S manželom to už nie je ako predtým. Čo ďalej?

label
12. jún 2007

ahojte, obraciam sa na Vas, lebo neviem, co dalej... sme s manzelom spolu uz 5 rokov, mame male babo, ale ja v nasom vztahu nie som stastna. moj manzel nikdy nebol nejaky romantik, ja na druhej strane taka dusa som, chcela som sa s nim kedysi aj rozist kvoli tomu, ze sme presne protiklady, ale bol nahle uplne iny - kvety, zamilovane odkazy, cokoladky vsetko mozne, len nech mu dam sancu, ze vraj ked ma nebude vediet urobit stastnou, sam ma necha, lenze do toho prislo moje necakane tehotenstvo, svadba.. myslela som, ze tak to ma asi byt, ze je to osud a my naozaj mame byt spolu, lenze som sa zrejme mylila. dcerku zboznuje najviac na svete, ale mne nedava to, co potrebujem a po com tak velmi tuzim, hoci sme sa o tom velakrat bavili, stale sa nic nezmenilo a namiesto spolocne stravenych chvil da prednost telke ci internetu... viem, ze to niektorym ludom pride ako banalita, ale ja si kolkokrat kladiem otazku, ci by rozchod nebol lepsim riesenim, dcerka ma s nim vsak velmi zvazuje, lebo ju obaja luuubime, ale mam pocit, ze s nim nebudem nikdy naozaj stastna... je to cele troska chaoticke, ale snad chapete co myslim, a tak akosi neviem, co dalej, nikto nic netusi, vsetci si myslia, aka sme stastna mlada rodinka a pritom je to uuuplne inak.. ako je to vo Vasich vztahoch s manzelmi/partnermi, tiez mate pocit, ze rokmi sa nieco vytraca?? alebo myslite, ze je to len lepsie a ste si blizsi??? lebo tak by to podla mna malo byt ☹

rosalinda64
15. apr 2010

didi nie este som sa snim nestretla ale teraz ma prist za tizden.......

beruska24.9.
15. apr 2010

rosalinda - na tvůj nový vztah reagovat nebudu, ale co se týče tvého muže, nedá mi to nereagovat.
Zkus najít někoho (kamarád/ka, sourozenec, příbuzný) prostě člověka, co znáš a mohla bys u něj alespoň přechodnou dobu bydlet. Mezitím dojít za právníkem, požádat o rozvod....prostě vyřešit tyhle záležitosti.
Tvůj manžel (podle sebe) nemá problém, tak s tím nic dělat nebude. Jak už někdo psal, je u tebe z pohodlnosti (praní, vaření apod., všechno má). Dopadne to tak, že ho budeš živit, starat se o něj a zkončíš s dluhy na krku. Vím to z vlastní zkušenosti, naštěstí v tom nebyly děti. Dávala jsem jednu šanci za druhou, pak jsem ho vyhodila, nějakou dobu neviděla, pak jsme se začali zase scházet....... Nakonec jsem zjistila, že bez něho žít nedokáži (milovala jsem ho jako nikoho a nikdy) a s ním, že také žít nedokáži (živit ho a ještě za něj platit dluhy). Nakonec jsem udělala radikální rozhodnutí, přestala jsem reagovat na telefon, změnila práci, odstěhovala se........... je to 4 roky zpět, stále splácím dluhy po něm a stále to bolí, když si na něj vzpomenu. Stále ho budu milovat, ale už jsem se naučila žít bez něj.
Takže se pokus udělat všechno pro to, abys zachránila nejen sebe, ale i děti. On se nezmění a ani se měnit nechce!!!
Omlouvám se za dlouhý příspěvek.

diddi
15. apr 2010

rosalinda,vy si spolu len pisete?....volali ste si?....ako dlho ho poznas?

berenika39
15. apr 2010

rosalinda, hlavně bud opatrná v novém vztahu, přes skype a písmenka se fakt nepozná, že se milujete a že má rád tvoje děti jako vlastní a tak. nemáš kam spěchat, pořádně si toho nového prozkoumej, dej si čas 😉

rosalinda64
15. apr 2010

beruška mate upnu pravdu v tom čo pišete..... 😉 je to tak.On si pride z roboti,na hotove sdtale len rozkazuje a nči viacej,,,no a zme to rozoberaly spolu ten koniec a on akože suhlasy,,,,,, no ale niesom si ista on mna neberie naozaj važne misli si že ho len strašim ale nieje to tak..... 😠

rosalinda64
15. apr 2010

dida ano volame si,pišeme sia poznam ho 3 mesiac.Viem že to nieje dlho,no ale davam mu tu šancu aby som ho lepšie spoznala a on mna..,,,, 🙂

rosalinda64
15. apr 2010

berenika ja viem ze to nieje vsetko,cez skipe a pisanie a viznavanie lasky ,no z jeho strani ma naaozaj miluje.A ja som sa zamilovala tak isto .Nemala som v mojom zivote moc vztahov,mala som len jeden a to z mojim mužom ponahla som....a tak mi......nemusela som takto dopadnut ale po druhej stranke ta šanca na dobry a spokojni zivot tam stale je....Nieje všetko stratene este mozem zmenit moj zivot...snim ☹ spoznala som ho ked som mala 15 rokov chodili sme spolu ddo 17a zobrali sme sa v 18a zijeme spolu uz 5 rokov.

diddi
15. apr 2010

no,chcem ti len napisat,aby si si davala pozor.....po nete beha kopec uchylakov....rozumiem ti,ze si sa namotala na nieco,co ti doma chyba....ale!....bud opatrna,mas deti....mozno krivdim tomu tvojmu fesakovi,ale radsej ocakavat nieco horsie a potom sa prijemne prekvapit....ty si sa vpodstate zamilovala do jeho pismeniek,lichotiek.....nepoznas ho,nevies o jeho minulosti nic,vies len to,co on chce,aby si vedela.....bud opatrna!...postupne sa s jeho spoznavanim bude odkryvat jeho charakter.....je jasne,ze od toho,co mas doma sa musis odputat - poslat ho do riti,ale kde mas tu zaruku,ked zacnes zit s tymto net -fesim,ze to nebude to iste a nedaj boze este horsie.......sprav si plan - zbav sa manzela-normalne podaj o rozvod,vyhod ho z vasho domu /bacha vsak na zurive prejavy-ty musis vediet,aky je a co dokaze spravit,ked sa nastve-pozor na deti!/....zi s rodicmi v dome a noveho fesiho si "otukavaj",neviem aka je vzdialenost medzi vami,ale nech chodieva za tebou....pokial ty nebudes o nom dostatocne vediet,tak za nim s detmi necestuj a uz vobec nie,aby si ho nechavala sameho s detmi!!!!!....rozum do hlavy!

filipal
15. apr 2010

Rosalinda, dobre ti Diddi radi. naozaj musis byt obozretna. na nete je vela podvodnikov. prajem ti, aby to v tvojom pripade tak nebolo, ale musis si ho riadne overit. nechod s nim niekde na samotu. radsej niekde do kaviarne a pod. kde su aj ini ludia. 😎
potom napis, ako sa to vyvija.

rosalinda64
15. apr 2010

didi ano mate naozaj pravdu beha tu strašne vela uchilakov.Ano nepoznam ho este dobre ale očakavam aby sme sa lepšie spoznali,ved aj ked muz odide tak nechcem sa hrnut do noveho vztahu to nie,,,,,ale pojdem na to strašne pomali .Ved nieje kam ponahlat všetko ma svoj čas a hraanice.No vzdialenost je taka že on je z michaloviec a ja z čachtic ale on povedal´´´´že to nieje problem chodit zamnou taku dialku lebo ze ma miluje,,,,,,,,,,,,,,,,A sretnut sa mae teraz v utorok ,,´´´´som zvedava ako to dopadne ,,,,,jasne ze dam vediet filipal ,,,,hned vam napisem ako to dopadlo no mislim ze dobre to dopadne ,,,,ale inak mate vsetki tu pravdu a dakujem za vasu ochotu ,,,,,,ze sa somnou porozpravate ,,, 🙂 🙂 🙂

dusanka27
22. apr 2010

Ahojte zenusky. Viem ze mi asi nikto nepomoze, no ak sa vyrozpravam, tak sa mozno budem na chvilu citit lepsie. Mojho manzela som spoznala pred deviatimi rokmi. Stretli sme sa v jednom podniku a bola to laska na prvy pohlad. Este aj dnes si pamätam ako sa mi rozbuchalo srdce, ked som ho prvy krat uvidela. No vedela som, ze je pre mna prilis mlady, a tak som sa o ziadny blizsi kontakt ani nepokusala. Ja som mala 20 rokov a on 17. No jedneho dna mi zavolal. Neviem odkial mal moje cislo, ale velmi som sa tomu potesila. Proste sme sa nejak dali dokopy. Nikto neveril, ze nam to vydrzi. Rodicia ma odhovarali od toho vztahu, vraj je pre mna primlady a ze neskor si urcite najde mladsiu, ked si uvedomi, ze som pre neho pristara. No napriek vsetkym radam od blizkych nam to velmi dobre fungovalo. Ja som ho nesmierne milovala a citila som, ze aj on mna. Boli sme neustale spolu, kazducky den, stale sme sa drzali za ruky a hovorili si ze sa lubime. Kazdy mesiac sme si davali darceky, ktore sme obaja s velkou laskou uchovavali. Tento pre mna tak vynimocny vztah trval 6 rokov a potom moj milovany chlapec odisiel za pracou do anglicka. Ja som mala pred sebou este jeden rok skoly, tak preto som s nim nemohla odist. Odhovarala som ho aby nesiel, no on si nedal povedat. Tuzil po slobode. Nakoniec odisiel. A to co nastalo potom bolo strasne. Ja som doma plakala a tuzila po nom a on kdesi daleko trpel tiez samotou a mal velke depresie. Hadali sme sa cez telefon a obaja sme boli velmi nestastni . On zacal velmi ziarlit a upodozrieval ma, ze urcite tam doma s niekym flirtujem a podobne vymysli. Nakoniec z anglicka odisiel, no nie domov, ale do Prahy. Povedal ze sa nemoze domov vratit bez penazi. A Praha mi vtedy nepripadala az tak daleko. Chodievala som za nim tak casto ako to len slo. No aj napriek tomu, ze sme sa obcas vydali, nase hadky neustavali. Ja som doma trpela samotou a on v Prahe depresiami. Pri jednej velkej hadke som mu povedala, ze sa s nim rozchadzam, ze uz proste nedokazem byt v tomto vztahu. No on ma prinutil aby som s nim ostala. Zacal sa mi vyhrazat, ze zverejni nejake moje fotky na internete ak za nim okamzite nepridem do prahy. Tak som prisla. Doteraz nechapem ako ma mohol presvedcit aby som ho neopustila. No prave po tomto stretnuti som otehotnela. On bol zaskoceny, a ja nesmierne stastna. Cakala som dieta s muzom, ktory bol pre mna ten jediny na svete, jediny ktoreho som kedy milovala. A tak bola svadba a narodil sa nam chlapcek a obaja sme boli nesmierne stastni. A ked mal nas syncek 6 mesiacov, tak som zistila , ze som opät tehotna. Trochu som sa zlakla, no zaroven som bola velmi stastna. No pre mojho muza to bol sok. Neviem coho sa tak zlakol, no to co mi vtedy povedal mi strasne ublizilo. Chcel aby som isla na potrat. Moj muz, ktory v kostole prisahal ze kazde dieta prijme s laskou, ktory uz vedel co znamena mat dieta. Ziadal odo mna aby som sa ho zbavila. Este aj dnes si pamätam ako som v kupelni plakala a bala sa, ze od toho trapenia o dietatko pridem. No Boh chcel aby sa narodilo a ja som si to dieta uchranila. Narodilo sa nam dievcatko. No pre manzela to bolo LEN dievca. Vobec si ju nevsimal. Ked prisiel z prace domov, hned isiel za synom, hral sa s nim a na nu ani nepozrel. Dnes ma nasa dcera 5 mesiacov a on ju mal na rukach mozno dokopy 10 krat. A pritom je tak uzasna, ze neviem pochopit ako ju moze odmietat. No po jej narodeni sa skoncilo aj nase manzelstvo. Ked som to uz nevedela zniest, tak som ho nejak prinutila aby mi povedal co sa vlastne deje, co citi, preco je nestastny. A to co mi povedal ma totalne zlomilo. Vraj nevie ci ma lubi a asi ma ani nikdy nemiloval. Po deviatich rokoch mi toto povedal. Ze si ma nevazi a uz ho nepritahujem. Ze som pre neho nezaujimava, lebo stale som len doma a nikde nechodim. A vraj mozno je na svete zena, ktoru by miloval, no este ju nestretol. Moje srdce bolo polamane na kusocky. Este som zabudla povedat, ze cela domacnost je na mojich pleciach, rovnako aj deti. Vecer ked deti zaspali, som vycerpana lahla na gauc a nevladala sa ani postavit. A on mi este vycital ze preco nic nerobim, ze by som mala aspon citat nejake knihy (on urcoval ktore knihy su dobre). No ja som proste nic nevladala. Tym padom som pre neho vraj uz bola nezaujimava. Lebo som sa prestala vzdelavat. Proste zacal castejsie chodit vecer prec, so svojimi kamaratmi. Tuzi po slobode a zrejme hlada tu druhu. Aj teraz tu sedim sama, je pol druhej rano a on nie je doma. Tak tu sa moj pribeh konci. Je bez konca....... 😔

filipal
23. apr 2010

no veru, Dusanka, aj mne je tazko, ked citam tvoj pribeh.
uplne citim tu unavu a sklamanie, ktore musis prezivat....

napisem ti moj nazor na celu vec. tvoj partner nebol zrely na manzelstvo a zial nedozrel ani doteraz a to uz ma 2 deti.
on je teraz zrejme vo veku, kedy muzi len uvazuju, ci sa uz usadit. nejako im to dozrievanie dlhsie trva. inac aj nam zenam sa posuva hranica, ale materstvo a veci s tym spojene, nam rychlo pomozu dospiet!
co sa vo vasom vztahu stalo? on precitol a uvedomil si, ze by chcel zit inac. prvotna romanticka laska vyprchala, z teba sa stala matka, uz nie si ziadna etericka bytost - vila, ktora ho inspirovala..... to sa vlastne udeje v kazdom vztahu, preto su take caste krizy po narodeni dietata...ALE!
zrely muz sa tazsie alebo lahsie s danou situaciou zmieri a prisposobi sa. ich vztah sa pretransformuje do inej podoby.
mozno v nom nie je tolko erotiky, romantiky, ale je v nom pochopenie, opora, pomoc.....

tvoj partner usiel a nechal ta samu. (obrazne) mozno by ste mohli skusit manzelsku poradnu, ak v nom je este nejaka zodpovednost, je nadej, ze to pomoze. isiel by do poradne? evidentne ta vobec nechape, ked ta v tejto situacii, ked ty ides na rezervu podpichuje, aby si na sebe pracovala. mozes este skusit, nechat mu obe deti a odist na cele popoludnie do studovne. povedz mu, ze ides citat hodnotnu literaturu....snad sa preberie! 🙄

vlastovka385
23. apr 2010

Dušanko, já myslím, že by sis měla udělat dva plány, jeden pro případ, že spolu zůstanete a druhý pro případ, že se rozejdete. Asi by bylo nejlepší, kdyby sis nejdřív rozmyslela, co chceš Ty. Pokud nejsi šťastná, vadí Ti, že manžel se nezajímá o dcerušku, s ničím Ti nepomůže, tak by asi bylo nejlepší nechat ho jít. Ale, cítím, že ho máš pořád ráda a není úplně vyloučená možnost, že se změní, pokud bude jeho rodina ohrožená (i když moc pravděpodobné to není). Takže bych si nejprve rozmyslela, co budu dělat, pokud od něj odejdu. Kde budu bydlet, z čeho budu žít, kdo mi může pomoci s dětmi, prostě být připravená na tuto variantu. Pak bych si ho posadila proti sobě a řekla bych mu, že nejsem šťastná, že mi vadí, že nepomáhá, že mi vadí, že se nezajímá o dcerušku, asi bych si připravila i pár citově vyděřačských poznámek, jakože s takovou ho dcera bude nenávidět až vyroste, jestli je mu to jedno, atd. A řekla bych mu, že jsem připravená odejít a podat žádost o rozvod, jestli to takto chce. Nejdůležitější je, aby měl z tebe pocit, že to opravdu myslíš vážně, aby se lekl. No a uvidíš. Pokud by ani toto nezabralo, pak asi není cesty zpět. Vím, že to bude znít tvrdě, ale není čeho litovat, takový člověk by pro Tebe v životě nebyl nikdy oporou, ani pro děti.

My se taky s manželem pořád hádáme, není to takové, jako u vás, ani zdaleka, ale taky nejsem spokojená. Můj mužmá jak se říká krátký fitting, takže se umí vytočit doběla a ječet. Včera jsme se zase pohádali, v podstatě jde o to., že on mě furt kritizuje za něco, prý aby mě něco naučil, a já si to nechci nechat líbit, z principu, protože, kdo je on, aby mě měl co učit, mně je 35 roků a nejsem malý dítě. No ale to je vedlejší, jenom jsem chtěla říct, že včera jsem nasadila nekompromisní postoj, i když jsem v duchu měla trochu strach, protože on když se vytočí, tak je to nářez, jako nebije mě, to v žádným případě, jenom řve hrozně. Včera dostal záchvat, držel v ruce talíř a řval, jestli ho má rozmlátit o zem, tak jsem mu s klidem řekla, ať si poslouží. Dřív bych zpanikařila a prosila ho, ať to nedělá. No hnedka vystřízlivěl, že to neudělá, že není magor. Pak se zase urazil a nechtěl mluvit, tak jsem mu řekla, že jestli chce, tak to můžem klidně hrát takhle, kdo má tvrdší hlavu, tak vyhrává. A řekla jsem to ledově klidným hlasem, a hned ustoupil. Takže jsem vyhrála, no ale radost z toho moc nemám, ne že byse něco vyřešilo 😠 . Tím chci jenom říct, že si musíš stát za svým, musí být z tebe cítit jistota, udělej si klidně plán, přípravu na odchod, abys měla za sebou tu jistotu, a pak mu to naservíruj. A uvidíš. Hodně štěstí.

dusanka27
23. apr 2010

Filipal dakujem za slova pochopenia a utechy. Ja si tiez myslim ze moj muz este nie je zrely. Aj napriek tomu, ze sme boli tak dlho predtym spolu, nas spolocny zivot nas doslova prevalcoval. Ale co mam robit ? Nechat ho ist, nech hlada svoje stastie a este nieco zazije ako on hovori, alebo ziadat od neho aby sa obetoval ? Viem, ze syna ma velmi rad a povedal ze aj dceru, no ona je este prilis mala aby si s nou rozumel tak ako so synom. Musim sa priznat, ze som od neho uz raz pod tarchou trapenia odisla. No potom nas zavolal spät. Povedal, ze mu chybame a ze sa bude snazit aby sa to zlepsilo. No velmi tomu neverim. Do poradne ist odmieta. Myslim si, ze velky podiel na tom, ako sa chova ma aj jeho rodina. Jeho rodicia si spolu nikdy nerozumeli a nerozisli sa len kvoli detom. No mojho muza velmi poznacilo to, v akej rodine vyrastal. Zo strany otca len ponizovanie manzelky, strasne sebectvo a vzajomna neucta. A to nehovorim o spartanskej vychove a bitkach. Moj muz sa vlastne zacina celkom podobat na svojho otca. Teda nas vztah je ako vztah jeho rodicov. Mozno aj preto nas to takto zasiahlo lebo byvame hned vedla nich, vsetko vidime. Ja mam pocit, ze sa to vsetko taha k nam a uz mam paranoju. Potom co som sa domov vratila sme sa dohodli, ze odtialto odideme. Mozno nam to pomoze. Takze to je prvy krok a uvidime co bude dalej. No ak si ani potom neuvedomi co je v zivote najdolezitejsie, ja nebudem nasilu udrzovat vztah len kvoli detom. Vidim ako to nezmyselne manzelstvo jeho rodicov poznacilo jeho samotneho. 😖
A ak by som ho nechala jedno popoludnie sameho s detmi, tak by ich zveril svojej mame. 😒 To som uz skusala. 😒

dusanka27
23. apr 2010

Vlastovka385. Ako som uz pisala, raz som od neho uz odisla. No mam pocit, ze on si je prilis isty, ze by som sa k nemu vzdy vratila. To u nas je to s tymi hadkami naopak. On nikdy nekrici. On len mlci, nepovie ani slovo. A ja placem a cakam, ze ma utesi, no s nim moje slzy ani nepohnu. No vzdy to tak nebolo.
Ak by som od neho odisla, tak len domov k rodicom. No viem, ze tam by som ziaden pokoj nenasla. Rodicia sa do vsetkeho pletu a silou mocou na mna tlacia aby som to manzelstvo udrzala. Hlavne otec mi dava rady do zivota, co ma strasne vytaca.
No aj napriek vsetkemu co som s manzelom zazila, stale ho velmi milujem. 😔

vlastovka385
23. apr 2010

Duši, ale o tom mluvím, že si je moc jistý. Ty pláčeš a čekáš, že Tě utěší a on na to kašle. Tak neplač a taky se s ním nebav. Aby si nebyl tak jistý, co se v Tobě odehrává. Ale jinak máš vekou pravdu, že to, co zažijeme v rodině, jak se chovají naši rodiče, nás strašně moc ovlivní v partnerských vztazích. My taky pořád narážíme na to, že máme rozdílnou výchovu a tím pádem rozdílná očekávání.

sny
7. júl 2010

Ahojte baby, ja by som tiež rada poprosila o radu.S manželom sme spolu 8rokov, skoro 3roky sme manželia,dcérka bude mať 2roky.Brali sme sa z lásky,dieťa prišlo až potom.Manžel je síce o 13rokov starší,ale to mi neprekáža.Všetko bolo celkom v pohode, až kým sa nám nenarodila malá.Bol bez práce,ale s malou mi takmer vôbec nepomáhal.Nebil ma,nepodvádzal,len som chcela,aby občas vstal v noci k malej,to radšej išiel spať do druhej izby,malú mi viac strážila moja starká ako oôn či svokra.Je dosť výbušná povaha,stále len zvyšuje hlas,všetko ošomre,nikam s nami nechce chodiť.Pracovať začal iba teraz ako poštár,keď aj má čas tak radšej sedí u rodičov alebo u starkých,na zmrzke sme spolu neboli ani nepamätám a to očakáva,že každý deň budem sedieť vonku s jeho 80ročnýcmi starkými,lebo sa vraj moc tešia pravnučke.Lenže ja sa vôbec necítim šťastná.Stále pozerám na otcov, ktorí sú vonku s ďeťmi,rodinka na prechádzke a strašne mi to chýba.Možno očakávam od neho priveľa,ale ani ten záujem o malú neni moc veľký-už si to všimlo aj okolie.Občas sa s ňou pohrá,kým je dobrá a keď začne plakať tak ju dá do postielky a mám si ju vraj utíšiť,zavre dvere a pozerá telku či net.Dva krát sa stalo,že malú udrel po holej ruke a nohe,lebo mu vraj robila prieky,aož tam mala jeho otlačky prstvov.To ma strašne nasralo,on sa kajal,že sa jej vraj v živote dotknúť nemôže,ale ja si už nie som istá,že ked jej to urobil ako 2ročnej,čo by bolo neskôr-je dost výbušný a agresívny.Za celý týždeň nie je deň bez hádok,som celý deň s malou a to jeho správanie ma utlmuje až tak,že ani na sex nemám chť.Vraj som ako stará žena,ale moje pocity na vedomie neberie.
Tak som mu pred časom oznámila,že sa rozvediem.On na to,že on mi papiere rád podpíše.Tak teraz spáva z vlastného rozhodnutia v druhej izbe, vôbec spolu nekomunikujeme,peniaze mi nedáva-som naMD.Tak toto mi otvára oči,že radšej bude s mamičkou-inak svokrovci byvajú oproti nám cez chodbu-ako by mal zachraňovať naše manželstvo.Naozaj chcem podať návrh na rozvod,vôbec neviem čo a ako a neviem ani či nás po vzájomnej dohode rozvedú.Ale naše mannželstvo je už len na papieri a ja nemám síl žobroniť o jeho lásku pre seba a dcérku.
Prosím napíšte mi vaše skúsenosti a čo si o tom myslíte.Veľmi mi s tým pomôžete,dakujem ☹

afrika
7. júl 2010

ahojte, neviem či mi niekto odpíše a vôbec či má význam písať, ale skúsim to.
s manželom- manželmi sme 2r. sme sa začali strašne hádať. je to najmä podľa mňa z nervom, ktoré máme z toho, že nemôžem otehu a že som 2x potratila. stále sa hádame, dokonca cez víkend ma opustil no večer sme sa dohodli, že to ešte skúsime. dnes sme mali podpísať papiere na hypot. a on povedal, že s tím mesiac počkáme. a najlepšie na tom je, že včera z neho nejako vypadlo-silou mocou, že má kamarátku, ktorú pozná 7 rokov a rozpráva sa s ňou o našich súkromných veciach-potrat... povedal, že nemá nikoho, komu by sa vyžaloval. že si len volajú. ona sa mu tiež zdôveruje. nechápem tomu. viem, že môže mať kamarátky, ale mal mi podľa mňa o nej povedať. alebo nie???????????prvý krát sa jej vyrozprával po druhom potrate-7mesiacov dozadu a ani raz mi to nepovedal. ževraj si volajú raz za 2-3 týždne. čo si o tom myslíte? zbytočne hysterčím a nemá ma čo hnevať? ďakujem za odpoveď
viem, že ma miluje aj ja jeho moc.

beruska2x
7. júl 2010

@afrika no nevim, me by to urazilo - je to hodne soukroma vec a v takovych vecech ma par drzet pri sobe, jasny ze si musi promluvit i treba s nekym jinym ale je divny ze se zenskou a navic ze ji neznas 😅 kdyz se kamaradi tolik let 😒

prijde mi ze s tou hypo si nechava zadni vratka - kdyz nevyjde tehu tak ani dum/byt????? prijde mi to sobecke 😅 myslis ze je ta spravna opora do zivota 😕 ?

afrika
7. júl 2010

beruska on je dobrý manžel. viem, že aj ja som sa moc zmenila. potraty ma moc poznačili, ale to, že mi o nej nepovedal ani slovo sa mi vôbec nepáči. veľa krát som sa ho pýtala, či sa o tom s niekým baví a on povedal, že nie. a teraz sa obhajuje tím, že som sa pýtala či sa v práci o tom s niekým baví...to mám každého menovať? ona má ževraj dve deti, nie dobré manželstvo... ja tomu vôbec nerozumiem prečo mi to nepovedal. vieš ako som sa včera cítila. práve včera som sa dozvedela, že mi embriotransfer nevyšiel a večer toto...

beruska2x
7. júl 2010

@afrika no prave, je jasny ze potrebuje procistit hlavu, pokecat si ale o tomhle se nemluvi s kazdym a pokud jsou tak dobri pratele, tak mi prijde divny ze ji neznas 😅 ja si to nedovedu predstavit....

jako MM se teda kamaradi spis s chlapama ale treb ai s moji mamkou si pokecaji ale ndovedu si predstavit ze bych neznala jeho a on moje - dlouholete kamarady...

staci rict jdu si pokecat s tim a tim, prijdu asi za tolik hodin...

ale spis by mel se o tom asi bavit s tebou 😖

afrika
7. júl 2010

veď práve. on povedal, že s chlapmi sa o tom nedá baviť. ale mal mi o nej povedať, že sa jej zdôveruje.
no nič, budem musieť moc popremýšľať,. uvidím ako sa bude správať, či ho to mrzí a tak....

beruska2x
7. júl 2010

@afrika 😅 tak to te chapu, je fakt ze chlapi to berou jinak ale me by asi ani nevadilo ze se o tom s kamoskou bavi - ale ze to taji...

bonparuska
7. júl 2010

@sny a takýto ľahostajný bol od kedy sa maličká narodila? inak s tými peniazmi je to dosť nefér, ty máš ťahať všetko z materskej a on ti ani neprispieva, takto sa otec rodiny nespráva, a hlavne ked má zamestnanie, mi to príde dosť od veci spávať v druhej izbe a nie s tebou, ale asi sa potrebuje hrať na urazeného
nechaj ho zatiaľ vytrucovať nerieš to hned rozvodom, ani mu o rozvode nehovor,
daj tomu ešte čas možno sa spamatá a pokús sa s ním v kľude porozprávať, že ti chýbajú spoločné výletíky a akcie

afrika
7. júl 2010

baby čo mám robiť? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ raďte

sisaha
7. júl 2010

Ahoj, z toho co pises mi to pripada tak, ze on iba na to cakal, kedy navrhnes rozvod. On je typ otca, ktory nie je zrely na manzelstvo a otcovstvo. Aky bol pred manzelstvom? nebol vybusny a agresivny? chodieval s tebou rad von? Vzdy travil cas iba u rodicov alebo starych rodicov? Skusala si sa s nim rozpravat na temu co ti vadi, co by sa malo zmenit vo vasom vztahu? Ako to vnimaju tvoji svokrovci? podporuju ho v tom, alebo mu dohovoria? Tazko ti radit, nepoznam celu tvoju situaciu, rozhodnut sa musis iba sama. Ak si myslis, ze su medzi vami neprekonatelne rozdiely na vychovu a dalsie partnerske spoluzitie, tak vtedy je naozaj lepsi rozvod.. Mas kam na cas odist? Kym si to cele premyslis? Rozvodom sa totiz konci iba jedna cast tvojho trapenia, dalsia zacina delenim majetku a hlavne ked sa ten druhy rozhodne, ze ti zacne zneprijemnovat zivot.. Ale vsetko zle raz pominie a verim, ze sa ti to podari vyriesit k spokojnosti..

afrika
7. júl 2010

sisha to nepíšeš asi mne, že? 😉

beruska2x
7. júl 2010

@afrika promluv si s nim, proc ti to vadi, jak se citis, proc odklada hypo... jak vam uvazne komunikace tak to neni dobre 😖 vic stejne nenadelas zatim...

afrika
7. júl 2010

skúsim to. len som z neho sklamaná, že mi to tajil. to nemám rada

beruska2x
7. júl 2010

@afrika 😉 treba ti to nejak vysvetli, ono je to nekdy netrkne..