S manželom si nerozumiem a chcem sa rozviesť

filipko14
29. jan 2016

Ahojte! S manzelom sa chcem rozviest. Dovodom rozvodu je to, ze si nerozumieme. Zobrali sme sa po kratkej znamosti, pretoze som bola tehotna. Od zaciatku to nebola ziadna slava, ale teraz su chvile, ze k nemu citim az odpor. Manzel nepije, nebol mi neverny, ale jednoducho sme si prestali rozumiet. Mame spolu dvojrocneho syna a uz nezijeme v spolocnej domacnosti. Ani o maleho nejavi velky zaujem. Nehovorim, zoberie si ho aj na vikend, ale to vzdy ide k svojim rodicom, aby sa mu o neho postarali. Cez tyzden ho chodi pozerat minimalne, nikdy mu nic neprinesie. Aj ked bol malicky a chodila som s nim po vsetkych moznych vysetreniach /tazky porod/, nikdy nebol ochotny vybavit si v praci volno. Predpokladam, ze nas mozno poslu do manzelskej poradne...A chcem sa vas teda spytat, ci aj toto staci ako dovod rozvodu? Mate niekto s tymto skusenosti? Dakujem za kazdy nazor.

dominika6
29. jan 2016

@filipko14
dôvod ,,neprekonateľné rozdiely,,

pribinak
29. jan 2016

@filipko14 ak uz zije oddelene, tak vas ani do poradne posielat nebudu
Idealne je dohodnut si vyzivne a system nastiev a potom to uz bude rychlovka

Dovod: nerozumieme si, alebo neprekonatelne rozdiely

filipko14
autor
29. jan 2016

@pribinak ano, chcela by som sa na tychto veciach dohodnut, rozumne a hlavne bez emocii...

pribinak
29. jan 2016

@filipko14 ked budes na rozvodovom pojednavani hovorit, tak Len dodas, ze vyzivne a styk je po vzajomnej dohode

bratislavcankanm
29. jan 2016

@filipko14 ak obaja suhlasite s rozvodom a odmietate obnovenie spoluzitia, tak je malo pravdepodobne, ze by vas poslali do poradne.

Dovody rozvodu - neprekonatelne rozdiely, neziteje v spolocnej domacnosti, nehospodarite spolu, nezijete spolu intimne

Vyzivne - co som ja pozerala, tak vzdy je nejake stanovene, nenasla som rozsudok, ze by to bolo ponechane volne (ze otec posle kazdy mesiac tolko, kolko chce, alebo kolko sa dohodnete). V navrhu na rozvod navrhnes sumu vyzivneho (na sude to budes musiet zdovodnit, vycislit naklady na dieta).

Styk otca s dietatom - nemusi byt stanoveny sudom, to moze byt na dohode, aj u nas je to tak.

A samozrejme v navrhu uviest, ze ziadas zverit dieta do tvojej staroslivosti.

filipko14
autor
29. jan 2016

@bratislavcankanm dakujem pekne za radu 🙂