Rozvod v cudzine a dvojmesačné dieťa. Čo robiť?

martina81
17. mar 2009

Co by ste robili na mojom mieste:

S manzelom sme spolu 9 rokov. Posledne 3 roky som nemala chut na sex, tak raz za mesiac a moj manzel je velmi sexualny. Za tych par rokov som pracovala velmi tazko 10/14 hodin denne niekedy aj 6 dni v tyzdni. On striedal prace, niekedy pracoval, niekedy aj par mesiacov nie. Myslim, ze moja nechut na sex zacala prave tou tazkou a stresovou pracou. Kedysi sme boli vysnivany par....
Pred 2 mesiacmi sa nam narodil krasny syncek, ktoreho velmi obydvaja lubime.
Pocas tehotenstva som stale mala chut na sex, ale moj manzel zase stratil chut na mna, pretoze roky odmietania, tak to vzdal. Rozpravali sme sa o tom viac krat, stratil o mna sexualny zaujem, ale stale ma velmi lubi. Ja mavam casto pocit, ze mi uz nepatrime k sebe, bude lepsie ak sa rozideme. Kazdy vecer je na internete a nasa komunikacia je uplne minimalna. Vobec mi nepomaha s malym, je pravda ja som na materskej a on pracuje, ale ja som stale unavena, nevyspata a nemame tu nikoho blizkeho, rodinu, aby nam pomohol.
Neviem co mam robit. Na Slovensku mam otca, ktory ma problemy a alkoholom, tak sa citim, ze nemam kde ist. Casto placem a citim sa bezmocne.Nemam tu ani kamaratov, ktorym by som sa vyrozpravala.

mirka414
17. mar 2009

martina81 a kde v zahranici sa nachadzas?

martina81
autor
17. mar 2009

nachadzam sa v Irsku

krasulka
17. mar 2009

martina81, aj my sme s muom v irsku.teda ja som teraz zas na svk, ale ked mala trosku podrastie, cca na 3 mesiace, tak pojdeme spat za nim..

No tto situaciu vam nezavidim..Mali by se si vyjasnit ci sa milujete a pokusit sa najst nejake spolocne riesenie.

pimpa
17. mar 2009

marti, skuste sa o tom este raz poriadne porozpravat. Povedat si aj o tych skryvanych pocitoch. varim, ze ked sa lubite, najdete si cestu k sebe. Musi to byt velmi tazke zit v cudzine s pocito, ze si sama a nemas sa kam vratit. Nevzdavaj sa a skuste zacat odznovu, uvidis, ako to pojde. Ked si povies ze vsetky pokusy zlyhali, tak potom pride mozno na rad aj rozchod. Urcite ste obaja chceli dietatko? Ako sa on citi v otcovstve?

martina81
autor
17. mar 2009

Pimpa, rozpravali sme sa o tom uz viackrat, dohodli sme sa na tom, ze on mi bude pomahat financne so vsetkym, a budemem mat akoze free vztah, pretoze ja ho sexualne nepritahujem, ale s druhej strany nechce stratit mna a maleho pretoze to je vsetko co maa. Ja som s tym aj suhlasila, ale neviem si predstavyt, ake to bude ked si on najde nejaku a ja unavena nevyspata, depresivna, ako to potom zvladnem? Neviem. Rozmyslam, ze je lepsie sa rozist uplne. Nejako by som to uz zvladla. Obaja sme chceli babo, mysleli sme si, ze to nas vztah zlepsi, ale myslim si, ze je to este horsie. On ako novy otecko je velmi dobry a stastny, ale vobec mi nepomaha s nicim.Napriklad teraz on je v obyvacke na komp. a ja v izbe s malym. Takto to bude do konca dna, ani len nepride do izby pozriet ako sa nam dari. Ja neviem co mam robit.

krasuliak
17. mar 2009

martina ako free vztah to ako myslis??? 😨 😨

martina81
autor
17. mar 2009

Krasulka: a kde ste v irsku, ake mesto?

jenna7082
17. mar 2009

martina a co si sa nejak zmenila ked ho "uz" nepritahujes? pribrala si alebo schudla alebo co? 😕

a ako sa prejavuje, ze ta lubi teda? a ako sa prejavuje, ze je dobry a stastny otecko, ked za vami za cely den nepride do vedlajsej izby ???????????

pimpa
17. mar 2009

No, ked je to takto, ze on svoje otcovstvo berie len ako "dobry pocit z dietata+prachy" tak skutocne nie je a asi nevie/nechce byt otcom. A ta vasa dohoda sa mi dost nepozdava...prepac, ale myslim si, ze je dost sebecky, ked mysli viac na svoje sexualne pudy ako na to, ze ako asi rozhadze svet svojo dietatka tym, ze sa vo dverach objavi tatinkova nova priatelka. Potrebujes asi to ukoncit, ked to nepovedie k lepsiemu. Ale k tou treba pomoc zvonku, bud pritelky tam v irsku, alebo na slovensku.
myslim ale, ze si dost rozumna a pracovita, takze v pripade keby si sa dala na navrat, su aj tu centra pomoci zenam a detom, co by ti pomohli aspon na zaciatku, kym dietatko pojde do skolky /centrum navrat, Brana do zivota, nadej...atd./ Ale potrebujes odvahu a pevne rozhodnutie, ze to chces riesit. Je lahsie cakat ze sa to zlepsi a dufat. Ale ked malicky uz trochu podrastie, tazsie sa ti bude od muza odchadzat, ked on bude na neho uz naviazany.

martina81
autor
17. mar 2009

No free vztah, ze obydvaja si mozeme najst sex partnerov, alebo iny vztah, ale stale vlastne budeme spolu ako manzelia. 😕

pimpa
17. mar 2009

Mati, mam pocit, ze tym budes iba tpiet stale viac. Zeny su inak stavane ako muzi v psychike, aj vo vnimani sexu 😕

krasuliak
17. mar 2009

a to si robis prdel???

martina81
autor
17. mar 2009

pimpa: Vystihla si presne, ze je sebecky, ano stale mysli len na to ako sa on ma a ko sa on citi, nezaojima ho, ze ja tu v izbe vedla placem.
Na Svk sa zatial vratit neplanujem, bojim sa, ze to financne nezvladnem, tuna to vidim lepsie.

sikulka_wien
17. mar 2009

Ahoj Martinka,
mozem Ti poradit, zamestnavaj svojho manzela aj ked len s malickostami. Na zaciatok. Dones mi plienku, ohrej caj, vodu, nevies kde je cumel, ach jaj zabudla som kupit ..., pohraj sa s malym na chvilku a strc mu nejaku hracku do ruky a tak dalej. Nenechaj ho sediet. A z rozchodom pockaj, tak podobne ako Ty sa citi mnoho maminiek, predovsetkym ktore ziju v zahranici. najprv makas, nemas na nic cas, si medzi kudmi ak ovo vire a zrazu pride dieta a sedis doma, nemas sa s kym pozozpravat, nedostanu sa od dietata ani na minutu, pretoze ich nema kto nahradit, ziadna babka, teta, ... Ste na dieta dvaja, nenechaj manzela ulievat sa. Aj ked pracuje cely den ci psychicky alebo fyzicky, hra z dietatom ho odreaguje a teba trosku odlahci.

martina81
autor
17. mar 2009

jenna7082
Po porode som pribrala 18kil, citim sa tucna skareda a nepritazliva.
To ze ma lubi prejavuje tym, ze no ani neviem, napr, pride s prace vzdy ma pobozka, ked odchadza tie.... ja neviem, vieem citim to ze ma lubi, ale nejakou cudnou laskou ? Ja v takomto vztahu nemozem zit, niekedy si myslim, ze niesom normalna, kazdy den myslim inak kazdy den menim nazory.

pimpa
17. mar 2009

sikulka, ja si myslim, ze ked nema zaujem, tak to do cloveka tazko vtlacis...ale ktovie, skusit treba, nic za to clovek neda. len vies, niektore typy muzov este potom vynadaju zene, ze je neschopna starat sa o dieta sama... 😒

krasuliak
17. mar 2009

martina81 ako neviem co tu riesis!! to ze mate " free vztah " uz hovori za vsetko ! to co je za manzelstvo ze mozete trtkat s kym chcete!! bud si taka hlupa alebo naivna!! a keby si sama s deckom tak mi nehovor ze v irsku nevyzijes!!

pimpa
17. mar 2009

martinka, skus sa stretnut s nejkou kamoskou, co vas pozna oboch a moze ti dat lepsiu spatnu vazbu co si o tom celom mysli, ked vas pozna

jenna7082
17. mar 2009

pocuj, si skoro po porode....este vsetko velmi prezivas, si rozhadzana...to je pochopitelne....zatial nic neries, akurat wien ti dobre radi...zapajaj ho. podaj mu maleho do ruk , ze si ides nieco co ja viem spravit jest, osprchovat sa...cokolvek.

neviem, ci uz si skoncila sestonedelie...skratka ked bude maly vacsi a bude sa dat cvicit, zacni cvicit. neviem ako je to odkedy sa moze....s tym , ze mu oznamis - ano, oznamis, nebudes sa pytat - ze co ja viem napr v stredu a piatok bude hodinku byvat s malym lebo ty budes chodit cvicit...hej hej, takto sa s takymi musi jednat...

zacni sa viac starat o seba, o maleho, chodievaj na prechadzky...mozno mu trkne v hlave. ked robis zo seba chuderku, tak ta tak aj bude brat.....

terezka044
17. mar 2009

martinka a skusali ste odbornu pomoc? manzelsku poradnu.. ja myslim ze obaja by ste si v nej uvedomili ake chyby robite, co od druheho ocakavate, co vam prekaza a naopak co mate radi - castokrat si to partneri nedokazu povedat. je to prilis takze obcas.

ci ta lubi to neviem povedat, a neviem ci to vie on sam, mozno j to zvyk, spolupatricnost, mozno ku tebe fakt nieco citi.. a myslim ze SI uplne normalna, tymto sa netrap 😉 kazda sa obcas citime jak vyzmykane handry 😀 a obcas uplne opacne... na tom nie je nic divne. 🙂

mozno by bolo na zaciatok skusit nieco ako ze zveris maleho na dve-tri hodinky denne tatovi, par krat do tyzdna, pojdes si zacvicit... pomoze ti to nielen k postave, ale hlavne k psychike-budes sa citit lepsie, budes si pripadat krajsie, budes mat viac sebavedomia a dobrej nalady..

mozno je dolezite prist na to, v com tie vase problemy pramenia. z oboch stran. a skusit to zacat riesit, dat do toho maximum - ste predsa manzelia, brali ste sa s tym, ze sa budete snazit cely zivot milovat jeden druheho, tak to streba skusit, vsetkymi sposobmi, aj ked to mozno nevyjde - aspon budes mat istotu, ze si do toho dala maximum.

drzim ti palce, aby si to zvladla co najlepsie.
🙂

martina81
autor
17. mar 2009

krasuliak, to je komplikovane ten nas vztah, neviem to ani vysvetlit, pretoze malo kto porozumie.

terezka044
17. mar 2009

jenna vystihla si to 😉

slnieckova
17. mar 2009

free vztah? 🙄 Prepac,ale manzelstvo nemoze fungovat ako free vztah... mas pomylene pojmy... Free vztah znamena, ze som slobodna a mam kamarata, s ktorym obcas trtkam... ospravedlnujem sa za vulgarnost, ale pojem free vztah ma nuti k takejto vulgarnosti 😀

martina a to by ti vyhovovalo? Ze by si mu varila, prala, zehlila, on by sa dosiel domov najest, vyspat, obliect sa do cisteho a to by bolo vsetko? Nejak rychlo ste to uzavreli, nemyslis? Proste sa nepritahujeme, neklape nam to, dame si volnost... tak to sa mozete rovno rozviest....

Skuste to riesit, viac sa rozpravat a najst dovod a alternativu, ako by to mohlo fungovat a zlepsit sa... len preboha nie free vztah 🙄

jenna7082
17. mar 2009

terezka žmurk 😉 tusim sme mali rovnaku myslienku zlaté 🙂

martina81
autor
17. mar 2009

Jenna, urcite skusim, myslim, ze ty si to porozumela najlepsie.

sikulka_wien
17. mar 2009

vies martinka ci ma Tvoj manzel chut alebo nie dieta musia dvaja vychovavata uz od malicka uz od najmensieho babatka. Ci veris alebo nie to male citi a rozoznava tvare a pamata si ich vekmi dobre. Ked budes 24 hodin len Ty s babatkom, to male ostane nalepene na Tebe. Nemate babku, dedka, nikoho. Hovorim z vlastnej skusenosti, zamestnavaj ho najprv malickostami, ked nevie co ma robit, to je vacsinou muzsky problem, strc mu Ty konkretnu hracku do ruky. Maj s manzelom trpezlivost, lebo zo zaciatku bude absolutne nemehlo, ale on sa nauci. Predstav si ze To co zazivas trva len 2 mesiace, predstav si ze to bude trvat, kym to dieta nasupnes do jasiel alebo skolky. A to male bude trpet strasne, lebo jedina istota ktoru mu Ty ponukas ho opusti. Neviem kolko planujes byt s malym doma na materskej.

krasuliak
17. mar 2009

no neviem tie ktore jej davate rady sa chcem spytat ze ci ste neprehliadli jej prispevok o tom free vztahu!! nechcapem na co radit ked je to tak! ved prvorada je vernost a dovera vo vztahu a nebudem riesit ci mi pomaha s malym!

pre mna je to stale nepochopitelne ze s nim ostavas alebo on s tebou ked mate free vztah 😨 😨

terezka manzelska poradna v irsku?? pochybujem 😀

sikulka_wien
17. mar 2009

A co Ti mozem este poradit aj pre Tvoje dieta a Teba by bolo najlepsie niekoho najst s kym sa mozes porozpravat. kamaratky su sice fajn, ale kazda ma svoje problemy a nemaju cas sa mozno s Tebou stretavat a uz vobec nie s malym pomoct. ja som si nasla "BABKU". Vola sa to u nas "babka na prenajom". S mladou kockou by som to neriskovala, ale taka starsia pani na dochodku co nema co cely den robit by sa strasne potesila, keby vas mohla stretavat.

sikulka_wien
17. mar 2009

krasulka vies ine su vztahy v televiznych serialoch, ine v skutocnosti a ine prezivaju maminky v zahranici.

krasuliak
17. mar 2009

sikulka o com tocis?