Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Som nervózna z partnerových detí

yanka239
23. máj 2015

Som rozvedená, mám dve deti /10 a 13r./ a môj partner je tiež rozvedený a má dvoch synov / 9 a 6r./ Našťastie nebývame v spoločnej domácnosti....ale o tom som nechcela...ja mám deti vo svojej starostlivosti, on má deti v striedavej. Sme spolu dva roky, spočiatku som veľmi rada trávila čas spoločne s mojimi deťmi aj s jeho, ale v poslednej dobe mi jeho deti akosi prekážajú....možno je to tým, že sú na rozdiel od mojich ináč vychovávané - berú si veci bez dovolenia, keď pripravím niečo na jedenie,tak sú ako kobylky, netrápi ich, že ostatným sa nič nezvýši. Pár krát som sa o nich starala celý deň, keď bol partner v práci, vôbec ma nepočúvali a ja zas nechcem na nich kričať, nie som ich matka.....ale čo ma trápi najviac, je to, že ich otec, teda môj partner, ich v týchto veciach vôbec neusmerňuje, čo ma znervózňuje. On vidí, že sa mi to nepáči,lebo aj ich napomeniem, keď robia niečo u nás doma, čo sa mi nepáči, alebo niečo nedovolím, lenže on sa potom akoby urazil, že som im niečo zakázala. Môj názor je taký, že by ich mal viac usmerňovať v správaní, že si jednoducho nemôžu robiť inde to, čo robia doma. A ja mám obavy,že ak to poviem narovinu partnerovi, tak sa urazí a viac nebude chcieť s deťmi k nám prísť. Je totiž cholerik a ľahko sa rozčúli, pričom neporozmýšľa o danej veci. Neviem, čo s tým a ako na neho....

lenbea
23. máj 2015

@yanka239 možno by si mohla skúsiť porozprávať sa s nimi o tom, ked muž nebude pri tom, ak by mu to teda vadilo. vlastne by si mu to mohla oznámiť, že sa s nimi o tom ideš rozprávať, ale ak nechce, nemusí pri tom byť. chlapi celkovo asi menej usmernujú deti, ako ženy, tak preto je to asi tak. deťom vysvetli, že si určíte nejaké pravidlá, ktoré budú u teba dodržiavať a môžeš im aj vysvetliť prečo je to tak, prečo to tak chceš. chlapovi povedz, že ak ich nebudú dodržiavať, tak nech im donesie jedlo, ktoré si môžu brať hocikedy, lebo Ty to máš naplánované a rozdelené pre všetkých.

bonaqa2013
23. máj 2015

@yanka239 Nezávideniahodná situácia. Ani neviem ako by som to riešila. Ja už by som takého chlapa s deťmi nechcela. Pre mňa sú moje deti všetkým. A to mám syna z prvého manž. a tiež som si všimla, že ten môj uprednostňuje naše spoločné 3 dievčatá pred mojim synom. Našťastie je už syn dospelý.
čo máš ale dobré, že nebývate spolu... ešte len potom by bol problém. Takže ak bude partner v super dobrej nálade - tak skús privies´t rozhovor na jeho deti a povedať si čo si o tom myslíš. Ale ešte ti poviem to nie je žiadna výhra mať chlapa cholerika. mala som, stačilo. človek s takou povahou - to je hotový poloblázon.

yanka239
autor
23. máj 2015

@bonaqa2013 tiež si myslím, že bývať spolu by bola čistá katastrofa a po týždni by sme boli od seba....sú aj iné veci, ktoré ma trápia, napr. že jeho deti trávia väčšinu dňa striedavo pri počítači, mobile a tablete s prestávkami na jedlo.....myslím, že ak onedlho začnú mať zdravotné problémy, tak aspoň bude vedieť, z čoho, ale to už bude neskoro...keď k tomu niečo poviem, tak jeho argument je ten, že nechce byť na nich prísny,aby potom k nemu chceli ísť /keďže ich má v striedavej starostlivosti/....ale budem musieť sa sním porozprávať, už nech to vezme ako chce, lebo viem, že keď to bude všetko v sebe držať,tak raz vybuchnem a to už bude iná káva

bonaqa2013
23. máj 2015

@yanka239 ty sa netráp čo sa týka počítačov, mobilov a pod. Kašľala by som sa nato, však majú deti rodičov - mamu, otca. ak im niečo povieš - ty budeš len ta zlá čo sa stará.....

yanka239
autor
23. máj 2015

@bonaqa2013 aj nad tým som rozmýšľala, že vlastne neriešiť aspoň tieto veci, nie sú to moje deti a ako píšeš - ja budem tá zlá....ďakujem za názor 🙂

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mala_hobitka
23. máj 2015

@yanka239 Jednym z pilierov vztahu je komunikacia. Ak mas problem riesit - komunikovat problem s partnerom "lebo sa urazi" nemate zdravy vztah. Aj ja som obcas cholericka (viem si to priznat) ale keby som sa dozvedela ze moj drahy ma problem sa so mnou o niecom porozpravat lebo sa boji reakcie tak by som sa za seba hanbila ze co som to za mrchu.
Normalne sa porozpravajte ze zaklady slusneho spravania su "zaklady" z konkretnych dovodov a ako otec by mal byt prikladom a zaroven mladych usmernovat. Ak ti deti necha na starosti - musi im vysvetlit ze ta maju respektovat - inak vlastne ich strazis a oni ti maju akoze bez problemov po hlave skakat ci co? Ak im otec vysvetli " co povie Janka (tipujem podla nicku) to plati a basta - naucia sa to respektovat lebo ich otec ta respektuje".
Ak na to partner nepristupi tak mu nestraz deti.

henikav
23. máj 2015

@yanka239 ak ti mozem poradit. Manzelove deti neries, ich zlozvyky, nastav len vseobecne pravidla vo vasej domacnosti, ktore musia vsetci dodrziavat, co sa tyka ich vychovy, to prenechaj na ich rodicov a budu vsade krasne vztahy.

janickacrazy
24. máj 2015

@yanka239 Normálne sa s partnerom porozprávaj, čo ti vadí a nastavte si nejaké pravidlá ohľadom detí, sú ešte pomerne malé, ked to necháš tak teraz tak o 3-4 roky sa z nich úplne zblázniš, lebo príde puberta. Moj starší bol ako 9ročný ešte dobre ovplyvniteľný, o pár rokov to bolo oveľa ťažšie s ním. Čas, ktorý trávia na PC a mobile by som neriešila, to tebe može byť jedno, hlavne aby sa u teba správali v rámci slušnosti, ved ani v škole si nemožu robiť, čo chcú. Tvoj partner má veľmi zlú taktiku, že nechce byť prísny, aby k nemu chceli chodiť, no dakujem pekne, čo je to za výchova? V puberte sa z nich zblázni aj on, to mu možeš povedať.

macka334
24. máj 2015

Každý máte na vec iný uhoľ pohľadu,čo Tebe prekáža, on si možno ani nevšimne. Takže sa treba o tom porozprávať a dohodnúť.

timea7
24. máj 2015

@yanka239 keď spolu nebývate v jednej domácnosti, určite by som sa o jeho deti nestarala počas jeho neprítomnosti.To nech si dohodne so svojou ex, aby to vyhovovalo všetkým. Bude mať väčší priestor zistiť, že jeho deti sa nie vždy správajú tak, ako by mali a že je načase niečo vo výchove zmeniť. Ak chcete byť spolu vy dvaja so všetkými deťmi, tak choďte na výlet, do reštaurácie, nevar ty. To má potom tvoj partner veľmi jednoduché, deti šupne k tebe, keď ich má mať on a ešte sa urazí, keď chceš, aby rešpektovali pravidlá,ktoré sú v tvojom byte. Chce to rozhovor - bez detí, ty nesmieš mať strach, že už nebude chcieť s deťmi k vám prísť. Nech nepríde, nech ich má doma a príde, keď sú u ex. Na deti kričať netreba, ak neberú ohľad pri jedení na ostatných, treba ich stopnúť, v kľude im vysvetliť, že je to pre všetkých, nie len pre nich dvoch. Toto si musíte s partnerom vydiskutovať, najlepšie bez detí, v reštaurácii, kaviarni, tam zrejme nevybuchne.

sardinka333
24. máj 2015

@yanka239 z tvojho prispevku mi vychádza že sa bojíš ,,urobiť poriadok,, s cudzími deckami u seba doma. Keby som strážila cudzie deti, u mna doma tak budu robiť tak ako im ja poviem alebo nech si ich ocinko berie. Tie decká už vedia že ty nezakročíš a možu si robiť čo chcu...mna by to tiež nervovalo len s tým rozdielom, že časom by som im ukazala dvere ak by nedošlo k zmene. Ja vydržím po istu hranicu a potom ,,to lieta,,. Nech si partner berie deti len v pripade, že sa im može venovať a nie že z teba urobí ,,operku,, a ide do prace. (nehovorím vynimočne) U seba doma nastav svoje pravidlá a trvaj na ich dodržiavaní, nie si snad služka....a že sa urazí? A nech! Aj sa ,,odrazí,, ved ktorá iná žena by mu toto trpela...Určite by som sa s ním o tom porozprávala či sa urazí alebo nie - to je to najmenej čo sa može stať, lebo časom tie deti medzi vás take rozkoly narobia že može dojsť aj k rozchodu.

yanka239
autor
24. máj 2015

@lenbea
@bonaqa2013
@mala_hobitka
@henikav
@janickacrazy
@macka334
@timea7
@sardinka333
žienky, ďakujem Vám za názory a rady, podporili ste ma a najmä ste mi dodali odvahu na rozhovor, takže pri najbližšej príležitosti idem na to 🙂

timea7
24. máj 2015

@yanka239 držím palce 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli