Sme spolu ako zvieratá

viki147
14. okt 2013

Nieje jednoduche mat priatela tak isto stareho ako som ja. mna to velmi nebavi byt takto snim, zijeme akt ako zvierata vo volnom chove, varim mu, periem... vsetko skoro tak funguje unas akoby sme boli manzelia. je umna castesie nez doma. ma tu umna veci. v garazi viac veci ma nez moj otec. sam povie nerad byva doma ale jednoducho viac ako tyzden nevydrzi byt umna. chce somnou byvat ale stale ide domou, dava sem peniaze a tam kde byva nic, je schopny ist si pre desiatu 25km a potom do roboty. a co vobec nechapem je to ze svojmu sefovi.(je to mojej najlepsej kamaratky priatel ) hovoril ze mi budeme mat skorej dieta nez oni.hlavne ze oni sa aj oto snazili aby otehotnela a mi vobec nie. a ked sa spitam kebyze som tehotna tak co by spravil, jeho odpoved zaplatim ti potrat. ked poviem ze ja teraz vobec nechcem dieta, on sa ma spita preco nie? spitala som sa ho ci sa spon nezasnubime este mame cas. len on to nechape nez uz len starneme a ked sa nepohneme tak nikdy nic nebude ja sa bojim ze mi toto povie aj ked uz budem mat 30rokou.

eeffka
14. okt 2013

mas 22r, popracuj na gramatike a najdi si lepsieho frajera... toto co prevadzkujete sa vola "isty pich" a "mamahotel"
ty chces aby si ta 22r dobrovolne vzal 😀 😀 😀 , tak u 32r by som podvihla obocie ... sak je to obycajne decko.

xlucia
14. okt 2013

@viki147 na tvojom mieste by som sa s nim rozisla, lebo to stebou nemysli vazne a este nedozrel a tiez by som sa doucila gramatiku... 😒

juliana77
14. okt 2013

@viki147 Čo už po niakej gramatike, keď zlyháva logika. Takže logicky sa zamysli a zistíš, že je to Vôl, a až potom rieš tú gramatiku.

Lebo stále je lepšie byť šťastná bez gramatiky, ako nešťastná a neznalá gramatiky.

deniss111
14. okt 2013

vždy ked tu niekto otvori takuto diskusiu, začnu do neho trošku "vrtať",ale teraz to plne chápem. Gramatika negramatika...ale 22roč. chalan,je ešte chalan a nie chlap /česť možným výnimkám-no nepoznám take/. A v prvom rade nechápem,prečo nestojíš za jedným svojim nazorom. Bud dieťa chceš alebo ešte nie, ty s ním tiež v podstate hráš na dve strany,tak sa nemožeš čudovať,ked jeho reakcia je podobna, a navyše poznáme len jednostranný nazor,takže ťažko radiť- asi len toľko,že by ste si mali sadnuť a porozpravať sa...

tenerifka
14. okt 2013

Ty kokso, trikrat som to precitala a aj tak nepochopila......

macamac
14. okt 2013

@viki147
" ked sa spitam kebyze som tehotna tak co by spravil, jeho odpoved zaplatim ti potrat. ked poviem ze ja teraz vobec nechcem dieta, on sa ma spita preco nie? "

😕 😅 😀 😀 😲

je kompletný?
koľko má rokov?
bavíte sa o tom ako o nejakej veci 😒
o DIEŤATI !!!!! 😒

že prečo nechceš dieťa? sa ťa pýta?
veď mu odpovedz že preto, lebo sa ti nechce ísť na potrat 😝
a má ušetrené peniaze 😝

totál choré toto 😝

janielikk
14. okt 2013

Clovek niekedy uvazuje, na com vlastne stoji takyto vztah. Na hlinenych nozickach? Ci? Ty poznas svoju situaciu najlepsie, tu mozes cakat podla toho, co si napisala, len negativne odpovede. Ale ak je toho zleho medzi vami viac ako toho pekneho (a z tvojho prispevku to tak aj posobi), je nacase sa zamysliet, kde dalej sa CHCETE posunut...

janielikk
14. okt 2013

@tenerifka No nevie, ci jej bude lepsie s pipikom 🙂 alebo bez pipika 🙂

joy23
14. okt 2013

@viki147 boze, to som si myslela , ze ja mam "doma" chlapa decko Tiez spolu nebyvame, pochadzame z rovnakej dedinky, byvame 200 metrov od seba, no ja som odisla na VS do Ba a on zostal doma, lebo to ma blizsie od skoly. Casto sa ma pytal, ci sa nevratim domov, ze ved mozem dochadzat do skoly, nie je to daleko len 50km, no lenze ja som mala velmi na figu rozvrh v prvom rocniku, tak som si radsej vybrala platit tu najom a byvat. Postupne som mala menej a menej predetov, kedze vacsinu som si odbila v prvom rocniku, tak som rozmyslala aj o navrate domov, aby sme mohli byt castejsie spolu, no nakoniec som si tu nasla fajn pracu, cize opat odchod domov bol v nedohladne. V priatelovych 23rokoch som ho donutila najst si prvu brigadu v zivote tu v BA, myslela som si, ze super, konecne budeme viac spolu a tym, ze je v poslednom rociku v skole, ze sa ku mne nastahuje, ved ma len dva predmety, tak do skoly moze dochadzat, na moje prekvapenie mi povedal, ze naco by tu byval, ked ma domov pri skole a nemusi dochadzat do skoly, az!!! 2krat do tyzdna a pritom, on na zaciatku mojej VS chcel odo mna moje kazdodenne dochadzanie a vravel, ze to nie je daleko len polhodka pripadne hodka cesty.. ako rychlo sa karta obratila...no co uz.. chlapi su naozaj este decka a aj ked maju rovnaki vek ako my, moze tam byt vidiet velky rozdiel.. Napr. ja som bola schopna sa zasnubit uz v 18 a v 20 sa vydat a mat dieta, kazdy mame ine priority..no zmierila som sa s tym, ze ja mam ine vnimanie ako on, tak som chcela, aby sme nas vztah aspon inak niekam posunuli.. lebo rovnako ako ty som rozmyslala, co ak sa to ani po 30tke nezmeni, co ak mi povie to iste , co teraz, co ak nedospeje, co ak to bude stale maminkin rozmaznany chlapcel.. tak som hodila temu spolocne byvanie, vravim, je to menej bolestive, bude aj on rad, ze mame svoje sukromie atd.. Bola som odhodlana vziat si hypoteku, moji rodicia ma povzbudzovali, boli radi , ze sa chceme spravat ako dospeli, no moj drahy s tym mal velky problem, pritom hypoteka by nebola nanho, len na mna..jedine, co som chcela, aby prispieval na domacnost..no slovo hypoteka ho nicilo, vzdy sme sa pohadali, vzdy zacal s tym , ze on sa nikomu zadlzovat nebude. Ze radsej vezmeme byt do podnajmu a budeme mesacne platit.. no to sa zase mne protiví, mesacne niekomu 400 eur platit najblizsich 5 rokov.. ja uz teraz 3.rok platim 300 eur a ked si mam predstavit, ze vacsi byt, vacie nakaldy a dlhsi cas, nie!!! radsej platit banke za svoje. No ale nikam sme sa nepohli, skor sme sa len viac vzdiali a hadali.. proste, chlap berie vsetko inak.. mozno pomoze sadnut za stol a komunikovat a otvorene...ako aj nam. ja som v chvilke takejto pravdy vsetko vyvalila a aj to , co som nikdy necakala, ze poviem.. ok, chceme byvat spolu, prerobime u vas to, hento a tamto, potom sa nastahujem. A to som od prveho dna vyhlasovala, ze ja u nich nikdy byvat nebudem, lebo som z domu na isty standart a "luxus"( nie v priamom slova zmysle) zvyknuta.. noco cert nechcel, som to ja, ktora sa stahuje, zo svojho milovaneho mesta do rodnej dediny, snubny prsten mam v zasuvke a uz len cakam na dieta, kedy sa na nas stastie usmeje... ale aby to nevyzeralo tak ruzovo, aj teraz ma vie pekne prekvapit svojimi detskymi chvilami. Priklad: bol nam jeden pan pozerat kupelku, ze ci sa to da prerobit ako chceme.. Drahy cely nateseny, ze mu uz dam pikoj a nebudem otravovat ako posledne dva tyzdne, ked som chcela, aby ho zavolali.. no tak drahy vola, ze bol tu, vsetko je ok, urobi to a bude to v januari.. Pytam sa a aka bude cena? no neopytal som sa, to je treba??? tak teraz uz druhy tyzden cakam a zniem jak opakovaci papagaj, nech mu zavola... stale nic!!! zevraj jeho oco povdal uz minuly utorok, ze zavola.. no stale nic.. cize chlapi. Ci ma 20,25 alebo 50 stale im vsetko trva a je na to cas. pre mna budu chlapi vzdy detmi, cest vynimkam.. ja takeho v mojom okoli nemam

sarin
14. okt 2013

@deniss111 moj muz si ma bral ked mal 22 😅 a poziadal ma o ruku sam od seba,... takze vynimky su, ale ja som to aj ako vynimku citila 😅

maznacik007
14. okt 2013

@joy23 boze dievca precitaj si to po sebe nahlas co si napisala ... potom si otvor tu vyhladavac daj si tam heslo byvanie so svokrovcami a citaj ...

ja nechapem toto ze 22 rocne dievca je schopne si ist takto pobabrat zivot ...a este s nevyzretym chlapcom ... a pritom mas skolu posobis inteligentne z textu ...

sak mas 22 rokov ved ti nic neutecie ked si nevezmes svojho prveho chlapca a nebudes mat hned deti ... dufam ze neinvesujes do majektu svokrovcov aj svoje peniaze...

wena
14. okt 2013

Ty kokso, mne to pride akoby mal este o 10 rokov menej. 🙄

Ked si zoberiem svojho partnera, ktory ma 23 rokov, byvame sami uz 3 roky, stara sa o domacnost. o vsetko a kebyze som tehotna, tak sa potesi....

Neskutocne, ja by som s takym muzom nebola ani sekundu.

ivett1
14. okt 2013

@viki147 hm, celé to zhrniem, neviete, čo jeden od druhého očakávať ... a ako tu už bolo spomenuté, také správanie mi fakt pripadá detinské ... skoro ako môj 5 ročný syn...i keď, on má na niektoré veci (hlavne čo sa týka jeho obľúbených hračiek) už svoj nemenný názor, čo sa teda o tvojom partnerovi nedá povedať 😅 ...mení ho asi podľa nálady 🙂 ... alebo si len myslí, že ho svojimi otázkami skúšaš, že ako zareaguje a on si z teba robí srandu? ... poradím ti, najskôr si urob poriadok u seba - t.j. čo chceš ty v blízkej budúcnosti a či teda vôbec v tvojom ďalšom živote rátaš aj so svojím priateľom - môžeš si to aj napísať na papier a potom si ho posaď k stolu a povedz mu to ... prípadne mu rovno strč pod nos ten papier (ak si nejaký napíšeš...)... vieš, ak dvaja spolu chodia - bývajú pod jednou strechou, obvykle si už plánujú spoločný život ... a už majú ujasnené odpovede aj na tie základné otázky, ktoré si sa pýtala ty... ak si napríklad presvedčená, že je už čas na založenie spoločnej rodinky a partner o tom, že by to malo byť s tebou, ani vôôôôôbec neuvažuje ... je zbytočné čakať ďaľších xy rokov, že možno raz bude ... skrátka ...porozprávajte sa 😉 fakt nemáš čo stratiť 🙂

joy23
14. okt 2013

@maznacik007 dobre viem, co som napisala a citala som si aj diskusie o byvani so svokrovcami 🙂) takze, viem na co sa mozem tesit.. Myslim, ze si nepoabrem zivot s clovekom, ktoreho milujem a ten miluje mna. moj otec sa zenil ako takmer 40rocny a dodnes by sme o nom nehovorili ako o vyzretom chlapovi a to moja mama nema pevne nervy a nazivaju si fajn, nehovorim, ze obcas nezahrmi, ale je im fajn... ono vravi sa: Skôr ako moje žitie odsúdiš, obuj si moje topánky a prejdi moju cestu.. teraz nevravim, ze ma sudis alebo odsudzujes, len mi to prislo vhodne napisat. moje rozhodnutie sa rodilo z viacerych za a proti, z viacerych rozhovorv a zo vsetkeho, no sama som bola zo seba prekvapena, co zo mna vypadlo, no este viac som bola prekvapa, ako sa priatel ku vsetkemu postavil a zareagoval. chlapa obcas treba nakopnut, to bolo jedine, co som tym chcela ukazat, ale naozaj, nakopnut, nie stale len pokopkavat a vraviet si, ze raz predsalen dospeje... som s nim sice uz velmi dlho, viac menej este od decka, aj ked pre kopu ludi som stale decko! 🙂 a nemj strach, nie je to prvy chlap, parkrat sme to skusili bt oddelene a byt s niekym inym, lebo kazdy nam vravel ste mladi, nemozete byt spolu cely zivot a dali sme na tieto mudre rady inych, no aj tak nas vzdy cesta zviedla dokopy! a posledne, do domu svokrovcom urcite nic nevrazam a nebudem, lebo je to jeho dom to je jedna vec a druha vec, nie som az taka hlupa ako si myslis, viem, ze sa moze cokolvek stat a myslim na zadne vrata...

rolak
14. okt 2013

@joy23 nehnevaj sa,ale nie sú všetci chlapi takí ako tvoj.... utekala by som od neho a nie sa sťahovala k jeho rodičom... nechce mať v živote nijaký problém a celý život budeš všetko riešiť ty,až kým niekde nestretneš poriadneho chlapa...ale to už budeš mať s týmto deti.... a @viki147 je na tom tak isto. sú aj zodpovední chlapi,ktorí vedia, o čom vzťah a partnerstvo je. že treba ajj dávať,aj riešiť aj sa vecami zaoberať a venovať im svoju energiu a nie len preplávať životom.

maznacik007
14. okt 2013

@joy23 nuz ja si ta pamatam z inej diskusie kde si pisala o tom ze si tri roky chodila na VS a rodicia ta ciastocne dotovali a nesla si nakoniec na statnice lebo ta to nebavi a teraz ides na inu skolu ... a tvoj partner je este na VS ...

tak neviem ... mne je toto zmyslanie divne .. nasilu natlacat niekoho do niecoho ... ci uz byvania spolocneho ci dietata ... ale viac sa nevyjadrujem kazdy si nalozi so zivotom ako chce ... ale tak po pol roku byvania spolocneho napis ako to vidis aktualne ... 😉

joy23
14. okt 2013

@rolak ja som nepovedala, ze uplne vsetci su rovanki.. v zavere prveho prispevku som to napisala, ze urcite su aj vynimky, no ja v mojom okoli som takeho nestretla. Dakde som raz citala, ze zeny si hladaju chlapa podla vzoru svojho otca. a u mna to velmi sedi... u nas bola vzdy mamina generalom, ta co vsetko vyriesi, opravi, potavi.. moj otec takmer nevie ani co su klieste, ale za to je perfektny kuchar, co o mame povedat nemozem :D a u nas je to rovnako, ja som ten general, co vsetko urobi, zorganizuje, ale aj navari 🙂 a priatel je ten, ktory porobi v zahrade, opravi a rozmysla aspon dvakrat, nie impulzivne ako ja. Myslite si, ze keby sa mi vsetko pacilo, tak by som ho posadila k stolu pravdy? tak to asi nie, prave preto sme sa ocitli v takej situacii, lebo som uz dalej nevedela ako, no rozhovor naozaj pomohol, otvorilo mu to oci, zacina sa sprava sa ako chlap , nie ako chlapec a ze este urobi dakedy blbost, ktorej nerozumiem ako k tomu dospel? no ved vsetci sa ucime, ani ja som na prvy raz neuvarila genialny paprikas! Mozno mu mozem vycitat len prilisne ruzove okuliare, lebo caka, ze pan, kedze je rodinny znamy si vypyta malo penazi za prerabku a preto nie je potrebne sa pytat? no neviem, ci je to az taky prehresok.. A k tomu, ze budem vsetko riesit len ja, tak si neviem predstavt, ze mi som mala pri sebe chlapa z rovnakeho cesta, asi by sme sa povrazdili, kedze ja potrebujem mat vo vsetkom posledne slovo.... Ak by kazda zena utekala od chlapa, ktory nie je idealom, bolo by na svete vela slobodnych muzov a na tych zenatych by pripadali minimalne 3 manzelky. Niekedy treba sa pokusit problem vyriesit a nie hned utekat. a ak to nejde vyriesit, tak potom dovidenia..

janielikk
14. okt 2013

@maznacik007 🙂 tak to je, ked niekto nerata s tym, ze ostatni maju aj pamat, ci DOKONCA vlastny nazor 🙂 konecne prispevok, s kt. mozem len a len suhlasit. Davam "pacik"

joy23
14. okt 2013

@maznacik007 hej, hej, tak to sme sa uz stretli 🙂 a ma pravdu 3 roky som studovala a teraz je to uz stvrty rok, len so zmenou kombinacie a vymenou denneho za externe, aby som mohla viac pracovat... S dietatom vyrukoval nakoniec priatel, ze uz je aj na case sa zacat snazit a byvanie bolo spolocnym vyplodom, pretoze prespavat u seba ako pubertiaci, nie je to prave orechove, len sme akosi nevedeli najst cestu, kde a ako, aby obaja boli spokojni. takze jeden musel polavit 😉
urcite napisem ako sa mi paci v nasom byvani..

jabadaba
14. okt 2013

@viki147 dievca zlate, mas na com popracovat. Okrem gramatiky a vyjadrovania hlavne na sebaucte, ktora Ti znacne chyba, ak dokazes spat s takym blbom. Takze on, velky grand Ti zacvaka potrat, hej? Vyborne! Stedry chlapec! Potrat ci zuvacka, ziaden rozdiel. 😝 Ty si nevazis svoje telo? Mas sa za handru? Lebo tak to vyzera. 😖

Chlap ci chalan, to je uplne jedno, co toto vypusti z ust si zasluzi taky kopanec do guli, ze viac nebude musiet pomysliet na nejake potraty!

O tebe by som si pomysela tiez svoje ak by si s tymto exemplarom zotrvala do tej tridsiatky, ktorej sa tak bojis, ze ako to bude vtedy. 😝 No bude to rovnake. Blb blbom zostane a aky pristup mu ako zena umoznis tak sa on k tebe ci inej bude spravat. Asi ma "fantasticky" model z domu. Zena handra na otrasenie svojich ...a co, sak o co ide ked sa nieco stane. Zenska pojde na potrat! Fuj! Mas moj obdiv Ty ci kazda jedna co s takymto hovadom lezie do postele.

Mas 22 a velku sancu zmenit kurz svojho zivota uplne inam. Ak zacnes ovsem od seba a od tej sebaucty. Byt tebou, dam si na nejaky cas pohov so vztahmi. Nemas stastnu ruku. Hladaj a vztahy zakladaj az budes na to zrelsia a nebudes siahat po chlapovi co Ta nema za nic. 🙄

digysa
14. okt 2013

Ja som rozumela iba tej prvej vete.....a s tou celkom suhlasim: Sme spolu ako zvierata.... 🤐

digysa
14. okt 2013

@jabadaba Neviem, ale zda sa ti, ze len ON je blby??? Nechcem byt hnusna ale vrana k vrane sada..... 😅

mima4
14. okt 2013

@digysa

pravdaze vrana k vrane sada... 😎

jabadaba
14. okt 2013

@digysa no...ehm...chcela som zotrvat este v diplomatickej rovine. Ak by som z nej vybocila tak moj prispevok je v duchu tvojej otazky. 😀

adri266
14. okt 2013

nuz, tu ste dostali obraz nasej mladeze 😝 Su nevzdelani a nerozumni. Ziju vo virtualnom svete, ktory nema nic spolocne s realitou...

adri266
14. okt 2013

@viki147 si mlada, si pekna, najdi si chalana, ktory chape, ze potrat nie je antikoncepcia /dufam, ze Ty poznas rozdiel/.

jabadaba
14. okt 2013

...zijeme akt ako zvierata vo volnom chove....

toto je zamer alebo len preklep? 😀

rolak
14. okt 2013

@joy23 na svete je veeeeľa slobodných neschopných a ešte viac rozvedených neschopných mužov....od takých potom utekajú ženy po piatich rokoch manželstva,ke´d zistia že s deťmi fakt nemôže makať doma iba jeden... ale samozrejme dúfam,že si sa rozhodla správne a jasné, že poznáš svoje možnosti a vzťah oveľa lepšie ako ja.... len "utekať" zo vzťahu bez záväzkov v 22 rokoch,to nie je ozajstné utekanie... to je normálne rozhodnutie...

tikiviki
14. okt 2013

dievca spametaj sa , a nezen sa skoro tam kde netreba, bud rada ze mas pokoj, mat tolko rokov a tento rozum tak som niekde vo svete , a ja mam uz 40 a som romka.

aneri66
14. okt 2013

chcela vedieť Váš názor...prečo riešite gramatiku...veď nepísala diktát....myslím, že čo sa týka gramatiky viaceré by tu pohoreli......