Rozvod v cudzine a dvojmesačné dieťa. Čo robiť?

martina81
17. mar 2009

Co by ste robili na mojom mieste:

S manzelom sme spolu 9 rokov. Posledne 3 roky som nemala chut na sex, tak raz za mesiac a moj manzel je velmi sexualny. Za tych par rokov som pracovala velmi tazko 10/14 hodin denne niekedy aj 6 dni v tyzdni. On striedal prace, niekedy pracoval, niekedy aj par mesiacov nie. Myslim, ze moja nechut na sex zacala prave tou tazkou a stresovou pracou. Kedysi sme boli vysnivany par....
Pred 2 mesiacmi sa nam narodil krasny syncek, ktoreho velmi obydvaja lubime.
Pocas tehotenstva som stale mala chut na sex, ale moj manzel zase stratil chut na mna, pretoze roky odmietania, tak to vzdal. Rozpravali sme sa o tom viac krat, stratil o mna sexualny zaujem, ale stale ma velmi lubi. Ja mavam casto pocit, ze mi uz nepatrime k sebe, bude lepsie ak sa rozideme. Kazdy vecer je na internete a nasa komunikacia je uplne minimalna. Vobec mi nepomaha s malym, je pravda ja som na materskej a on pracuje, ale ja som stale unavena, nevyspata a nemame tu nikoho blizkeho, rodinu, aby nam pomohol.
Neviem co mam robit. Na Slovensku mam otca, ktory ma problemy a alkoholom, tak sa citim, ze nemam kde ist. Casto placem a citim sa bezmocne.Nemam tu ani kamaratov, ktorym by som sa vyrozpravala.

krasuliak
17. mar 2009

ako mozem byt s niekym ked viem ze spava s druhym ako???? a zit s nim??

martina ty si v dundlaku?

pimpa
17. mar 2009

baby prepacte, ale musim suhlasit s krasuliakom, ked je zjavne, ze vztah samotny nikam nevedie a riesit to nevedia, naco ostavat formalne spolu a len kvoli dietatu?????? CO aj tak o chvilu vytusi, ze mama a oco sa k sebe nemaju????takyto obraz rodiny mu fakt chcete dat????A pusa na rozlucku a pri navrate domov???ved tu si dam aj s mamou, bratom, sestru, to je zdvorilost.
Mati, myslim, ze mas problem so sebavedomim a ani si neuvedomujes, ako si nechavas tymto freevztahom po sebe sliapat...ked to nebudes riesit, iba sa snzit robit z muza otca, tieto problemy same nikdy nezmiznu. ver mi, moji rodicia zili vo velmi rozhadanom vztahu a ostavali spolu len kvoli nam detom a myslim, ze s odstupom casu to mozem zhodnotit tak, ze si len skazili ich kratky zivot a ja ako dieta som bola toho vsetkeho svedkom. Tit vlastna skusenost.
Urob ako chces, ale prosim ta, uvedom si vlastnu hodnotu, nebud muzovou rohozkou. Zivot je prilis kratky

centik
17. mar 2009

Martina podla toho co pises si myslim ze tvoj "free manzel" uz davno nejaku inu ma..
aspon premna to je uplne nepochopitelne ze keby ta lubil tak preco by oteba nemal sexualny zaujem.. a to ze ti navrhol aby ste mali "free vztah" ... tak nato nenachadzam slov, ale zrejme mu zatial vyhovuje to ze mu navaris, upraces, a on sa vlastne nemusi ani o nic starat. A to nazyvas laska ze on sedi stale za kompom a ani za vami napride??? to ze ti da pusu ked pride?
na tvojom mieste by som sa s nim skusila este raz porozpravat, ziadny "free vztah" by som neakceptovala.. manzelia su manzelia ak su priatelia, milenci, a nielen na papieri.. tusim by sa zisla tvoju drahemu nejaka "sokova terapia"...

slnieckova
17. mar 2009

Nikdy nepochopim ako moze zdrava, sebavedoma zena s uctou k sebe samej povedat manzelovi: vies co, ja nie som schopna dat ti po sexualnej stranke to, co ocakavas, tak si najdi bokovku... v pohode... mne to vobec nebude vadit, hlavne, ze budeme aj nadalej manzelia....

martina riesit, riesit, riesit.... ale toto vase "riesenie" riesenim nie je...

pimpa
17. mar 2009

tiez si myslim, ze on uz davno ma druhu a jeho napad s free vztahom je len zaplatou. Jasne ze nema chut na teba, ked uz davno ma co chce s inou. Nedaj si po sebe sliapat a naber v sebe odvahu to konecne riesit radikalne

terezka044
17. mar 2009

lenze tu nie je zakladnym problemom free vztah, ale nieco uplne ine...
slnieckova, nemusis to chapat-ale spravne si povedala pojem "Sebavedoma". to sebavedomie tu podla mna chyba.
a to je zakladna chyba.
a taktiez komunikacia - to, ze chlap navrhne "free vztah" je len dosledok inych, zavaznejsich problemov. a nejde riesit dosledky, ale samotne problemy 😖

terezka044
17. mar 2009

a neda sa riesit vsetko naraz - podla mna by si mala zacat od seba.. jednoducho chvilku neriesit, co je medzi vami, mozno sa to nezda, ale dolezite je mat poriadok sama v sebe a byt so sebou spokojna - inak nema zmysel riesit partnerske problemy, nikam to nevedie.

krasuliak
17. mar 2009

tereza a co je zakladny problem???? podla mna je to najhlavnejsi probleem!!! sebavedomie??

nech mi nikto nehovori ze moze byt vo vztahu s clovekom co sullozi s niekym inym ale doma je uuplne super len si vrzne inde a nie s manzelkou 😅 😅 aaaaaaale idem radsej varit skoda slov

jenna7082
17. mar 2009

no tak ale zas martina ho tri roky odmietala??? nezastavam sa ho, ale svojim sposobom , ak nejaku ma, ho do tej situacie aj ona trochu dostala....

ja som za, aby zapracovala. nie hned balila kufre. mozno sa to este da zachranit...aj to, ze ho nepritahuje sa da zmenit. je to o pristupe - ak je pravda, ze ju predsa len trochu este lubi a aj maleho

terezka044
17. mar 2009

ja nevravim ze to je normalne, a ze je "pohoda" zit v takom vztahu.. ja len vravim, ze tento problem nevznikol z nicoho nic, je to dolsedok niecoho ineho ... to mas jak s dietatom ked sa ti pocikava. nemozes riesit pocikavanie bez toho, aby si vedel pricinu - v 90percent pripadoch je to u vacsich deti sposobene psychikou. a ak neodstranis pricinu, nezbavis sa ani dosledku, pocikavania.
je to divne prirovnanie ale snad to je pochopitelne.

jenna7082
17. mar 2009

a ak sa martina zmeni, seba, svoj pristup a on nie, tak potom nech sa páči.

slnieckova
17. mar 2009

terezka ale ved presne o tom to je 🙂 Riesit svoje sebavedomie a tym aj ich sexualny a celkovy manzelsky vztah... a nie pritakavat na taku sprostost ako je free vztah... a nemam pocit, ze prave ten free vztah nie je problemom.. netvrdim, ze zakladnym (pretoze sa vyvinul mozno prave z jej nedostatocneho sebavedomia), ale rozhodne problemom je... a ak by mi ho chlap navrhol, tak by som mohla kaslat na to, ci sa pacim sebe samej alebo nie... myslim, ze ak to chlap navrhne, tak uz je problem niekde inde... a nielen v tom, ze sa ona citi nepritazliva a tym aj nepritazliva pre svojho manzela.... ziaden normalny a milujuci chlap neodkopne zenu, ktora trpi mozno tym, ze sa citi menej pekna slovami: ok zlatko, dame si free vztah, ale snazi sa zenu podporit v tom, aby teda pre seba nieco urobila, uisti ju v tom, ze on ju miluje taku aka je....

bershka
17. mar 2009

a čo sexuológ?

terezka044
17. mar 2009

mne nejako na zaciatku diskusie uniklo, ze ona na ten free vztah prikyvla suhlasne. to nechapem. ale aj to sa da napravit, ked sa o tom dvaja porozpravaju.

a v tom pristupe mas slniecko pravdu, ze ziadny normalny a milujuci chlap to nespravi.
lenze my nevieme, ci ju stale miluje, a tu je mozno ten problem.

terezka044
17. mar 2009

jenna, tiez si myslim.

ale ak to je v stadiu, ze obaja maju chut nieco riesit - tak preco nie? chce to len obetu a snahu

slnieckova
17. mar 2009

terezka no ved prave 🙂 ale to nezisti, ked sa to nebudu snazit vydiskutovat prinajmensom... ked uz nie riesit... ale urcite nesuhlasim s tym, ze to "vyriesila" prikyvnutim na "free vztah"... to ma tak rozohnilo 😀

terezka044
17. mar 2009

no ja som prehliadla, ze na to prikyvla, ale uz chapem tvoje rozohnenie 😀

pimpa
17. mar 2009

myslim, ze martina nam medzicasom zdupkala a my tu mozeme polemizovat 😔

sikulka_wien
17. mar 2009

To ze muz nema sexualny zaujem o Teba, nemusi hned znamenat ze ma dalsiu. A ked si to myslis, skonci s negativnymi myslienkami. Ked budes kazdu chvilu mysliet moj manzel ma inu, urcite s nou chatuje a ja chuderka ani som nespala 2 mesiace, nemam sa kedy najest a neviem sa od dietata ani na 10 minut vzdialit, nemam na nic cas ako predtym, mam sa rozviest alebo nie, ... je blbost. Psychicky sa utopis. To su normalne stavy rodicov ked sa narodi dieta. Maminka sa citi nenahraditelna a tatinko sa stiahne do uzadia. Niektori muzi si tazko priznavaju, ze su neschopni v nejakej situacii, napriklad co a ako maju s malym babatkom robit, tak sa stiahnu tam kde su profesionali, napriklad cumet do bedne - pocitaca. Maminky pocas tehotenstva vela citaju, ked pride dietatko aby vsetko vedeli a tatinkovia vacsinou sporadicky si nieco precitaju aby partnerka bola spokojna. A ked pride dieta su zmeteni, co vsetko videli, ich manzelka je ina, je tu male dieta, nevedia co s nim. Niektori muzi sa casto tazko adaptuju na nove prostredie, novu situaciucu s dietatom, chcu zit zivotom ako pred dietatkom. Robit co chcu a kedy chcu ako predtym. A ked vidia, ze sikovna manzelka stiha vsetko domacnost, dokonca aj 24 hodinovy servis okolo dietatka, tak naco by mal nieco menit. Ked naucis manzela len drobne ulohy, bude sa citit uzitocny, istejsi a Ty budes spokojnesia, ze Ti manzel pomaha. A potom sa prelomia bariary aj vo vasom sexualnom vztahu. Ale musis mat Ty o manzela zaujem a nebyt deprimovana tym, ze na vsetko si sama, potom aj Tvoj sexualny zaujem o manzela bude mizerni. Martinka vermi, ze do leta sa to moze zmeni, len ty zial opat Ty budes mat ulohu navyse, svojho manzela systematicky ucit a zapajat do starostlivosti o dieta a vykonavat najjednoduchsie ulohy v domacnosti. Neskor bude tvoj manzel zvladat aj viac.

krasulka
17. mar 2009

no mala trsku drieme tak sa zapojim 🙂

martina zial toto je velmi smutna tema...Myslim si ze ty svojho muza lubis a s free vztahom si suhlasila iba preto aby si onho neprisla uplne 😔 Ale ved s tymto si do manzelstva nesla, tak preco sa k tomu znizujes? A to ze si pribrala pocas tehotenstva, to podla mna nieje dovod aby pre milujuceho manzela ostala zena zrazu neatraktivna..ved si nosila jeho dieta a pises ze babetko ste obaja chceli..A teraz ked si mas uzivat prve spolocne chvilky musis toto riesit..Tvoj muz je podla mna pekny sebec..Ty si prvorodicka, vsetko je pre teba nove, vsetko sa este len ucis, este ti ani nema kto pomoct..po pravde mas moj velky obdiv ze to tam sama zvladas s novorodencom.Ja som prisla z Irska na porod a na tieto prve tyzdne domov na svk.Kolko ma tvoj muz rokov preboha? ved z toho co pises je to nevyzrele decko, co si myslel ze porodis a zrazu hup nanho nech je len uspokojeny sexualne? A ty niesi ziadna jeho sluzka ani handra..chces volny vztah? prosim..per si, zehli si, var si...upratuj si...urci mu cas ktory bude travit zo synom, nech sa odstahuje, ale nech ti plati on najom aj to co potrebujete pre zivobytie...TAkto chces naozaj zit? podla mna si tuzila po normalnej rodine a milujucom manzelovi..a ten tvoj ocividne nema zaujem nieco zlepsovat,alebo bojovat o vas vztah..Ked sa bojis exixtencnych problemov..neviem kolko uz si v irsku, ale pozistuj si na Sociale ake moznosti prispevkov by si mohla dostat a urcite by ti to stacilo, aby ste sa mali dobre.NEnechaj zo sebou zametat, z tvojich riadkov citit ze si nestastna..mysli na svoje dieta ktore si si v bolestiach porodila a ktore potrebuje stastnu a vyrovnanu matku, ktora mu zabepeci rodinnu pohodu a lasku...

pensadorcallisto
17. mar 2009

My sme s exmanzelom mali takyto free vztah... Lepsie povedane, povedal mi, ze si mam zit svoj zivot a on svoj.. A tak sme si zili. Psychicky je to dost narocne, ale postupom casu sa clovek natolko obrni, ze mu to zacne aj vyhovovat. Spolu sme chodili na nakupy, doveroval mi najviac zo vsetkych, vsetko som vybavila, mohol sa na mna spolahnut. Ten vztah uz ani nebolo manzelstvo, ale kamaratstvo. rozvod v nasom pripade bola len formalita, dlhy cas sme nebyvali spolu...
Free vztah moze clovek akceptovat len ako docasne riesenie, nie ako trvaly stav.

Martinka, ja som tiez v zahranici. Ziadne kamaratky, moja rodina tisice km odtialto. Viem pochopit ako sa citis a to vo vsetkych smeroch. Ja som sa pri ex tiez dost naplakala, jemu to bolo jedno. Na vsetko som bola sama. Skola, dieta...
Teraz sa staram o 2 deti, s terajsim manzelom mame 3 mesacneho synceka. Tiez som takmer na vsetko sama, ale uz som skusenejsia a hlavne mi pomaha to, ze mam v manzelovi oporu. Z prace pride domov, pomoze mi s malym, uspi ho, pomoze okupat.
Free vztah by som uz nikdy neakceptovala. Neviem si predstavit, ze by som nieco take navrhla cloveku, ktoreho milujem. Nedokazala som to pochopit ani vtedy, ale bola som mladsia a blaznivejsia.
A tak ako aj prdtym, aj teraz mi to pripada dost chore... Neviem si predstavit, ze by mal manzel milenku a ja by som mu to tolerovala.

martina81
autor
17. mar 2009

dakujem za vsetky rady a nazory, urcite sa vam ozvem za niekolko dni. Aj ked nemam chut nic riesit, dufam, ze poriesim, vymyslim nieco.Citim sa velmi zle, nemam chut ani len do kuchyne zajst......

pensadorcallisto
17. mar 2009

Inak, nechapem ako sa muzi mozu takto spravat. Nevravim, ze zeny su svatice, to nie. Ale mat pred ocami zenu, ktora fakt uz nevladze, starajucu sa o ich spolocne dieta a takto sa spravat. A este navrhnut free vztah... Ved potom zanika uplna podstata rodiny... Kebyze mi nieco take navrhne moj manzel, tak najprv sa na neho pozriem, ci je OK a co najskor balim veci a odchadzame... Ak uz nie na SVK, tak k jeho rodicom urcite. Su ako moji vlastni, mozno este lepsi... 🙂

kveta
19. mar 2009

Martina81, Jenna7082 Ti dobre radí. Máš zjavne ešte rozhodené hormóny, k tomu menšiu /možno hormónami spôsobenú/ popôrodnú depku, takže teraz nie je dobrý čas na nejaké zásadné rozhodnutia ohľadne manželstva.

Ja len pridám svoj postreh: Tvoj prvý príspevok v tejto téme, bol z dvoch tretín o tom, ako pre Teba sexuálny život nebol dôležitý a potom BUCH, v sexe nám to neklape, zvažujem kvôli tomu rozchod. Fúha, tak ak pre mňa nie je niečo dôležité, tak by som kvôli tomu rozchod nezvažovala.

A napadla ma ešte tá alternatíva, že Vy sa vo vzťahu tým nesexovaním navzájom trestáte. Ty si pracovala, on nie, tak nedostal sex. Po dlhom odmietaní na Teba prišla chuť sexovať, ale on Ťa potrestal za roky abstinencie nesexovaním. Jednoducho používate sex ako zbraň na trestanie toho druhého.

Schudni, začni sa hýbať, prihlás sa na aerobik alebo tanečný kurz, jednoducho niekam, kde Ti to urobí aj radosť chodiť a uvidíš, či aj potom budeš pre manžela asexuálna. Mne osobne príde jeho argument, že na Teba nemá vôbec chuť, lebo si ho dlho odmietala, za divný. Veď sexuálna príťažlivosť sa zvyčajne odmietaním zvyšuje.

Zváž manželskú poradňu, aby ste sa nerozišli kvôli takej ptákovine ako je sex /v tomto si myslím, že sa sex preceňuje, veď kvalitné manželstvo nedostatok sexu ustojí.../.

gween
19. mar 2009

Asi mám dlhé vedenie, ale toto ja NECHÁPEM! čo tu riešite? Veď ten chlap musí byť totálny debil! My / s manželom/ sme spolu 20 rokov. Jasné že som sa zmenila, už nemám 48 kíl ako keď sme sa spoznali, mám aj nejaké vrásky / nie veľa 😉 / ........ale on sa tiež zmenil. Nikdy by mi nepovedal, že nemá chuť na mňa, alebo nech si nájdem druhého, a on si nájde druhú! Správa sa ku mne, ako keby sme sa zosobášili pred nedávnom! A čo sa týka sexu- nie každý deň je nedeľa a jasné že aj ja poviem nie- no ale kvôli tomu sme sa ešte nikdy nepohádali. Podľa mňa on martinu neľúbi, len ju využíva! Do kelu, ja si neviem predstaviť, že by som plakala v izbe a manžel by sa ani nespýtal , čo mi je! Podľa mńa tu už nepomôže ani tanečný kurz, ani aerobic......on sa už dávno rozhodol!

pensadorcallisto
19. mar 2009

Gwen, tiez sa pripajam k tvojmu nazoru a to v tom, ze on sa uz davno rozhodol. Tu uz fakt nic nepomoze. Aj my sme to nakoniec riesili rozvodom.
Ja som predtym nastastie zila na SVK, rodicia blizko, tak som mala kam ist, moja babka je tiez super, kebyze sa nemam komu vyrozpravat, asi by to skoncilo veeeelmi zleee...

A takto zit v zahranici a fakt byt zavisla hlavne na niekom inom a este ked ten dotycny, ktory by mal byt oporou atd, je uplne niecim inym. A este taketo psychicke deptanie... Fakt by som uz bola davno prec...

kaskya
19. mar 2009

gween ma pravdu.
viete nieco podobne, ale trosku odlahcenejsie sa stalo mne. kym sme nemali babatko vsetko super, cez tehu rizikovka jak bic. tak zaidny sex. no a po sestonedeli uz zas manzel nemal chut... nechapala som. presiel cca rok a uz je to lepsie, ale aj tak cudne.
lubi ma, vsetko super, ale tiez mi moc nepomaha ked pride domov z prace. chce mat klud, telku, pocitac, na mne je vsetko. kupanie, domacnost, varenie, upratovanie, uspavanie maleho, neprespane noci s malym... vzdy ked chcem, aby mi s niecim pomohol, alebo umyl riad napr. tak mu to musim povedat. zdvihne sa o pol hodiny a umyje ho. niekedy ani neurobi o co ho poziadam. proste sa na to vykasle. mam stochuti ho vyplieskat nech sa spamata, ze niesom ziadna sluzka. je to velka zmena. ked sa narodi babatko vtedy sa ukaze pravy charakter cloveka. mne sa tiez otvorili oci. ale nic s tym nemozem urobit. len sa prisposobit. a sex? na ten uz po celom dni fakt nemam chut. a viem ze s nim nepohnem. 😠

pensadorcallisto
20. mar 2009

Kaskya, tak ty to mas teda tiez dost tvrde... A pozeram, ze dalsie babo na ceste... Tak to budes mat este pestrejsie... Ostava ti uz len vymysliet nejaku strategiu, hlavne na to, aby si zapojila manzela do cinnosti...
Neviem, ale my sme sa s manzelom vzali s tym, ze si chceme zalozit rodinu, mame spolocne ciele, aj ked niekedy rozdielne zaujmy, ale o to je to lepsie. Vedeli sme, ze babo vela veci zmeni a ze si budeme musiet pomahat navzajom. U nas manzel pride z prace, naveceriame sa, okupeme maleho a on ho potom vozi v kociari po chodbe. Niekedy vidim,ze je unaveny a aj mi je luto, ze vlastne si chudak ani neoddychne, tak maleho vezmem ja, pozerame telku a ja uz mechnicky posuvam kociar nohou. Uz si to ani neuvedomujem... Hahahah... 😀
Inak, aj moj manzel bol predtym taky, ze pri telke aj cely vecer, az kym sme nesli spat. Ale zasa to klapali vsade inde. Takze sa to vyvazilo.
Myslim si, ze hlavne je to o tom ako sa navzajom respektujete. Po mojich predoslych skusenostiach, rovnake chyby neopakujem. Manzel to iste. Takze clovek sa niekedy musi poucit, aby si vedel vazit, co ma.
A asi by ma to riadne psychicky deptalo, kebyze mam byt na deti uplne sama. Ved aj ta absencia spanku robi dost vela a k tomu este aj plac a manzelove vykyvy.... 😠 😠 😠

puffita123
22. mar 2009

ahoj martina, pred rokom som bola v podobnej situacii ako ty a ako pisu ostatne dievcata je este skoro robit zavery tak skoro po porode, ver mi, ze tym cim prechadzate vy je skoro v kazdej dvojici kde pribudlo babo. obidvaja si este zvykate na novu situaciu a ver mi, ze cas vyriesi vsetko, u nas doma to po roku preslo ako zazrakom. najdi si nejaku kamaratku, alebo niekoho, kto by ti robil dovernika, s kym by si tvoje problemy "ventilovala", urcite sa nejaka kamoska najde.. mozno by pomohlo aj nechat drobca manzelovi aby si ty mohla niekam aspon na hodinku vypadnut sama ci s niekym a tak prejs na ine myslienky, skus zajst hoci len ku kadernicke, odreagujes sa a narastie si trochu sebavedomie, v zmysle, ze ked niesi pekna pre neho tak v mori je stale vela ryb, pre ktore si sexi... a co sa tyka kilogramov, ja som v tehotenstve pribrala skoro 40 kil, ktore po 1 roku po porode su skoro vsetky dole, uvidis, ze tie kila pojdu dolu same, ked sa hormony dostanu do normalu. to iste plati aj o sexe, aj ten sa vrati do normalu, akonahle bude drobec starsi a obaja budete mat viac casu na seba. hlavu hore uvidis ze vsetko bude opat ok

majsan
27. mar 2009

Gwenn ma pravdu.nedaj po sebe sliapat.Ukaz mu ze aj ty si bytost a dokazes byt bez neho ved on ta tak drzi lebo si je isty ze bez neho nezmozes nic a tak ta vyuziva.ja by mu dala 😠