Som na všetko sama. Čo mám robiť?

kaskya
30. máj 2009

Predstavte si situáciu, že máte doma ročné dieťa, druhé na ceste. Zrazu sa ocitnete v situácii, kedy musíte lezať, pretoze ak chodíte bolí vás neskutočne cele brucho. Vás manzel nerobí doma nič, pretože bol vychovaný ze o domácnost a deti sa stara zena. Ale ako, ked mam problem ist na vecko nie to varit syncekovi obed, celej rodine, upratovat, umyvat riady... Nakoniec z toho vyjde krasna hadka, kedy uz nevladzete s prosenim o pomoc a neustale frflanie vasho muza ked ma s niecim v domacnosti pomoct. Vyhraza sa bitkou keby ze nieste tehotna, ze tak vyvadzate koli tomu, ze ste ho poprosila aby teraz umyl riad, kym on pozera tenis v televizii. V zufalstve zacnete vsetko sama upratovat, varit obed, vynesiete smeti, ktore lezia pri dverach uz tri dni, zajdete do pivnice s neskutocnymi bolestami pre zemiaky, navaríte obed pre celä rodinu a s nim to ani nehne. Mate take bolesti ze neviete ci vas caka v najblizsej dobe potrat.
Svojho manzela keby ze mozem vyhodim z bytu a viac ho nechcem ani vidiet. Ale ako, ked som na nom momentalne na materskej financne zavisla? Ja uz fakt nevládzem. Keby ze idem dnes na pohotovost do nemocnice urcite si ma tam uz nechaju a kto sa mi postará o synceka ked moj muz nehne ani prstom? Mama lezi v nemocnici, otec musí tahat firmu aj za mamku, svokra bohvie ci vie ze mam taketo problemy.

janinah
30. máj 2009

kyska,urob len čo musíš,kašli na poriadok aj varenie,malému daj trebárs sáčkovu polievku alebo krupičku,mužovi nič,žiadne vyváranie...ale nehádaj sa s ním,nepros,porozmýšľaj a požiadaj o pomoc koho môžeš-svokru,súrodencov nemáš? kamarátku...nepíšeš odkiaľ si,by som prišla ti pomôcť 😉

kaskya
autor
30. máj 2009

maminuska, mas pravdu. moj manzel nevidel u svojho otca zeby aspon raz v zivote umyl trebars riad... hroza. ja neviem taku radikalnu zmenu momentalne urobit. psychicky by som to nezvladla, v tomto som slaboch... ☹
kamaratky mam - tie maju ale vlastne rodiny, deti, maju dost svojich starosti. no a surodenci su rozlietani po slovensku.
snad sa zmeni ked urobim aspon zatial taketo zmeny v domacnosti ako som pisala 😒

janinah
30. máj 2009

doplietla som ti nick,prepáč,máš pravdu,začni s málom,ale začni a vytrvaj a dávaj si pozor na drobčeka v brušku,on nech je na 1. mieste

liana
30. máj 2009

no kaskya neviem, keď sa ti manžel vyhráža bitkou v tehotenstve tak zjavne to milý a prítulný muž nebude, skôr by som povedala že je to tyran. To ti je milšie ako skloniť hlavu, uznať si chyby a vrátiť sa k rodičom? Prečo si si taká istá že to dva roky po jeho boku bez ujmy na zdraví vydržíš? A čo deti? Kde je záruka že po materskej sa vrátiš do práce a z toho platu uživíš samu seba a aj deti?

kaskya
autor
31. máj 2009

vcera vecer sme isli na pohotovost. doktor ma tam chcel nechat, ale slubila som, ze budem doma oddychovat, nech ma necha aspon na vikend doma. v pondelok idem na poradnu. rozhodne moj doktor co somnou bude dalej. neviem si predstavit situaciu zeby som lezala v nemocnici bez synceka. ☹

kaskya
autor
31. máj 2009

a keby ze po dvoch rokoch idem naspat do prace, zarobila by som tak akurat. mozno by som aj nieco dala na knizku. takze v tomto nevidim privelky problem. a zamestnana som na dobu neurcitu, to je tiez velke plus.

digysa
31. máj 2009

kaskya: ja som tiez myslela na tvoje kamaratky.....neviem teda, ale.....ja som mala dost drasticky potrat...resp. pred potratom som skoro vykrvacala a v noci o 3 hodine rano prisla sanitka a zobrali ma do nemocnice. Ja som velky bojko a revala som, ze ja bez manzela nepojdem nikam....vtedy sme mali 2-rocneho syna, ktory na intenzivnej jednotke nemohol byt s nami, lebo je to zakazane.

Kamaratka.....ktora ma tiez svoju rodinu, aj starosti a 5 deti k tomu, bez vahania zobrala moho syna na 2 noci a starali sa o neho ako o svojeho, zatial co moj muz striedavo bol pri mojej posteli a v praci.
A este mi aj na cely tyzden priniesli jedlo, aby som nemusela varit...

Ja by som sa vyzalovala kamaratke a povedala jej aka je situacia....a zavolala ju do domu nech pride aj s detmi a pomoze mi uvarit a trosku uhadzat dom.....nech sa tvoj muz hanbi ako pes, ze musis volat cudzich ludi o pomoc....
A 2 roky je dost velka doba....to nehovorim, ze o chvilu budes mat na krku 2 deti.....nechcem byt pesimista...ale to sa akurat tak ZBLAZNIS... ☹

liana
31. máj 2009

kaskya, neviem z akého si okresu, ale napr. naša firma už mamičky po materskej späť nechce. dá im odstupné a dovi dopo. navyše teraz sa všetci vyhovárajú na finančnú krízu a zjavne sa im tento trend zapáčil, takže asi by som sa na tvojom mieste až tak na návrat do práce nespoliehala, nehovoriac o tom že po skončení materskej sa starostlivosť matky o dieťa nekončí. Pokial nemáš manžela ktorý ti podá pomocnú ruku, tak radšej nemaj ružové okuliare.

S tou kamoškou by to ani nebol zlý nápad, len si treba zvážiť, či ten manžel potom kaskye po odchode kamošky poriadnu neutne. Kakya poriadne nepíše akú má jej manžel povahu, či tie svoje vyhrážky dokáže aj splniť, alebo je to len slovný útok.

kaskya
autor
31. máj 2009

zatial ma neudrel. zostalo to len pri slovach, ale ked sa na to pozriem po case, tak som nemala byt tak hystericka. a s pracou som si ista ze ma po navrate z materskej nevyhodia na 100 percent. nepracujem u sukromnika ale v statnej organizacii. to je velka vyhoda.

a.d.r.i.k.a
31. máj 2009

kaskya...Ty vylož nohy a na poriadok sa akurat tak zvysoka vieščo... 😠 neviem v ktorom si tt,ale potratiť určite nechcceš,tak sa spamataj dievča...obskakovat chlapa,ktorý sa Ti vyhráža bitkou?!?!?!?!
A neuvažuj tak,ako si písala,že "zostalo to len pri slovach, ale ked sa na to pozriem po case, tak som nemala byt tak hystericka"...on NIKDY nemá právo Ťa udrieť,aj keby si neviemako hysterčila...

macka01
2. jún 2009

Kasskay neozyvaš sa tak je možne že si ostala v tej nemocnici.MaŤ veľké bolesti počas tehu asi nie je bežné takže by som sa nečudovala keby si ťa tam nechali.Aspoň si oddychneš.O synčeka by som sa nebala vď keď si neporadí sám určite privolá mamičku na pomoc a ta priletí veď synčekovi treba skákať okolo zadku.A ten byt čo v ňom byvate je tvoj?alebo ste ho spolu nadobudli.Možno by bola šanca vyhodiť ale to by už musel radiť právnik.No,ja by som určite nečakala až chlap prejde od slov k činu a zbije ťa.Toto nebude najlepšie prostredie na výchovu detí.Tie nech ti daju odvahu aby si sa rozhodla urobiť krok vpred a opustiť ho.Hoci aj za cenu toho,že rodičia by ti stale niečo vyhadzovali na oči.Oni ťa nedobiju ako ten tvoj jeliman.Pošli ho do čerta.Pre pokoj svoj aj detí.Čím budu staršie budu vnímavejšie a Boh ťa chraň aby si vzali príklad od otca,to by ich nič dobre nečakalo.V terajšej dobe chce byť žena rovnocenná partnérka a nie slúžka a handra pre svojho muža.Spamätaj sa kym je čas.Čakať 2 roky je to horšie riešenie.Možno to budeš mať spočiatku veľmi ťažke ale keď sa spamätáš z najhoršieho povieš si ,že si sa dobre rozhodla.Veď koľko žien žije zo soc.dávok v azil. domoch a sú radé,že nemusia žiť s tymi tyranmi s ktorymi majú dietky.Domace násilie a týranie to nie je len bitka,ale aj psych.vydieranie.Nuž,veľa síl a dobrych rozhodnutí ti prajem.Je mi to ľúto ozaj.Pa

kaskya
autor
2. jún 2009

ahojte, ozyvam sa zas.
musim doma lezaz, nevzali ma do nemocnice. takze len lezim a o vsetko sa stara manzel 🙂 . nic ine mu nezostava. som zvedava kedy ho to prestane bavit 🙂

macka01
2. jún 2009

Blahoželam k prvemu kroku.Lem pekne lež a šetrí sa.Možno budeš príjemne prekvapená.Ľady sa prelomia a začne byť lepšie.Snaď.držím pršteky

kaskya
autor
2. jún 2009

dakujem macka. zatial som spokojna 🙂 . odkedy prisiel z prace si rste nesadol a uznal aka je to fuska starat sa o dieta a celu domacnost 😅

sparocka
2. jún 2009

kaskya v ktorom si mesiaci??

macka01
3. jún 2009

Kaskay iba ťa chcem trošku "skontrolovať" či pekne odpočívaš.A čo muž?snaží sa?Ako to pokračuje.Aky je na teba ako ženu?

daniela1983
3. jún 2009

kaskya, tak ma napada... preco si si ho brala, ked si vedela, ako je vychovany a ze je taky? ☹ by som sa bala takeho chlapa si zavesit na krk, ze ked sa nieco stane a budem chora, ze co sa stane. ti to nevadilo predtym ako ste sa brali? ☹

kaskya
autor
3. jún 2009

macka dakujem. som ok. musim stale lezat. vsetko je ok, manzel sa stara stale. sparocka - som na zaciatku 7. mesiaca. Danielka vies ked manzelia nemaju deti, je to uplne iny zivot. Vsetko som stihala, praca, domacnost, este sme mali kopec volneho casu, konicky. Vobec som sa nad tym nezamyslala. Az teraz ked uz mame syna a ja som tehu zrazu potrebujem pomoc. Je to uplne iny zivot bez deti ako s detmi. Ale nemenila by som a tesim sa a dufam, ze budem mat druhe zdrave babatko. dva dni uz je manzel ako vymeneny. starostlivy, upratuje, stará sa, uvarí... momentálne vzal malého vonku nech mozem pozerat telku a mat cas si tu pokecat na internete. dufam, ze mu doslo... 😉

depecko
3. jún 2009

kaskya čítala som tvoje príspevky aj predtým,tak sa teším tej "zmene" u vás doma.Len ty nepopusti,trvaj na tom že musíš oddychovať,...lebo poznám aj také ženy /moja svokra/ že všetko robia za mužov,dobre že ich aj nevyzúvajú keď vstúpia do bytu,potom obsluha v kuchyni,muž si len odsunie stoličku k stolu -a vstane od stola po jedle -,keď je chorá funguje tak isto,veď je to jej povinnosť... 🙂 Všetko dobré !a ešte niečo,keď ti manžel tak pekne začal pomáhať,nezabudni ho pochváliť,povedať že si to ceníš..uvidíš ako narastie 😀

depecko
3. jún 2009

a ešte k tomu MM,aj ja mám niekedy pocit že som na všetko sama,aj keď my nemáme detičky takže ešte si to "môže dovoliť"..napr,v pondelok,bola som celý deň v práci,prišla som domov večer pred deviatou,/celý víkend sme boli preč z bytu../takže doma som nebola od piatka rána a manželík veci nevybalené,večeru mi nenachystal.... 🙄 a on doma od pol piatej 😠 😠 😠 tak som sa napálila povedala mu že to čo má znamenať nemôže mi trochu pomôcť????veci povybaľovať,do práčky dať/vie keď chce/,večeru LEN zohriať,nachystať my...jasné že sme sa parádne pohádali...aj my to bolo ľúto potom,lebo ja keď sa načertím,dvíham hlas a tak 😔 /býčica/a ups včera prídem domov tiež po dlhom dni a u nás vyriadené,večera ma čakala,balkóny vyriadil...proste aj navyše...čo ani nebolo treba.... 😀

sparocka
3. jún 2009

kaskya prajem ti aby to tak ostalo a aby si uvedomil že ma doma starostlivu manželku. vela sil ti prajem uprimne 😵

daniela1983
3. jún 2009

ja chapem ze s detmi je to ine. ze bez nich sa viacej stiha. ale clovek predpoklada, ze raz deti pridu a bude mat menj casu a bude potrbovat manzelovu pomoc. preto by som sa bala vziat si muza o ktoreho viem, ze nejako nie je nauceny pomoct.

kaskya
autor
3. jún 2009

depecko, dakujem pekne za povzbudenie. vcera vecer ked vsetko pekne urobil podla mojich predstav a lahol si konecne ku mne do postele som ho pochvalila a podakovala a povedala, ze vidim ze sa zacal snazit. ze mne sa nechce lezat, ale musim sa obetovat tak ako on, pretoze to robime nie pre seba ale koli nasmu babatku. a ked chceme, aby sa narodilo v termine a v poriadku tak preto musime aj nieco urobit - ja bohuzial lezat a on sa starat o ostatne, aby sme tu nebyvali ako neporiadni cigani.
ale trvam na tom, aby sa takto spraval do konca mojho tehu. nieze teraz ano, bude mi lepsie a zas sa hor do prace. a to zas by som skoncila zle, ale uz by si ma urcite nechali v nemocnici. ale to nesmie byt, doma lezat je lepsie ako v nemocnici a ja lezim poctivo.
dufam, ze moj stav bude aspon rovnaky ako teraz, zlepsenie neocakavam... myslim si, ze sa to ani neda. no dufam, ze ked lezim stav sa mi nezhorsi.
drzte palce a dakujem za podporu vsetkym 🙂

malena
11. dec 2009

kuk kaskya, a čo dalej,...čo nové u Vás? 🙂

mywiel
12. dec 2009

S takymto chlapom by som neostala ani sekundu ved on si ta vobec nevazi. 😖