Rozvod s cudzincom

darca001
25. nov 2009

Chcem sa rozviest s manzelom z Albanska. Mame 8mesacneho chlapca.
Manzel po hadke odisiel zo Slovenska. Ja sa staram o syna.
Ma s tym niekdo skusenosti? Poradte mi ako neprist o syna. Syn sa narodil na Slovensku a len ja ho mam v pase.
Dakujem.

mishellla24
29. okt 2013

tak sa k vam pridam, vidim ze nas neni malo. mam dieta s anglicanom ale vdaka bohu sme neboli zosobaseny. dieta sa narodilo v uk ale uz od jeho dvoch mesiacov mal trvaly pobyt na slovensku kde sme spolu aj zili doteraz. ako partner a otec bol otrasny. odysiel spat do uk a ja som ostala aj s drobcom tu na sk, teraz som podala ziadost na sud nech je moj drobec zvereny do mojej starostlivosti, ako vidim opatrnosti nikdy nieje dost...tak nech to mam pekne na papiery..

svagar
14. dec 2013

dobre den

ja som zahranicny mam trvaly pobyt na ucel manzelstov so slovenkou od 2009 a uz mam 4 roky trvaly aj mam 4 roky prechdone pobyt na ucel studia od 2005 do 2009 , uz zena isla k rozvod a ja treba dat ziadost na dalsi pobyt ale neviem ake pobyt budem ziadat (trvaly pobyt na neobmezeny cas ) alebo (dlho doby pobyt)? mame spolocne diedta ma 4 roky aj ja mu ostram finacne zavisle na mna ..

S Pozdravom

adka2609
2. feb 2014

Dobry,chcem sa spýtať na radu.. Žijem s manželom z Izraela a mame 4 ročnú dcérku.. Momentálne sme sa presťahovali k mojim rodičom kvôli zdravotným problémom.. A tu začali aj problémy medzi nami.. Zakaždým keď je treba rodičov odviesť ku lekárom, z jeho strany je problém, že dohliada viac na svoju rodinu( t.j. Rodičov) ako na neho a dcéru.. Stále sa mi vyhráža že mi dcéru vezme, hoci nie teraz.. Ale že nebudem v noci kľudne spať od strachu, že sa nám niečo stane..
Poraďte mi prosím čo mám robiť a ako postupovať, na koho sa mám obrátiť aby má z toho mohol vyslovodiť..ďakujem

majka1niky
31. mar 2014

ahoj ja mam manzela rumuna a zistovala som si par veci,m predsa len co keby nieco :D najdolezitejsie je aby malo dieta trvaly pobyt na slovensku,statne obcianstvo a narodnost tiez slovensku...moje maju. a potom podavaj navrh na rozvod na slovensku. pokial si uzavrela manzelstvo na slovensku, v albansku o nom ani nemusia vediet, pokial tam manzel nepodal registraciu a prislusne prelozene dokumenty.my to uz mame hotovo ale bol to boj, ako to mate vy? v albansku totiz nebudu vediet ze je zenaty,kym to sam nenahlasi... alebo naopak.pokial bola svadba tam... myslim ze s anemas coho obavat...v tomto pripade
@darca001

janulak01
23. jún 2014

Ahojte, vedel by mi niekto poradiť? Moja sestra je slovenka s trvallým pobytom na Slovensku, vydala sa v českej republike za Slováka, ktorý má tiež trvalý pobyt na Slovensku, majú spolu 2 deti ( deti majú trvalý pobyt na Slovensku tiež - tam kde má trvalý pobyt aj ich matka. Chcela by sa rozviesť na Slovensku? Je to možné? Alebo musí podať návrh o rozvod v čR?

Ďakujem Vám za odpoveď.

mimikas
23. jún 2014

@svagar skus sa poradit s pravnikom ale mal by si mat narok na trvaly pobyt na neobmedzeny cas, kedze mas dieta ktore ja na tebe financne zavisle a ma Slovenske obcianstvo a aj sa tu narodilo a zije

kiki68
23. jún 2014

@janulak01 ak su stale obcania Slovenska,tak musia mat aj ked sa brali v CZ evidovane uzavretie manzelstva na SK na matrike. Takze by nemal byt problem rozvadzat sa na SK, Ak byvaju na SK, maju tu trvaly pobyt,tak vsetko pojde cez SK sudy. Samozrejme,nic pekne to nebude ani tu,ale nejaka exotika v tomto smere nehrozi.

sindike
31. júl 2014

Zrusi cudzinecka policia trvaly pobyt ak podame rozvod po roku manzelstva,manzel ma rok trvaly pobyt na slovesku

svagar
29. sep 2014

@mimikas dakujem velmi pekne za odpoved ,cakam na vysledky ...

S Pozdravom

svagar
29. sep 2014

@sindike co to znamena ze po roku manzelstva? ja mame po 4 roku ,tak som v poriatku?

narodnost
29. jan 2015

ste na ivne princezni,, zadni cuzinec si vas ne bere z laski ale preto aby ziskal statum a potom sa na vas jebu ,,,, ked ziskaju statum tak si idu do svojej krajini a nektore tam maju zenicky ktore su zahalene a su trpezlive a milujuce,, vy slovacky a ceski ste prastene cerne sa vam pacia oni sa jebu na vas maju krajsie zeni ako ste vy,,,,

tinulicek
13. sep 2015

@merryjkova Ahoj, zaujima ma ako to dopadlo s rozvodom, ako si postupovala. ja som tiez v podobnej situacii, tiez sme mali svadbu na Slovensku, on je Anglican. mame vela problemov a rozvod je nevyhnutny☹

gabriela69111984
6. mar 2016

@jancip ahoj , kde sa da zistit, ktory dany stat ma uzavretu haagsku zmluvu?

reina2m
29. okt 2016

@narodnost ty si co za primitiv, co nevie ani jednu suvislu vetu napisat spravne gramaticky.. zalez naspat pod kamen a neotravuj tu. to co tu tliachas si pocul asi niekde v tv zrejme a gulove vies o realnom zivote

lubkavargova1
29. okt 2016

@narodnost No kliiiidek....hormony ukludnit. To ze naleteli na sladke reciciky a slubom o velkej laske nebeskej je cisto ich vec. Neni problem ze sa rozvadzaju a doklaplo im ze urobili somarinu na entu...kazdemu raz spadnu ruzove okuliarky...a uprimne, debil a hovado chlap sa najde ci slovak-ci cechur ci hoc alahu da vlahu abo hoc aj martanko to bude...hlavne je, ze sa pozbierali a neboja sa takeho kopnut do prdele...takze skor ako vytasis hrube nadavky si precitaj dobre celu diskusiu 🙄

katikaty
25. apr 2017

@majka1niky mozte mi prosim vas napisat ako prebiehal rozvod aj ja mam manzela rumuna a ideme rozvadzat dakujem za odpoved.

sylvia217
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katikaty
26. apr 2017

@sylvia217 a ked sa mozem spitat ako to mate alebo ako ste to spravili z detmi stretavaju sa z otcom alebo nie z toho mam najväčší strach kedze sa tam prechadza cez hranice.

sylvia217
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evita39
Autor odpoveď zmazal
Zobraz