Rozvod. Kam ísť potom bývať?

manila
23. jún 2009

S manzelom sme spolu 10 rokov, mame dve male deti-odstup medzi nimi je 6 rokov, byvame v byte, ktory je napisany na manzela, nakolko mu darovala jeho matka, moja svokra.V poslednej dobe to medzi nami dost skripe, ja som na materskej, manzel pracuje, ked ma volno, tak sa zdekuje k svojemu otcovi na chatu/teda aspon si to myslim/ a pride k veceru domov.Posledny tyzden si vyvara sam/v podstate viet.polievka, salama, suchy chlieb 😀 ..../, moje nechce jest, nepyta sa ci mam peniaze, ked ide si nakupit, tak sa neopyta ci treba mi nieco/plienky, ..../, uz 2 tyzdne sa nerozpravamae, vcera som bola u lekara, nechala som malu mu na 2 hodiny, ked som prisla domov, tak bola cela prepiskana, teplaciky, ponozky, papucky mokre, dalo sa z nich pomaly zmykat moc 😖 😢 ....dnes som mu vyslovene povedla, aby malej nedavala jest vietnamsku polievku, aj tak jej dal....podla neho som sibnuta, mam sa dat liecit/pretoze stale vraj nanho vrieskam 😢 ../, spini na mna vsetko svojej rodine/to si myslim ja, nakolko sa raz prekecol, ked odniesol vysavac na chatu a ukazal filter z vysavaca otcovi, tak povedla, pozri aky mam hnus v byte...podotykam, ze predtym ako som sla vysavat, tak robil dlazbu v kuchyni, prach spina vsade, nezatvoril ani dvere koli tomu, ze musi pocut z izby hudbu, spina a prach-biely sa nanosil po celom byte aj na nabytku.../, uz aj sex sa mi z nim protivi, nakolko kupe sa raz za tyzden, vtedy si vymiena slipy, rifle dokaze nosit aj polroka nevyprate, pokial mu ich stale nevezmem ja, kosele a tricka nehovoriac......proste bolo by to na niekolko stran ☹ ☹ ☹ Som uz strasne zufala, rozmyslam, ze podam o rozvod, problem je, ze by som nemala kam ist byvat, matka ma nema rada, neviem si predstavit, zeby som s 2 detmi u nich byvala 😢 😢 😢 😢 ...a nehovoriac o tom, ze nemam ziadne financie. 😢 😢 😔

beruska2x
23. jún 2009

hlavne si uvedom ze jak on "okoukal" sve chovani u nich doma tak vyse rodinka dava zaklad do zivota tvym detem, tak nedopust at jsou takhle "poznamenane" i oni...
chlapu je na svete tisic - taky jsem uz podruhe vdana, vim o cem mluvim ale deti mas na cely zivot, neni nic horsiho kdyz ti pak neco zazlivaji 😔

babacik
23. jún 2009

berusko:mas moje sympatie,mas pravdu chlapov je na svete tisic ale zdravie a deti mas na cely zivot 😉

beruska2x
23. jún 2009

no a ty muj obdiv.. 4 deti je dost nad moje sily 😅 to smekam 😉

babacik
23. jún 2009

berusko:som rada ze ich mam a hlavne ze su zdrave,hoci poplakala som si dost lebo niekedy som si nevedela snimi poradit 😉 😉

jenna7082
23. jún 2009

pozname tu len jednu stranu - manilinu - a sama priznala ze nanho (min. raz do mesiaca) "ziape"....

to je nejake riesenie? ak to mal doma ako decko, pride mi aj celkom "normalne", ze na to teraz neprimerane reaguje, ked to robis ty.....ono, zmenit sa da vsetko, ked sa chce, ale vzdy, VZDY treba zacat od seba !!! toto keby si kazdy uvedomil.....

skus mu nejaky cas nedavat pricinu (= neziapat 😅 ) aby od teba utekal a mal ta za blazna a uvidis, ci sa to zlepsi

nie je nic horsie ako ked dvaja ludia maju na seba naroky a ocakavania, co by na druhom zmenili, ale na sebe nie su ochotni zmenit nic

ono je to jednoduche - vyhovorit sa na vybusnu povahu, na unavu, stres .... ale ved ked to o sebe vies, pokus sa zmenit najprv toto ! trenuj si sebaovladanie, uvedomuj si samu seba - ked pocitis potrebu vybuchnut a ziapat - jednoducho tomu nejak zabran, co ja viem - sa oplachni studenou vodou abo co 😅

vymysli detom nejaky program, ktory si spolu uzijete, isto mas kamaratku ktora ma tiez deti - zoberte ich, chodte sa prejst, zajdite si na kafe do pizzerie alebo co cukrarne, skratka vypni - od neho - nechaj ho chvilu mimo svoje vedomie, mimo svoj svet a vsimaj si samu seba - co rada robis, co ta bavi, hor sa do toho, rob si radost, vela drobnych radosti - ved to mas vo svojich rukach .... 😵

si myslim, ze ak casom uvidi v tebe usmievavu, milu, spokojnu, sebestacnu zenu, tak si aj on vstupi do svedomia...a ak nie, az potom by som zvazovala rozvod.

beruska2x
23. jún 2009

jenna .. vis my se doma taky pohadame asi jako kazdy ale pokud je nekdo takovy slaboch ze si to vybiji i na vlastnich detech tak to bych takoveho "chlapa" doma tedy opravdu nechtela, deti by nikdy spory rodicu nemeli pocitit a uz vubec ne nezajmem...

kazdy nekdy nema den a treba vyjede na druheho ale proto by ve vztahu mela byt tolerance, ale pokud svaluje vinu jen na ni a on nic, snaha zadna... tak potom prijdou v zivote treba opravdu vazne problemy a on ji bez rozmysleni "hodi pres palubu" na takoveho partnera se spolehnout proste neda...

babacik
23. jún 2009

clovek ktory sa nekupe a nestara sa ani o seba a nie to este o deti,tak bi som k nemu ani nelahla a nie este sa usmievat 😉 a neviem ako je natom financne,ale nie kazdy ma na cukraren 😉 asi tak,kto to neprezil tak nepochopi ☹

ale skusit to mozes,skus sa venovat sebe a detom,ved ziapat raz raz do mesiaca to je asi normalne v kazdom vztahu 😒

jenna7082
23. jún 2009

v kazdom vztahu je normalne mat nezhody a problemy, ale ziapat neni normalne podla mna nikde

a pokial ho manila aj nejak pouraza (pocas ziapania) comu by som sa az tak necudovala....kazdy to nedokaze len tak hodit za hlavu a vstrebat.

treba si polozit otazku, z coho jeho nezaujem v skutocnosti prameni, ja nerobim ziadne zavery....ved isto taky nebol, ked si ho brala, takze to nema vo svojej prirodzenosti (asi)

a manila tvrdi , ze sa rozvadzat zatial nechce, tak vravim, nech zacne od seba. to musi samozrejme aj on. ale kto iny mu ukaze cestu?
ved kym sa nehadali, robieval so starsou dcérou úlohy, hraval sa s mladsou...mozno ma naozaj nejaky psychicky blok z tejto situacie, ale riesenie uricte nie je to, ze si budu navzajom robit vycitky, posielat sa na psychiatriu a pod...

a babacik - ved si nemusi k nemu lihat 😅 ale usmievat sa a byt v pohode - moze clovek kedykolvek - ide o to, ake ma priority

nie okolnosti su podstatne v nasom zivote, ale nas pohlad na okolnosti a nas pristup ku nim

beruska2x
23. jún 2009

babacik.. not o vubec nechapu 😝 na jednu stranu dela hogofogo jaka je smudla ze ma doma prach z prestavby a pritom by o nej kolo neoprel 😅
to bych k nemu snad ani svoje deti schvalne nepustila 😕

beruska2x
23. jún 2009

jenna vis on asi takovy bal, jenze ne vse dava clovek najevo a ne vse chce taky zamilovany clovek videt 😅 muj ex taky chlastal celou dobu jen ja jsem to jinak videla na rande a kdyz jsem tam byla na vikend a pak jinak kdyz bylo po svatbe, pak uz nemel sanci tak skryvat 😖

beruska2x
23. jún 2009

byl jsem chtela napsat 😠

jenna7082
23. jún 2009

zeby sa to ukazalo az po desiatich rokoch manzelstva? tazko povedat, o co tu vlastne ide z tychto par prispevkov. nevieme, co sa v skutocnosti stalo.

babacik
23. jún 2009

jenna:ja som sa vydavala mlada a velmi zalubena a na svojho ex som nechcela pocut nic zleho od ludi ktory ho poznali,ale po 6 rokoch som zistila ze mali pravdu a zacala som to riesit aj poradnami aj som mu tolerovala to co robil lenze on videl len seba a svoje potreby,taky clovek sa zmeni len ked sam chce 😒 ale to je len moj nazor 😉

stavba
24. jún 2009

Jedna věc je, že by se měla manila naučit chovat míň výbušně, ale druhá je ta, že spolu mají dvě děti, které potřebují tátu. To, že se pohádají oni dva už i tak na ně musí působit dost zle a ještě mají pocítit to, že o ně jejich otec nemá zájem? Podle příspěvků manily se o ně moc nestará. Ty děti jednou vyrostou, a pak už bude pozdě, až si uvědomí, že měl šanci chovat se k nim jinak, než se chovali jeho rodiče k němu.

beruska2x
24. jún 2009

podle me teda lepsi zadny otec nez spatny, muzsky vzor muzou mit v dedeckovi, pak jejim priteli, tam je vic moznosti ale vyrustat v hadkach a nezajmu otce z toho muzou mit pekny trauma na zbytek zivota a navic si jeho hulvatstvi zafixuji jako normalni model chovani k zene, to je podle me dost nebezpecne pro jejich dalsi zivot... 😅 dost tezko asi pak budou s partnerem vychazet 😠

babacik
24. jún 2009

beruska:aj ja si to myslim ,neviem ci ma chlapca ale vetsinou chlapci si beru priklad z otca 😒

jenna7082
24. jún 2009

ma dve dievcata. nuz, len aby z nich neboli jedneho dna uziapané nestastné manzelky...zodpovednost maju obaja rovnakú.

stavba
24. jún 2009

jenna7082: ano, zodpovědnost mají oba stejnou, ale otec si to jaksi neuvědomuje. A jestli se tak chová "jen" proto, že manželce 1 za měsíc ujedou nervy a chová se jinak než když je v klidu, tak se na mě nezlob, ale nenormální je on.

beruska2x
24. jún 2009

jenna no prave aby z nich nebyly uslapnute pipky bez sebevedomi co se budou bat za kazdy svuj pohyb bez vlastniho zivota pak budou "slouzit" nejakymu mamlasovi 😖

jenna7082
24. jún 2009

ja nerobím ziadne závery - kto je normálny a kto nie - ja len vravim, ze na vztah su vzdy dvaja a ze ak nieco nefunguje, treba zacat od seba a nie cakat, kedy sa ten druhy zazracne zmení. kedze manila sa rozvadzat nechce podla jej slov.

beruska2x
24. jún 2009

no prave - zazracne se nezmeni a mela by se ho rychle zbavit dokud ma posledni zbytky sebeucty protoze s nim ji stastny zivot neceka a deti zrejme taky ne.. budou cekat az si jich "tatinek " milostive vsimne???

beruska2x
24. jún 2009

manila koukni sem, je to neco podobneho 😅

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

emilyz
24. jún 2009

myslim, ze jenna ma pravdu, aj ked je tazko posudzovat niekoho cez internet, vidime len to, co manila napisala, nepozname ich oboch atd...
ale manila, pozri, pises, ze svokra vie na tvojho muza, vie mu dohovorit, mozno by stalo za to, aby ste si sadli hoc aj vsetci styria - vy dvaja + svokrovci - a vyjasnili to cele. Muz nech povie, co vadi jemu a ty povedz, co vadi tebe. Podla mna ak to normalne zdovodnis, ze si uz vycerpana atd, musi to kazdy pochopit. potom by sa zislo z toho urobit uzavery - nejake pravidla, podla kt. sa budete riadit. Napr. sa dohodnite aspon na 2 dnoch v tyzdni, kedy bude manzel bravat deti aspon na 3-4 hod. prec, bud vonku alebo k svokrovcom -a ty budes mat casu vypnut nervy.
A ked neodnesie, tak by som ich odniesla ja, nech sa aj oni staraju, ved ty nie si stroj.

beruska2x
24. jún 2009

no ja jsem asi divna teda ale do poradny s ni jit nechtel a sverovat se tchyni - muze byt hodna ale rodice se do vztahu plist nemaji, stejne si myslim ze vzdycky budou branit sve dite...

stavba
25. jún 2009

Taky bych problémy s partnerem neřešila asi s jeho ani svými rodiči. I když vycházíme spolu dobře, tak nemusí vědět, že něco neklape, to by nedělalo dobrotu. Na druhou stranu, tohle už je dost "vyhrocená" situace, takže těžko posuzovat, co je a není správné udělat. Možná by se manily manžel více uvolnil před svými blízkými a řekl by, co mu vadí a jak si to dál představuje.

emilyz
25. jún 2009

no sak ja som to tak myslela, ze toto je uz velmi vyhrotena situacia, tiez si myslim, ze netreba tahat do problemov rodicov, ale ked uz ide o rozvod??? to nie je sranda, tam je kazda rada dobra