Som precitlivená na svorku?

geegee
23. apr 2008

Viem, ze je tu tema o svokrach, ale mam specificky problem na ktory by som rada pocula nazor aj nezainteresovanych maminiek.

Byvame s manzelom v domceku, svokrovci asi 40mod nas na tej istej ulici. Nejdem sa rozpisovat o starych nezhodach, priblizim len posledne 2 dni.

Po dohode s manzelom, som svokru poprosila, aby mu nedovolila v svokrovej dielni zapinat stroje - vrtacky, brusky a pod., ze si myslime, ze na to ma este cas - ma 21 mesiacov. Nahnevala sa, ze vsetko robi zle - manzel ju parkrat upozornil napr. aby sa maznevo nerozpravala s Matkom a pod. Nikdy to nebola kritika jej, ako osobnosti. Len to vzdy nejako precitlivelo zobrala, nech sme jej to povedali akokolvek setrne. No, takze pri tej dielnovej debate mi povedala, ze ma toho vela na srdci v suvislosti so mnou a tak podobne - ked som ju vyzvala aby povedala co konkretne, nic nevedela povedat.
Vcera bol s malym vonku vecer manzel, svokra sa k nim pridala. Vecer som sa dozvedela, ze maleho zobrala k nim domov prebalit, kedze zrejme vrestal, a nepacilo sa mu to /od velkej noci, kedy pri oblievacke zvrestala, tam maly odmieta byt - place ako najiaty a taha ma odtial prec/, strcila mu do ruky Brumika. Vzdy ked je s nou, pride s nejakou sladkostou. Predvcerom cokolada, vcera Brumik...No a samozrejme, ked som plienku rozbalila, bola zapnuta tak, ze som len zagulala ocami a ukazala to manzelovi - zapnutu plienku, aj body, ktore bolo kvalitne obkakane, kedze plienka tam bola tak ako bola.

Vcera som sa vyrevala, zurila som. Ona stale chce byt s malym sama, chce aby som jej ho davala domov...vie, ze tam teraz nerad chodi a ona ho tam vezme prebalit, hoci boli od nasho domu par metrov! Stale ho chce bozkavat, ked sa on vzoprie, tak to robi aj tak...nechcem sa na nu stazovat, zrejme ona by napisala iny pohlad...ja len neviem co urobit...narobit cirkus, ktory sa spusti, ak sa s nou porozpravam? Alebo drzat hubu ako mi radi moja mama? Predstavujem si, ked raz ja budem svokra...nechcela by som, aby moja nevesta povedala, ze mi vnuca neda vonku, alebo podobne...ale ked ta nasa a mama si neda povedat .
Boze, uz je zo mna klasicka hnusna nevesta. A to som pred svadbou vravela, ze s kazdou svokrou sa da vyjst. Strasne ma mrzi, ze to nezvladam. Moja svokra nie je zla...je len taka...svojska
☹ ☹ ☹ ☹

ivica21
3. júl 2008

no ved prave...a ta moja je furt tu ☹
ahojte teda este raz...ja som dnes vytvorila temu Milovane svokry...som tu nova a nevedela som, ze teda je ich tu pozehnane tych tem...ani neviem preco sa mi o nej chce pisat, asi len potrebujem pocut, ze nie som jedina nervna na svokru.....
problem je /preposielam prispevok s predoslej temy lebo sa mi nechce prepisovat)
u nás to je podobne........mam len 22 rokov, to je u nas kamen urazu, som mlada, neschopna a mojou vinou sme sa museli brat (chodili sme spolu od deviatej triedy, manzel bol na strednej....)dalsi problme je...vraj si ich syn (inzinier) zasluzi studovanu manzelku (podotykam pri dcere som prave skoncila Bc a pokracujem dalej a ked sme sa brali uz som studovala, nie kvoli nim), ale ja budem LEN ucitelka...(povolanie ktore milujem je im malo)...otras
A ked som porodila pripadala som si ako nesvojpravna...na vsetko ma upozornovala, malu len po rukach zvlacala, sama som na prechadzku nemohla ist ze aby sa malej nieco nestalo, kocik sme si kupili trojkolieskovy tak ten je nebezpecny tak nam on akupila novy (samozrejme nosim svoj) a klinec vsetkeho je ze vola moju dcerku Jarka ( lebo jej sa to paci a ona sa tak vola) Dcera sa vola Noemi ....otras

moni1412
4. júl 2008

klauha ta prve veta - 100 bodov !!!! 😅

ivica to mas naozaj zaujimave doma.....byvate asi s nou, vsak?

xstelinka
4. júl 2008

ivica21: tak to je sila, a tvojmu manzelovi nevadi, ze vasu dcerku vola Jarka? 😒

anjelik85
4. júl 2008

ahojky geegee. tak ja ťa môžem "potešiť", že s takými problémamy nie si sama. my so svokrovcami bývame (prechodne našťastie a dúfam) ale je to o tom, že to je 1podlažný 3izbový dom, takže veeeeeeeeečne ju mám pred ksichtom. ja som tiež už na ňu alergická. už aj za somarinu. ale za to si môže ona, lebo nič nerešpektuje. tá moja, keď jej niečo vysvetľujem, že prečo to julke nemá, tak sa mi otočí chrbtom a začne sa malej šľahnutým hlasom prihovárať. 😠 no a manžel? už jej aj so svokrom rozprávali, aby sa nestarela a tak. ale ona to nechápe. už na ňu manžel aj nakričal, že to je naše dieťa, nech už prestane sa starieť. a ona? že keď sa nemá starieť, tak už ostáva len jediné. (vysvetlenie: odsťahovať sa) takže ja ju teraz obchádzam, nemienim sa ňou zapodievať. keď niečo povie ohľadne malej, tak sa spakujem a nereagujem. už im ju ani nedávame strážiť, lebo po poslednej reakcii : "čo už", nemám na to chuť. a to keď som rozmýšľala o nástupe do práce a že by sme malú dali opatrovateľke, tak sa išli rozdrapiť, že prečo, keď je mama na dôchodku, prečo míňať peniaze. ale ona nerešpektuje, čo poviem, keď som pri nej, nie to ešte keď je sama s malou. už taaaaaaaak dlho sa chystám na debatu. ale musí to aj manžel. a ten sa tomu vyhýba, bojí sa, lebo u nich žijeme a ani na stravu zas až také výdavky nemáme. tiež taký začarovaný kruh.
tak, som sa tu ja vyliala, ospravedlňujem sa.
geegee, jednoducho, keď to nejdú pochopiť, tak ja by som reagovala ako tvoj manžel. nemienite rešpektovať, tak vnúča neuvidíte!!! má predsa ešte tvojich rodičov - starých rodičov, takže nebude úplne bez. a uvidíš, možno si, hovorím moooooooožno, si vstúpia do svedomia a umúdria sa. (aj keď u nás to funguje na pár týždňov a zas je všetko po starom) 😉

ivica21
4. júl 2008

xstelinka...vies co? moj manzel uz neraz sa ozval, ale je to na nic platne....nebyvame spolu nastastie, ale je u nas v jedom kuse...viete ona si mysli, ze som len soplave decko co sa nesmie ani ozvat...a dlho to aj tak bolo, ale teraz uz nevladzem, uz jej ani mobil neberem a malu vonku? uz vobec nie...a ked ju oslovi Jarka (nenavidim to meno..prepacte vsetky mile jarky) tak RAZNYM hlasom (fakt raznym) ju opravim na Noemi....aj 30x za seou...niekedy je to az a smiech....
ja soms i s nou zazila teda svoje...casto na vyhadzuje na oci ze sa jej dostatocne nevenujeme....BLBOST...nasa mala vie naspamat v dvoch rokoch asi 4 basnicky, vie pomenovat vsetky farby, beyproblemov hvori R a je uplne spolocenska, od 8 mesiacov nenosi plienky ..... to nechcem vyzerat ze sa chvalim, len mam pocit ze z neba vsetko nepada..a niekto ju to predsa musel naucit...

mtsl
5. júl 2008

ivica, wow, tak to si šikovnica že malá nemá plienočky od 8 mesiacov. máš môj veľký obdiv. ozaj a skús svokru aj ty oslovovať nejakým strešteným menom možno sa spamätá 😀

lefika
5. júl 2008

ivica, aj ja mam svokru jarku, a tiez to meno vdaka nej hrozne neznasam 😠
ale taku absurditu, aby svokra "premenovala" vnucku, som este nepocula: co jej uz totalne sibe? co tym sleduje?

ivica21
5. júl 2008

mtsl....vies bola som nutena, lebo este studujem a a chcela som aspon od prebalovania mamu odbremenit...hoci mala akosi sama na ten nocnik sadala asi pre hru, ale ja som ju tam dala cikata tak to slo.....noooo parada
a to s tou svokrom paradny napad vazne...co tak JEZIBABA? HARPYA? STRASIDLO? :D

mtsl
5. júl 2008

😀 to hej

monika9
10. júl 2008

a pocvedzte je to so svokrou zle len ked spolu byvate v jednej domacnosti? polepši sa to, ked sa človek odsťahje o 200metrov inde? alebo ani nie?

petulienka
11. júl 2008

ked uz su narusene vztahy podla mna nie. Najlespie je v blizkosti svokry nebyvat vobec, ani chvilu 😉 Pretoze sme len nevesty a NIKDY nebudeme dobre...

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milhaus
12. júl 2008

stvura, i moja svokra je taka, miluju vnučku od prvej nevesty a ked som jej dala fotky malej a povedala že aby vedela že je luckina babka tak mi povedala že aby som to vedela i ja, ja to viem ale nech si nemysli že ja tam budem stale loziť ked nam nič neda a prva vnučka dostane všetko, aj ona by mohla k nam trafit

erikaaaa4
14. júl 2008

AHOJTE BABY JA UZ MAM NA TU KRAVU TAKE NERVI ZE STALE VYHLADAVAM NEAKE FORA UZ TO NEZVLKADAM BYVAM TU POL ROKA A AK SA DO KONCA TYZDNA NAODSTAHUJEM NA 2 MESIACE DO PODNAJMU LEBO TERAZ CAKAME NA BYT TAK SA RADSEJ ROZVEDIEM JE TO NESMIERNA MRCHA KED BUDEME MAT DIETA TAK NEDOVOLIM ABY K NEMU CHODILA BUDEM SA VADIT AKO NIK ALE MUSIM BYT VO SVOJOM TERAZ SI LEN TROCHA POVIEM ALE ONA MA NAVRH LEBO JE TO JEJ DOM ALE JA TU UZ NEVYDRZIM!!!!!!!!!VSETKO VO MNE VRIE UZ SA ASI ZBLAZNIM NACISTO POMOOOOOOOOOOOOOOOOOOC

stvura
15. júl 2008

No milhaus, moja zastava nazor ze k nej sa ma chodit a nie ona k niekomu...i ked pre svoju najdrahsiu vnucku "Hanku" je schopna zajst i 100 metrov autom ked prsi aby nahodou do skolky nezmokla {jej mladsi brat moze ist kludne medzitym bicyklom alebo s mamou peso a to on ma 4 a Hana 6.5 roka}
Ja k nej maleho nemienim davat pokial nebudem vyslovene musiet, lebo ma minule skoro obratilo ked na oslave spravila svagrininej malej strik - to ma tych 6.5 roka ako som pisala...nikto nic nepovedal, len ja a vyznela som maximalne za blbca...
No ale nie je to moje decko, ked to jej rodicom nevadi a sedeli vedla....

Erikaaa4: hlavne klud, ak cakas dietatko sa neznervoznuj a co najrychlejsie sa odstahuj, hoci i na prechodny cas k vasim alebo k znamym. Mi sme byvali u svokri nieco tiez cez pol roka a zasivala som sa vacsinu casu v robote aby som s nou nemusela preberat jej choroby a pocuvat co zasa ona...Je to ale ine ak si uz doma na materskej, fakt sa nedaj vytocit lebo male to vsetko s tebou citi...

keram3053
30. dec 2013

Je to tu sranda si precitat.Ako je mozne ze tieto problemy su hlavne medzi zenami? Neustale medzi sebou superite,ste precitlivele,myslite si ze vy svoje deti vychovate lepsie,ak nieco Vase dieta nema tak alebo tak tak to nafukujete a robite z toho vedu.Mozno sa nahnevate ked Vam to tu pisem ale problem je jak u neviest tak u svokier.Ja chapem ze tie vztahy su casto velmi narocne ale skoda ze tu nemaju forum aj svojry🙂. Snazite sa byt dokonale matky ale nikdy take nebudete rovnako ako vase svokry. A cim viac na detoch lipnete aby bolo vsetko tip top podla vasich predstav tym viac len detom ublizujete. Vas a vasich partnerov vychovali vase svokry a prajem vam aby vase deti boli na tom lepsie ako vy ale pravdupovediac si to nemyslim. 🙂 Z nasich deti budu rovnaki ludia,ci im zabalite spravne plienku alebo nie,ci im date cokoladu alebo nie,ci im date klobasu alebo nie....ci budu mat vsetko podla vasich predstav alebo svokry 🙂 Ked ide o nieco vazne pochopim....ale niektore somariny co vas dokazu trapit... 🙂 dufam ze ma nezozeriete