S manželom to už nie je ako predtým. Čo ďalej?

label
12. jún 2007

ahojte, obraciam sa na Vas, lebo neviem, co dalej... sme s manzelom spolu uz 5 rokov, mame male babo, ale ja v nasom vztahu nie som stastna. moj manzel nikdy nebol nejaky romantik, ja na druhej strane taka dusa som, chcela som sa s nim kedysi aj rozist kvoli tomu, ze sme presne protiklady, ale bol nahle uplne iny - kvety, zamilovane odkazy, cokoladky vsetko mozne, len nech mu dam sancu, ze vraj ked ma nebude vediet urobit stastnou, sam ma necha, lenze do toho prislo moje necakane tehotenstvo, svadba.. myslela som, ze tak to ma asi byt, ze je to osud a my naozaj mame byt spolu, lenze som sa zrejme mylila. dcerku zboznuje najviac na svete, ale mne nedava to, co potrebujem a po com tak velmi tuzim, hoci sme sa o tom velakrat bavili, stale sa nic nezmenilo a namiesto spolocne stravenych chvil da prednost telke ci internetu... viem, ze to niektorym ludom pride ako banalita, ale ja si kolkokrat kladiem otazku, ci by rozchod nebol lepsim riesenim, dcerka ma s nim vsak velmi zvazuje, lebo ju obaja luuubime, ale mam pocit, ze s nim nebudem nikdy naozaj stastna... je to cele troska chaoticke, ale snad chapete co myslim, a tak akosi neviem, co dalej, nikto nic netusi, vsetci si myslia, aka sme stastna mlada rodinka a pritom je to uuuplne inak.. ako je to vo Vasich vztahoch s manzelmi/partnermi, tiez mate pocit, ze rokmi sa nieco vytraca?? alebo myslite, ze je to len lepsie a ste si blizsi??? lebo tak by to podla mna malo byt ☹

akramgad
12. máj 2011

@mabumi ahoj neviem koľko máte rokov ale nečakajte lebo samotný proces adopcie trvá dlho a obzvlášť keď by ste chceli novorodeňa my sme čakali " len " dva a pol roka 🙂

akramgad
12. máj 2011

@vejula 🙂 ďakujem ale nie je treba poklona je nás veľa čo sme si splnili životný sen byť rodičmi 🙂 volá sa Alexa a tvoje mrňa ako je staré a ako sa volá?

vejula
13. máj 2011

@akramgad 🙂 vieš ja tiež vždy rozmyšlala nad tym že si adoptujeme nejake babo.... ale na druhu stranu neviem či som na to ten pravy človek.... asi to chce taky silnejši charakter.... ja sa bojim rôznych situacii ktore by mohli nastať... ale možno časom ked vyzrejem tak si aj my adoptujeme. ale asi to nieje až take lahke že ta adopcia že?
Moj maly ma 13 mesiacov a vola sa Dominik, včera sme boli na poradni tak meria 77cm a 9,9kg.. inak je strašne šikovnučky... asi ako každe dieťa pre jeho mamu, taka mačička maznava moja... strašne citlivy asi po mamine.. ale začina byť už AJ RIADNY VYMYSELNIK... A alexa je aka?

tinika
16. máj 2011

@mabumi ja som vzdy mala tuzbu adoptovat babo, ale moj manzel nie je tym velmi nadseny, takze to neriesim, kedze mame svoje drzim vam palce

mabumi
16. máj 2011

@tinika nam sa svoje nedari a ja nechcem aby sme zostali sami ☹ , ale môj manzel tiez kedysi nebol proti adopcii ked sme este nevedeli ze budu take problemy, ale teraz sa o tom moc bavit nechce 😒 . skusame umele oplodnenie, ale neviem dokedy budem mat este silu vsetkym tym prechadzat... tak dufam, ze sa to vyriesi.
gratulujem k detickam a zelam vsetko dobre 😵 😵

tinika
16. máj 2011

@mabumi dakujem, no keby ze nemozme mat svoje, tak mu na vyber nedam 🙂 ja by som tiez bez deti nevidela zmysel zivota, tak by som aspon dala inemu dietatu domov ak nie svojmu .) drzim prsty nech sa vam zadari vase a skus sa s nim porozpravat, myslim, ze keby som vo vasej situacii aj moj manzel by zmenil nazor, mozno to ten tvoj berie ako svoje zlyhanie a nechce to riesit adopciou, skus s nim o tom diskutovat 🙂 drzim prsty

mabumi
16. máj 2011

@tinika dakujem 😵

tinika
16. máj 2011

@mabumi vdačne 🙂

babo16
29. máj 2011

ahojte babenky, aj moj manzel nema poslednu dobu chut na sex, stale sa na nieco vyhovara, najprv to bolo praca, potom skusky v skole, potom zas diplomovka, prieskum, teraz ucenie sa na statnice... uz mam toho vazne dost, rda by som bola, keby ma chcel, keby prejavil aspon trosinku zaujmu a ze mu na mne a na malinkom, ktore nosim uz 6-ty mesiac pod srdieckom zalezi... co mam robit? trva to uz asi pol roka, kedysi sme sa milovali takmer kazdy den, teraz som rada, ak 2x do mesiaca... som z toho hrozne smutna, trapim sa, uz som sa s nim o tom velakrat bavila, skusala ho zvadzat... no vzdy je iniciativa iba z mojej strany... potrebujem citit, ze mu na mne zalezi, ze mam ma proste rad... vdaka

tinika
29. máj 2011

@babo16 no mozno sa jeho postoj zmenil aj tym ze si tehu,mozno sa boji alebo neviem a zase chapem ze ma toho vela, ale aby i len ty bola iniciativna... skus sa s nim zase o tom porozravat, na rovinu, my sme tiez teraz bez sexu 🙂 a to som uz v 5m a od otehu nič, lebo som bola v nemocke a sme sa bali, pri prvom sme za cele tehu tiez asi len raz, lebo tiez na začiatku som mala problemy, potom sme prerabali byt tak chodil domov v noci a ja som bola velmi unavena, tka mi to ani nechybalo ale dufam, ze sa to zmeni zase po porode

kefin
29. máj 2011

@babo16 určitě je to tím, že jsi těhu ☹ Některým chlapům to prostě dělá problém mít sex s těhulí. Bojí se o dítě. jinak Já měla na sex v těhotenství pořád chuť, ale musím říct, že jak mi narostlo břicho, tak manža už moc nechtěl, že má pocit, že to mimi cítí 😀

tinika
29. máj 2011

@kefin to ja neviem či sa tej chuti v tehu dozijem 🙂) kamoska pri prvom bola jak stepna koza a ja uz druhe tehu a nič :D

kefin
30. máj 2011

@tinika no, já při prvním i druhým jsem teda zvýšenou chut měla, akorát te´t v posledním měsíci už mě přešla 😀
asi to má každej jinak 😉

andy001
7. jún 2011

ahoj holky, super ze je tohle tema, vubec nevim totiz co mam delat.. ☹
Nevim zda odejit od partnera nebo vecne odpoustet nebo si zvykat ci nevim co.
S pritelem jsme asi 7 let, mame 2 deti, delsi dobu to neklape, chodi neustale za kamarady a travi dost casu v hospode jak neni s nimi, tak si kupuje skoro kazdy den domu, je pak napity. Neustale se kvuli tomu hadame, on mi jen rekne: Vzdyt Vam nic nedelam tak proc nemuzu pit? O nic se nestara, vse delam doma ja, i pres vikendy a to je doma. Take mi rika ze se lip mit nebudu a kdyz se mi nelibi tak mam jit. Jinak ale me prej miluje,alespon to rika, Jsem celkem bezradna a nevim jak ho prinutit aby nepil, dost mi to vadi, tchyne mu taky domlouva ale mu je to jedno, mate nejaka doma neco podobneho? 😒

sarzan
7. jún 2011

@dorotka ja si tiež myslim,že s druhym by to dospelo do rovnakeho bodu a pokial ju nebije,nepije alebo tak niečo k dietatku je dobry neviem neviem neriskoval by som
@label

mau
7. jún 2011

@sarzan skús si pozrieť dátum pridania príspevku, ktorý je pod ním - myslím, že o veciach z roku 2007 už netreba diskutovať 😅

sarzan
7. jún 2011

@mau neviem teraz co myslis draha

mau
7. jún 2011

@sarzan label pridala svoj príspevok štyri roky dozadu 😉

sarzan
7. jún 2011

@mau to zas az tak presne nesledujem 🙂 ved hadam este zije (:

azarijka
7. jún 2011

@andy001 no asi ta moc nepotesim, ja som mala take byvale priatela a nezmenil sa ani pocas nasho vztahu ani doteraz, som rada ze som si s nim nezalozila rodinu lebo nemyslim si ze by ho to zmenilo... clovek musi chciet sam sa zmenit, donutit ho nedonutis, sam si musi uvedomit co chce...

andy001
7. jún 2011

azarijka no on tak nepil, jen prilezitostne, treba jednou tydne s kamarady, nekdy ani to ne, od druheho ditete zacal vic, nejde mu proste domluvit a kdyz jsem mu dala na vyber, nerekl k tomu nic, porad proste ze nic nedela, ale dela starsi syn vidi ze se trapim ☹ a vidi ze pije ☹ kdyz nekam jdeme treba na zahradku da si 3 piva ale musi si koupit jeste 2 domu aby se dopil, taky si i pujcuje penize a tak je to porad dokola, ja ho v tom podporovat jeste nechci :-/ kdyz chci aby neco udelal tak to neudela, ale kdyz ma jit na pivo nebo tak, tak jde 😖 😠

mau
7. jún 2011

@andy001 žiaľ ako píše @azarijka kde nie je vôľa, nie je ani cesta ☹ Ťažko sa rozhoduje za iného, ak nepoznáš jeho pomery - je dôležité, či máte s deťmi kde ísť a má ti kto pomôcť, ak by bolo treba. Pretože nerozhoduješ len o sebe... Keď človek číta tvoj príspevok, tak má chuť ti napísať - zbaľ jeho alebo vás, lebo toto k ničomu nevedie ☹ Toto nie je otcovský vzor pre deti - žiaľ 😔

azarijka
7. jún 2011

@andy001 no nepoznam vas vztah podrobne ale z toho co pises a hlavne z mojej dlhorocnej skusenosti ti nedavam velku sancu na jeho zmenu ☹ a nevies pricinu preco mu tak chuti pit ? netrapi ho nieco? lebo ten moj ex nemal pricinu, pil lebo mu chutilo a mal rad stav opitosti, chodil aj na liecenie ale len kvoli mne - nie kvoli sebe,takze to nemalo ziaden vyznam...
ak mas kam ist odijd od neho, a bud sa spamata a vrati sa k vam ale zmeneny, alebo mu to bude jedno a tym padom bud rada ze uz nieje s vami. drzim palce

lucka_220809
7. jún 2011

@andy001 tiez som pred tym,ako som stretla mojho terajsieho manzela, mala priatela, ktory pil viac, ako som vedela zvladat, a za rok nasho vztahu sa nezmenilo absolutne nic... donekonecna rozhovory, snaha zmenit situaciu, 2 tyzdne "zmeny" a nasledne navraty k tomu istemu, ziadna vola nieco spravit z jeho strany, a pre mna nekonecny vydaj energie, casu, chcenia aby to klapalo a aby "z neho nieco bolo"... po roku intenzivneho nefunkcneho vztahu mi to v jednom momente skratka docvaklo - on sa nikdy nezmeni a ja taky kompromis urobit nechcem - aby som ostavala vo vztahu, kde vsetku "pracu" robim ja a som nasledne nonstop frustrovana a nestastna. To ze ti hovori,ze ta miluje, je sice pekne, no skutocna laska je o skutkoch, pozornosti, snahe robit druheho stastnym, povedat sa da vselico, ale ak by ta miloval skutocne, nemusel by ti to ani vraviet a vedela by si to podla toho,ako sa k tebe sprava... Nemozem ti radit, aby od neho odisla alebo pri nom ostala, rozhodnutie je tvoje, len ty vies, ako vam spolu je a co od zivota chces. Ja aj ine dievcata tu ti len asi mozeme povedat, ze situacia,aku opisujes, rozhodne nie je v poriadku a mas vsetko pravo s tym nieco spravit - drzim ti palce, aby sa ti podarilo svoj svet zmenit tak,aby si mohla byt spokojna vo svojej rodine, ci uz to bude znamenat mat tvojho terajsieho pri sebe alebo nie.

andy001
7. jún 2011

azarijka ja nevim ho proste kamaradi stahuji a on jde :( jeho rodice dost piji, prevazne tatinek, tchyne uz nepije, asi v tom zili, ja jsem vychovana jinak , pro rodinu delam prvni posledni 😒 😒 Jinak mu alkohol taky chutna ale jak rikam kdyz uz si da tak se dopije a jde si pro dalsi ze je nedopity 😒 ohledne leceni uz jsme mu rikali, nepujde pripada mu to normalni, jeho kamaradi taky dost piji ale nemaji deti, tak chodi. jinak se hadame ohledne toho a ja uz i vybuchnu a zacnu i kricet, tak sem si rekla ze ho radsi budu ignorovat a vubec nemluvit 🙄

ahoj Luci, presne co pises ty takhle to mam ja jsem uz uplne vystavena, bez energie porad sama s detma. Tak to budu muset vyresit a co nejdrive :-/ kazdopadne moc dekuju za tvuj prispevek 🙂 🙂