S manželom to už nie je ako predtým. Čo ďalej?

label
12. jún 2007

ahojte, obraciam sa na Vas, lebo neviem, co dalej... sme s manzelom spolu uz 5 rokov, mame male babo, ale ja v nasom vztahu nie som stastna. moj manzel nikdy nebol nejaky romantik, ja na druhej strane taka dusa som, chcela som sa s nim kedysi aj rozist kvoli tomu, ze sme presne protiklady, ale bol nahle uplne iny - kvety, zamilovane odkazy, cokoladky vsetko mozne, len nech mu dam sancu, ze vraj ked ma nebude vediet urobit stastnou, sam ma necha, lenze do toho prislo moje necakane tehotenstvo, svadba.. myslela som, ze tak to ma asi byt, ze je to osud a my naozaj mame byt spolu, lenze som sa zrejme mylila. dcerku zboznuje najviac na svete, ale mne nedava to, co potrebujem a po com tak velmi tuzim, hoci sme sa o tom velakrat bavili, stale sa nic nezmenilo a namiesto spolocne stravenych chvil da prednost telke ci internetu... viem, ze to niektorym ludom pride ako banalita, ale ja si kolkokrat kladiem otazku, ci by rozchod nebol lepsim riesenim, dcerka ma s nim vsak velmi zvazuje, lebo ju obaja luuubime, ale mam pocit, ze s nim nebudem nikdy naozaj stastna... je to cele troska chaoticke, ale snad chapete co myslim, a tak akosi neviem, co dalej, nikto nic netusi, vsetci si myslia, aka sme stastna mlada rodinka a pritom je to uuuplne inak.. ako je to vo Vasich vztahoch s manzelmi/partnermi, tiez mate pocit, ze rokmi sa nieco vytraca?? alebo myslite, ze je to len lepsie a ste si blizsi??? lebo tak by to podla mna malo byt ☹

vroni
9. okt 2008

evulienka, nerozumiem reči tvojho kmeňa. Našla si si chlapa, ktorý ťa už po pár mesiacoch klame, podvádza a má za chuderu. V jeho "prospech" hovorí snáď len to, že ti (zatiaľ) jednu nepraštil. Čo sa pýtaš, či s ním máš zostať? NIE, samozrejme, že nie (ešte šťastie, že ani on nemá záujem) Áno, láska sa nedá vypnúť zo dňa na deň, tak sa vyplač a počkaj, kým ťa láska k tomuto indivíviuu prejde. Život s takýmto človekom je jednosmerným lístkom do pekla a nahovárať si, že on sa zmení je primerané snáď v puberte, ale nie pre dospelú ženu. Takže pokiaľ nie si masochista, ruky od neho preč a ďakuj všetkým svätým, že to neskončilo horšie.... Chlapov sú plné ulice a s niektorými z nich je život dokonca aj znesiteľný 😀 😀 😀

claudinka
9. okt 2008

Ako citam niektore Vase reakcie, mozem byt vdacna za toho mojho muzika, ktoreho mam ja doma.. a to sa stale stazujem ☹ ako vidim, moze to byt aj omnoho horsie.. drzim Vam palceky, nech aj vy ste v svojom zivote stastne a spokojne, vzdy tam budu nedokonalosti, ale o tom je predsa zivot, dokonaly by bol prilis nudny.. ale zase nie az take extremy, ako tu niektore pisete.. nikdy nie je neskoro na rozchod s muzom, ktory nesplna aspon z polovice, ked nie z tristvrtky Vase predstavy a sny..

horallka
10. okt 2008

Sa mi "páči", že niektoré tu rozpitvú svoj príbeh, žiadajú o radu a už sa potom neozvú. A človek by aj zaujímalo, ako dopadli.

martinka17
10. okt 2008

evulienka
si strašne zaľúbená, ale ten vzťah nemá budúcnosť. On ťa neche, a aj keď ťa to bolí, prebolí to raz, neboj. Nepros sa mu a neponižuj sa. ak by sa aj vrátil, už by to nikdy nebolo ono. Viem, ako bolí sklamanie, to vie mnoho ľudí. Ale raz sa nad tým pousmeješ.
Presne ako Ti píše UUA, nájdeš inú lásku. Možno nie o 2 mesiace, ale raz príde niekto, kto bude o teba stáť a nebude hľadať inú. Neviem, koľko máš rokov, ale podľa stýlu písania si ešte mladunká. Užívaj si mladosť a radosti života a porpitom nájdeš aj novú lásku, neboj 😀 Držíme pršteky 😵

evulienka369
11. okt 2008

dakujem vam babulky, ja tiez stale uvazujem nad tym rozchodom.ale nebola som presvedcena..rozum mi jasne hovori ze mam s tym skoncit, ale srdce hovori nieco ine,,,,ale radsej to pretrpim teraz ako ked uz bude neskoro..dakujem vam,,a potom sa ozvem ako som dopadla

greta24
12. okt 2008

Evulienka, to nie je chlap, ale soplave nerozhodne decko, ktore si nevie poradit ani same so sebou. Nezahadzujuj sa s takym, bolo by to len o trapeni. Zivot mas pred sebou, su aj ini chlapi, ktori so zenou nezametaju, slabochov sa treba zbavit 😖

evulienka369
6. nov 2008

no som tu zase ja...takze sme sa rozisli, ale poviem vam ze to velmi boli a neviem sa s tym vyrovnat ☹ velka rana pre mna bolo pre mna to ked som sa dozvedela, ze len tyzden po rozchode si zacal s nejakou babou od nich.zo zaciatku sme sa spolu nebavili, lebo sme sa v najlepsiom nerozisli,,,asi po 2 tyzdnoch sa mi ozval s tym ze sa spytal ako sa mam, no a odvtedy sme v kontakte,,buduci tyzden sa mame stretnut, ale uz len ako kamarati.poradte prosim ako nanho cim skor zabudnut....viem ze keby sme sa dali znovu dokopy tak by to dlhu trvacnost nemalo 😒

expertka8
6. nov 2008

....evu...stretavanie s "ex" je ukazkovy masoxizmus 😔
...tadialto cesta k zabudnutiu rozhodne nevedie 😉
...hlavne ziadne spatne analyzy...
...hruba ciara....konicky...kamaratky....cas pre seba....a stastny novy vztah zelam 😉 😵

danu
30. okt 2009

enilora • 1d • Dnes o 18:00
Ahojte chcela by som vedieť názor nejakej žienky na túto situaciu ktorá má podobný problém ako ja..Ako to zvládae ,riešite ....a pod.Alebo ste to kedysi riešili a ako to dopadlo.

dzio2 • 2d • Dnes o 19:39
moja este vydrz ako sa to vyriesi 😉 hore hlavu

evulienka369
30. okt 2009

Ahojte zeny..som tu opat =)momentalne ma trapi taka jedna vec...spoznala som chalana ,s ktorym si uzastne rozumieme,doplname sa ,,sme spolu uz pomaly 8 mesiacov a este nedoslo k hadke. Je pravda ze ja som viac ukecana a hovorim mu skoro vsetko,,on uz taky nie je,,je pravda ze mi tiez vela veci hovori a zdoveruje sa ale citim a aj viem ze mi vsetko nevravi,,hlavne co sa tyka jeho kamaratok z internetu..Moj priatel nie je casto doma,,koli robote,,vidime sa poslednu dobu velmi malo,,tak 2krat do tyzdna...ale bolo aj tak ze sme mesiac boli spolu kazdy den a dost dlho...vpbec nam to nevadilo... Nedavno som mu nasla v emaili spravy od nejakych zien,,v ktorych si s nimi pise ,pekne ich oslovuje a na to ked mu napisu ze ci sa stretnu tak nenamieta,,,neviem ci to mysli ozaj alebo sa s nimi tajne stretava....moj nazor na toto je asi taky ,,ze som mu vzdy verila a nedal mi dovod ziarlit,ale teraz pochybujem,,uz sme sa vela o tom rozpravali,,a povedal ze mu nestoji nic za to aby ma stratil...je pravd aze som sa po tom ukludnila aked mam nejake pochybnosti vzdy si to vyjasnime ,...ale naozaj neviem ci sa da chlapom v tomto verit,,uz som sa nie raz sklamala a teraz sa bojim,...mala som pocit ze som konecne nasla toho praveho ,,,ktory je verny,,,ale neviem ci chlap dokaze byt verny jednej zene,,,a ze ked sa pozera aj po inych ci ho to nezlaka na nejake zle chodnicky?baby prosim vas o vas nazor co si o tom myslite?tvrdi ze som prenho velmi dolezita,na prvom mieste a ze ma nadovsetko lubi,,,ale neviem ci su chlapi toho schopny

macka01
31. okt 2009

samozrejme že sú schopní milovať,tak ako aj my,ach,ten internet,užasný vynález ale aj veľké pokušenie.Už si sa raz popálila,je logicke že si opatrná a bojíš sa,ja nevieem,skus tak nezaujato sa s ním porozprávať,že čo si myslí o takých intern.známostiach,či by si začal s niekym cez internet,a tak.

astrane
31. okt 2009

evulienka-takoví chlapi existujou...co říkají takový věci?...já ještě takovýho nepotkala...obecně mám pocit,že čím víc o své lásce mluví,tak tím míň je to pravda....většina chlapů co znám,tak vyznáním a ujišťování o své nehynoucí lásce teda moc nedá...to je podle nich třeba dokazovat činy....a mě by to teda vadilo,kdyby si s někým vypisovala ještě se nebránil střetnutí s nějakýma cizíma ženskýma....měla bych pocit,že mluví a skutek utek....ale já jsme dost pesimistka v těhle věcěch,vím,že život není pohádka....tak třeba nemám pravdu...

myska183
2. nov 2009

Caute, skusim obnovit tuto temu a zaroven vas poziadat o radu resp.vas nazor. Viete mam vztah, povedala by som ze vazny sak sme spolu uz 3,5 roka a dostala som sa do takeho bodu ze neviem co dalej. Strasne ho milujem, ale prislo to tak jedno s druhym a vsetko sa to akosi zmenilo. Viete teraz aj s tou pracou je to take vselijake, raz mu sef povie, nech pride do prace raz ze nema pracu a tak. Stal sa voci tomu uz akysi imunny a sa mi zda, ze nie len v tom. Proste ho nic nebavi a zda sa mi, ze cim dalej tym viac je mu vsetko jedno. A obavam sa, ze sa meni k tomu, ze mu zacinaju chybat kamarati a zabava a ja len tak ze ked si potrebuje oddychnut. Povedal, ze zenit sa chce az ked budeme daco mat, ale je to v dnesnej dobe tazke. Vsetko ma to akosi trapi a ked sa s nim zacnem o tychto veciach, ktore ma trapia bavit, tak je podrazdeny a nechce sa to tom rozpravat. A ja som taka blba, ze ked sa kvoli tomu pohadame, ta si to beriem za vinu ja a trapim sa. Hovorite vy vsetko svojim polovickam co vas trapi ci sa tak vnutorne zozierate ako ja? Napr. teraz ma trapi, ze mi sa spolu nikde tak nechodime bavit ako disco a tak.... Ked som ho pytala aby sme niekam sli tak to ze je unaveny, ze neuznam aky chodi z prace zniceny... a ked ho zavolal kamarat tak to mi oznamil, ze sa ide nabuduce s nim zabavit. Ma ide trafit:( co si o tom myslite. On sa ma ani len neopyta ci by som nesla alebo tak. Proste ze sa ked chcem nech si idem aj ja ze ma nedrzi, ale on dobre vie, ze nemam s kym. co som mala kamaratky tak sa vidali, maju deticky tak proste neni s kym. Ale ma serie, ze ma a oni , ale hlavne on neberie ako sucast. Neviem ci tam potrebuje robit daco co sa predomnou hambi alebo co si mam o tom mysliet. Prosim povedzte mi svoj nazor.....

myska183
2. nov 2009

Neviem sice ci to patri sem, lebo nie sme rodinka, ale vy mate aspon viac skusenosti, tak dufam, ze nevadi.

elize
2. nov 2009

myska ja som s mojim manzelom skoro 13 rokov (manzelmi sme len 4 roky). Jedno som sa za tie roky naucila - "rozpravat rozpravat rozpravat". Ak ta nieco trapi tak mu to povedz. Nie je dobre ked to v sebe dusis. Zbytocne sa trapis a rozmyslas nad hlupostami.
A to s tou discou ... Fajn nech ide, ale na oplatku by som mu povedala, ze nabuduce pojde so mnou. A ze uz teraz sa na to velmi tesim 😉 Ak si chce vyrazit s kamaratom neznamena to, ze ta planuje podviest alebo sa zabavit s nejakou prsnatou blondinou. Mozno chce len prist na ine myslienky, vypit par piv a pokecat s kamaratom.
Evidentne ho nieco trapi, ked vravis, ze mu je v poslednej dobe vsetko jedno, ale mozno ide len o jesennu depku. Porozpravaj sa s nim, inak nezistis co mu vlastne je 😉

daniela1983
2. nov 2009

myska. pytala si sa ci s partnerom riesiem vsetko. ano riesime. hned ked ma nieco boli, alebo sa ma nieco dotkne, alebo ma neco trapi, tak hned to riesime. a to ti vrelo doporucam. otazka je aky on je emocionalne otvoreny. vela muzov ma problem sa otvorene bavit o svojich obavach a tak. ako je to s nim?
a neviem ale myslim ze by mal chciet byt v prvom rade s tebou. a ked jasne ze potrebuje aj kamaratov. ale mal by ti davat najavo ze najradsej je s tebou

myska183
2. nov 2009

elize, no ale vies, on si ide po praci na pivko, nic proti tomu nemam, ale nechapem preco by sme sa nemohli ist zabavit spolu. a co sa tyka toho ze by ma podviedol, tak v tom mu verim, len ma serie, ze ked ja niekde chcem ist tak mi hovori, aky je unaveny a takto nie je. proste ma strasne serie, ked viem, ze sa niekde zabava s nasimi kamaratmi a kamaratkami - mame takych spolocnych a ja musim sediet doma, lebo nemam ist s kym von.

daniela, no chystam sa mu povedat, co ma trapi. len je horsie to, ze ked jeho aj daco trapi, tak mam pocit, ze nie vsetko mi povie, aby ma nezatazoval a niekedy je s nim tazke hovorit, a bojim sa ze sa zase kvoli tomu pohadame, lebo to bude brat ako ze mu nieco vycitam.

macka01
2. nov 2009

súhlasím s tým,že sa treba o všetkom rozprávať.Ak ti náhodou povie,že teraz sa mi nechce o tom baviť,povedz fajn,tak o tom popremýšľaj a povieme si to neskor či zajtra.On do teba nevidí,nemôže vedieť,čo ťa trápi.Ak jeho debata viazne,tak ho nenásilne nabádaj k rozhovoru.Aj komunikovať sa človek musí naučiť.

myska183
2. nov 2009

este som zabudla, ja mu ich nezakazazujem, sak chodievaju pravidelne na futbal a potom na pivko a aj po praci su obcas spolu, ale toto sa mi nepaci... mam mu to narovinu povedat?

jahodka35
2. nov 2009

myska183 a neda sa, aby si isla s nim? nemyslim vzdy, ale pisala si, ze mate takych spolocnych, tak mu to skus navrhnut. ja chodim s mojim manzelom spolu, kde su aj nasi spolocni znami a potom ideme obcas kazdy zvlast, ja s kamoskami a on s kamosmi.

myska183
6. nov 2009

No minule vecer som si ho tak odchytila a v klude som mu povedala, ze sa mi to nepaci a ze by som sa aj ja sla zabavit, povedal, ze dobre.... ale ci si bude na to pamatat, ked k tom dojde to som velmi zvedava..... potom dam vediet ako som dopadla, stale verim, ze sa to da dokopy a bude lepsie.

orbit
6. nov 2009

myska..prepac za uprimnost..ked tvoj partner uz teraz nema zaujem travit s tebou svoj volny cas..co bude neskor... prebud sa aby si sa nepopalila...on sam by ta mal volat..pod laska ideme tam a tam a nie aby so vyzeralo..ze ty mu povies ze pojdes s nim, tak on odpove jasne pod( a mysli si...no dobre co uz..ked chces pod).... to je len moj nazor....dufam, ze som ta neurazila...prajem ti vela stastia

myska183
10. nov 2009

orbit, dakujem za nazor. jasne, ze som sa neurazila. ja ti to aj sama obcas poviem, ze ked to robi uz teraz co bude potom a mam chut sa na to vsetko vykaslat, ale .... som si povedala, ze som mu povedala, co sa mi nepaci a necham trosku casu, ako sa bude spravat a potom to uz razne riesit. hop alebo trop

mywiel
10. nov 2009

martinkamm klobuk dolu, si mudra zena co sa v zivote nestrati 😉

libka1
18. nov 2009

evulienka mas to tazke... oktober ocividne nie je tvoj mesiac... rok co rok v oktobri natrafis na chlapa pre ktoreho sa trapis 😔 ja byt na tvojom mieste v oktobri vobec nevychadzam z domu a nekomunikujem ani cez internet... som zvedava s akou novinkou prides v roku 2010 😝 skoda ze je to tak daleko este, ale verim v to ze urcite nesklames a ozves sa 😉 uz teraz sa na teba tesim 🙂

evulienka369
20. nov 2009

libka,ty si robis zo mna srandu alebo co??haa? 😀 dufam ze o rok to bude len lepsie ako tie oktobre predtym

bambulka33
25. nov 2009

ahojte ja už tiež nemožem v manželstve to ide dolu vodov mame tri detičky najmladšie ma 1 a najstarsie 15 mala bola prekvapenie ale chcene babo 🙂 mame ju za milačika rodiny om štastna že ju mame .Moj manžel nieje ten čo bol mame problem z peniazmi najstrajšie je na internate ja som na materskej a nevychadzame mm mi zakazuje kupovat aj potreby do domacnosti, na varenie a nehovorim o obelčeni už nevladzem som strašne naštastna hadame sa kazdu chvilku, vobec sa nevieme porozpravat ako pretym ja robi sem tam ankety, predavam šperky , ale stale to je le take privyrobenie na mesiac 20 -5O eur on sa vobec neznaši si najst nejaku brigadu povie mi že on chodi do roboty a zaraba ☹ .Každy den varim riadim staram sa o domacnost a ked pride domov s prace idem von aby si mohol oddychnut pridem za 2-3 hodiny . Ja takto žit nechcem čo mam robit aby naš život bol štastny ako pre tym

mywiel
25. nov 2009

Na vztahu musia pracovat dvaja, ja necakam aby mi muz 10x za den povedal ako ma lubi, on to urobi napr. kazdy druhy den alebo ma objime, nepotrebujem ani cokolady a kvety, som radsej ked ma spontanne prekvapi a napusti mi vonavu vanu takze kazdy sa na romantiku asi pozerame inac a ja ho menit nechcem viem ze ma ma rad aj ked mi cez den neposiela smsky ako mu chybam atd. ale ked pride z prace vzdy ma pobozka a objime.

evulienka369
16. jan 2010

mywiel,,,,,a podla coho to potom vies ze ta ma partner rad,,ked ti nepise sms ky a nepovie ti ze ta lubi

mywiel
16. jan 2010

label zrejme tvoj manzel nie je romanticka povaha a je to tak hrozné? Preco si si ho vybrala na zaciatku co ti na nom imponovalo? Spaja vas viac ako nejaké kvety, ci cokoladky, nechci ho zmenit na svoj obraz, nehladaj co ti on nevie dat ale pozeraj sa na to co ti dava. Kazdy sme iny a ked ti chyba romantika a vies ze manzel taky nie je tak prevezmi iniciativu ty a zarezervuj niekde spolocny vikend pre vas dvoch. Je zbytocné sa trapit niecim takymto, akceptuj manzela takého aky je to je laska on ta tiez urcite akceptuje aka si, urcite ti dava iné veci, stara sa o vas a prejavu svoju lasku inym sposobom.