Sms a hovory s inou ženou

laskamoja123
4. máj 2015

je normalne aby koli malým hadkam priatel vyhlada cudziu osobu na riešenie problemov? 1,5 roka si vypisovali s toho 3 mesiace aktívne cele dni a noci? Co by ste si o tom mysleli?

mamulka211
4. máj 2015

@maciatkolulu uprimne, dnesny svet je postaveny na sexe a tie povodne poslania rodiny a manzelstva uz su zabudnute. Dnesni muzi zabudaju, ze ked sa ozenia a splodia deti, tak sa po zalozeni rodinky z ich manzeliek stanu matky a na ich pleciach bude vychova deti a s tym spojena unava a vycerpanie. O to viac, ze dnes je narocna doba co sa stresov tyka, vysoka nezamestnanost, financne problemy a tlak z kazdej strany. Kedze vsade je propagovany sex a sex a sex , cely vztah je podla medii zalozeny len na super sexe, bez sexu vraj uz vztah nie je vztah, vsade sa popisuje ako ma super sex vyzerat a ako nesmie chybat vo vztahu...potom aj muzi si myslia, ze ked ich manzelka prestane byt taka sexuchtiva, ako bola na zaciatku vztahu, kedy este nemala povinnosti matky, nelomcovali nou hormony poporodne a podobne, tak sa treba rychlo poohliadat po inej cicine, ktora nebude mat inu starost ako rozmaznavat ich uchylneho vtacika.

petra7777
4. máj 2015

@bubelko Len písať? Ale nóóó....nesranduj 🙂 Neviem, či by sa tebe páčilo, ak by si tvoj manžel vypisoval vo dne-v noci s nejakou "kamarátkou" 🙂 Aj vtedy by si tvrdila, že si rok a pol "len píšu" ?

bubelko
4. máj 2015

@petra7777
@mamulka211
preco vam tak zalezi na tom, ci by to mne vadilo? ked napisem ano, budete spokojne, lebo to nie je normalne? a ak napisem, ze by mi to nevadilo, tak co? vy ste vobec poriadne citali, co som napisala? pisala som, ze jej to nema vadit? ze mu to ma tolerovat? nepisala.
ja som sa opytala, v com je rozdiel medzi nou a nim. on to riesi s jednou neznamou zenou cez sms (a ako v kazdom pripade, aj tu plati prezumpcia neviny pokial nie je dokazany opak), ona s mnozstvom neznamych osob na internete a verejne...ja som nikde nenapisala, ze je to ok. nie je to v poriadku ani u jedneho. ani u neho, ani u nej. tak ako to vadi jej, ze si pise s neznamou, bude vadit asi aj jemu, ze prebera problemy s pol slovenskom. lebo toto by mne osobne vadilo, a teda statocne.

mamulka211
4. máj 2015

@bubelko ona riesi ich problem anonymne, ked si si nevsimla, ty ju vidis, vies, kto ona je, poznas jej meno, jej tvar?Ona riesi veci uplne inac ako on.

bubelko
4. máj 2015

@mamulka211 nie, ja ju nepoznam. ale niekto ju mozno pozna ci spozna...ale to uz je na inu temu. skratka pre mna riesia obaja problem nespravnym sposobom.

mihula
4. máj 2015

@peneloppe no mozno to bolo 3x za dva roky

mirica
4. máj 2015

@laskamoja123 ......ja ti len takto napíšem....môže to byť len kamarátka, ja sama si takto na pokeci s prestávkami píšem už rok a štvrť s jedným ženatým.....hned na začiatku napísal, že chce len pokecať, že manželku miluje a nechce ju podviesť.. rozoberáme kadečo...on tiež so mnou riešil svoj vzťah, chcel ženský pohľad ako zahnať/riešiť krízu....a myslím že sa nám to podarilo, a napísal mi že je to o moc lepšie a tešil sa z toho, a ja tiež, že som pomohla ..... ja sa zas posťažujem so svojimi problémami, a on vypočuje mna......a občas len 1-2 správičky , že ako sa máme.......nikdy nechcel nič viac a ja takisto nie.....a nikdy sme sa ani nestretli....niekedy sa skrátka dá lepšie porozprávať s cudziou osobou, človek môže byť viac otvorený, a nie každý chce rozoberať svoj vzťah s priateľmi, ktorí poznajú aj partnerku.....

adri266
4. máj 2015

@mirica ukazala by si tie vase rozhovory svojmu partnerovi?

mirica
4. máj 2015

adri266...
partnera nemám, ale hypoteticky ..... opýtala by som sa kamaráta....povedala že mám problém s partnerom...a či súhlasí ,aby si našu konverzáciu prečítal, kedže ide o jeho súkromie....a ak nie, nedala by som mu to prečítať, dôvera je pre mna posvätná......a ak mi partner neverí, tak je problém -ale tentokrát už medzi nami.

esterba
4. máj 2015

@laskamoja123 mne by to vadilo. Nie preto, ze by som si hned myslela, ze to vedie k nevere, ale preto, ze si myslim, ze taketo veci sa mimo domacnosti neriesia, resp. u nas nie. Mne by vadilo aj to, keby intimne, alebo rydzo sukromne veci riesil s kamaratom. Nerobime to, neriesime ich ani s pribuznymi. Ja mam jedneho kamaraTA, s ktorym zajdem tak raz za mesiac na kavu, dobre si rozumieme a dokazeme spolu hodinu prekecat. Takych ludi mam vo svojom okoli spolu len troch. Ale rozpravame sa spolu o veciach suvisiacich s nasim povolanim a zo sukromia tak max o detoch a kam ideme na vikend alebo na dovolenku.

lorela
5. máj 2015

Inak, pri tomto čítaní som si uvedomila, že môj partner je "kecal" neskutočný a vlastne všetko vynáša z domu - najradšej svojej matke, ale aj ostatnej rodine, isté veci aj známym. A koľkokrát ani nie so zlým úmyslom, resp. si neuvedomuje následky a to, že ľudia, a hlavne "tí bez chrbtovej kosti a štipky charakteru" dokážu s informáciami ďalej pracovať - meniť a prekrúcať...
A poviem vám, je to veľmi, veľmi nepríjemné. (Sčasti sa mi to už podarilo zaraziť.).

... Tým chcem možno aj naznačiť, že nikdy neviete, ako sa "vaša bútľavá vŕba" môže v budúcnosti zachovať a čo všetko vo vhodnej chvíli proti vám použiť!

moonlight1210
5. máj 2015

@bubelko ludia sa pytaju, ako by si to brala, keby sa to dialo tebe z jednoduchého dovodu.
jedna vec je sudit objektivne s odstupom v pripade iného a druha je byt citovo zaangazovana vo vlastnom pripade - tam chtiac-nechtiac sudime subjektivne (to su tie: ale ved u mna ide o nieco celkom uplne ine).

takze tu hovoris, ze treba ratat aj s variantou, ze o nic neslo.
ale je dost pravdepodobne, ze doma by si kladla dost dorazne otazku: tak naco si si s nou vypisoval tolky cas, ked to k nicomu nepomohlo? preco si neriesil so mnou, ale s nou? bola ti prednejsia ako ja? co to pomohlo nam dvom, ked ty si sa vykecal kdesi inde a potom si uz nemal chut to riesit so mnou?
verim, ze by si sa citila podvedena.
nemusi to byt z pocitu, ze s nou nieco mal, ale ze ta s nou obchadzali. a ze aj tvoje problemy (lebo vsak to boli vase spolocne poroblemy, takze aj tvoje) riesili za tvojim chrbtom, bez teba. a vlastne neriesili, len vlastne ohovarali (ak to nemalo ziaden pozitivny výsledok na vas vztah, teda on sa nesnazil nic pozitivne voci tebe zmenit).

kedze sa zda, ze u Laskymojej to nemalo ziaden pozitivny dopad na ich vztah, tak chapem, ze sa citi podvedena, oklamana, urazena a ze ho asi aj podozrieva, ze komunikacia bola hlavne preto, ze mal zaujem aj o tu zenu (alebo ho pritahovalo nekriticke prijimanie jeho podania problémov).
teda rok a pol komunikacie s inym clovekom o aj o jej sukromi a nic z toho. ibaco aj dalsia osoba (neprofesional, teda neviazana dodrzanim tajomstva) je podrobne informovana ich problemoch. a to hodne nastve.
mna by to dost stvalo.

bubelko
5. máj 2015

@moonlight1210
neviem, asi pisem ako tatar 😕
preco sa mna snazite presvedcit, ako mam reagovat, akoby som sa citila. ja viem, akoby som sa citila. o to tu ale predsa vobec nejde. ide o to, ze ona vycita partnerovi, ze rozoberal ich problemy s nejakou zenou poza jej chrbat. a ja sa pytam, co robi ona? prebera to s nim? nie. prebera to tu na MK a pyta sa na nazor neznamych zien poza jeho chrbat, aby mu na konci mohla argumentovat, pozri aj ostatne to vnimaju tak ako ja...
ale cele je to o tom, ze on riesi poza jej chrbat a ona tiez. obaja cakaju, ze ten, komu to vyklopia ich polutuje a povie im, ano mas pravdu...
ona sa citi oklamana, podvedena... ako sa citi on? myslis, ze pride a povie: jej aky dobry napad. nebudeme sa bavit spolu, ale ja to vytrubim tam a ty tu, a pockame si, ktora strana bude mat viac palcov hore? OK?
alebo skratka chlap nema pravo citit sa oklamany ci podvedeny, ked ho jeho polovicka prebera na internete?
ano, nema tu obrazok. ale nebudme naivne. na to, aby ju niekto poznal ho nepotrebuje...

bubelko
5. máj 2015

@moonlight1210 a samozrejme, ked sa ma to priamo dotyka, tak nemozem byt objektivna... to ani nejde. ale ked sa ma to priamo nedotyka, tak sa o objektivitu pokusit mozem. a ja som sa pokusila...

igor211
5. máj 2015

@sednaja Ano stretavame sa individualne bez jej manzela, stretavam sa aj s jej manzelom, aj moja manzelka s nou. Stretavaju sa aj nase deti. Vobec ma nepritahuje (nie ze by bola skareda).
Vztahove veci s nou neriesim, len obycajne veci.
Mozno este na objasnenie, stretavame sa lebo mame spolocny konicek.

katulik29
5. máj 2015

@bubelko Trošku porozmýšľaj, o čom píšeš. Ona tu nepíše svoje meno, priezvisko, ani iné údaje. Spýtala sa anonymne všetkých, lebo sama si nevie dať rady. Tak prečo to obraciaš proti nej? Veď ak sa o tom nemá s kým poradiť, je prirodzené, že sa spýta tu a anonymne. My ju nepoznáme a ani neberieme tak, že ona teraz "podvádza" jeho tým, že sem napísala. On je na tom úplne inak. Píše si cez rok s nejakou ženskou, pravdepodobne sa aj stretli a bohviečo všetko za ten rok porobili, alebo aj nie... do toho my už nevidíme. Ale predpokladám, že tá ženská vie oveľa viac informácií o @laskamoja123, určite aj intímnych. A v tom je rozdiel.

sednaja
5. máj 2015

@igor211 no vidíš - a v tom je rozdiel, stretávate sa všetci, nielen vy a plus ten koníček........ kdežto zakladateľka temy nemá šajnu kto je tá druhá deva, s ktorou mimochodom preberá ich súkromné veci

bubelko
5. máj 2015

@katulik29 ja viem co som napisala, nepotrebujem o tom porozmyslat. pre mna obaja konali v principe rovnako. obaja riesili problem na nespravnom mieste. on s druhou zenou cez sms a ona s MK, miesto toho, aby to riesili spolu. a hlavne, ked vycitam partnerovi, ze on rozprava o mne s niekym inym, tak nebudem robit to iste - rozpravat o nom s niekym inym (aj ked su to len nezname zeny na MK).
a k tomu anonymne... ono na internete nic nie je take anonymne, ako sa zda... aj ked nema fotku.

mamulka211
5. máj 2015

@bubelko cize toto forum, je podla teba vlastne zbytocne...lebo kazdy by si mal riesit problemy doma, s partnerom. Naco su psychologovia, naco su terapeuti? Vsetc sa porozpravajme s partnerom doma. Lebo bubelko sa rozhodla neupustit zo svojich zasad a aj ked uz asni sama neveri tomu, co pise, ale tvrdi to aspon z principu, lebo je zatata ako mulica. Uz ju nerieste.

bubelko
5. máj 2015

@mamulka211 nie, nemysim si, ze je toto forum zbytocne 😉 ano, mam svoje zasady a väcsinou z nich neupustam 🙂
a dakujem, ze si navrhla ma prestat riesit, lebo tuto temu som nezalozila ja, len som do nej prispela... 🙂 ale zjavne nie podla predstav väcsiny. a som rada, ze sa napriek tomu naslo par jedincov, ktori pochopili, co som chcela povedat. prajem ti pekny vecer 🙂

mamulka211
5. máj 2015

@bubelko aj ja tebe

igor211
6. máj 2015

@sednaja Tak je to ich psychologicka. Ale ja som skor reagoval na to ze kamarastvo medzi zenou a muzom neexistuje, co je podla mna nezmysel

sednaja
6. máj 2015

@igor211 never tomu, že je to psychologička.........a nie ich, ale Jeho..........a kamarátstvo - hmmm, možno áno, ale nie je kamarátstvo ako kamarátstvo 😉