Rozvod. Koľko trvá od podania návrhu?

danculik
18. dec 2008

Ahojte mile maminky, chcela by som sa opytat, za ako dlho ked podate ziadost o rozvod, tak za ako dlho sa zacne cely proces a ako sa vlastne zacne...a za ako dlho vas rozvedu? Je to tyzden, dva...mesiac...viete mi poradit ako to funguje?Ďakujem

buchova
18. dec 2008

ahoj

moja teta sa rozvadzala a rozviedli ich az po roku....vies,to zalezi od toho aky je ten dotycny, ked sa bude stale odvolavat a neviem co tak to moze trvat aj 4 roky...takze je to individualne..

juliene
18. dec 2008

Ahoj
my sme boli bez deti , ziadny spolocny majetok, ktoreho rozdelenie by sa muselo riesit sudnou cestou, nebyvali sme spolu hned ako sme dosli k zaveru, ze sa chceme rozviest.. a aj tak nam prvy list zo sudu prisiel az po polroku! V liste sme dostali cas na vyjadrenie a asi do 2 mesiacov sme mali pojednavanie.
Neviem na zaklade coho sudy pracuju, lebo som si vsimla, ze niektori idu na pojednavanie uz po mesiaci, po dvoch...

alexandra
18. dec 2008

Priklady zo zivota:

Ziadost podana v aprili 2008, sud v juli 2008, rozvedeni na prvom pojednavani
Ziadost podana vo februari 2003, rozvedeni v auguste 2006

- takze, veeeelmi tazko povedat, zalezi to od sudcu, toho, ako ste s manzelom nakloneni k dohode, a milion dalsich faktorov...

andzi
24. dec 2008

alexandra: to, čo si napísala, je veľmi subjektívne, viem, veľmi dobre ako súdy pracujú a veľa záleží od samotného občana. Je totiž veľa vecí, ktoré ak účastník konania ovláda, tak dosiahne urýchlenie súdneho konania a teda aj skoršie rozhodnutie.

maca793
24. dec 2008

nás rozvidli prakticky do mesiaca. nebyť prázdnin, tak by to bolo aj skôr. ja som si podávala žiadosť na rozvod v auguste a v okróbri sme boli rozvedení za 10 minút. záleží na tom, ako reaguje druhá strana-odporca. či bude s rozvodom súhlasiť alebo robiť ďalšie prieťahy.

alexandra
26. dec 2008

andzi presne o tom som pisala. Ze sa to naozaj neda zovseobecnit a pvoedat, ze Teba rozvedu za 5 mesiacov len preto, ze sa volas Danculik 😀

wladka
27. dec 2008

my sme spolu rok nezili, ziadost podana november, a v januari za 10min rozvod.. 😉

arieska
28. dec 2008

tak ako písala maca a wladka

my sme podali v júli, v auguste prišli papiere, v septembri rozvod za 8 minút. u nás to bolo na dohode, s ex som už viac ako rok nežila, mala som nového partnera a čakali sme dieťa. s ex som deti nemala

priateľ bol na tom podobne, tiež rok s ex nežil, mali 2 deti, ale ex s rozvodom súhlasila, takže tiež rozvedení na prvom pojednávaní.

wladka
28. dec 2008

ved to.. pokial sa obe strany dohodnu, sud na to prihliada a nerobi problemy..

my sme boli tiez dohodnuti, aj na vyzivnom - robili sme kompromis.. co sa tykalo dovodu pre rozvod - povedala som to jemne, aj ked ma najvacsiu vinu na tom on 😠 .. ale povedakla som si, ze spinu an nho hadzat nebudem.. ze na to kaslem.. a tak som uviedla - rozdielne nazory na vychovu, neriesitelne pre nas, ine hodnoty.. adt 😉

yasminka137
28. dec 2008

pekny vecer vsetkym...ja sa tiez chystam poziadat o rozvod,ale kedze moj muz je v Taliansku uz nejaku dobu,tak pochybujem,ze sa dostavi...viete mi poradit aj tak?ci sa to da nejako,ked sa nedostavi a ani nehodla prist?Dakujem pekne

wladka
28. dec 2008

yasminka, ked podas ziadost o rozvod, dostane doporucenie pozvanku na pojednavanie.. a jeho nepritomnost budu trestat pokutou, pokial sa neospravedlni, neuda vazne dovody, preco nemohol prist.. inak to bude marenie sudneho prikazu.. ale to je uz jeho problem..

citala som aj tvoje ine prispevky, na tvojom mieste by som podala o rozvod.. po rozvode ziadost o vyrovnanie BSM - dlhy sa platia napoly, vsetko co je nadobudnute pocas manezlstva - vsetko je napol.. 😒 to je blbe.. ale pokial mas dokazy, ze ste tie peniazky neminuli spolocne, a ze tie telefony ma len on - tak to chce dobru pravnicku a da sa to.. 😉

osobna skusenost - ex ma dlhy, a caka nas teraz sud - mam super pravnicku, a pravnu pomoc zadarmo - dala som si ziadost o poskytnutie bezplatnej pravnej pomoci - a po posudeni mi schvalili tu bezplatnu pomoc (uznavaju do nejakej vysky prijmu - neviem povedat kolko, asi cca do 10tis ak mas prijem).. a pravnicka je v registri tejto pomoci - tak budeme bojovat.. ex vzal dlhy na mna - a platim to ja, a pritom to on cele minul.. takze ziadam vratit vsetky peniazky.. uvidime ako to vyhrame.. 😉

yasminka137
29. dec 2008

Ahoj Wladka,dakujem pekne,aspon trosku utechy...tak pekne sviatky este zelam...pa

sindike
31. júl 2014

moze cudzinecka policia zrusit trvaly pobyt manzelovi po rozvode, rok ma trvalypobyt na slovensku

monikapindjakova
31. júl 2014

ja som podala ziadost o rozvod koncom aprila a koncom juna som uz bola rozvedena....zalezi od toho o aky pripad sa jedna,ak ide o alkoholizmus,týranie,sudy konaju rychlejsie

80472
1. aug 2014

ja som podala v máji, v októbri bolo prvé pojednávanie, na ktoré prišla "herečka" - sudkyňa nenachystaná, takže hodinu pojednávania jej nestačilo na prejednanie všetkých vecí, lebo ona "si to musí preštudovať" - to boli jej slová, hoci sme boli dohodnutí, takže vytýčila druhý termín v decembri a tam to už dala, tiež po hodine. (asi preto to trvalo hodinu v oboch prípadoch, bo tam mala mladú zapisovateľku a každé slo jej diktovala 2x, bolo to trápne, myslím, že toto by si mali na tých súdoch už priamo na pojednávaní odpustiť...ked som chcela povedať celú vetu, 5x ma zastavila a slovo po slove reprodukovala tej mladej trúbe, aby stihla pozapisovať

janka2501
1. aug 2014

ja som podala 29.10.2010, a prisiel 15.2.2011 papier kedy je pojednavanie, to sa konalo 16.3.2011, aj nas rozviedli hned, cele to trvalo 8 minut...

michaela138
1. aug 2014

@danculik záleží od regiónu, v DK vytyčujú termín do mesiaca, dvoch, v Námestove od 3-6 mesiacov. Záleží aj od toho, či nie je problém s doručovaním návrhu protistrane.

anitasabina
3. aug 2015

Ahojte chcela som sa opytat , ked poziadam o rozvod, citala som, ze dohodou to ide rychlejsie, ale kedze moj manzel bude urcite vymyslat, a ja mam na neho dost tvrde argumenty o piti a nasili, kolko sa to povlecie, este to ani nezacalo a ja som uplne na nervy

lulu0123
3. aug 2015

@anitasabina no jasne, ak sa na vsetkom dohodnete, bude to rychlejsie, v takom pripade sud len schvali dohodu. a to ako dlho to bude trvat vo vasom pripade ti nikto nepovie, zalezi od vas, ako sa k tomu postavi manzel, od zatazenosti konkrétneho sudcu.je tam vela faktorov.

anitasabina
3. aug 2015

@lulu0123 a nemas skusenost alebo poznatky o tom, ako to je ked nebudem mat pravnika, na neho nemam, ako je to v zastupovani samej seba? on totiz na neho ma, ci nebudem v ohrozeni, alebo ako to povedat

tomiholjubavi
3. aug 2015

@danculik ja som podala niekedy pred vianocami ziadost. v januari prisiel papier o pojednavani, to sa konalo 1.2...trvalo to asi 20 minut. 13.2. prislo vyrozumenie a bola som freeeee 😀

lulu0123
4. aug 2015

@anitasabina ak on bude mat pravnika a ty nie, urcite si v nevyhode. resp. povedala by som pri samotnom rozvode ani nie, tam nie je o com. pri rozvode sa rozhoduje iba o rozvode manzelstva a o detoch, tzn. komu sa zveruju do starostlivosti a pod.nezachytila som, ci mate aj deti, ak nie, o to to bude jednoduchsie. az neskor, po samotnom rozvode sa riesi majetkove vyrovnanie, mozno tam je ten pravnik, ak je o com, ak su nejake majetky a tak, dolezitejsi.
rozvod je pravne velmi jednoducha vec oproti ostatnym.mozno by som zasla za pravnikom aspon na spisanie navrhu, nie na samotne zastupovanie.to by nemuselo byt az take drahe a moze ti to dost pomoct, ked uz v tom navrhu bude vsetko podstatne.
staci napisat dobry navrh, prilozit vsetky dôkazy, poslat na sud. sud potom dorucuje navrh druhej strane, nasledne vytyci pojednávanie a ak nie je o com, rozvedie aj na prvom pojednavani.ak tam vidi nejaku sancu na napravu odrocuje pojednávanie, moze nariadit manzelsku poradnu a podobne.zalezi od okolnosti konkrétneho pripadu.este aby si vedela, ten kto poda ziadost, plati sudny poplatok.
ak si na tom financne zle, mozes poziadat o zastupovanie Centrum pravnej pomoci
http://www.cpp.finalarea.com/
pozri si este tento clanok, moze pomoct:
http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...

anitasabina
4. aug 2015

@lulu0123 my mame 3 deti, zajtra idem na socialku podat ziadost o vyzivne, mne hovorili, ze tie socialnicky mi poradia priblizne co robit a na koho sa obratit, tak som zvedava,... podla toho to budem riesit a pravnika by som najradsej mala, predsa len vie, kde a co pozhanat, dokazy a pod. ja by som na sude ani necekla, sa poznam.

anitasabina
4. aug 2015

Neviete mi niekto poradit, co stoji taky pravnik pri rozvode?

ninan2
6. aug 2015

@anitasabina kamoska plati 700, v BA... Ja som to vybavila bez pravnika, cize zadarmo.

cacianka
7. aug 2015

@anitasabina zastupovať ťa môže aj iná osoba ako právnik, napr. kamoška alebo setra - ak si ty netrúfaš a máš stres, niekto kto sa vie dobre vyjadrovať, nemusí dlho dolovať slová v hlave.
dôkazy si zháňaj a odkladaj priebežne, oslov ľudí ktorí ti môžu dosvedčiť čokoľvek podstatné - ani nemusia ísť všetci na súd , napíšu čestné vyhlásenie že vedia konkrétne veci, boli svedkami a pod.
ja som v máji zastupovala môjho partnera - bolo to síce výživné, ale on nemá takú slovnú zásobu ani nevie obratom reagovať, a bol aj trochu stresovaný,
ak by si chcela info napíš IP, ale neviem kedy budem pripojená, cca o 12-14 dní, idem mimo signálu.
na sociálke by ti mali fundovane poradiť, aj právnika či máš nárok na bezplatného, alebo ceny platených, pozri si na nete heslá zastupovanie na súde...
inak - ja som sa rozvádzala 4 roky . . .

majaza
20. sep 2015

ahojte, neviete mi povedat, ked jedna strana podá o rozvod, či je druhá strana o tom upovedomena?
či až ked je predvolanie na sud? az vtedy?

falbala132
24. sep 2015

ziadost podana v polovici februara, rozvod prvy aprilovy tyzden, malolete dieta a rozvedeni na prvom pojednavani. no boli na vsetkom dohodnuti, od toho to velmi zalezi.

anastacia321
26. sep 2015

@danculik ten rozvod zalezi od toho ze kolko nie si v spolocnej domacnosti s manzelom staci ked nie ste uz spolu aspon 5 rokov aj za dvatyzdne urobia rozvod ale ak ste stale v domacnej spolocnosti tak sa to tasko rozvadza a zdrzuju na sude cas ze ci sa nezmiernite ...no to ti napisem ak nezijete v spolocnej domacnosti tak lahko a rychlejsie sa rozvadza no tak to viem ...

maciatkolulu
27. sep 2015

@anastacia321 tak @danculik je uz asi stastne rozvedena, pretoze tema je z roku 2008.... a nie je pravda, ze ked sa aj byva spolu, zeby sa to nejako extra natahovalo. Zalezi od postoja oboch manzelov, ak suhlasia, nie je problem. Ak jeden nesuhlasi, vacsinou sa absolvuje poradna a na druhe pojednavanie fijuuuu.