S manželom to už nie je ako predtým. Čo ďalej?

label
12. jún 2007

ahojte, obraciam sa na Vas, lebo neviem, co dalej... sme s manzelom spolu uz 5 rokov, mame male babo, ale ja v nasom vztahu nie som stastna. moj manzel nikdy nebol nejaky romantik, ja na druhej strane taka dusa som, chcela som sa s nim kedysi aj rozist kvoli tomu, ze sme presne protiklady, ale bol nahle uplne iny - kvety, zamilovane odkazy, cokoladky vsetko mozne, len nech mu dam sancu, ze vraj ked ma nebude vediet urobit stastnou, sam ma necha, lenze do toho prislo moje necakane tehotenstvo, svadba.. myslela som, ze tak to ma asi byt, ze je to osud a my naozaj mame byt spolu, lenze som sa zrejme mylila. dcerku zboznuje najviac na svete, ale mne nedava to, co potrebujem a po com tak velmi tuzim, hoci sme sa o tom velakrat bavili, stale sa nic nezmenilo a namiesto spolocne stravenych chvil da prednost telke ci internetu... viem, ze to niektorym ludom pride ako banalita, ale ja si kolkokrat kladiem otazku, ci by rozchod nebol lepsim riesenim, dcerka ma s nim vsak velmi zvazuje, lebo ju obaja luuubime, ale mam pocit, ze s nim nebudem nikdy naozaj stastna... je to cele troska chaoticke, ale snad chapete co myslim, a tak akosi neviem, co dalej, nikto nic netusi, vsetci si myslia, aka sme stastna mlada rodinka a pritom je to uuuplne inak.. ako je to vo Vasich vztahoch s manzelmi/partnermi, tiez mate pocit, ze rokmi sa nieco vytraca?? alebo myslite, ze je to len lepsie a ste si blizsi??? lebo tak by to podla mna malo byt ☹

kathule
9. máj 2011

ahojte holky, jak to tu čtu...chlapy jsou moc jednoduší aby si uvědomily svou neomalenost. Holt ženský jsme citlivější na to co říkají a kor po dětech máme ty hormony jaksi "jinde"
U nás doma každý kroutí hlavou... s mým se bavíme jak kamarádi, dobíráme se, děláme si ze sebe srandu ... kamarádka u nás byla a koukala jak na blázny, přitom to je takový náš humor prostě. Víme že se milujeme, že chceme být spolu ale nějaká romantika u nás teda není.Někdy mě to docela mrzí a řekla jsem mu že by jsme se k sobě mohli chovat jinak ale pak to zase přejde ve srandičku.
A den matek? No.... byli jsme na velké procházce všichni, to byl pro mě velký dárek, popřáli jsme našim maminkám, dcerka my chystá vystoupení ve školce tak to beru tak že datum není důležité. Synek my popřát nemůže ještě 🙂

JInak co tu popisujete..že vám chlapy mají potřebu vypadnout za kamarádama, apod... to měl přesně můj ex při dcerce. Byl v pr.. co večer skoro. Kamarádi, nebo za rodičema (alkoholici) nebo měl přesčas v práci (děvky). No ještě že je to teď už jen ex!!!!
Trápit se kvůli dítěti nemá smysl, já ho vykopla když bylo dceři rok a půl a vím že to byla ta nejlepší věc co jsem v životě udělala jak pro sebe tak i pro dceru!

meandra
9. máj 2011

@chanel5 On je ale rozdíl v tom, jestli se partner chová k ženě pouze neromanticky, nebo jestli na ni vulgárně řve. Tohle jsem zažila v prvním manželství a věř mi, že se to nikdy nezlepšilo a nakonec to skončilo rozvodem. Jestli si partneři sebe neváží a řvou na sebe výrazy, za které by se měli stydět, to není láska. Věř, že je jen otázkou času, kdy si ho přestaneš úplně vážit, tak jako to bylo u mě. Vydržela jsem to pět let a když se mi začalo dělat nevolno, když přišel domů, jsem věděla, že je ten pravý čas to ukončit.

meandra
9. máj 2011

@chanel5 A ještě co se týká volného času. Ten jsem taky neměla žádný. Neexistovalo cvičení, nebo jít někam posedět s kamarádkou. Nikdy. Ani jednou za týden, ani za měsíc. Jednou jsem měla už domluvený sraz, že vyrazíme s kámoškou na kafe, jen tak bez dětí, v klidu si pokecat a odpočinout. Ex to věděl, ale nakonec mi asi hodinu předtím řekl, že hlídat nebude, má něco domluvené a prostě odešel. Až zpětně jsem pochopila co za tím bylo. Prostě žárlivost. On byl nejraději, když jsem byla zavřená slepice v kurníku, měl mě jistou a on si mohl v klídku popíjet v hospůdkách s kamarády a vychloubat se, jaký si zas doma udělal pořádek. 😝 Tak mu to dlouho nevydrželo. Už vím, že to byl jen nesebevědomý chudinka, který si takto něco potřebovat dokazovat.
Dnes mám úžasného manžela, nikdy jsme si neřekli nějak ošklivě a i když jsou i jiné dny, než ty bez mráčku, řešíme vše v klidu, bez křiku a hlavně bez nadávek, vážíme si jeden druhého. Chlapa, který své ženě nadává, bych dnes už nesnesla. Už vím, že i hádka ve vztahu může probíhat slušně, bez jakýchkoli vulgarit.

katus83
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
meandra
9. máj 2011

@katus83 Jestli ho miluješ, dej mu šanci a zkus mu věřit. I když je to těžké a já nevím, jestli bych toho byla schopna. Ale co vím, že bych nikdy manželovi nešla do mobilu, právě proto, co se stalo tobě. Pátrala bych jedině v případě, že bych ho chtěla opustit a potřebovala důkaz, nebo tu pověstnou poslední kapku.
Každá jsme jiná. Některá potřebuje jistotu, já chci radši nevědomost. Manželovi na stoprocent věřím, ale kdyby náhodou, nechci to vědět.

meandra
9. máj 2011

@katus83 Každý může ulítnout. Jestli to bylo poprvé, zkusila bych to odpustit. Ale zas ne, aby mu to prošlo příliš lehce. Mohl by si myslet, že to tak bude pokaždé. Ať si uvědomí, že by taky mohl ztratit rodinu.

drobik1
9. máj 2011

@katus83 ahoj..no ja mam podobnu skusenost..stalo sa mi to uz pred 11 rokmi ale to bolo nieco hrozne..a viem ako sa citis.. ☹ tiez ma podviedol a prisla som mu nato ale to bolo bez rozmyslania.. 😉 vtedy som sice bola tehu ale on mi aj povedal ze malu nechce a nebude so mnou..tak som od neho odisla a dieta som si nechala ..vychovavala som ju sama..teda s pomocou mojich rodicov..za co im dakujem ale boli to tazke roky.. 🙂 byvali sme u nasich kym dcera nemala 5 rokov potom prisiel den D a ja som nasla toho praveho a som stastna..mame dalsie babo a chceme este tretie a s malou vychadzaju super a ona ho lubi..jej otec nema o nu zaujem teda uz ma ale uz mi moze... 🙂 takze sa rozhodni ako ty uznas za vhodne..a myslim ze ked odides nebudes jedina na svete,ktora bude s malym sama..neboj sa vsetci naokolo ta urcite podporia 🙂 tak drzim palce aby si sa spravne rozhodla a aby ste boli stastny..🙂

miamia27
9. máj 2011

@akramgad Tak som to myslela, ze napr. doniest malu za mnou a len akoze aby mi dala velku pusu ku dnu matiek... alebo len take gesto. Ja tiez nepotrebujem ktovie ake dary. Len aby si proste spomenul!!!!!!

miamia27
9. máj 2011

@katus83 Nam sa stalo toto pred 2 rokmi. Vtedy sme este neboli manzelmi., len sme spolu zili 7 rokov. Moj vtedy este len priatel zmenil pracu a a nejak sa zahladel novej kolegyni. Mali sme vtedy zle obdobie, ja som bola vybusna, prave som statnicovala, nemala som na neho vobec cas a tak si nasiel "nahradu". Nebolo to jednoduche, chodila som aj k psychologovi, priznavam, ale vratili sme sa k sebe... minuly rok sme sa zobrali a teraz sa nam narodila dcerka a sme spolu velmi statsny! Bola to dlha cesta odpustavania si, patrania kde sa stala chyba... Vacsinou za to mozu obaja partneri, ani ja som si predtym vela svojich chyb nepripustila a myslela som si, ze sa mi zruit svet ked sa to cele prevalilo.... Ale ja som mu dokazala odpustit. Riadim sa heslo, ze sme len ludia a robime chyby, ale tak isto sa musime naucit ich odpustat! Kazdy je predsa omylny, ide o to sa o tom porozpravat, priznat si to a riesit to! Ak sa ma chces hocico spytat, tak kludne! Ja totiz neverim, ze su pary, v ktorych nikdy nezauradovala nevera, ci to bol len flirt, pusa, sex.... Ale urcite nieco... Zit s niekym roky a ani len nepomylsiet na nikoho ineho nikdy.... tak to neverim!

kathule
9. máj 2011

@katus83 za mě...odpusť mu...ale nech ho at si to vyzobe a pořádně. Taky se mi podobná věc stala, je to na poblití ale pokud je něco co tě nutí neodejít...zkus to překonat, chce to čas

katus83
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akramgad
9. máj 2011

@vejula ahoj nechcem sa zastávať Athu ale nemyslím že mu vadí žena v teplákoch doslova je to len obrazne napísané píše tam aj iné veci o neromantickosti 🙂 je pravda že sme unavené zo zabávania našich detí ale sú aj muži na MD a zvládnu tak ako my 🙂 nevieme či nezoberie deti a nejde s nimi von aby mala žena čas pre seba a či ho využije pre svoju vlastnú krásu a relaxáciu 🙂 a ani si nemyslím že chce mať ženu ako zo žurnálu asi mu bude stačiť keď sa bude páčiť len jemu veď si zober sama tiež sa snažíme aby naši " mládenci " vyzerali pekne kupujeme im pekné moderné veci dobrú kozmetiku a to len pre to aby sa nám páčili tiež by si nebola spokojná keby tvoj muž nosil tričko z mládi vyťahané tepláky a týždňové strnisko 😉 a ani to keby sa umýval tak raz za dva týždne .
@atuh vyjadril si si svoj názor a dúfam že som dobre pochopila že to nie je len o teplákoch 🙂

akramgad
9. máj 2011

@miamia27 já by som spravila to že by som si sama pred ním malú do náručia vystískala vybozkávala a potom by som povedala " ták princezná a teraz sa pozeraj akú pusu dostane mamina aj od tatina ku dňu matiek " a ak by sa nemal k činu dala by som mu ju já tak nech má darebák 🙂

akramgad
9. máj 2011

@katus83 ahoj je ťažko radiť v takýchto veciach nie je to len o tom či ho miluješ ale aj o tom či to zvládneš ty odpustiť prestať žiť v neistote či sa to nezopakuje je veľa otázok čo si musíš zodpovedať . Akurát nechápem keď to boli len hormony prečo si s ňou píše?? A čomu veriť ver v samú seba to jediné ti pomôže :ň Takže ak ho miluješ a ešte mu ako tak veríš daj mu šancu nie vždy všetko sa opakuje veď rozviesť sa môžeš kedykoľvek ale nájsť človeka ktorého miluješ asi tak dva krát za život 🙂 držím vám palčeky nech to dopadne akokoľvek 😉

marcela10
9. máj 2011

@katus83 Prepáč, ale načo si išla za dotyčnou? Ja som napríklad milenkou ženatého chlapa, čakám s ním dieťa. prepáč, ale on je so svojou ženou x rokov, nie ja. Keby za mnou prišla, tak ju vysmejem. On mal myslieť na to, že jej ubližuje, majú spolu deti atď... Ja som sa proste zamilovala, zbalil ma a vypisoval tisíc správ denne. A k tej žene nemám žiadny vzťah a je mi prepáč, ale ukradnutá a na bábo sa teším. S ním byť nechcem, robil by mi to isté.

kathule
9. máj 2011

@marcela10 teda to ted čumím... čekáš s ním dítě ale nechceš s ním být? Tak proč sis s ním začala? Chlapy myslí kalhotama a pokud ženská v,í že má rodinu tak by aspon ona měla mít ten rozum. Nechceš aby to dělal i tobě ale ty jsi to udělala jiné ženské.... sorry ale to mi teda přijde dost ubohý.
Upřímě, kdyby ses mi vysmála....vrazila bych ti facana pupek nepupek

marcela10
9. máj 2011

@kathule Sorry, ale je to ich problém... A byť s ním teda určite nechcem, veď všetci chlapi sú hovädá a presne ako píšeš, myslia penisom 🙂) A skúsil by ma niekto vyfackať tak ju berú policajti ( a ver že bez milosti 🙂). A asi by pani manželky odpadli, keby vedeli, že chlapom viac záleží na milenkách. Mám ženatého kamoša, ktorý má milenku a sám mi to potvrdil. Len od manželky nikdy neodídu, lebo tam je istota. Garantujem ale, že svojej manželke nenapísal, v živote toľko správ ako mne za týždeň...

katus83
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vejula
9. máj 2011

@akramgad podla mna by si dvaja čo sa chcu zobrať mali jasne povedať čo od seba očakavaju...
A to že je ona neromanticka ak mysliš o tom frflani.... ako keby moj mm takto o mne vykladal že mi smrdi z ust alebo že vyzeram jak z kontajnera, tak už ani nefrflem.... Ako mam skusenosť s takymi chlapmi v mojej blizkosti kotrí vykladaju o svojich ženax ake su neporiadne a podobne a že sa zanedbavaju nepriťahuju ich, a ver mi tie ženy su uplne v poho, vobec nevyzeraju jak bezdomovkyne, len proste teraz tí chlapi vidia ten kult tela čo sa všade propaguje či v mediach.. všetci sa idu zblazniť aby boli dokonalí a vyžaduju tu akože dokonalosť od svojich polovičiek...
Ako hovorim ti viem akí chlapi su schopní povedať toto o svojej manželke, zmagorení tým čo sa propaguje čo sa všade ukazuje čo je akože to normalne....poznam takých a nechapem že prečo tie ženy s nimi ešte žiju ked su takto hnusne uražane.
ako som pisala moj mm vobec nema rad ked sa ličim a pod, a mne to tak velmi vyhovuje že nemusim na seba gebať žiaden make-up... tak tu špiralu si dam či ceruzku na oči ale len kvôli vlastnemu pocitu, moj mm by to vobec nepotreboval, a to si na nom velmi važim že nemiluje nejaky pretvoreny obrazok ale mna taku aka som...










kathule
9. máj 2011

@marcela10 nj holt i ženský jsou hovada.......

vejula
9. máj 2011

@marcela10 typický egoista moja... nezaleži ti na nikom inom len na sebe... smutne.. ale ty to asi o sebe vieš a nemaš na to uvedomiť si nejake vyššie principy ako to že si tu ty a maš čo chceš a ostatne ti je u prdele 😖 tak aj takí tu musia byť 😒

veronika19833
9. máj 2011

@marcela10 - ako pisala @vejula - si egoista. Keby sa to iste stalo tebe ako zene tvojo milenca, mozno by si to chapala.... ale aj takych berie autobus. ... A mozno sa ti take nieco aj stalo a teraz si to kompenzujes. Tvojmu babatku zelam len to najlepsie, hlavne nech je zdrave a nech mu nikdy nic nechyba!

veruska007
9. máj 2011

@label Ahoj, nectu teda celou diskusi, nestiham, ale chtela jsem Ti napsat, ze jsem jeste pred par dny prozivala to, co Ty. Pocit, ze jsme si najednou cizi, spis jen spolubydlici. Manzel si bral vsechno, co chtel a mne neposkytoval nic z toho, co jsem potrebovala. Trapila jsem se tim nekolik mesicu, ale ona je to asi jen takova "ponorka." U nas to odstartovalo miminko, o ktere jsme prisli. Do toho jsem znovu otehotnela, jsem doma na rizikovem se 4h vychazek denne v dobe, kdy mi dvoulety chlapecek spi... no, mela jsem z toho poradnou depku. Manzel se se mnou o vztahu bavit nechtel... az jsem nadhodila rozvod a uplne otoci. Promluvili jsme si o vsem a musim rict, ze ted je to 100 % lepsi, uz jsme takovi lepsi kamaradi 😉. Manzel mi vic pomaha, zacal brat vazne veci, ktere potrebuju a tak. Urcite tomu dej cas. Pokud je manzel k Tobe a dceri hodny a trapi Te jen nespokojenost, tak je to nejspis jenom ponorkova nemoc a chce to trochu zmenu, treba dovcu nebo sama na chvili nekam odjed a uvidis, bude to lepsi. Chce to cas, v kazdem vztahu jsou zakonite krize (precti si Plzaka nebo Kratochvila 😉 )

viera27
9. máj 2011

aaale baby, nechajte tu marcelu. Zivot ju dost vyfacka . Sedi sama, nema partnera s ktorym by sa delila o zivot a jedine co jej robi radost je tych stale omielanych 1000 sms. NOrmalne mi je jej luto (a to by som inak taketo zeny oplula) ☹

anjelicek26
9. máj 2011

@marcela10 - len co ti na toto povie tvoje dieta, kedze si ho tymto viac-menej pripravila o otca? Bude ho vidat, ak vobec, len ak mu to "normalna" rodina dovoli. Asi ani nebude vediet, ze ma surodencov. Je to strasne nerfer. Voci nemu.

mabumi
9. máj 2011

@marcela10 a tusis preco im viac zalezi na milenkach ako na manzelkach? preco im napisu viac sprav za tyzden ako manzelke za zivot? a preco im potom zalezi na istote pri manzelke a preto ju neopusia? vies preco to vsetko je tak?

je to podla mna rozdielne u kazdeho paru. niektori su chorobni ku----vnici a chcu dobrodruzstvo. bavi ich to a vzrusuje, preto maju dlhodobo milenky, ktore takto "obstastnuju" sms-kami a pozornostou. ak je to jednorazovy omyl, ktory si sami vycitaju, je to ine.
@katus83 a o com si pisali po tej nevere az doteraz? boli to zamilovane sms? asi aj podla toho by som sa rozhodovala dalej. prajem ti vela pokoja, sily a stastia. hlavne pre teba. ked ty budes spokojna, bude aj tvoje dieta 😉

kaja73
9. máj 2011

baby marcela je aka je,ale v jednom ma pravdu-prečo by jej malo zaležat na cudzej žene a cudzich detoch.Tie zradza predsa manžel a otec tych deti,nie ona.Ja mam z toho pocit,že my ženy sa lahsie vyrovnavame s myslienkou,že zla je milenka,ako s myslienko,u že zly je muž.Ale kym budeme takto uvažovat muži nemaju dovod sa menit.Ved vinnik je vždy mimo nich-je to ta zla milenka,ktora je sebec a egoista.A co muž,manžel a otec,jeho zodpovednost sa nerieši.nevedela by som žit ako marcela,ale poznam strašne vela takych žien a vždy každy odsudzuje ich-muži-to je ine,ved su muži a myslia penisom.Jaj ako ma toto rozčuluje.My same -ako zeny-sa takto zhadzujeme,že vinime vždy nase pohlavie.

kathule
9. máj 2011

@katus83 no toje fakt co píše @mabumi ono záleží i co v těch smskách bylo...jestli dál flirtovali, nějak mě nenapadá by si vypisovali 😒

veronika19833
9. máj 2011

@kaja73 aj ja si skor myslim, ze na vine su vzdy obaja - aj milenka a aj manzel dotycnej, ved na to treba dvoch - no nie??
Keby som bola podvedena ja, urcite by som za dotycnou nesla, ale nie som si ista tym, ze by som s manzelom chcela ostat - ani koli detom... Neviem si predstavit prehltnut taketo susto, uz by to asi nikdy nebolo take ako predtym. 😖

li_la
9. máj 2011

@katus83 Hmm... Dôverovať, preverovať, pokúsiť sa zostať kvôli malému, dať pocítiť... a dať manželovi šancu na nápravu... ale asi len jednu...