S manželom to už nie je ako predtým. Čo ďalej?

label
12. jún 2007

ahojte, obraciam sa na Vas, lebo neviem, co dalej... sme s manzelom spolu uz 5 rokov, mame male babo, ale ja v nasom vztahu nie som stastna. moj manzel nikdy nebol nejaky romantik, ja na druhej strane taka dusa som, chcela som sa s nim kedysi aj rozist kvoli tomu, ze sme presne protiklady, ale bol nahle uplne iny - kvety, zamilovane odkazy, cokoladky vsetko mozne, len nech mu dam sancu, ze vraj ked ma nebude vediet urobit stastnou, sam ma necha, lenze do toho prislo moje necakane tehotenstvo, svadba.. myslela som, ze tak to ma asi byt, ze je to osud a my naozaj mame byt spolu, lenze som sa zrejme mylila. dcerku zboznuje najviac na svete, ale mne nedava to, co potrebujem a po com tak velmi tuzim, hoci sme sa o tom velakrat bavili, stale sa nic nezmenilo a namiesto spolocne stravenych chvil da prednost telke ci internetu... viem, ze to niektorym ludom pride ako banalita, ale ja si kolkokrat kladiem otazku, ci by rozchod nebol lepsim riesenim, dcerka ma s nim vsak velmi zvazuje, lebo ju obaja luuubime, ale mam pocit, ze s nim nebudem nikdy naozaj stastna... je to cele troska chaoticke, ale snad chapete co myslim, a tak akosi neviem, co dalej, nikto nic netusi, vsetci si myslia, aka sme stastna mlada rodinka a pritom je to uuuplne inak.. ako je to vo Vasich vztahoch s manzelmi/partnermi, tiez mate pocit, ze rokmi sa nieco vytraca?? alebo myslite, ze je to len lepsie a ste si blizsi??? lebo tak by to podla mna malo byt ☹

peepka
8. máj 2011

@chanel5 jaaj ☹ mozno to napisem tvrdo ale byt tebou serem na takeho debila....idem za nim poviem mu ze ak sa nemieni zmenit, porozpravat sa, chcem rozvod..naco sa trapit? koli dietatu? moji rodicia zostali spolu koli nam a poviem ti ako dieta som si neraz zelala aby sa uz rozviedli..stale si nadavali, bola tam neskor uz aj agresia, sacanie, facky....ale hlanve to nadavanie a ublizovanie a ponizovanie. husta atmosfera..no otrasne nieco. 😒

vies,, ak on nechce nic zmenit tak sa nikdy nic ani nezmeni.

chanel5
8. máj 2011

@miamia27 nechce byt s malou a ked povie tak chod tak takym tonom, ze ma prejde chut. Nechodi casto ale 2x za pol roka Londyn kvoli futbalu, futbal jeho timu tu na SK, zrazy fanusikov ich timu. a ja nic 24 hod s malou a ked chcem vypadnut tak som zla matka a vlastne moze sa zacat sam starat o vsetko uplne absurdne veci. vies ale to by mi tak nevadilo ak tie obvinenia, ze za vsetko mozem a citim, ze sa uplne vytraca ucta ☹
ty to ako riesis?

peepka
8. máj 2011

dieta potrebuje stastneho rodica...iba tak bude aj ono stastne.

peepka
8. máj 2011

@chanel5 jezis to je iny debil..ja by som odisla uz vcera od neho.....preco si vlastne s nim?

evaviki
8. máj 2011

@sebsam len taky dotaz, najprv som pochopila, ze ta priatel mlati - bit s makkym i.. tak si radsej oprav "bitie" na "bytie", aby to niekto nepochopil zle... 😀

sebsam
8. máj 2011

@evaviki ahaa a to si ako opravim? 🙂

chanel5
8. máj 2011

@peepka ono mas pravdu len to nieje take lahke spravit ten krok. bola som za nim a opat ked chcem rozvod nech si ho mam.......vidis on vobec neriesi a ja potom stracam balanc a opat neviem kam. neviem najst odvahu ked si poviem ze uz dost, zas mi rozpraval, ze naco som teda tu ak tu mam taky teror ja neviem bud ozaj ma nechape alebo je tak tupy....

peepka
8. máj 2011

@chanel5 ja viem ze to neni lahke..ale si zober...ten krok budes musiet spravit skor ci neskor...skor je lepsie nemyslis? ;)

a ze on suhlasi s rozvodom...a ze naco si u neho ked ti je zle...ved to su jasne znamky ze ma na haku a rozvodu by sa nebranil, byt tebou aj o neho podam, naco sa dalej trapit, povedz, naco?

chanel5
8. máj 2011

@peepka stale zijem z toho pekneho co bolo a fakt sme mali pekny vztah bez hadok a stale si asi naivne myslim, ze sa to vrati.

peepka
8. máj 2011

@chanel5 ☹ chapem......ono su dve moznosti..bud sa premozes a spravis razny krok teraz-rozvod.
alebo toto bude este dhsie pokracova,t bude to este horsie a raz sa aj tak rozidete...jaaj neviem ani ako poradit, najradsej by som sa nakopla a utekala s tebou o ten rozvod podat..sak ked sa nebrani tak naco to zachranovat, ked ani nechce... 😔

chanel5
8. máj 2011

vynutila som si, ze si malu zoberie na par hodin idem niekam na kavu a snad sa dam dokopy........

miamia27
8. máj 2011

@chanel5 my sa tiez hadame. ked si zoberie on malu, tak ja periem, zehlim, varim....telku a casopisi nepoznam... a on ma cas na vsetko, na hokej, chodi na futbal, von s kamaratmi... uz mam toho aj ja plne zuby!

chanel5
8. máj 2011

@peepka to mi je jasne, ze to lepsie nebude mala som takyto vztah pred nim a trvalo mi 3 roky sa dokopat k rozchodu, teda uprimne zistila som , ze ma podvadza a som ho vyhodila a viac sa nevratil, takze vlastne on sa rozisiel, nenavidim sa za toto......

chanel5
8. máj 2011

@miamia27 hm, poznam ale vsak ja podla neho nic nerobim lebo to neprodukuje peniaze.....

miamia27
8. máj 2011

@chanel5 viem o com hovoris. Moj prvy den matiek a manzela ani nenapadlo mi nieco doniest (akoze za malu)..... hruza

majka508
8. máj 2011

@label Prežívam niečo podobné spolu s mojou najlepšou kamarátkou.Ako to potom u Vás dopadlo?Zlepšilo sa to,alebo???Ďakujem za odpoveď.

evaviki
8. máj 2011

@sebsam noo, asi jedine napisat adminovi.. nejak som si neuvedomila, ze moznost opravit preklepy je len pri otazke 😀DD

sebsam
8. máj 2011

@evaviki NEVADI, aj tak dakujem za upozornenie 😉

chanel5
8. máj 2011

@miamia27 😒

chanel5
8. máj 2011

@miamia27 tiez som si predstavovala svojm prvy den matiek inak

akramgad
8. máj 2011

@label ahoj neviem presne čo prežívaš lebo pocity druhého sa nedajú poznať ale ak môžem pridať pár slov rada sa pripojím 🙂 môj manžel tiež nepatrí medzi romantikov na 100% ale pomaly to budujeme . Prečo len muži musia byť romantici a vzdávať lásky plné vyznania ? Prečo aj my nemôžeme dať najavo napr. sms alebo nechaním odkazu na papiri " ľúbime ťa tatino " . Nik nevie čítať myšlienky tak treba povedať otvorene keď si pôjdeš lahnúť povedz mu že ho ľúbiš a treba že sa ti páčil de´strávený v trojici 🙂 nauč ho veci ktoré by si chcela s ním zdielať . Pôjde to pomaly ale on sa chytí lebo podľa všetkého ťa miluje len nemá za potreby ti to hovoriť pre neho je to tak že to máš cítiť. Kúp mu len tak pre radosť malú čokoládku nechaj mu ju na stole z odkazom " od tvojich dvoch lások " . Možno sa ti toto bude zdať divné ale já si takto splňam a pretváram mm na malého romantika 🙂 Nehladaj hneď cestu rozvodu najprv skús bojovať pokiaľ ho stále miluješ a nie si len preto že máte dcérku lebo vtedy to nemá význam je to len nútené žitie 🙂 Prajem ti všetko krásne v živote a ak sa ti čo len troch podarí mm zmeniť buď šťastná aj za to lebo ak sa hovorí " pomaly ďalej zájdeš " 😉

akramgad
8. máj 2011

@miamia27 prečo by ti mal nosiť niečo za malú??? to je deň matiek takže keď malá dorastie sama sa ti zavďačí 🙂 a ak by si predsa len tak si len tak pre radosť a krásny deň kúp kvietok 🙂 mne mm nedal nič ale ráno hneď poslal malú aby ma vystískala a bozkala lebo mám sviatok a to stačí načo dari len preto že je to v kalendári 🙂 Baby nebláznite len nosiť dari neznamená že vás miluje

eveluska
8. máj 2011

@akramgad myslim ze @miamia27 to myslela jinak, nejde o dary, ale kyticku prinest moh nebo aspon dat s malou pusinku a poprat - ja teda kyticku jakoze "za" malyho dostala a prani a udelalo mi to radost 😵 a prijde mi to i normalni, taky mu popreju k svatku tatinku, je preci jasny, ze mimco zatim nepopreje a zasluhy to urcite jsou, tak si to oba zaslouzime 😉

akramgad
8. máj 2011

@eveluska áno ale nie všetci sú na pozornosti a keď to nebolo pred tým tak prečo si to teraz vyžadovať? má nás manžel o to menej rád? a ty popraješ svojmu tak vie že aj mamine treba popriať a tým poďakovať ale poprajú aj iné maminy svojim keď je deň otcov ?? vedia kedy je deň otcov ? možno tie čo to najviac vyžadujú tak si na sviatok otcov ani nespomenú ☹

eveluska
8. máj 2011

@akramgad na tom urcite muze bejt velkej dil pravdy 🙂

akramgad
8. máj 2011

je to len môj názor ale ak niečo chcem treba si povedať a pomaly to druhého učiť ale aj jemu dávať romantiku nie len preto že sú to chlapi tak nech to len oni dávajú najavo 🙂

akramgad
8. máj 2011

@eveluska neviem ale mala som takú priateľku čo bola smutná že nič ani MDŽ ani deň matiek a pritom ani nevedela že už je tiež krásny jeden deň ktorý patrí "tatinom " takže napravila zanedbané a aj keď nedostane kvietok darček alebo inú maličkosť dostane bozk alebo je jej drahý v ten de´iný " milší , usmiatejší a galantný len a len pre ňu "

atuh
8. máj 2011

@label

Ahoj Mno ja ako spravny neromanticky chlap, Ti viem napisat iba ze mozno je problem aj v tebe, ja mam tiez manzelku ktora vravi ze som neromanticky a ze si ju nevsimam, ale ked pridem domov je oblecena akoby vyliezla s kontajnera, smrdi jej s pusi, nestara sa o seba.... a mna zase nepritahuje obimat a maznat sa s niekym kto je ako bezdomovec...

Kes sa chcem zo zenou nieco zahrat frfle, ked ja som z niecoho nadseny ona frfle, ked jej chcem nakupit veci aby bola pekna frfle.... a potom sa cuduje ze sa venujem len PC....

Ale ked bude rozpravat, tak povie vsetkym jaky ja som neromanticky chlap... chapes... jak si ju nevsimam, ale ona si asi mysli ze to ze mam doma plny hrniec je vsetko....

Nevravim ze ja som idealny len vravim ze mozno by sa aj zeny mali zamysliet ako sa spravaju ku muzovi a tiez by ho mali obcas pocuvat ked im naznaci ze sa o seba absolutne nestaraju....

vejula
8. máj 2011

@atuh fuu akože som strašne rada že mam chlapa ktoremu nevadi že väčšinu dna travim v teplakoch a nedavam si na bežny den make-up nebeham po kadernikoch.... Pretože možno keby si cely den v jednom kolotoči pri deťoch ani nevieš ako je večer a malovať sa a nahadzovať a robiť si nechty a podobne zaležitosti. Ešteže sme mali taketo veci vyjasnene pred svadbou. Moj mm mi vždy hovoril že som najkrajšia ked sa rano zobudim nenamalovana strapata, že je to tak krasne prirodzene...
A ked ti to tak vadi že sa žena nestara, možno by si jej mal na cely den zobrať deti niekde, nech si ona može zajsť na masaž pripadne ku kadernikovi a podobne.
Mnoho mužov si mysli že žena je stroj cely den sa vrtieť aby boli deti obstarane pre muža navarene a on pride večer a ešte očakava že bude jak zo žurnalu 😕

vejula
8. máj 2011

@chanel5 moja kukam čo pišeš... ja sa s mm tiež často hadam, a tiež po sebe kričime, mame take talianske manželstvo.. niekedy až lutujem susedov. myslim že je to tym že sme obaja hrozne vyčerpany on vela v robote ja cely den sama s malym.. tiež mi z toho trošku hrabka že nemam nejake odreagovanie, kojim nemožem ani na pivko zajsť.. pritom milujem synčeka dala by som mu všetko na svete, ale občas je toho na mna tiež dosť. potom dojde mm z prace povie mi niečo čo sa ma dotkne ja sa urazim odidem do druhej izby nnebavim sa s nimpotom sa do toho ešte čosi pripletie niečo podpichne neprijemne povie, ja vybuchnem on zas tiež že čo zas jačim ja že ked sa s nim neda normalne baviť. on že už tu ma všetkeho dosť ja že tak nech si najde niečo lepšie a bla bla bla.... no a potom na chvilu stichneme.... a o hodinu je v poho... ale takychto hadok je tiež dosť vela a ma to mrzi.. ja len dufam že sa to časom ukludni ked budeme mať domček a nebudeme sa tlačiť v jednoizbaku ked nebude treba tolko šetriť a tak... milujem ho a myslim že aj on mna, len dosť často to všetko proste nezvadame... ale pravdupovediac aj ked si všeličo vykričime a povieme tak ked to prehrmi sa zhodneme v tom že by sme bez seba nechceli byť aj ked to tak ešte pred chvilou možno vyzeralo