Snúbenec má blízky vzťah s kolegyňou

wal393
16. máj 2018

Prosím ak mi aspoň trošku poradíte, poviete svoj názor alebo ja sa aspoň vyrozprávam.
Zapla som starší mobil, keď sa partner zabudol odhlásiť zo sociálnych sietí. Hneď ako som ho zapla mi začali naskakovať aktuálne správy čo si teraz píše. Ako píše novej kolegyni, že aká je dnes krásna ako je to pristane. Tak si písali ďalej - nemohla som prestať čítať - sedela som ako obárená, nechápala som že toto je človek s ktorým žijem 8 rokov. Potom jej napísal takú basničku rýmovačku. Večer si písali zase, dohodli sa, že na druhý deň po práci zájdu na kávu. No ona to potom zrušila. Na ďalší deň jej zase poslal okrem iných komplimentov aj básničku aká je krásna a užasná atd. Túto jej písal v tom čase keď ja som doma riešila nie najpríjemnejšie rodinné záležitosti. Dnes večer sa vraciam naspäť k nemu - ale neviem či sa rovno rozísť ? tento rok sme plánovali svadbu, kúpu bytu dieťa. Nepovedala som mu že o tom viem, ešte dnes sme písali o letnej dovolenke. Nevie o tom mobile, ja ho mám. Ale neviem si predstaviť žiť ďalej s takým človekom - už by som mu asi nikdy neverila nedôverovala. Pýtala som sa ho už predtým či je s ňou niekedy v kontakte, tak že jasne že nie čo si myslím.. Vedela som, že vtedy telefonuje s ňou - pýtala som sa s kým volá - že s kamarátom. Dnes mal voľno mali ísť spolu na obed nakoniec nešli. A neviem čo je - keď sú spolu v práci. Doteraz som si aj ja aj všetci okolo mysleli že máme ideálny vzťah. Viem, že aj ja som urobila nejaké chyby (tento rok bývali naši rodičia s nami neplánovane v malom byte - tak aj z toho sme boli obaja dosť vedľa). Ale čo ak toto nie je ani prvýkrát? Nechcela som to s ním riešiť cez telefon (mám teraz doma aj tak dosť starostí) - chcem sa ho to opýtať priamo. V tom istom čase si píše so mnou a s ňou. Bolo jej zle chcel jej doniesť lieky do práce. Písal jej v básničke ako sa o ňu bude stále starať. Nerozumiem ako sa 8 ročný vzťah môže zo dna na deň zmeniť. Neviem čo robiť

kiwi3
20. máj 2018

@marca12 presne. ja mam pocit, ze vacsina zien, ktore sem pisu, zije v nejakej bubline. otazka je, kam by az zasiel, keby bola kolegyna povolnejsia... ale mysliet si, ze po svete chodi kopa nezadanych uzasnych chlapov a ze vacsina tych zadanych je cista ako lalia je nonsens. ja sa pohybujem vacsinou v muzskej spolocnosti a takych, co nieco podobne nerobia, je tak 10%, zial. okrem toho take velke reci, ako by tych svojich po x rokoch kopli hned do zadku. no uz to vidim. to pisu vacsinou tie, co maju pocit, ze u nich doma je vsetko ok. a pritom mozno prave pred chvilou ten ich volal z cudzej postele, ako ich miluje - situacia zo zivota (vdakabohu, nie z mojho). no a prave preto, ze tych super chlapov je minimum, si myslim, ze na sebe aj vztahu treba pracovat a nie hned pocitat s tym, ze pride iny a dokonaly. nie, nepride, iba sa taky bude nejaku dobu zdat. praveze tato situacia moze tomuto vztahu dokonca prospiet, pretoze nejaku chvilu stagnoval. ale urcite by som to tomu chlapovi nedala teraz "vsetko zadarmo"

persica
20. máj 2018

@kiwi3 Ako moze vztahu prospiet, ked chlap zenu nema za nic?
Raz mi jeden chlap povedal: "Su zeny ktore milujeme a potom su tie, ktore si berieme za manzelky..." Ked som chcela vysvetlenie, tak povedal, ze tie, co miluju, su pre nich nedosiahnutelne, ale kedze chcu rodinu, istotu, pohodlie za minimum namahy, tak sa jednoducho ozenia s tymi dosiahnutelnymi a po tych nedosiahnutelnych budu tuzit.
Chlap, co mi to povedal, mal cez 30, bol zenaty- tri deti, VS vzdelany, dobre postavenie, boli sme len kamosi- ziadne postranne umysly. Co sa da na takom vztahu budovat? Podla mna je to len vymenny obchod- nie vztah.
A este dodam, ze tento len tajne tuzil- nikoho neoblboval.
To, co ma autorka, je ubohe, trapne a urazlive. Uz sa znizuje ona k spehovaniu, trapi sa a naco, pre koho? Radsej z kratsej cesty...

nataliaseidlova
20. máj 2018

Ja by som v momente od neho odišla. Som strašne na toto hakliva.. Neverila by som mu už ani slovo aj keby si cez celý ksicht nechal vytetovat moje meno. A to my už máme za sebou svadbu, dieťa a druhé na ceste. Takže o čosi komplikovanejšie ako to máš ty. Neodpustila by som mu. Je to hňup klamarsky. To sa ti chce žiť celý život v neistote?? Píšeš že máte nad 30.. Ešte stále a môžeš vydať a mať deti ale nie s ním. Ked budú deti tak isto nebudete mať na seba toľko čas ako keď boli u Vás tvoji rodičia. A potom čo? Nájde si zas nejaký objav na flirtovanie? Chvala bohu že táto jeho kolegyňa mala toľko rozumu a nechcela s ním nič, ale si predstav že by bola rovnako koketna.. Podľa mňa by to len pri správach neskončilo..

marca12
20. máj 2018

@persica ver tomu,ze aj nevera pomoze. Co si myslis,ze nase babicky,prababicky toto nezazivali? Flirt,nevera,klamstva tu boli odkedy su ludia na tejto zemi. Len si dovolim tvrdit,ze to mali lahsie,lebo neboli socialne siete. Je lahke povedat,rozid sa,odid. Ale akutocne by si kvoli jednemu zistenemu preslapu opustila muza,ktory bol dovtedy pre teba ukazkovy? Nevravim,ak to spravi po par mesiacoch chodenia,ale vo vztahoch,kde su dvaja spolu roky je uuuplne normalne,ze zatuzime po flirte. Nevravim teraz o rodenom suknickarovi... Chlapcovi by som to dala poriadne vyzrat a premyslala nad tym,ci bol nas vztah dovtedy pre mna spokojny. Ak ano,treba ho obnovit a neustale pracovat na nom.

persica
21. máj 2018

@marca12 Spolocnost sa vyvija, a to, co zazivali nase prababicky, my nemusime. Nase prababicky casto vydali rodicia kvoli majetku. Casto museli zniest alkoholizmus a ekonomicke tyranie. My dnes uz zijeme inak a nastastie si mozme partnera vybrat a ked nam nevyhovuje, mozme ho opustit a navyse sa mozme zivit same a zit tak, ako to vyhovuje nam.
A ano,opustila 🙂
Autorka je mlada, nema ziadne zavazky, nemusi sa obetovat kvoli patologickemu klamarovi. On jej mozno ani nebol neverny, ale nevazi si ju a klame, a to este ani nema kvoli comu- nemaju spolocny majetok alebo deti. Dal jej jasne najavo, ze ona je v jeho zivote len preto, ze nevie zbalit lepsiu. Ktora zena by chcela ostat v takom vztahu?

bobricek1979
25. máj 2018

@persica úplne súhlasím lepšie si to napísať nemohla 👍

ajush5
25. máj 2018

V tvojej situácii by som urcite odisla. Sestra mala so švagrom obdobne patalie ale kedze uz mali dieta neodišla a taha sa to uz 18rokov stale dokola. Pride mu na to, spýta sa ho, spravi z nej kravu co špehuje a neverí mu, na mesiac je pokoj a potom zas od zaciatku. Neter mi neraz plakala do telefónu ze by bola radsej keby su rozvedený. Ty mas este sancu najst si niekoho kto si ta bude vážiť. Ked budete mat deti budes skor hľadieť na ne ako na seba a vtedy sa tazko opúšťa manzel aj ked ho uz nelubis. Mozno ta nepodvadza no zostane to tak aj o 5 rokov? Kd mu nevadi ľúbiť inu ospravedlní si casom aj neveru. A take dristy ako ze je 10% slušných chlapov je bulshit. Neviem v akom okruhu ludi sa pohybuje autorka tejto štatistiky, mozno je krčmárka alebo recepčná v hodinovom hoteli

dandelion94
11. jún 2018

bože baby, kam chodíte na takýchto debilov, a dôležitejšia otázka - prečo s takými debilmi ostávate? Chlap si z vás spraví handru, matrac, slúžku a vy ešte rozmýšľate nad tým, že vzťah sa určite zachrániť dá, že chyba je vo vás atď? Ja byť tebou tak printscreeny konverzácie vytlačím, a pošlem frajerovi tej kolegyne, nech vidí, čo má doma za zmyju!
A frajera kopnem do vajec a do riti, otočím sa na podpätku, odídem a viac si u mňa neškrtne. Po 8 rokoch vzťahu. aby sa chlap zachoval voči tebe takto podlo, tak to nieje chlap ale obyčajná K***A

marca12
14. jún 2018

@ajush5 by si sa cudovala a hlavne takymto naivnym je na svete najlepsie,nie v zlom. Naozaj ti zavidim,ze tak doverujes chlapom,ale malo ich poznas. V roznych kruhoch sa pohybuju,ke jedno,aka socialna vrstva,vzdelanie. Chlap je od prirody lovec. Nemusi ta fyzicky podvadzat,mat oplzle reci,ale za ziadneho by som ruku do ohna nedala ani za svojho a to mi nedava dovod ziarlit. Lenze ktovie,co ma v telefone...

marca12
14. jún 2018

@persica presne tak,ale podstatu toho,co som pisala si zle pochopila. Jasne,ze nebudem zit s klamarom a luzrom. Lenze kazdy sa na vsetko pozera povrchne.vieme,aky je ich vztah? Po 8 rokoch bez deti zrejme trosku unudeny vztah. Venovala aj ona dostatok casu vztahu? Pracovali obaja na nom? V prvom rade musi zacat od seba a opytat sa,kde nastala chyba. Lebo ta chyba je vacsinou na oboch stranach. To sme si len zvykli zahodit nefungujuce veci,vykaslat sa na nefungujuce vztahy. Lenze mozme donekonecna hladat partnera,lebo kriza po rokoch pride vzdy. A to vzdy pojdem dalej? S kazdym chlapom nove dieta a kazde decko ineho otca? Lebo toto je dnesna doba. Rozdrbkane rodiny,povrchnost atd

jamika27
14. jún 2018

wua, toto ma zaujíma ako to dopadne.... verím že si ho nechala

persica
15. jún 2018

@marca12 Ja som to pochopila, ale naozaj si myslim, ze netreba zivit nefungujuce mrtve vztahy- je to strata casu a energie a zivot je prilis kratky, aby sme ho prezili v trapeni.
Krizy su v poriadku- tie sa daju riesit. Nefungujuci vztah nie je kriza.
Co caka zeny s muzmi, ktori su klamari a obhanaju ine zeny? Zmenia sa na paranoidne stihacky, ktore kontroluju telefon, vsade za svojim muzom chodia... Aki maju tie zeny svoj zivot? Su stastne? Ano, mozno si udrzia manzelstvo, ale za aku cenu? Stoji to zato? Zivot sa ma zit- nie stale len bojovat. Bojovat sa da chvilu. Cely zivot by to bolo vycerpavajuce. A hlavne bojovat, ked je o co- napriklad o zdravie. Nie o muza, ktory zato nestoji.
A este nieco "hladat partnera"??? Cielom nie je hladat partnera, ale budovat svoju osobnost, svoj zivot. Az ked ma clovek v hlave upratane, pride ten spravny partner. Ked si clovek vazi sam seba, moze si ho vazit aj partner.
Povrchne je podla mna najst si niekoho, kto sa ma o nas starat a potom ho silou mocou pri sebe drzat.
V tom mas pravdu, ze chyba byva na oboch stranach. Ludia si zvykli na sebe nepracovat a zo vsetkeho vinit inych. Nikto sa nespyta, co na mne ma ten partner milovat? Ked nedokazem zit sam, ako moze so mnou vydrzat niekto iny?

ajush5
16. jún 2018

@marca12 Isteze prirodzený lovec 😂😂😂 paci sa mi ako kazda co ma doma debila je presvedcena ze kzdy je debil. Poznám ovela viac žien ktore podvádzajú svojich chlapov ako naopak. Z môjho pohladu su zeny vacsie nevernicky ako muži. Moj manzel mi je ochotný a schopný dat telefon na cely den. Spravil to tak neraz z minuty na minútu ked sme zistili ze mne sa telefon vybil a potrebovala som ho viac ako on. Notebooky mame sice dva no používame len jeden a sme na nom obaja nonstop prihlásený na vsetkych sociálnych sieťach. Ja za môjho manžela nedam ruku do ohňa ale dam za neho zivot. Mozno sa to o 10 20 rokov zmení ale za to si uz budem moct sama a nie jeho prirodzene lovcovstvo 😂

rawmamka
9. jan 2020

@wal393 Ahoj, ak sa smiem spýtať, ako napokon dopadol váš vzťah ?

elenita
11. jan 2020

@rawmamka Skoda, uz sa asi nedozvieme, ako to dopadlo🤷‍♀️

rawmamka
11. jan 2020

@elenita Hej, škoda, len dúfam, že v prospech autorky, akokoľvek sa rozhodla 🙂.