S dieťaťom budem bývať u rodičov. Dá sa byť psychicky v pohode?

eja136
13. dec 2008

Ahojte,
som v štvrtom mesiaci tehotenstva a ostala som sama, otec dieťaťa prišiel na to, že so mnou nechce byť. neostalo mi iné, len sa nasťahovať späť k rodičom a ostať im na krku. päť rokov som bývala samostatne s priateľom /10ročný vzťah/, s ktorým sme sa rozišli v lete tohto roku.
otehotnela som s novým priateľom hned v septembri, ktorý nie je spôsobilý byť mi partnerom.
Myslíte že som spravila dobre ked som sa vrátila k rodičom?
Tam kde som bývala predtým by som bola na všetko sama, navyše ja vôbec niesom samotársky typ, potrebujem byť v styku s ľudmi aj ked mi totálne lezú na nervy.
ale pociťujem, že tu možno leziem na nervy ja im.
neviem sa s touto situáciou vysporiadať, stále myslím na to, ako ostatným vadím,
priateľ sa so mnou rozišiel, lebo ma nemiluje. nie je to hrozné?
snažím sa byť psychicky v pohode kvôli bábätku, no dá sa to?

montinka
13. dec 2008

eja takych chlapov by som zabila podla mna to nie je vtom ze ta nemiluje ale ze je strachopud a boji sa byt otcom!! hm a rodicia sa urcite tesia to mas iba ty divne pocity a uvidis kolko bude radosti ked sa to babo narodi.🙂 a co ty vies mozno si potom nieco na blizku najdes a budes byvat sama ale nie do slova. budes moct k nim chodievat kazdy den na navstevy a tak. a podla mna si urobila dobre zo zaciatku budes potrebovat pomoct uvidis.neboj sa vsetko bude ok hm hlavne sa nestresuj a netrap 😉

eja136
autor
13. dec 2008

montinka ďakujem pekne za povzbudivú odpoveď,
len ja navyše musím riešiť stále veci okolo otca dieťaťa.
on sa totiž chce starať o dieťa, dokonca mám pocit že ma mal iba na to aby mal to dieťa. ale to si asi trochu nahováram, lebo už rozmýšlam kadejako.
chcem sa nejako poistiť, dať mu podpísať nejaký papier o opatrovníctve a tak... neviem ako to funguje.
síce tvrdí, že chce byť dobrým otcom ale čo ked mu zase rupne v bedni- ako ked zahlásil, že ma nemiluje, a dá ma na súd, lebo bude chcieť dieťa pre seba alebo čo? to by som nezvládla, lebo má dobrý príjem a tak.. asi má šancu niečo dokázať. ja už neviem, chcem byť v pohode, ale stále sa zožieram nejakými somarinami.
ako mám nájsť kľud? vždy som mala panický strach z toho, že ostanem sama, a teraz je to tu. či chcem alebo nie.

montinka
13. dec 2008

pozri ked sa male narodi nedaj mu jeho priezvisko a mas klud. ano chce sa starat o dieta ale ako tehotnu ta opustil. no akoze s prepacenim nech ide do kelu.akoze takehoto pripadu ze by som mohla prist o malu sa bojim aj ja ale kamoskami ma ukludnila ze to nehrozi aj ked ma mala priezvisko po otcovi. prvorada je matka. hm tak sa netrap takymito vecami.

najjulinka
13. dec 2008

priezvisko nemení nič na právach a povinnostiach rodičoch montinka...
ale predpokladám, že otec kojiť nebude a rodičovský príspevok je v rovnakej výške ak sa stará matka alebo otec o dieťa 😉 😝

montinka
13. dec 2008

aha no ja som si myslela ze ked ma jeho priezvisko a nahodou sa rozideme zeby ju automaticky dali jemu ale zevraj nie

chasencha
13. dec 2008

eja,presla som si niecim podobnym ako ty.moj priatel ked sa dozvedel ze som tehotna tak sa strasne zlakol....a povedal ze koniec,ale ked zbadal malu v porodnici vsetko sa zmenilo,neslo o to ze by ma nelubil ale chlap no,zlakol sa,aj ten tvoj to podla mna nemysli tak ako to hovori vies....moje tehotenstvo bolo plne placu,nervov,stresov ako to cele dopadne,psychicky som bola zdaptana...naozaj hroza,neprajem to zazit nikomu...a teraz?skvele,sme mlada rodinka,ktora sa lubi,emu lubime nadovsetko,planujeme stavbu doma...prve 2 mesiace som byvala u rodicov aby som sa pripravila na to ze s nou budem sama,a predsa mamine rady boli vtedy na nezaplatenie 🙂 ema ma priezvisko po mne ale niekedy v bududcnosti kevby sme sa nahodou brali to vsetko zmenime 🙂
prajem ti vela stastia aby si to zvladla 😉

montinka
13. dec 2008

chasenke to iste si myslim aj ja ze sa proste zlakol. ale vsetko bude ok.🙂

eja136
autor
13. dec 2008

no to určite nebude, aby sa volalo po ňom. iba cez moju mrtvolu.
dokonca ma napadlo či nieje gay. lebo naozaj, keby si zažila to jeho správanie predtým. bol taký starostlivý,
na sex si moc nepotrpel, len ked sme sa bavili o dieťati, tak nemal námietky, no to aj tak bolo také zvláštne,
ale aspoň niečo. 🙂 🙂 🙂
keby bol taký aj k dieťaťu, nemala by som námietku, ale môžeš v dnešnej dobe niekomu len tak dôverovať?
ja neverím, tak chcem poistku. to je normálne nie?
zožieram sa s tým, tak to chcem nejako poriešiť.
ako kamarát bude tiež fajn, preto mi nejde do hlavy, že so mnou nedokáže žiť, že mu city voči mne vyprchali - tak doslova to povedal. zabolelo to, ale tehotenstvo mi dáva silu prekonať to akotak.
a strašne dobre mi padne takto to napísať. lebo aj ked rozmýšlam možno o kravinách, niekto sa to dozvie a mne sa uľaví. a to či je gay som sa ho chcela aj opýtať ale pri stretnutí som stratila guráž. ha no nie som divná?

montinka
13. dec 2008

nie nie si cloveka napadnu vselijake veci.🙂 ale neboj sa to sa spravi. 😉

eja136
autor
13. dec 2008

no vieš, ja by som ani tak nerozmýšlala, keby mi povedal nejaký dôvod. napríklad že so fyzicky nepriťahujem,
alebo, že je inak orientovaný, alebo proste len že mu leziem na nervy. ale on mi len povedal, že nevie čím to je, proste nemôžeme spolu žiť. a pritom sme plánovali dieťatko, čo sa splnilo. takže ja vôbec nechápem.
čo sa mu mohlo stať? tvrdil že to chce, žiť so mnou, a mať deti. tak čo???? ☹ ☹
mám si hovoriť, že je to pako? ako si pomôžem?
tak by som si vypila, ale viem že nemôžem. neviem odbúrať stres.

montinka
13. dec 2008

hm ZLAKOL SA. urcite. to sa spravi uvidis a ani sa nestretavate nic? a dufam ze tehotenstvo je zatial v poriadku

eja136
autor
13. dec 2008

bola som mesiac na pn, bolia ma slabiny a bedrové kĺby, ale už som sa dala vypísať do práce lebo som sa doma išla zblázniť. niekedy prejdem iba do obchodu a už sa neviem ani hýbať. ale to zvládam.
akurát aj dnes sme sa stretli, on s tým nemá problém, chcela som mu navrhnúť niečo ohľadom tej mojej poistky, ak by mu zase ruplo v bedni - ale povedal, že nič také mi nepodpíše. tak zase stresy.
preto to nechápem vieš? nemá so mnou problém, len tvrdí, že zrazu ma nemiluje, to je divné.
otehotniem a on ma prestane milovať? to sa dá? nechcem si namýšlať, že ma niekto nemôže ľúbiť. ale takto?? na hlavu postavené.

montinka
13. dec 2008

veru ano trosku je nechapem o co mu ide. hm to sa ti roztahuje panva hmmm tie bolesti poznam.

eja136
autor
13. dec 2008

to sa mi bude rozťahovať dokedy preboha? nejako to musim prebojovať do toho pôrodu.
no povedz, nebolo by super, keby mi povedal že je gay? prestala by som sa trápiť, odpustila by som mu, a dokázala fungovať dalej.

montinka
13. dec 2008

hm spytaj sa ho?🙂 ved co normalna otazka no mna to bolelo dobre dva mesiace

chasencha
13. dec 2008

ejka nebooooj sa,proste chlap,jasne ze nemoze zo dna na den prestat lubit,to ti len chce nahovorit aby si ho zacala nenavidiet,chce sa zbavit zodpovednostzi....aj by som bola vulgarna ale radsej nie 😀
a o akej poistke si sa s nim chcela bavchces aby bol ako otec zapisany v rodnom liste?
je cely pokakany z toho ze by mal prist o svoju slobodu ale ked zbada babatko uvidis vrati sa

montinka
13. dec 2008

chasenka on praveze dieta chce. teda aspon tak to eja pisala

eja136
autor
13. dec 2008

myslíš, že nebudem vyzerať práve ja divne, ked sa ho opýtam?
teraz sa smejem, a čo budem robiť potom? ved si pomyslí, že som šialená. 🙂 ale je to vtipné nie?
aspon nejakú radosť mám.
mna bolia tie slabiny od začiatku, už viac ako tri mesiace.

montinka
13. dec 2008

to nic tie slabinu prejdu uvidis. mna tam potom aj pichavalo normalne pri chodzi. hm preco tak mu to vysvetlis ze sa ti zda proste cudne ze zo dna na den ta prestal lubit a tak ta napadaju aj taketo dovody nooo. a co. a pochopila som ta dobre. on dieta chce ale teba akoze nie?

eja136
autor
13. dec 2008

chasenka - ja som si to myslela tiež, že sa chce zbaviť zodpovednosti, že je cely polepeny a tak...
no vyzera to tak, že chce viacej to dieťa ako chcel kedysi mňa. preto sa bojím, že môže aj zakročiť, súdom a tak....

montinka
13. dec 2008

no dievcence opustam vas idem pozerat film a nachystat malej papat. a eja nestracaj nervy a nerozmyslaj nad hlupostami. mysli iba na babatko hm? ahoj a pekny vecer

chasencha
13. dec 2008

ale toho sa neboj,a s akymi trompfami by akoze pred tym sudom vystupil????

eja136
autor
13. dec 2008

no vymyslieť sa dá kadečo nie? a jeden známy má skúsenosť že jeho kamarátke zobral priateľ dieťa, a obstál pred súdom len s tým, že zarábal oveľa viac penazí. dnes je mozné všetko.

chasencha
13. dec 2008

eja ten priatel tvojej kamaratky musel mat nejaku znamost na sude,to nie je mozne
mozem sa len pre info spytat kolko mas rokov eja?

eja136
autor
14. dec 2008

mam 25, ked sa male narodi tak 26. pracujem ako ekonomka - takže nič moc.
on je podnikateľ - o dva roky mladší odo mňa. je dosť úspešný , má viacero firiem a myslím si, že si žije na veľkej nohe.
tak preto sa bojím.

montinka
14. dec 2008

eja ale ak je podnikatel a uspesny nebude mat tolko casu ako ty venovat sa babatku a podla mna je aj to dolezite nie len peniaze!

eja136
autor
14. dec 2008

ja viem, ale ked on sa na to babo tak veľmi teší, že ak mu rupne v bedni tak si to neviem ani predstaviť.
proste mu vôbec neverím, viem, že je to asi dobrý človek, ale nikdy nevieš... 😔
sľubuje horydoly, ale už ma raz sklamal, a to mu neodpustím.

petruci6
14. dec 2008

eja a ako dlho si bola s tymto novym partnerom,kt je otec dietata? co o nom vlastne vies? nie je nahodou zenaty,ked sa takto zachoval?

eja136
autor
14. dec 2008

pravda je, že som s ním bola veľmi krátko, ale ženatý určite nieje, chvíľu som u neho aj bývala, plánovali sme, kde čo dáme, ako pripravíme miesto pre bábetko a tak.. zoznámil ma s rodičmi - v pohode ľudia a tak...
vyzeralo to ideálne, bol taký prirodzene jednoduchý, všetko bral tak ako to prišlo, nič ho nezaskočilo, a ja som túžila po dieťatku, tak prečo nie? ja viem, že pre väčšinu ľudí teraz práve ja vyzerám ako taká naivná krava, tak mi treba však? mala som počkať aspoň pol roka alebo tak nejak. ale bolo mi to fuk, bolo mi dobre.

petruci6
14. dec 2008

eja nie si naivna krava,podla toho co pises,tak ste to chceli obaja,len sa chlapec asi zlakol zodpovednosti a toho,ze to prislo tak rychlo
mozno si myslel,ze nejaky cas vam to bude predsa len trvat,kym otehotnies

pripada mi to ako typicky chlapsky skrat,nieco chcem a zrazu,ked to bude mam z toho strach a radsej zdupkam....
ono ho to casom prejde,ked si vsetko uvedomi,len je uz potom na tebe,ci mu budes schopna odpustit a vratit sa k nemu,presne ako to napisala chasencha

najdolezitejsie je nechat si vychladnut hlavy,nechat to teraz tak a po case sa porozpravat uprimne a bez emocii

drzim palce a neboj,aj ked ostanes s rodicmi na teraz,nejaky chlap sa casom ukaze s kt bdues mat vlastne byvanie
ved nie je to jediny chlap na svete,no nie? a za ten cas,kym si niekoho s babatkom najdete ti rodicia len pomozu s vnucatkom 😉