Samota

bobrikova0
30. nov 2016

15 rokov som vydata a mam tri deti.Som na predlzenej MD, cize z roboty uz nemam ziadne kontakty, dobre susedky co sme spravili raz zacas kavu a hodili rec sa odstahovali, rodicia zomreli davnejsie a s brachom sme sa nejak nezhodli na jednej veci a nas vztah je o jednom telefonate za mesiac.Baby ja nemam ziadnu kamosku, teda jedna ,,kamoska,,robi v rakusku, druha sa odstahovala do zahranicia.Mam manzela, ktory je asi workoholik a domov chodi okolo 20 vecer a vidim jeho nezaujem o rodinu.strasne zle to znasam, vela krat si poviem, ked sa neozve cely den on, nezavolam ani ja, ale neda mi to, som taka sprosta, ze sa stale o nieco prosim, vyckavam ho a on je na koni, vie, ze moze somnou zametat, vie ze nemam ziadnu podporu rodiny a nemala by som ani peniaze.Nechcem tu teraz rozoberat nase partnerske problemy, ale uz fakt neviem ako dalej.Jeho nezaujem o rodinu sa neda vynutit, skusali sme aj nemozne a ja do perin revem ako mala, ked sa deti stale vypytuju, kde je rato a tato byd v robote alebo na pive.Strasne citim samotu, nemam sa komu vyzalovat, ked je problem ci doma ci v skole alebo zle vysledky u doktora, nemam to s kym prebrat a vsetko dusim v sebe.Coraz castejsie potajomky placem, uz neviem co zo sebou, trasie mi zo zaludkom jak hrom.Aj som rozmyslala nad psych.liekmi, ale tie by moju siruaciu nevyriesili, clovek je bytost spolocenska a na mna svet nejak zabudol.Nedari sa mi nadviazat kontakty, kazdy ma akosi svoju rodinu, na vikend odidu k rodicom, kazdy zije svoj zivot, len mne sa zda, ze iba nejak prezivam a cakam na zubatu, nech je vsetkemu koniec.Vedeli by ste mi poradit, ako sa zacat tesit zo zivota?

eliska13
1. dec 2016

@bobrikova0 veľmi dobre Ti rozumiem.Len muža nemam až tak zatvrdnuteho ako je tvoj.Ale tvoje pocity,ze všetci idú k rodičom, surodencom, že nie je s kým pokecat o veciach ktoré Ťa trápia či tesia je zlé.Aj rozumiem prečo nejdes do práce ani na brigádu, lebo keď deti nemajú otca nech majú aspoň mamu.som na tom tak isto a kto nezažil, že muž príde domov neskoro nepochopí ako Ti tu baby pisu choď cvičiť choď na kurz
Ja nemám kde a s kým nechať dieťa.Doobeda je v škole to varim upratujem občas niekam vybehem doobeda nemam s kým ísť cvičiť som na dedine kvoli tomu, aby som išla sama cvičiť do mesta sa mi nechce.Do roboty chcem ísť max na pol úväzok či brigádu či sa mi to podarí a za aký plat netuším.
Mala som iné plány tie mi padli.
Drž sa veľmi Ti držím palce
Ak nemas problém s financiami užívaj si s deťmi choďte plávať korčuľovať tulajte sa len tak deti Ti tu lásku oplatia.Na muža kasli a nepros sa mu ja viem, že to boli.Ako deti podrastu aj ty niečo vymyslia kam sa posunúť .aj mne všetky kamošky a susedy odišli do práce a nemam s kým kam vybehnúť.mam čas a neviem čo s ním🙂))niekedy si hovorím čo by iné za to dali

kiwi3
1. dec 2016

@bobrikova0 ja tiez nie som z najpozitivnejsich ludi, ale aspon vidim, ake to je, ked niekto vsetko zneguje. na vsetko si napisala, ze to sa "neda, neni fer, nebudem". zbytocne vyplakavacky. precitaj si este raz tie prispevky, kde je najviac lajkov a zacni sa tym riadit, nie ze "sa neda". da sa aj sam, aj s detmi, aj zadarmo. skus spravit nieco, o com si doteraz tvrdila, ze sa to neda alebo je to zbytocne a uvidis, ako sa zrazu to pozitivne zacne na seba nabalovat. niekedy je hlavna vec sam seba prekonat a zacat robit nove veci alebo nieco inak. myslim, ze ti hlavne chyba odvaha, ale kazdy si musi najst stastie predovsetkym v sebe, kde inde ho chces hladat?

tslobik
1. dec 2016

@bobrikova0 úplne ťa chápem......u nás je to dosť podobné. Muž síce nie je podnikateľ, ale doma spolu komunikujeme veľmi málo....on je taký tichý typ a veeeeľa času trávi pri pc a mt. Cítim sa sama, lebo sa nemám ani s kým porozprávať, ani ísť na kávu....a v podstate ani nemám kam. Všetko sa pokašlalo, keď som sa presťahovala....Tam, kde sme boli predtým (moje rodné meste) som mala známych, rodinu, kolegyne, kamarátov, kamarátky....Vždy sa niečo našlo a mala som čo robiť aby som všetko a všetkých postíhala v tom dobrom slova zmysle. A tu?????? nikoho nepoznám, lebo je to skoro dedina....po námestí prejde pár ľudí.....nemam tu rodinu, nič....Len ja, syn a muž, ktorý je skúpi na slovo.....Mám pocit, že za chvíľu zabudnem aj rozprávať.

bobrikova0
autor
1. dec 2016

@katarinamarkova v dobrom ti zavidim tvoje sebavedomie.aj ja som sa inak citila medzi ludmi, to je jasne, ale ked ma clovek krizu a ma depku, velmi tazko sa pozera na svet pozitivne.keby som ho tak ruzovo videla, nepisem tu prispevok, ako ma ubija samota .nasla som tu vela dobrych rad, tak sa urcite inspirujem.Tiez nezijem v rodnom meste a ked zide z oci zide z mysle je svata pravda.To nieje iba z mojej strany, jednoducho to je casom.

petronela1985
1. dec 2016

@bobrikova0 Prepac, ale nedokazem pochopit, ako sa mozes citit sama a pritom mas tri deti. Neviem, ci si taka frustrovana ale deti by sa nemali pozerat na kopku nestastia ale na vyrovnanu matku, si predsa ich vzor.

bobrikova0
autor
1. dec 2016

@petronela1985 no vidis, da sa to a niesom tu takto jedina.To mam napr.riesit problem jedneho s druhym dietatom?Alebo mi jedno z deti poradi v inych dospelackych veciach?Alebo ich mam zatazovat inymi problemami?Ja som smutna z inych veci, s tym deti nemaju nic spolocne.

viejac
1. dec 2016

@bobrikova0 Zlatičko nauč sa byť šťastna chviľku bez detičiek. Vraviš že si nedovoliš zaplatiť operku preto aby si mohla isť ty von a ak začneš byť depresivna a neuroticka bude to pre deti lepšie? Deti vnimaju všetko čo sa deje okolo nemysli si. Deti vycitia ak budeš dlhodobo nešťastna. Budu nešťastne aj oni pozor na to. Ak by si bola od nas tak zabehni na kavu aj s deťmi😝a pokecame.

dejna86
1. dec 2016

@bobrikova0 odkial si? ja sa tiez obcas citim sama , mozeme kludne pokecat🙂

timea7
1. dec 2016

@petronela1985 že má tri deti je krásne, ale človek sa potrebuje občas porozprávať aj s ľuďmi vyššími ako meter. Sú témy, ktoré skutočne s deťmi preberať nemôže. A myslím, že jej veľmi chýba pozornosť od manžela - zavolať jej, ako sa má počas dňa, prísť nečakane aspoň raz za mesiac skôr, aspoň raz za čas neísť na pivo, ale otvoriť doma fľašu vína, vypnúť PC, mobil a pokecať. Ak by mu záležalo na jej pocitoch, snažil by sa jej pomôcť z jej samoty. Či už by sa spriatelili s rodinami jeho kolegov, alebo kamarátov, mali spoločného koníčka a pod.

tslobik
2. dec 2016

@petronela1985 Lenže v živote žena nezastáva len rolu matky, ale je aj manželka, partnerka, kolegyna, kamarátka, žena......tiež potrebuje čerpať energiu, aby ju mohla dávať dalej.....

katarinamarkova
2. dec 2016

@bobrikova0 ale to nie je o sebavedomí......
je to o tom, že keď na bicykel v živote nesadneš, nemôžeš tvrdiť, že to je nemožné, že sa to nedá.
fakt zruš svoje depky a zamysli sa nad tým ako veci idú, nie ako nejdú.
KEĎ SA CHCE TAK SA DÁ, KEĎ SA NECHCE, TAK TO NEJDE.
alebo
KTO CHCE HĽADÁ SPôSOBY, KTO NECHCE HĽADÁ DôVODY.

zamysli sa, čo ťa do tých depiek dostáva a odsráň príčinu.

katarinamarkova
2. dec 2016

@bobrikova0 ......zíde z očí, zíde z mysle......to nie je len mnou......to je časom.......
??
a prečo zišlo z očí? kto mal na tom zásluhu? okrem času, čo je fakt relatívny pojem.....hlavne TY. veď čas ťa fakt k nikomu na návštevu nezoberie, to musíš ty sama spraviť. keď nechodíš za tými, čo by si chcela, jasné, že zídu potom z očí.....

monikaparson
2. dec 2016

@bobrikova 0 Kurňa, to ako keby som o sebe čítala, až na to, že ja mám dieťa jedno, chválabohu. Teda jasné, že sa to odlišuje, ale je to veľmi podobné. Ono asi ťažko radiť, keď sama sebe moc pomôcť nevie, ale zasa pri iných je to asi iné, čo? 😀 Aspoň sa tak vraví. Oni sa nezmenia, ja som na to prišla už dávnejšie, len tiež patrím k tým blbým, čo si stále dokolečka-dokola budú nahovárať, že to bude lepšie. Ale tak heeej, ono sú ozaj chvíle kedy je to lepšie, ale nikdy to nie je trvácne. Ja viem, že by som odchodom nič nevyriešila a len by som zhoršila svoju situáciu, ale takýto život tiež stojí za prd. Mám si s kým pokecať, mám kam ísť, aj chodíme, ale ono tam chýba niečo iné, chýba tam tá spriaznená duša. Ja sama neviem, či sa na všetko vykašlať a riešiť len seba alebo čo robiť. Len ja mám dieťa jedno, je to jednoduchšie, u teba to až také nie je. Tiež nemám nikoho kto by mi pomohol, čiže spoliehať sa na to nedá. Musíš tú silu nájsť len v sebe a veriť v seba. Je to ťažké, ale ja sa mám rada, ozaj rada a ak ma on rád nemá, tak to hádam nie je môj problém a nie to ani ten tvoj a hlavne, ak máte rodinu.

2katka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz