Rozvod. Kam ísť potom bývať?

manila
23. jún 2009

S manzelom sme spolu 10 rokov, mame dve male deti-odstup medzi nimi je 6 rokov, byvame v byte, ktory je napisany na manzela, nakolko mu darovala jeho matka, moja svokra.V poslednej dobe to medzi nami dost skripe, ja som na materskej, manzel pracuje, ked ma volno, tak sa zdekuje k svojemu otcovi na chatu/teda aspon si to myslim/ a pride k veceru domov.Posledny tyzden si vyvara sam/v podstate viet.polievka, salama, suchy chlieb 😀 ..../, moje nechce jest, nepyta sa ci mam peniaze, ked ide si nakupit, tak sa neopyta ci treba mi nieco/plienky, ..../, uz 2 tyzdne sa nerozpravamae, vcera som bola u lekara, nechala som malu mu na 2 hodiny, ked som prisla domov, tak bola cela prepiskana, teplaciky, ponozky, papucky mokre, dalo sa z nich pomaly zmykat moc 😖 😢 ....dnes som mu vyslovene povedla, aby malej nedavala jest vietnamsku polievku, aj tak jej dal....podla neho som sibnuta, mam sa dat liecit/pretoze stale vraj nanho vrieskam 😢 ../, spini na mna vsetko svojej rodine/to si myslim ja, nakolko sa raz prekecol, ked odniesol vysavac na chatu a ukazal filter z vysavaca otcovi, tak povedla, pozri aky mam hnus v byte...podotykam, ze predtym ako som sla vysavat, tak robil dlazbu v kuchyni, prach spina vsade, nezatvoril ani dvere koli tomu, ze musi pocut z izby hudbu, spina a prach-biely sa nanosil po celom byte aj na nabytku.../, uz aj sex sa mi z nim protivi, nakolko kupe sa raz za tyzden, vtedy si vymiena slipy, rifle dokaze nosit aj polroka nevyprate, pokial mu ich stale nevezmem ja, kosele a tricka nehovoriac......proste bolo by to na niekolko stran ☹ ☹ ☹ Som uz strasne zufala, rozmyslam, ze podam o rozvod, problem je, ze by som nemala kam ist byvat, matka ma nema rada, neviem si predstavit, zeby som s 2 detmi u nich byvala 😢 😢 😢 😢 ...a nehovoriac o tom, ze nemam ziadne financie. 😢 😢 😔

zajo79
23. jún 2009

...fuuha... a to sa z nicoho nic takto vyvinulo?

stavba
23. jún 2009

manila: ahoj, teda vůbec si neumím představit, co prožíváš, ani to snad nechci umět. My s manželem zatím děti nemáme (bohužel), ale zato vztah spolu máme skoro se až bojím říct ideální a to jsme spolu už 14 let.
Popsala jsi svého muže tak, že bych o něj s prominutím ani neopřela kolo. Takového bych opustila bez mrknutí oka. Problém je v tom,že spolu máte děti, to se potom těžko radí. Já osobně bych také k mojí mamce bydlet nešla, žije sama, ale způsob života, který je úplně jiný než můj, takže bychom si vůbec nerozuměli.
Nevím, co ti poradit, rozumná řeč o dané situaci s ním asi nepřipadá v úvahu, že? Před tím, než jste spolu měli děti se choval líp? Mě vždy zaráží, jak se někteří chlapi dokáží po svatbě změnit. Děkuju každý den Bohu, že jsem to "štěstí" neměla. Přeju ti, aby jsi to nějak vyřešila a žila klidnější život se svými dětmi.

zajo79
23. jún 2009

nemate nic spolocne?

stavba
23. jún 2009

zajo79: jak to vidím já, tak spolu mají společné to nejdůležitější, děti, ale to bohužel nestačí, jak je vidět. 😔

manila
autor
23. jún 2009

zajo, on sa tak hnusne stale chova, ked sa pohadame.V poslednej dobe sa hadame asi tak raz za mesiac, nakolko , ja neviem, ci to bude mojimi hormonami, nakolko stale ked mam dostat menzes, tak som strasna/ja sa priznam/, nieked ysa aj sama na seba hnevam 😔 😔 Alebo, mozno to bude asi tym, ze za cely mesiac sa u mna to nahromadi, nikdy nemam ani jeden den pre seba, stale mu hovorim, aby aspin sobotu, ked nie je v praci, zobrala deti zo sebou vonku, na chatu na cely den, ja by som navarila, popratala a mala aj cas na seba.Ale, o n nie....vraj z coho ja mam byt unavena 😢 ...vraj to je koli tomu, ze som sibnuta, tak koli tomu vrieskam, ale mozem mu ja vysvetlovat, ze niekedy je to uz privela na mna.A si myslim, ze len tak pre nic za nic clovek nikdy nevrieska ☹ ...ci ano? 😔

manila
autor
23. jún 2009

on sa spolieha s peniazmi na to, ze mam matersku....a ked mi materska niekedy nevijde, tak mi povie, na co som ju roz..... ☹ 😢

manila
autor
23. jún 2009

a to chodim oblecena jak ....skoda slov 😔

stavba
23. jún 2009

manila: hlavně prosím neobviňuj sebe. To je jasný, že se nebudeš pořád jen usmívat, když ti chlap evidentně v ničem není ochotný pomoct. Já teda nevím, ale děti jste si snad pořizovali spolu dobrovolně nebo ne? On si neuvědomuje, že je jejich otec a má k nim určité povinnosti, to je nemá rád nebo jak je to?

stavba
23. jún 2009

Ať si to zkusí být s nimi jeden den doma sám a pozná, co je to za práci celý den kolem nich běhat a obstarávat je.

manila
autor
23. jún 2009

ja tiez nechapem to, ze ked sa spúolu pohadame, tak sa nerpzprava ani s detmi...ako keby oni za to mohli 😢 Ked dcerka sa este ucila pocas roka, tak sa staral, ze co v skole, pisal s nou ulohy atd...s malou sa pobavi.....ale vonku s nimi nechce velmi ist.Nehovorim, siel niekolkokrat, ale vzdy predtym sme s museli pohadat koli tomu a deti ho doslova uprosovali, aby siel s nimi vonku.

manila
autor
23. jún 2009

a najlepsie na tom vsetkom je, co ma najviac boli, ze svokor a svokra /ona trocha menej/ si o mne myslia, ze som nacisto blazon 😢 😢 😔

manila
autor
23. jún 2009

je pravda, ze som vybusnej povahy,za co sa niekedy aj sama hanbim, ale kde bol, ked si ma bral???Vtedy mu to nevadilo??

Neviem kam by som sa mala uchylit s detickami, ked sa s nim naozaj rozvediem...co by som v podstate ani nechcela ☹

stavba
23. jún 2009

To je teda síla. Nemám k tomu slov. Vůbec nevím, co bych v takové situaci dělala, je to fakt hrozně těžké poradit. Nemáš někoho, kdo by ti mohl pomoct, třeba kamarádku?

manila
autor
23. jún 2009

praveze nemam, keby som aspon mala dost financii, tak si zaopatrim nejaky podnajom,ale....

jakoubka
23. jún 2009

manilo-Tak to ti nezávidím 😔 A co zkusit manželskou poradnu?Tedy jestli ten tvůj bude ochoten s tebou tam jít 😕

stavba
23. jún 2009

Tak to já jsem taky výbušná povaha, ale každá pára jednou odezní a zase se jede dál. Vždy když nepřiměřeně vybouchnu, tak se omluvím, můj chlap už mě za ty roky zná a věděl, koho si bere.

babacik
23. jún 2009

manila:ja som mala 1manzela alkoholika ,ked sme este spolu zili tak som isla na socialne mali smu sud o deti a platil mi vyzivne,to som ho chcela postrasit,ale nepomohlo to tak som sa rozviedla,zijem u nasich ale uz su urcite nejake socialne byty pre matky,a on ta vyhodit nemoze ,musi ti najst nahradne ubytovanie,aspon to tak niekedy bolo 😉 😉

manila
autor
23. jún 2009

praveze nechce, uz som sa s nim o tom rozpravala.Vravel, ze liecit sa mam ja 😔 ...keby jemu stanovili nejaku psychicku poruchu, tak on tomu nebude verit , dokonca sa este aj psychologicke by vysmial do ksichtu

manila
autor
23. jún 2009

stavba, ved prave?Ja som stale ta , ktora sa ponizi, a pride za nim...dokonca sa zdalo, ze uz sme pred par dnami na tom lepsie a naraz prislo to prepiskanie u dcerky-vcera, tak to ma dozralo riadne!!!Vyzjapala som sa oapt nanho a on sa este citi urazeny.

manila
autor
23. jún 2009

nedokaze si priznat, ze on teraz spravil chybu!!!!!!!!!!!!!!! 😠

stavba
23. jún 2009

manila: a jak se choval než jste měli děti? Taky tě měl za blázna? Ať si uvědomí, že je něco jiného žít spolu bez závazků (dětí) a něco úplně jiného, když máte děti. To se změní snad každý, ale když se dohodnete, co kdo bude dělat v domácnosti, tak se to přece musí nějak zvládnout, ne? Nesnáším chlapy, co si myslí, že děti a domácnost jsou jen tzv. "ženská práce". 😠

manila
autor
23. jún 2009

stavba, bohuzial mal, ale nie az za takeho to 😔

beruska2x
23. jún 2009

manila.. hlavne bych sla na socialku a nechala si soudne vamerit jak alinemty na deti , tak vyzivne na tebe.. je povinny na deti prispivat i kdyz bydlite spolu a na tebe take kdyz jsi na materske.. myslim ze dnes je uz spousta instituci ktere ti pomuzou, on ti nepomuze v nice, tak proc s nim byt??
bydleni bud zazadet prez socialku mesto o socialni byt nebo levny pronajem.. to uvidis ja na to financne budes ale da se i do nejakeho domu Matka a dite urco tam nejaky bude...

zbavis se stresu, budete s detmi o.k. a on si uvedomi ze neni vsechno samozrejmost... pokud se takhle chova i k detem tak bych na nej opravdu zadne ohledy nebrala, co muze mit za charakter..
neboj se ze to nezvladnes, zvladlo to tolik jinych pred tebou a i po tobe budou dalsi, 😉 az to vsechno odezni a situace se uklidni tak uvidis jak se ti ulevi a bude fajn 😉

manila
autor
23. jún 2009

najlepsie na tom je, ze aj jeho brat je taky k svojej zene...asi to maju v rodine, ja neviem.

Mam pocit, ze teraz si hoji rany na mne, ktore utrzoval v detstve pri svojej matke, nakolko svokra je rozvedena....bol stale bity, ponizovany, bol uceny len na rozkazoch a prikazoch a mal zakazane rozmyslat sam.

stavba
23. jún 2009

manila: tak si myslím, že teď jsi jak se říká našla pravý kámen úrazu. Člověk, který prožije takovéto dětství asi je tak trochu předurčený k tomu, aby se choval podobně i v dospělosti. Nikdo mu neukázal, jak se má chovat k ženě, nevysvětlil rozdíly, zkrátka teď si na vás zvyšuje svoje sebevědomí, které dříve neměl. Má konečně rodinu, kde on je pán a už nemusí poslouchat, ale má pocit, že může být ten, kdo může rozkazovat.

To, co radí beruska mi přijde rozumné, zvaž to...

manila
autor
23. jún 2009

rozmyslal som, zeby som vsetko co mi na nom vadi a co robi za kraviny povedala svokrovi, lebo on to nevie, nakolko manzel sa mu neprizna co vystraja, ale pochybujem, ze by som mala v nom oporu....ale aj ked mi nejde o oporu, ako o to, aby vobec otvoril svokor oci aky vlastne je.Svokra uz sa neraz nanho vyzjapala, poslala ho aj do teplych krajin, potom sekal dobrotu pri mne, ale......

beruska2x
23. jún 2009

nezlob se ale ja neverim ze takovy chlap se zmeni - on hlavne ani nechce a to je zaklad.. budes "trpelive cekat" jeste treba 20 let? co budes mit ty i deti ze zivota? nakonec budou potom stejne jako on... 😅

stavba
23. jún 2009

Takových případů už jsem slyšela, kdy si žena myslela, že ten její vyvolený se po svatbě a při dětech změní a téměř vždy to dopadlo rozvodem. Protiklady se sice přitahují, ale nesmí to být přespříliš.

mirka414
23. jún 2009

manila ake stare mate deti?preco neskusis ist na obecny urad,ze ci nieje moznost ti pridelit nejaky byt pre matku a deti,alebo na socialku...ved takto sa neda zit,to nieje dobry priklad pre deti.