!

@renny24
http://www.vop.gov.sk/rozvod-a-zapretie-otcovstva

andzi
8. mar 2011

@katy1979 hmm, tak ja by som ju teda vyrazila zo školy!

andzi
8. mar 2011

@katy1979 aby bolo jasné, bavíme sa o zapieraní otcovstva, nie o jeho určení

redangel32
8. mar 2011

Ahojte, prave teraz riesim tento stav. Ked som bola tehu, a mala som pred rozvodom pravnik mi poradil to spomenut v rozvode. Ja som to zial nespravila. Nepytala som sa ci by to bolo ulahcene teraz alebo by sa to pokladane za "vybavene". Cize aj to by si trebalo zistit ako to je.
@renny24 Ten navrh nie je nic zlozite...ak budes mat zaujem mozem poslat na email. Hlavne ako to ma vizerat: hlavicka a bla bla. Dovody su aj tak odlisne od mojich 😉 . Alebo mne to spravil pravnik za 30e. co tiez nie je az taka hrozna cena. Podanie popretia otcovstva stoji 66e.