S manželom to už nie je ako predtým. Čo ďalej?

label
12. jún 2007

ahojte, obraciam sa na Vas, lebo neviem, co dalej... sme s manzelom spolu uz 5 rokov, mame male babo, ale ja v nasom vztahu nie som stastna. moj manzel nikdy nebol nejaky romantik, ja na druhej strane taka dusa som, chcela som sa s nim kedysi aj rozist kvoli tomu, ze sme presne protiklady, ale bol nahle uplne iny - kvety, zamilovane odkazy, cokoladky vsetko mozne, len nech mu dam sancu, ze vraj ked ma nebude vediet urobit stastnou, sam ma necha, lenze do toho prislo moje necakane tehotenstvo, svadba.. myslela som, ze tak to ma asi byt, ze je to osud a my naozaj mame byt spolu, lenze som sa zrejme mylila. dcerku zboznuje najviac na svete, ale mne nedava to, co potrebujem a po com tak velmi tuzim, hoci sme sa o tom velakrat bavili, stale sa nic nezmenilo a namiesto spolocne stravenych chvil da prednost telke ci internetu... viem, ze to niektorym ludom pride ako banalita, ale ja si kolkokrat kladiem otazku, ci by rozchod nebol lepsim riesenim, dcerka ma s nim vsak velmi zvazuje, lebo ju obaja luuubime, ale mam pocit, ze s nim nebudem nikdy naozaj stastna... je to cele troska chaoticke, ale snad chapete co myslim, a tak akosi neviem, co dalej, nikto nic netusi, vsetci si myslia, aka sme stastna mlada rodinka a pritom je to uuuplne inak.. ako je to vo Vasich vztahoch s manzelmi/partnermi, tiez mate pocit, ze rokmi sa nieco vytraca?? alebo myslite, ze je to len lepsie a ste si blizsi??? lebo tak by to podla mna malo byt ☹

martinkamm
12. jún 2007

label ahojcek moja velmi ma mrzi spravanie tvojho manzela,ja mam nieco podobne nie sme sice manzelia ale sme zasnubenii a planujeme svadbu buduci rok ale na babatku sa snazime uz dlhsie ja som romanticka presne tak ako ty a velmi velka ale zial moj snubenec nie on tomu akosi nevie prist na chut kedysi som sa pozastavovala nad tym ci nie je lepsie sa rozist teraz ako potom rozvod ale potom som si uvedomila ze nie vsetko v zivote je o romantike zahrnuje ma nekonecnou laskou i ked nie vzdy mi to hovori ale vie ma est eprekvapit smskou ako ma lubi, nasu lasku som pochopila a pocitila najsilnejsie ked mi umrela starka ktoru som nadovsetko milovala a on ma v tej chvili podrzal a cely ten cas stal pri mne vtedy som zistila ze zivot je o niecom inom nie o sladkom vyznavani lasky kazdy den ale najma o pochopeni,istote,dovere a laske i ked nie vzdy nam ju nasi muzi davaju najavo tak akoby sme si priali,ako si pisala spaja vas dcerka skuste si o vsetkom v klude pohovorit co pre neho znamenate a co si najviac zela ja pevne verim podla tvojich slov ze mu na vas zalezi i ked to nevie dat najavo tak ako by si to cakala nevesaj hlavu ja mam to iste 😉 ale milujeme sa ja ho milujem inak ako on mna ale spaja nas nekonecna laska a tak je to i u vas,ono sa rokmi skutocne nieco vytraca ale nie je to laska ale uz nemate tolko casu ako predtym mate starost o dieta a rodinny zivot uz nic nebude ako predtym to si treba uvedomit a tiez to ze na svete sme prilis kratko na to ,aby sme sa trapili a niekedy i zbytocne!

dorotka
12. jún 2007

label a si si ista ze s inym chlapom to bude lepsie vies aby si sa nedostala do kruhu ako mojich zopar znamych vzdy vydrzia s partnerom okolo dvoch rokov a ked hormonalna zalubenost vyprch rozidu sa s nim

luciaj
12. jún 2007

label, aj ja som si niekedy myslela, ze mozem byt len s muzom, ktory je romanticky ako ja. ale nie je to pravda, zivot je o kompromisoch. Moj muz mi sice nedoniesol kvet uz asi rok (aj to ten posledny bol na narodeniny a crepnikovy, lebo musime veci ponat prakticky a rezane kvety vydrzia len 2 dni, zatial co kvet v crepniku aj 5 rokov 😀 ) ale to nic nemeni na veci, ze ma miluje a aj ja jeho. Jednoducho som sa zmierila s tym, ze ziadne romanticke prekvapenia typu "romanticky vylet v Prizi" alebo hoci len malicky darcek ako prekvapko sa u nas nekona. Moj muz na to proste nema geny. Rovnako ako nema geny na to, aby sme to dookola riesili, ze nespravil to alebo ono a ja som to cakala a pod. Miluje ma, dava mi to najavo uplne inak a ja od neho ani nevyzadujem, aby sa pretvaroval a robil veci, ktore mu nie su prirodzene. Zato ja obcas pripravim dobru veceru s vinom aj v strede tyzdna a on to oceni (hoci hned po nej zaspi ja drevo, lebo je chudatko unaveny z roboty 😠 ). Ale ja viem, ze sa mu to pacilo a tak si ja kompenzujem svoje romanticke chutky a neobtazujem ho tym, ze to cakam od neho.
A co sa tyka internetu ... videla si uz chlapa, ktory by bol v kuse zaveseny na svojej zene? Ved by to nebolo ani zdrave. Ved aj on potrebuje trochu sukromia. A to moze mat len doma. Aj moj muz sa rad zavrie v garazi alebo v pracovni pri pocitaci. Ved aj on potrebuje ventilovat a venovat sa len sam sebe. My zeny ideme ku kozmeticke alebo s kamoskami na kavu alebo sedime pol dna na konikovi 😎
Myslim, ze by si mala zvazit, ci tvoje dovody na nespokojnost su naozaj tie, ktore si napisala alebo je za tym nieco ine. Mozno si len treba uvedomit, co mas a co by si pripadne mohla stratit. 😲

label
autor
12. jún 2007

baby, viem, ze kazdy nie je romantik.. ale moj manzel so mnou absolutne netravi cas, si pripadam, ze sme ako kamarati, nie manzelia... neviem, preco lasku ku mne nijako najavo nedava, ked k dcerke ano, stale sa s nou mazna, hra, hovori jej, ze je jeho zlatko a kde som ja? akoby nikde... viem, ze potrebuje aj svoje sukromie a cas na zaluby, ved to kazdy, ale ja ho musim vzdy vsade volat, pobozkat prva, objat prva, on nikdy nic take neurobi a mne to velmi vadiii.. dalsou vecou je, ze je strasne na peniaze, kdezto mne staci aj malo, on musi hodiny a hodiny pracovat a setrit, lebo on chce dom, nestaci mu, ze mame na byt aj auto, musime byt v podnajme a setrit dalej... proste su medzi nami dost rozdiely aj co sa hodnot tyka, stale zijem len pre nejaku super buducnost, ako on hovori, to len tychto par rokov a potom uz bude vsetko ine, lenze ja tomu neverim, ze potom to bude ine... chcem normalne zit uz teraz, ako rodina, travit spolu cas, venovat sa jeden druhemu... v tomto nemam pochopenie z jeho strany pritom mu vsetci dohovaraju, jeho rodicia, surodenci, ze preco sa uz neusadime, ked mame babo, ale on si od nikoho neda radit a je mu jedno po com tuzim ja, ide si len za svojim ☹

mimma
12. jún 2007

Label, ty asi budeš mať typ muža, ktorý ťa počúva jedným uchom dnu a druhým von. Myslí si, že vie, čo je pre vás najlepšie a tvoje rečí o tom, ako si ťa má viac všímať, alebo urobiť aj niečo dohodou, nielen podľa seba, úspešne prehliada...lebo podľa neho to tak určite nemyslíš...tento ľahostajný typ chlapa dobre poznám. Pokúsim sa ti poradiť. Povedz mu, že sa s ním potrebuješ vážne porozprávať. Ak to s tým, že by si radšej od neho odišla, ako s ním ostala, myslíš naozaj vážne. tak mu to povedz. Bez hnevu a zbytočných emócii by som mu oznámila, že to plánujem urobiť a že teraz je to už naozaj vážne. To, že vy dvaja spou nemôžete byť eznamená, že nemôže byť s dcérou. Že je dobrý otec, ale ako partneri si moc nemáte čo povedať.Tak prečo trápiť jeden druhého? Povedz mu, že takto by si mu už nič nevyčítala, mal by svoj kľud, svoje peniažky/samozrejme, že by ti dával aj na malú/. Že ho máš rada, ale ty už nemáš síl stále viesť monológ a vynucovať si veci, ktoré sa každej milovanej žene dostávajú bežne.
Tak neviem, či ti to pomôže. Ale povedz mu to iba ak to myslíš vážne, lebo chlapi majú šiesty zmysel a také to "bu bu bu" na nich neplatí.Len sa musíš pripraviť na to, že ho ukecáš a povie ti, že by to tak asi ozaj bolo lepšie...

label
autor
12. jún 2007

mimma dakujem, presne si to trafila po hlavicke, on ma nikdy neberie vazne a ja mu vzdy hovorim, ze mna to trapi, on na to, ja sa o tom nechcem bavit... uz som mu aj povedala ze mu davam cas do konca roka nech si to usporiada, ale ze na vianoce uz nemusime byt spolu, ale kedze je to daleko podla mna to neberie vooobec vazne a zas na to kasle... tiez som rozmyslala, ze ho tak postrasim, ze odidem alebo co, no neviem, ci by to pomohlo, ja si myslim, ze sa to vrati do starych kolaji, ked som mu spomenula len slovicko rozvod, to uz ako tu najhorsiu moznost, tak povedal, ze on bude o malu bojovat, aby mi ju vzal, ale nemyslim, ze by mu ju dali 😒

mimma
13. jún 2007

Nie je to jednoduché...a zvlášť, ak sa ti vyhráža, že chce mať malú pri sebe. Ja neviem, či chceš od neho naozaj odísť, alebo ho len postrašiť.Vianoce sú fakt ďaleko- to je práve to "bu bu bu"o ktorom som písala.On si je istý, že neodídeš. Ak by si aj náhodou odišla, tak sa zasa vrátiš späť. On proste naisto vie, že ho opustiť nechceš, že len chceš, aby sa zmenil. Lenže takíto ľudia sa nemenia...ak by sa aj chvíľu snažil, tak onedlho to bude zase o tom istom. Neviem, v akom štádiu pochybností o ďalšom trvaní alebo ukončení vzťahu si, keď to budeš cítiť tak, že ho opustiť chceš a dáš sa do boja,tak to určite zvládneš. Lebo keď to už budeš myslieť vážne nezastaví ťa nič.Pa

mitinka
13. jún 2007

ahojky label,.... jato mam uuuuuuuuuuuuplne rovnake ja by som ti mohla rozpravat a to sme len rok zobraty 😒 vobec nic nikam sa mu nechce malu nezobere von,len nohy vylozit ,telka,internet a postel hotovo celodenna praca 😠 😠 a mne odpovie rovnako a ze prida ved sa snazi potom velka ,,romantisn" a na druhy den nic!!! tym chlapom to asi nedochadza nemaju asi cit pre toto ako my zeny 😖 😖 ja som tiez chcela rozchod a za dva dni som zistila ze som tehu,... hned som mu volala a sme spolu a myslela som ze je to osud ale mam pocit ako dnes po velkej hadke ze nam manzelstvo nevydrzi ani z tohto pohladu ani z opacneho a je mi z toho hrozne a JA sa to snazim udrziavat,... keby som povedala STOP-ROZVOD tak by asi skocil pod prvy vlak co pojde 😀 su jednoducho nemotorny a nesvojpravny!!malo kedy sa najde SUPER chlap 😀 😅 ☹ 😒 😠 😎

luculienka
14. jún 2007

baby viete co, taketo vzrahy abslolutne nemaju ziadnu buducnost, vyserte sa na nich, ved oni nie su normalny. preco by ste mali robit sluzky okolo nich ked oni hadam maju este zo dve frajerky ktore im splnia to co ocakavaju a doma maju tu svoju zenicku, tu "istu" osobu ktora sa mu hlupucka o vsetko postara.baby, na svete je straaasne vela chlapov hdam aj 100 x lepsich, tak sa tu nebabrite a odidte od nich. chce to len sebavedomie a hlavne si uvedomit ze vas len osieraju.ja takymto vztahom nedavam ziadnu sancu, prestante im varit, prat, zacnite sa zaujimat o inych chlapov a potom budete vidiet.
ja ked som skumala muzske myslenie tak mi to hned doslo ake su to svine apoviem vam pravdu, vobec mi ich neni luto, ale ani trosku.oni si myslia ze nas mozu zneuzivat jedna radost, pretoze sme take citlive. tu uz nepomoze nic len si nasadit hrosiu kozu a zacat o seba a svoje deti bojovat aj ked v slovenskych paragrafoch je to velmi tazke.
skuste si najst niekoho zo zahranicia, aby to malo aspon nejaky efekt.a nad dalsim dietatom uz radsej ani nepremyslajte, boli by ste v slepej ulicke.
drzim vam palce

majka35
14. jún 2007

luculienka ... celkom ma pobavil tvoj príspevok, že "skúste si nájsť niekoho zo zahraničia" ... to má ako mamička zobrať svoje dieťa a ísť na skusy do sveta? A tam na ňu budú čakať nedočkaví a romantiky chtiví muži, ktorí sú úplne ale naozaj úplne iní, ako Slováci? ... Je to o jeho charaktere a nie o tom, kde sa ktorý chlap narodil ... 😀 😀 😀

elliana
14. jún 2007

luculienka...teda, ani ja nie som za, aby sa zena nechala muzom vyuzivat, ako sluzka a ak vztah nema zmysel, je asi lepsie ho ukoncit, ako umelo zivit...ale...az tak jednoduche to nie je...Ved maju spolu dieta a to dieta je tak muza, ako zeny...len tak odist do zahranicia, ja neviem, ci by to malo zelany efekt. A ako pise majka, nie je to o tom, kde sa muz narodi

bihan
14. jún 2007

Tak isto nesúhlasím s tým, že všetci chlapi sú svine, ale povedzme si úprimne, že na Slovensku je ich ešte stále neskutočne veľa, ktorí sú ochovaní svojimi "úžasnými" starostlivými mamičkami a v tridsiatke nevedia, variť, žehliť, vážiť si, že pre nich ich priateľka či manželka niečo robí... Ja som priateľovi mojej maminy povedala, že sme kúpili odsávačku na mlieko kôli tomu, aby mohol aj môj manžel občas malú nakŕmiť (naprv. v noci) a mamčim priateľ (inak v pohode) my na to povedal: To on má chodiť do roboty a ešte sa starať o dieťa? No sorry, ja budem pracovať 24 hodín denne, on len 8!
Bohužiaľ ale asi vaše vzťahy fakt nemajú zmysel, lebo nemôžete čakať, že vám váš muž dá teraz zrazu pod nádlakom niečo, čo vám nedával celé roky predtým...
Tiež nie som romantička, ale s predchádzajúcim partnerom som sa rozišla práve kôli tomu, že som od neho nikdy nedostala kvietok (snáď za 7 rokov len na narodeniny), nikdy som nedostala aspoň pusu za to, že som mu navarila, upratala... Našťastie sme ale spolu nemali dieťa...
Môj manžel je úúúúplne iný a takého pozorného som si ho už brala..
Ak ostávate vo vzťahu len v nádeji, že sa niečo zmení, tak to môžete zabaliť rovno teraz. Možno sa váš partner zmení.. tak na pol roka a potom sa zase všetko vráti do starých koľají.. ale sa za sebou zamyslite, kôli čomu ste si ho brali a mali s ním dieťatko 😉

mimma
14. jún 2007

Bihan, tvoj príspevok a mi páčil, ale zamýšľať sa nad tým, prečo si ho brala asi nemá zmysel...čo sa stalo, už sa neodstane...niekedy sa stane, že si človek takéto veci dôležité pre život nevšíma, lebo vlaste nevie,čo si má všímať, alebo aký to bude mať dopad neskôr, ako to po rokoch vlastne bude vyzerať..určite, že sú varovné signály- lenže tie ti napr. predtým až tak nevadili, brala si ich akože" veď nikto nie je ideálny" a neskôr prídeš na to, že je to veľmi podstatná chyba, ktorú tolerovať nedokážeš, aj ke´d sa o to snažíš...Chyby boli, sú aj budú, ale vždy je ešte čas to aspoň trocha zvrátiť, nechcem, aby si ženy mysleli, že "musím trpieť, lebo som blbá, neodhadla som ho, je to moja chyba a máme spolu dieťa..."Určite je lepšie to riešiť, aby sa z nich nestali zatrpkuté staré baby, ktoré sa dobre cítia už len v pozícii večnej obete...

bihan
14. jún 2007

Ja som to tak myslela, že ak nejaká babenka povedala nejakému mužovi "áno", nechce sa mi veriť, že to bolo... len tak.. Tak možno je lepšie sa zase vrátiť k tomu momentu a spolu sa o tom porozprávať.. prípadne navštíviť nejakú poradňu, pretože vo väčšine vzťahou je príčina problémov v niečom, čo si ani neuvedomujeme a ten cudzí človek nám môže pomôcť odhaliť, prečo sa nám nabaľujú problémy, ktoré sme predtým nemali a človek, ktorého sem milovali, nám lezie na nervy...
No a ak to naozaj neide, nemá zmysel predlžovať agóniu, lebo ľudia sa nemenia a za tým si stojím 😉 Menia sa možno niektoré situácie, ktoré ovplyvňujú naše správanie a všetko so všetkým súvisí...
Takže babulky, myslela som to tak, že ak si iba kladiete otázku, či muža opustiť alebo nie, práve kôli tomu dieťatku by stálo za to ešte sa NAOZAJ o niečo pokúsiť, lebo ak sa len vyhrážate, že odídete a nikdy to neurobíte, jasné, že vás nebudú brať vážne 😉

mimma
14. jún 2007

Bihan- súhlasím, len na to musia byť dvaja, ktorí chcú riešiť...Najhoršie je, ke´d obidvaja dospejú do takého štádia, že už nechcú riešiť nič... ☹ Ale držím Label palce, vyhrážky sú blbosť, možno sa im to podarí nakoniec vyriešiť k obojstrannej spokojnosti. Aj tak sa nemôžem zbaviť pocitu, že muži majú dosť často svoje žienky isté- aspoň si to myslia- a nebodaj, keď sa žena vzoprie a povie, že radšej odchádza, ako sa takto trápiť a ďalej klesať pod svoju úroveň, tak ju okolie za to odsúdi a "drahý" manžel je ten chudák... ☹

mitinka
14. jún 2007

baby ja tiez suhlasim ziadny chlap ,,skoro" nieje romanticky a nicoho si nevazi 😉 ☹ takze vychadza len to ze by sme chlapov nemali a ani deticky ja osobne nie som za to aby som sa hned v tomto pripade rozvadzala 😠 keby v tom bolo nieco take ako mam ja tak nepoviem ale aj tak sa snazim a drzim z celej sily len aby to neskoncilo kvoli dcerke aj kvoli nam,... ja by som si uz ineho pravdupovediac nehladala a uz vobec nie v zahranici 😕 skoro vsetci ale vecsina ich je velka svina ale s tym nic nenarobime my zeny mame nieco ine dane a chlapi maju zasa dane tiez nieco ine ako napr,...uzivit rodinu 😉 takze uz kvoli tomu by som sa nerozvadzala ale nejak to pretrpela,...
moj muz romantik nieje ziadny a tiez ma to velmi hneva ale nepomozem si 😔 a je to tak,... nepotrebujem aby mi kupoval kvety a bonboniery a neviem co ??akoze romantisn" ale mne staci len pohladenie,boztek aviem ze si aspon spomenul po celom dni.aj to je super ze vzdy ked manzel odchadza alebo od niekal pride vzdy mi da boztek a to mi staci lebo viem ze si spomenul a neostanem ,,na ocot" 😉 ale drzim palceky a skus sa s nim dohodnut aspon na boztekoch a uvidis ze ti postaci aj to 😉 😉 vela stastia

mimma
15. jún 2007

Ja si myslím, že je individuálne kto koľko vydrží a kto je koľko ochotný "pretrpieť", len viem, že keď je toho už neznesiteľne veľa, tak to obyčajne končí odlúčením...Možno nie hneď , kým sú deti malé a kým to ako- tak funguje, čo sa týka rodinného života, ale deti rýchlo vyrastú a ostanú len partneri, ktorí si nemajú čo povedať...Chlapi sú podľa mňa neni svine, ale veľa vecí im nedochádza. A keď aj dojde na debatu o "tzv. romantike", tak nám urobia radosť a začnú sa chovať úplne inak, ale to ich časom zase prejde a sú takí istí ako predtým. A ešte je to aj vidieť a cítiť, že to robia len kvôli nám, aby sme boli spokojné...a to nie je ono. Myslím, že sa na kadečo dá zvyknúť, len aby potom jedného pekného dňa neprišiel niekto, kto bude presný opak...a žena zatúži po tom byť opäť milovaná....No, vzťahy sú zložité.

bihan
15. jún 2007

Babulky, tolerovať znamená po latinsky trpieť... možno to stojí za zamyslenie... Pretrpieť niečo, resp. radšej si zahryznúť do jazyka je tá najlepšia cesta k tomu, aby si každý vo vzťahu začal robiť, čo chce....
Ja som si rozhodne žiadneho muža "nezavesila" na krk len aby som trpela a predpokladám, že vlastne žiadna z vás 😉

mimma
15. jún 2007

Bihan, určite máš pravdu! Lebo vzťah, kde jeden je tolerantný a druhý má, ľudovo povedané" v paži" to fungovať nikdy nebude. Sú aj vzťahy, kde sa dvaja sice nehádajú, ale ani im na sebe nezáleží a to je horšie ako občasná výmena názorov.

iva72
15. jún 2007

Baby ja tiež nemám dobrú mienku o mužoch. Proste si myslím, že nám nerozumejú, majú trochu iný štýl života, iné priority, iné predstavy.... Dokonalý muž nie je. Je to vždy niečo za niečo. Taký určite neexistuje, na ktorom by mi vôbec nič nevadilo. V podstate niekto je romantik, pozorný a pritom si občas vypije. ....tak čo s takým? Každý má niečo.

tilly
15. jún 2007

baby a nezdá sa vám, že podobné témy tu rozoberáme akosi často??? nechcem hádzať linky...

bohužiaľ ja sa zapájam do každej, tiež nie som úplne spokojná, môj muž má periódy, smejem sa, že má krámy alebo sa ho pýtam, či menštruuje, keď je mrzutý 😀 tiež nie je romantik, ale to nie som ani ja, aj keď pozornosť vyžadujem, to vyžaduje každá, nechcem kvety, darčeky a pod. Keby mi priniesol len tak z ničoho nič kvety, tak ho nimi vytrieskam, že čo si chce žehliť 😀 😀 😀 Keď orange oslavoval nejaké výročie, tak najvernejším klientom nosili kvety, muž mi ich priniesol domov, tak som čumela, že čo spravil, kým z neho nevyliezlo, že to dostal od orange a bol tam aj lístok od orange 😀

fakt nepotrebujem nejaké gestá a romantické hlúposti, som pragmatik, ale strašne ma štve, keď si ma neváži, alebo keď je hnusný, alebo keď ma nevie podržať, to ma bolí asi najviac, napr. teraz mám problém so školou a on namiesto nejakej opory mi nadáva (čo si sa neučila, myslíš na blbosti a pod.)

tofik
20. jún 2007

No zrovna som sa rozhodovala, či manželovi rozložím spacák v obyvke alebo ho rovno pošlem ako zásielku svokre. 😠 😠 😠 Ale vyriešil to sám, už zalahol. Tak má zatial šťastie.
Ja sa tu dva mesiace potĺkam po nemocniciach aby sme sa konečne prepracovali k UO. Keď mám trošku voľno letím do roboty nadrobiť si ten čas čo som vynechala v práci.Lebo z čoho by sme splácali tie blbé pôžičky a hypotéky keby som si dovolila byť teraz PN - maželove slová/. A moja silnejšia, inteligentnejšia a lepšia polovička sa ma spýta , či pôjdeme niekam na výkend na motorke. Ja toho zahraničného nemusím vôbec hľadať. Veď my hovoríme každý inou rečou. Najhoršie, že čo mám rozumieť pod jeho slovami zistím až po čase. Chcelo by to výkladový slovník. Niečo som už pochytila napr.
Ja : Miláčik tento rok potrebujeme našetriť korunky na UO a možno aj bábo
On : Ano láska/ Čo znamená : ty si šetri ale neobmedzuj mi peniažky na motorku, kino, časáky, zrazy, knižky .....
Ja : Miláčik spolu to UO zvládneme.
On : Samozrejme, všetko čo si praješ/ čo znamená : Len ma nikam neťahaj, nič odo mňa nechci, a hlavne prosím nehovorme o tom. A nemocnicu tak tú nechcem vidieť lebo vieš to ja neznášam./
Tak neviem čo s tým, alebo skôr čo s ním. Svokru mám v celku rada a už sa s ním natrápila dosť. Keď nie som naštvaná milujem aj svojho muža.
Tak si iba tichúčko želám : Nech sa ten čas naštvania nepredlžuje a čas ľúbenia neskracuje. 😕

elliana
20. jún 2007

tofik, teda...nezavideniahodne, ale bohuzial v nasich domacnostiach bezne....Ja mam tiez niekedy pocit, ze kazdy hovorime inou recou

chella
26. jún 2007

ako by som citala o sebe, mile damy. nie som vydata ani 4 mesiace a uz to nezvladam psychicky. s manzelom sme chodili 5 rokov a vzdy bol on ten, ktory bol kludnejsi. v decembri som zistila, ze som tehotna a velmi som sa tomu potesila. od januara sa vsak zacalo peklo. moj drahy sa priznal, ze ma dlhy. dlhy z podnikania, nevyplatene faktury, poistenie atd. chcela som ho podrzat, tak som mu ponukla pomoc, financnu. v marci bola svadba. vsetky financne dary isli na dlhy, nevidela som z toho ani korunu. slubil mi pred svadbou, ze da do poriadku aj dom, v ktorom sme byvali, patri jeho rodicom, ale oni tam nebyvaju. stacilo by len par tisic na to, aby sa tam dalo s dietatom zit aj v zime.po svadbe sa velmi zmenil, pripustam, ze som mala vzdy vybusnu povahu, ale ak zistite stale nejake podlznosti, neuhradene faktury /mimochodom, podnika a jeho podnik krachuje, napriek tomu podnika dalej, neda si povedat, aby skoncil/a zatajene skutocnosti, dokazete to len tak prezut? zacal zvysovat hlas, nechcel sa rozumne bavit, v snahe ziskat prachy tipoval a ktovie co este. dva tyzdne zijem u rodicov, kde sa tlacime, ja mam o 6 tyzdnov rodit, otec nevedel o mojich problemoch a odporucal mi neinvestovat ani korunu na rekonstrukciu domu, ktory mi nepatri. dala som muzovi teda ultimatum, ze nech si pozicia peniaze od rodicov /oni mu ich ponukli sami, odmietol/ a da sa do upravy, inak tam v zime zamrznem, alebo odidem. povedal, ze nech teda idem. nech vidim, ake to bude tazke zit v podnajme. najhorsie je, ze na mojej strane je len moj otec, moja mama sa mi otocila chrbtom a ziada, aby som sa laskavo vratila k muzovi. ako jej povedat, ze sa po svadbe radikalne zmenil?klame, ak mi nieco aj povie, v zapati to poprie, tolko krat ma uz ponizil recami, ktore buduca matka NESMIE pocut. vraj sa vzdy len vyhovaram na dieta a zneuzivam situaciu. svokrovci o vsetkom vedia, ale nie je v ich moci to zmenit, lebo on nepocuvne nikoho. ked som mu navrhla, ze teda tie peniaze ozeliem a predsa mu ich na tu rekonstrukciu dam, povedal, ze just to neurobi a nech zijem, kde chcem.
takze usilovne hladam podnajom, doma zit nemozem, otec by ma podporil, ale chodi na tyzdnovky. matka ma ignoruje. o par tyzdnov mam rodit, a verte mi, ze neviem, kam sa mam vratit z porodnice. inak, minuly rok v lete sme boli rozideni, prisiel, prosil, nosil kvety, pisal basne, sluboval a ja hlupana som uverila.moja rada, nenechajte sa oblbnut a dobre si vyberte toho nastavajuceho...

bihan
26. jún 2007

chella, ak je vaša situácia takáto vážna a ešte ti odstávajú nejaké prostriedky, odporúčam okamžite zrušiť bezpodielové spoluvlastníctve (už len kôli manželovmu "podnikaniu") a hlavne teraz ani nevieš, ako ten váš vzťah bude pokračovať...
Inak prístup tvojej matky mi trochu pripomína moju starkú, keď moja mama za ňou prišla a povedala jej, že ju manžel bije.. tak jej odpovedala, že každý chlap si občas udrie (hlavne ak je žena vinná 😠 ) a miesto vydatej ženy je po boku jej manžela.. až kým jedného pekného dňa môj otec matku skoro nezabil (doslovne) a vtedy to konečne starkej došlo 😔

chella
26. jún 2007

ja vlastne nic nevlastnim, len nejake uspory. na to by mi mohli siahnut, ak by mu hrozil exekútor kvoli podnikaniu?aj ked ja s jeho podnikanim nemam nic?
tak to by som mala daco podniknut.

bibula
27. jún 2007

moj priatel,sme spolu 2,5 roka je pozorny stale.usmieva sa a upokojuje ma,ked mam depku,ze mam poporodne brusko,ze som skareda a vypocuje ma,ked mam zly pocit,sen....a myslim,ze aj ten neromantik som skor ja 😀 ,no obcas sa snazim 🙂 😎

evulienka369
9. okt 2008

Prosim poradte niekto...s mojim priatelom sme spolu asi 14 mesiacov,,za tento cas sme boli 5 mesiacov odluceni, ale nie rozideny,,obaja sme boli v zahranici v inych statoch..pocas tych 9 mesiacov co sme boli spolu sme sa aj tak velmi casto nestretavali,,asi tak 3krat do tyzdna , nie koli tomu ze by sme nechceli byt spolu ale pre skolu a pracovne povinnosti nam to nevychadzalo..pocas prvych 4 mesiacov prisiel prvy zlom,ked mi priatel bol neverny,,tuto neveru som mu odpustila, s tym ze mi to vysvetlil ako ze islo len o sex, a aj tak sme spolu este pohlavne nezili,,,ale nevedela somsa s tym zmierit a po mesiaci prisiel rozchod...pocas tohto rozchodu to skutocne olutoval,bol ako bez zivota a chcel sa vratit.este raz sme to skusili,nasledovalo pekne obdobie, zacali sme aj sexovat vsetko klapalo,az na drobne vymeny nazorov,ale uz som mu velmi neverila, ten cervik nedoveri vo mne ostal..ale prisiel den ked sme sa museli rozlucit, aj ked sme sa nerozisli, slubili sme si vernost a verili ze ked potom budeme spolu ze to bude lepsie ze si budeme vzacnejsi...prve 4 mesiace sme si casto pisali sms, a maily,,pisali sme ako si chybame a ze sa uz na seba tesime,a ako sa lubime...ale potom prisiel zlom, priatel pisal coraz menej , uz ani neodzvanal, alebo odpisal len na to co som mu ja pisala,slovicko chybam ti sa pomaly vytracalo,,, 😢 potom prislo nase stretnutie,,vyzeralo to vsetko pekne,a le len ten prvy den.potom bol stale cudny, neprezvonil, zacali sme sa hadat,vyhybal sa mi, ja som zacala donho hucat aby mi povedal co sa deje, az kym mi nenapisal, ze ma jednu kamaratku, ktoru ma velmi rad, na ktorej nevidi ziadnu chybu, s ktorou sa dokaze porozpravat o hocicom(u nas ta komunikacia nebola bohvieco, hlavne koli tomu ze on nechcel)a ktora ho velmi pritahuje, a ked s nou nie je tak mu chyba.ale ze s nou nikdy nebude stastny a nikdy by sa nerozisiel so mnou koli nej, ze by s nou nebol stastny,,,,a ze snou nikdy nic nemal a ani mat nebude.dost sa ma to dotklo,,a hlavne koli tomu som sa s nim rozisla, aj koli tomu ze sa ku mne zacal spravat ako ku poslednej chudere, len ma provokoval inymi zenami,,,atd.tento rozchod som olutovala a o 2hod. som mu napisala sms ci sa chce vratit.nehcel, bolo vydno ze mu to vyhovovalo.zacal vytahovat na mna take veci, ktore by sa lahko dali riesit ale podla neho to bol problem.lubim ho , a on tvrdi ze on mna tiez lubi, ale najavo mi to nedava,trapim sa aj ked sme rozideny a aj ked sme spolu,,vobec neviem co dalej,,,ale nechcem ani to ani to..tak co potom? 😅

uua
9. okt 2008

eviluenka369,
nuz najskor si musis v hlave usporiadat co vlastne chces TY sama.
Ale ja by som ti asi poradila toto:Daj si pokoj od takeho muza, ktory zjavne tiez nevie co chce a je cely popleteny.
Naco ti taky bude? Na svete je vela muzov, ktori su rozhodnejsi a nebudu s tebou zaobchadzat ako s "chuderou" ako si sama napisala. Tak sa uz netrap a ukaz sama sebe aj jemu ze sa mas rada a nenechas so sebou zametat.

caruzo19
9. okt 2008

evulienka,preboha,ruky prec!!!
radsej si poplac teraz tyzden,nez by si mala byt potom doma s dvomi detmi,hypotekou na krku,s manzelom,ktory ta podvadza a uraza a plakala by si od nevidim do nevidim!!
ked ta raz chlap dokaze podviest,urobi to znova.urcite.a co potom,ked sa vytrati to prve hormonalne poblaznenie a ty budes mat o 15kg navyse po porode a budes nevyspata,nevrla,zakomplexovana zo seba,ze sa do nicoho nezmestis a dieta celu noc place a ty nevies co robit???to je zivotna realita a vtedy musis mat pri sebe cloveka,ktory ta pohladka,povie ti ze ta lubi,vezme ti revuce dieta z ruk a posle ta spat.
nie niekoho,koho musis ukecavat,aby ste to spolu este skusili.nemozes sa predsa presnazit cely zivot.ja som zazila vztah ako mate vy,presne viem ako sa citis,rozum vie,co ma robit,ale to srdce stale dufa...co keby... a ty urobis pre to vsetko,aj sa ponizis.VTEDY som prisla na to,o com ma byt vztah,ma byt o tom,ze pre toho druheho by si obetovala cokolvek,ale on ta o obet vzivote nepoziada.neviem ci si ma pochopila
na svete je plno chlapov,co ta budu na rukach nosit.nezahadzuj sa s niekym kto o teba nestoji