Rozvod a dieťa. Ako to funguje?

medvedik21
29. nov 2007

Prosim vas poradte mi ako to bezi.Musi sa udat neaky dovod k rozvodu alebo je to vsetkym jedno.Dalej po rozvode si vraj mozem dat svoje dievcenske meno a i svojmu dietatu,vtedy vsak vraj zanika povinnost otca platit na dieta.Zanika tymto aj pravo otca na navstevy dietata?Alebo ako to je s vidanim otca.A da sa neako zamedzit tymto stretnutiam.Kolko stoji rozvod?A ako rychlo to prebehne.A veci a zalezitosti okolo toho...
Dakujem

emilyz
6. mar 2008

Mozno to je trochu neskoro, ale medvedik21 - co tak jednoducho zbalit kufre a prestahovat sa spolu niekam a zacat normalne spolu zit bez vplyvov rodicov??? V dnesnej dobe to nie je az taky problem... Vase manzelstvo by mozno prezilo

lesi20
6. mar 2008

andrea:
ďakujem,ale nepotešila si ma,to nikto nevie,že tým naťahovaním trpí jeden z tých manželov a častokrát aj deti?Nikdy som súdy nepotrebovala,ale po tomto zistení som pekne sklamaná☹

andrea1158
6. mar 2008

lesi: to bol zákon platný do roku 1950!!!!!! Nie teraz!!!

lesi20
6. mar 2008

abdrea:
vieeem,to som pochopila,len mňa mrzí,že sa to bude naťahovať všetko,lebo som si takmer istá,že ak jeden z partnerov rozvod nechce,tak spraví presne to,že si zásielku zo súdu ani neprevezme a v takom prípade mu je jedno,či zaplatí nejakú pokutu....

andrea1158
7. mar 2008

lesi: tvoj muž sa nechce rozviesť? Tie pokuty sú dosť vysoké...

lesi20
7. mar 2008

andrea:
nechce,a vraj zásieljku zo súdu prevezme,ale na súd nepríde a verím jeho slovámlebo už som s ním mala nejaké "ťahanice" za násilie a taktiež neprišiel k policajtom....

andrea1158
7. mar 2008

neboj sa, súd si s ním už poradí

dzidzuska
2. júl 2008

ahoje chcem sa opytat ako riesit situaciu ked mi manzel rozvod podpisat nechce nemate niektora skusenosti? Navyse si zobral maleho vraj do nedele k sebe a teraz mi ho vobec uz nechce dat,co robit?

alexandra
2. júl 2008

O rozvod a upravu prav a povinnosti k dietatu si uz ziadala? Ak nie, tak to velmi rychlo urob a ak ano, napis Ziadost o predbezne opatrenie, kde ziadas zverit dieta do Tvojej strasotlivosti, zaviazat otca platenim vyzivneho a urcit styk. Ak Ti to odobria, potom si s pripadnou asistenciou policie mozes ist po dieta.

junovka
7. júl 2008

...a neviete mi poradit ako to je po rozvode, ked doteraz manzelia zili spolu s 2 detmi v byte, ktory je darovany, teda darovany manzelovi od jeho mamy?Pochopila som dobre, ze ma narok vnom byvat muz, kedze mu ho darovala jeho matka a zena uz po rozvode s 2 detmi moze ist byvat pod most???Ako je to vlastne.V tej darovacej zmluve neni uvedeno meno manzelky ako spoluvlastnicky. 😕

sophia.nelly
8. júl 2008

junovka: áno, presne tak, byt patrí len a len tvojmu manželovi a on nie je povinný ťa ani vyplatiť ani zabezpečiť ti náhradné bývanie. Ak tvoj bývalý muž nebude tolerantný, to, že nemáš kde bývať nikoho nezaujíma.

dzidzuska
10. júl 2008

nemate niekto prosim navrh ziadosti o rozvod?

ppipina
10. júl 2008

Niekde v starsich prispevkov bol link. Ale ak by to tu niekto hodil aj mne by sa zisiel.

sergejko
17. aug 2008

ahojte dievcata. mam problem a potrebujem poradit od niekoho kto sa uz komplikovane rozvadzal. mozno ma odsudite, lebo sa rozvadzam pre moju neveru,ale s mojou este manzelkou sme sa cele nase manzelstvo hadali a nedokazali sme najst k sebe cestu. spajala nas len nasa dcera. moja manzelka je velmi tvrdohlava a ma svoju predstavu o rodine. vsetko vzdy muselo byt po jej, inak sa urazala, provokovala ma k hadkam a najviac ju to bavilo robit mi to pred dcerkou. uz viac krat som chcel od nej odist, ale moja dcera bola pre mna silnejsie puto. po 13 rokoch manzelstva som sa zamiloval do inej zeny. prislo to necakane. hned som sa priznal manzelke a od vtedy sa priepast medzi nami prehlbila uplne. o rozvode vsak nechcela ani pocut. vinu za rozpad manzelstva dava mne, lebo som ju podviedol, ale ona nechape, ze nase manzelstvo bolo zle riesene od zaciatku a na vine je aj ona. ja som sa vsak este viac s priatelkou zbizil a podal som navrh na rozvod. na prve pojednavanie neprisla. neskor si dodatocne vybavila ospravedlnenku. o par tyzdnov nas caka druhe pojednavanie, pocitam s tym ze nepride ani teraz. ked sa nedostavi ani teraz, kedy ju da sudkyna predviest, alebo ako. ona rozvod neakceptuje a pohrda autoritami. kolko krat sa to moze opakovat, kym bude predvedena a vypocuta a potom, kolkokrat sa s nou este musim stretnut, kym ma s nou konecne rozvedu. dakujem

andzi
18. aug 2008

sergejko: to záleží od konkrétneho sudcu, ako a čo urobí.

alexandra
18. aug 2008

sergejko to sa naozaj neda povedat, zalezi to od sudcu.. Moze sa stat, ze Vas rovedu na najblizsom pojednavani, ale aj ze Vas poslu na poradnu a odrocia to na neurcito..

Kazdopadne drzim palcec, aby to dopadlo tak, ako je pre Vas vsetkych najlepsie.

No a ten link:

http://vaza.sk/Vzory/Ob%E8ianske_pr%E1vo/N%E1vr...

sergejko
18. aug 2008

hmmm, dakujem. v poradni sme uz raz boli, bolo to pred podanim mojej ziadosti. no, moju narusenu manzelku nezvladla ani psychologicka a slusne nas vyhodila. takze do poradne uz asi nepojdeme, pojdeme vsak koli dcerke na psych. pohovor, ale aj tak neviem. sudy vzdy stoja pri zenach, aj ked prave niektore sa vedia tiez hrozne spravat. ona psychicky depta nasu dceru a odmieta moje stretnutia s nou. neviem co dalej. chce podat navrh na zakaz styku, aj ked na socialke to uz zamietli, kedze nie je opodstatnenie. chce sa mi pomstit a vie, ze najhorsie je moje odlucenie od dcerky. ide si za tou pomstou aj napriek tomu, ze to ublizuje dietatu. som z toho smutny, lebo pred svetom je ona ta uboha mucenicka a ja som ten h...l., ale skutocnost sa tazko dokazuje. v tomto ma zena-matka prednost. nech to neberu osobne mamicky, ktore mali zleho manzela. niekedy je to aj naopak, verte mi

alexandra
19. aug 2008

Verim, poznam take pripady.. ale v kazdom sa to nakoniec otocilo, deti nie su hlupe..

misiak20
2. sep 2008

Ahoj som tu prvý krát. Chcela by som sa spýtať na názor :Môj manžel podal o rozvoda dôvod udal že som nesplnila jeho priania že som po pôrode neschudla do pôvodnej váhy pred tým som mala 55 teraz 63 a viac som sa venovala našej dcére ako jemu. Psychycky ma to úplne položilo.Neviem čo mám robiť.
Ked mu poviem že sa všetko zmení že mala už je väčšia ,chodí do školky tak mi povedal že na to som mala myslieť skor.Ak nebudem súhlasiť s rozvodom , je možne nás rozviesť proti mojej vôli?Nechcem ostať sama, a hlavne nechcem aby naša dcera prišla o rodinu.

alexandra
2. sep 2008

A chces zit s takym muzom??? A ked Tvojej dcere povie v 15 ze ma velky zadok a ona bude mat kvoli tomu anorexiu, to je lepsie? Prepac, rozculilo ma to. Posli ho prec, lepsie bez otca, ako s takymto..

krista
29. okt 2008

mucino • 1d • Dnes v 08:46
Mam problem,nemam sk na pravnicku.Rozvadzam sa a mam mensie problemy.Muz mi pred rozvodom robi same problemy,sa mi vyhraza ze na sude povie ze sa flakam od 13mesacnej dcerky,aj ked som bola vonku asi 3 krat.Zavazi to na sude?Nechcem prist o dcerku a ani o svoju cest!A este jeden problem,mame byt druzstevny a chce mi ho vziat,ma na to pravo?Ja som na materskej dovolenke,a nemam kam ist s dcerkou,kto dostene ten byt?Ja ho nechcem predat a on chce z neho polku,aj ked sme ho sice nadobudli pocas manzelstva,ale ja som nan zarobila v zahranici,on nan nedal ani korunu !Pomozte mi,neviem ako dalej.DAKUJEM

alexandra
29. okt 2008

mucino sud take veci od rozvadzajucich sa manzelov pocuva casto, takze ak to nema prave ako naozaj dokazat (nemyslim tym ze donesie kamosa, ktory mu to akoze potvrdi), sud mu to sotva bue verit.

BSM sa neriesi pred, ale az PO rozvode..

mucino
29. okt 2008

alexandra...ale praveze ma takeho priatela ,a preto sa bojim,ma aj fotky kde soms priatelmi ale aj s priatelkami ,nic na nich nieje strasneho,ale sa mi vyhraza ,bojim sa velmi

mucino
29. okt 2008

Viem ze BSM sa riesi az po rozvode,a le preto sa pytam o radu ako to bude ked sa nechceme dohodnut pred.

alexandra
30. okt 2008

mucino a prave to pisem, ze to mu nepomoze. Nanajvys pride socialka sa pozriet ako dieta zije, ale rataj s tym, ze sudy to pocuvaju niekolkokrat denne a beru to s rezervou, rovnako ako vyjadrenia zeny, ze ju bil a pil a podobne. Kym nie je sprava od lekara, smola. Detto co sa tyka jeho namietok na Teba. Kym nie si zjavna fetacka, nedosiahne to.

Ked sa nechcete dohodnut pred, nic sa riesit nbebude, nie je to sucast rozvodu. Riesit to budete potom.

katyl
30. okt 2008

misiak, suhlasim s alexandrou, prec od neho, alebo radsej nech ide on co najrychlejsie on od teba.
Par kg navyse oproti povodnej vahe nie je podla mna dovod na rozvod, co je to za primitiva, ked ako dovod uvadza toto? Nech si ide kade lahsie, nech si najde vychudnutu pipku, ktora sa bude kvoli nemu udrziavat. Vobec sa neboj, ze ostanes sama, normalne baby si zsluzia normalnych chlapov a nie tyranov. A on je taky krasny, chudy a vysportovany????

olusha2
4. nov 2008

mišiak,
ty kokso ja len zíram čo za primitívcov sa vo svete ešte nájde... ja sa vôbec nerozumiem do rozvodov a všetkého okolo toho ale toto je možné udať ako dôvod na rozvod??? byť sudcom tak sa zasmejem ze si muž robí srandu...
nehnevaj sa, ale ak je toto jeho skutočný dôvod tak ťa podla mna nemal nikdy skutočne rád, ked nepochopí, že je normálne že ženské telo sa zmení počas tehu a po pôrode... takze mu islo len o vizáž... nedošlo mu ešte že z peknej ale prázdnej misi sa ešte nikdy nikto nenajedol... neprotestuj a rozved sa čím skôr... 😉

janulqa07
2. dec 2008

Potrebujem poradiť. S manželom sa neustále hádame, nedôveruje mi, nadáva mi. Sme spolu dva roky, ale od začiatku to neklape. Ide mu o majetok a peniaze. Vyše roka bývame sami , ale je to stále rovnaké. Hádky neustále naberajú viac intezity a bojím sa čoho by bol ešte schopný. Stále prosil o druhú šancu, že to bude iné, no už som neštastná je to ešte horšie. Chcela by som sa rozviesť,stačí mi to ako dôvod rozvodu?Nechcem sa naťahovať po súdoch, keďže máme ročného syna, nechcem ho stresovať.

alexandra
2. dec 2008

janula a ako sa chces inak rozviest, ako na sude? Zial inak to nejde. Kolko pojednavani budes musiet absolvovat je len a len na sudcovi, neexistuje na to smernica, zial.

janulqa07
2. dec 2008

alexandra,
Do rozvodov sa nerozumiem , ale viem , že ho mozu zamietnut a prave toho sa bojim lebo by som to mala este horsie.