Rozvod a dieťa. Ako to funguje?

medvedik21
29. nov 2007

Prosim vas poradte mi ako to bezi.Musi sa udat neaky dovod k rozvodu alebo je to vsetkym jedno.Dalej po rozvode si vraj mozem dat svoje dievcenske meno a i svojmu dietatu,vtedy vsak vraj zanika povinnost otca platit na dieta.Zanika tymto aj pravo otca na navstevy dietata?Alebo ako to je s vidanim otca.A da sa neako zamedzit tymto stretnutiam.Kolko stoji rozvod?A ako rychlo to prebehne.A veci a zalezitosti okolo toho...
Dakujem

astorka
22. dec 2007

astorka, toto je verejná diskusia, kde si môžu radiť aj baby, ktoré nie sú právne vzdelané.

rory
22. dec 2007

schyzo?? 😀

adamko05
22. dec 2007

astorka... nejaké divné.. že si si dvakrát odpovedala 🙂)!
.... a myslím, že návrh na rozvod si dokáže každá "priemerná" 🙂 žena napísať aj sama... stačí zavolať na hociaký okresný súd a tam jej v skratke (a hlavne ZADARMO) povedia, čo ten návrh ma obsahovať... myslím, že na to netreba žiadne PRAVNE rady a už vôbec nie platené (iné by bolo možno vyporiadanie BSM, ale rozvod????)!

Krásne sviatky ale inak 🙂 všetkým!!!

andrea1158
22. dec 2007

Ja si myslím, že rozvedú dnes každého, takže je úplne jedno ako to napíšeš, ide o to, že ak to napíše právnik, je to krajšie a prestížnejšie ako ked si to napíše obyčajný človek, nie? Ale s rozvodmi problém nie je, proste stačí že sa chce jeden rozviesť, druhý sa môže aj na hlavu postaviť. Ja ešte nie som ani vydatá, takže nad rozvodom nepremýšľam.

xixa
1. jan 2008

no na väčšinu otázok som si odpoveď už našla, len by ma ešte zaújmalo, ako to je, keď ma chce manžel pripraviť o deti 😔 . Rozvádzame (teda zatiaľ to tak vyzerá) kôli tomu, že si manžel myslí, že sa nestarám poriadne o deti a že ich "zabijem" tým čo robím. On sa strašne prehnane všetkého bojí a ja to už fakt nevydržím, jeho podmienky sa splniť proste nedajú.
Napr. jednému synovi (má pól roka) v nemocnici dávali lieky striekačkou do pusy tak, že pri tom ležal, mne za to začal neskutočne nadávať, že keď bude chcieť vracať, tak sa zadusí. Som mu povedala, že v nemocnici to tak robili a on na to, že tam si to môžu dovoliť, lebo keby sa zadusil, majú prístroje a vedia ho tam oživiť. Predtým som mu lieky dávať nevedela, vždy sa mi znich poblval, takto ho síce napne, ale poblve sa málokedy (niekedy sa aj im v nemocnici)
No a takéto niečo je pri čomkoľvek, len to nie je tak jasné a tak sa mu nemôžem tak postaviť a vysvetliť mu, že to čo trepe je proste blbosť.

elise
1. jan 2008

xixa tvoj manžel s prepáčnením je psychicky chorý človek a potreboval by liečiť, deti dávajú pri rozvode prednostne matke. a určite pri rozvode trvaj ak on chce styk s detmi po rozvode aby si bola vždy prítomná. ja by som takého muža poslala do kelu že ked je taký múdry nech ide študovať za lekára a pokial sa neradil s lekárom ako podávať lieky tak nech drží hubu a krok 😠 teba to naučili podávať striekačkou v nemocnici tak to robíš podľa rady odborníkov. držím ti palčeky v tomto ťažkom období 🙂

andrea1158
1. jan 2008

xixa: súdy zverujú deti na 95% matke, takže tvoj manžel chcieť môže, ale dieťa nedostane, pokiaľ nie si alkoholička, neberieš drogy a nebola si odsúdená za trestný čin. To ti môžem zaručiť na 99%. Takže neboj.

alexaa
1. jan 2008

astorka . odpovedáš sama sebe? asi tu chceš vyprovokovať ohnivú debatu, čo? 😀 😝

alexaa
1. jan 2008

xixa - manžel sa prehnane bojí o deti a my nevieme z tvojeho príspevku posúdiť, či oprávnene. dúfam, že nie. ale ako sa vyjadruješ - dieťa sa "poblve " - tak to moc citlivé nie je 😕
ale dôvod na rozvod je to teda divný 😕

xixa
2. jan 2008

samozrejme, že toto nie je jediný dôvod na rozvod, sa snažím ako len viem a mám to fakt dosť ťažké, opisovať to tu ale nechcem, lebo by veľa ľudí zistilo, kto som a to nechcem. Minule na mňa jačal, že som kurva, čo zabíja naše detí ☹
výraz "pogrcká" sa fakt ťažko hovorí, keď z neho vyletí ústami, nosom, ušami všetko, čo sa do neho precne dostalo.

alexaa
3. jan 2008

xixa - teda , možno som to blbo napísala, skrátka ja neviem celkom dobre posúdiť tvoj problém. ale určite sa trápiš a ty najlepšie vieš ako ti manžel ubližuje. a s tým výrazom "blvať" - sa omlúvam 😉 . určite píšeš do tejto témy rozladená a skôr čakáš pochopenie a radu. prepáč, že som to tak napísala 😉

andrea1158
3. jan 2008

xixa: je jedno, aký dôvod na rozvod uvedieš, ak sa naozaj chceš rozviesť, tak vás rozvedú.

danculik
15. jan 2008

...a rozvedu vas aj v tom pripade ked jeden z rozvodom nesuhlasi??...a ako to je majetkovo?..ked obaja ste vlastnikmi bytu?..komu ostane byt?...hm?..viete min iektorá na to odpovedať?

andrea1158
16. jan 2008

danculik: súhlas druhého manžela nie je podmienkou rozvodu, takže rozvedú aj keď druhý nesúhlasí. A s bytom nemá rozvod nič spoločné. Na rozvodovom pojednávaní sa o byte a majetku s tebou sudca nebude ani baviť. Riešiť majetok môžeš s bývalým mužom začať až ked nadobudne rozvodový rozsudok právoplatnosť. Volá sa to tzv. vyporiadanie bezpodielového spoluvlastníctva manželov. Je to spor tak finančne a odborne veľmi náročný, že ak sa nedohodnete, tak je to cesta na psychiatriu. Odhadom - ak má váš majetok hodnotu cca 2 mil. Sk (čo je dnes úplne bežné), tak len na súdnych poplatkoch a odmene pre advokáta zaplatíte cca 200.000,- Sk. Samozrejme, čím vyšší majetok, tým vyššie poplatky.

sniezik
21. feb 2008

ak sa aj ozaj chceš rozvieš a máš na hovno sudkynu tak ťa nezozvede mna muž aj napadol ona povedala že to bolo v afekte,tak som sa jej spýtala či má mal rovno zabiť na to povedala,že to by bol už tresný čin. Potrebujem napísať odvolanie neviete ako kde to nájde,že ako postupovať?

andrea1158
24. feb 2008

sniezik: www.google.sk, odvolanie proti rozsudku súdu, tam nájdeš aj vzor.

jaduska
24. feb 2008

asi odbočím od témy, ale mám pocit, že astorka a andrea 1158 je jedna a tá istá osoba 😖 ak sa mýlim, tak sa ospravedlňujem

janka1874
24. feb 2008

ahoj danculik
byt je sucastou mejtkovo pravneho vyrovnania ktore mozes absolvovat az po rozvode tak ako Ti pisala andrea1158 ale v kazdom pripade sa Vam odporucam dohodnut

alexandra
24. feb 2008

Ak sa nedohodnete, tak po 3 rokoch od pravoplatneho rozsudku o rozvode je majetok toho, kto ho uziva. Pravne to vsak bude zrejme narocne dokazovat ☹

sindus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandra
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
melory
29. feb 2008

astorka 😀 😀 😀

roasha
29. feb 2008

jaduska,je to mozne.... 😀 😀 😀

andrea1158
29. feb 2008

alex: pokiaľ ide o bzt, je to trošku inak, ako pri hnuteľných veciach....

jojcob
5. mar 2008

hypoteticka otazka: Co sa stane, ak jeden z manzelov s rozvodom nesuhlasi, nepreberie si doporucenu zasielku zo sudu a nedostavi sa tam. A co ak to bude robit pokazdy raz, ked mu take nieco zo sudu poslu? Take manzelstvo potom nemozno rozviest a aj ked jedna strana sa rozviest chce, tak nadalej musi zostat v manzelskom zvazku?

andrea1158
6. mar 2008

nie nie...súd má na to páky, ako na takýchto ľudí, to by potom nepreberal nikto. Predsa pri doručovaní platí fikcia doručenia.

jojcob
6. mar 2008

Andrejka a co to znamena ta "fikcia dorucenia"? A minule sa tu pisalo, ze na pojednavani musia byt pritomní obaja manzelia alebo ich pravny zastupcovia a precitat aspon neake vyhlasenie svojho mandanta. A ak sa jeden nedostaví a nema ani svojho pravneho zastupcu.....ved takto potom taky rozvod pri rychlosti nasho sudnictva sa moze vliect aj roky. Kym mu dorucia, kym vytycia pojednavanie, a ked nepride dalsie a dalsie....teda ja som tam bol 4x, trvalo to cca 1/2 roka od podania (a to sme obaja vzdy prebrali a aj sa zucastnovali na pojednavaniach) kym nadobudol rozsudok pravoplatnost a to si asi mozem gratulovat, ze to prebehlo tak "rychlo", aj ked mne sa to teda tak nezdalo.

andrea1158
6. mar 2008

jojcob: ty si písal o doručovaní a zabezpečení prítomnosti na pojednávaní a doručovaní zásielok, nie o tom, či musia byť prítomní obaja na pojednávaní. Ak by jeden manžel nebol prítomný, tak sa predsa musí ospravedlniť, tak to súd odročí a vytýči nový termín. Ale ak by sa nedostavil bez ospravedlnenia, nastupujú iné páky a to predvedenie a pokuty.

lesi20
6. mar 2008

andrejka:
ak sa jeden z manželov nedostaví bez ospravedlnenia, nastupujú podla tvojich slov iné páky, ale v tom prípade sa
odkladá pojednávanie ohľadom rozvodu až kým sa nevyrieši "neposlušnosť" jedného z manželov?...čiže rozvod je tým pádom ďaleko v nedohľadne?

andrea1158
6. mar 2008

lesi20: asi tak nejak...naťahuje sa to bohužiaľ.

Ozaj, baby, viete o tom, že podľa rodinného práva platného do roku 1950 súd manželsto nerozviedol, pokiaľ druhý, "nevinný"manžel nasúhlasil? Bola to ako pomsta tomu manželovi, ktorý bol akože "vinný". Napr. muž si našiel milenku a žena mu z pomsty nedala súhlas s rozvodom. Sranda, že? Takže budme radi, ako to je teraz.