Sklamaná z manžela

ninamaria2013
10. okt 2013

Chcem sa vyrozprávať lebo mi je nanič. Včera počas hádky mi môj manžel prvýkrát povedal že som pi.... že vraj som ho vyprovokovala. Neskôr sa mi síce ospravedlnil ale mňa sa to veľmi dotklo. Sme manželia necelý rok mame 4 mesačné dieťa. Moji rodičia si takto nadávali celý život a ja som si sľúbila že moje manželstvo také nebude, môj manžel vie že mne sa také nadávky hnusia medzi ľuďmi čo sa ľúbia a predsa to včera povedal. Sklamal ma a je mi smutno že on to už považuje za vybavenú vec. Som na materskej tak som možno precitlivená a beriem to tragicky ale som na neho veľmi nahnevaná a neviem sa cez to preniesť.

987654321bbbb
22. okt 2013

@ninamaria2013 hmmm to nieje dobre, je to neospravlnitelne, pred manzelstvom bol iste celkom iny mily a pozorny... aky bol vcera? seka dobrotu?

darzneba
23. okt 2013

@ninamaria2013 mozno to povedal prave preto ze vedel ze sa Vam to nepaci a zamerne chcel ranit prave tam , kde najviac moze , a mozno to nemyslel vazne. Len chcel mat na vrch

janaliptakova
1. nov 2013

strašne ma sklamal nečakala som to od neho ...............................dnes nšiel moj muž v počitači komunikaciu s mojim byvalim kolegom ktory mi napisala ako a čo je nove v prace rad by sa vratil a samozrejem som mu odpisala ohladdom jeho otazok .........muž ma začal podozrievať žiaarlit a kedže videl že sa mu smejem na jeho blbej a nepodstatnej žiarlivosti tak mi velmi nepekne povedal VED KTOVIE CI SI SA S NIM NEDŽUBALA strašne sa ma tto dotklo a nekomunikujem s nim a som pevne rozhodnuta ho dlho ignorovať

farmacka
1. nov 2013

@janaliptakova o to nie je celkom najlepsie riesenie.. ja by som ti radila snazit sa mu to vysvetlovat.. aj ked bol ziarlivy bezdovodne, to su citlive veci, podla mna si sa mu smiat nemala, aj ked uplne rozumiem, ze ti to prislo smiesne, kedze je to blbost pre teba..ale to vies iba ty, nikto iny..porozpravaj sa s muzom, hadam si koli byvalemu kolegovi nenarobis doma tichu domacnost, to za to nestoji.. pravdaze muzove slova boli nemiestne a hrube, ale asi to povedal len zo zufalstva, ze nevedel, co so sebou, to tak vybuchol..

janaliptakova
1. nov 2013

ja som mu to aj začala vysvetlovať no si mysli že ma pravdu ale nasral ma v poslednu dobu je naše manželstvo dosť na tenkom lade raz je dobre potom o ničom ach

moonlight1210
2. nov 2013

@janaliptakova vysvetlit raz a dalej nerozoberat, neobhajovat. Skor dat najavo ze pre teba je to vec uzavreta, vysvsetlena a dalej nebudes o takej hluposti debatovat.
Akekolvek snahy stokrat znova rozoberat dovod partnerovej ziadlivosti naopak ju posiluju. Lebo bude obracat kazdy detail a hladat k nemu moznost ako dokazat ze je to len dalsie klamstvo.

Ani keby vybuchol zo zufalstva a nevedel co so sebou - to je cisto jeho problem. Musi si ho vyriesit sam. Ako si ho sposbil (tym ze si namyslel ze pisanie s kolegom je dokaz nevery).
Neries to za neho.

Hovorim ti to preto lebo ja som si ziarlivostou presla a trvalo dlho nez som sama pochopila ako na seba aby som sa jej zbavila. Takze cca viem co ziarlivec potrebuje, aby sa skludnil. Pevnu volu partnera a jasne limity za ktore nemoze. Do ziarlivosti sa lahucko padne no je to ako tekuty piesok, von to ide nesmierne tazko.

iveta71
3. nov 2013

Keď sa ospravedlnil, tak je to OK. Len treba sledovať, či sa nezačne kolotoč - nadávka - ospravedlnenie. Aby z toho nevzniklo pravidlo...... 😖 To by bol už iný prúser. Ale hlavu hore - stáva sa aj v lepších rodinách.... 😉

mirusinka1979
10. máj 2020

@ninamaria2013 moj taktiez byvame len 2 mesiace a ze ho obmedzujem. Bol zvyknuty na samotu v byte. Nuz taki su chlapi, my ich nikdy nepochopime a na to su tu kamosky 😊✊🍀👍