Som precitlivená na svorku?

geegee
23. apr 2008

Viem, ze je tu tema o svokrach, ale mam specificky problem na ktory by som rada pocula nazor aj nezainteresovanych maminiek.

Byvame s manzelom v domceku, svokrovci asi 40mod nas na tej istej ulici. Nejdem sa rozpisovat o starych nezhodach, priblizim len posledne 2 dni.

Po dohode s manzelom, som svokru poprosila, aby mu nedovolila v svokrovej dielni zapinat stroje - vrtacky, brusky a pod., ze si myslime, ze na to ma este cas - ma 21 mesiacov. Nahnevala sa, ze vsetko robi zle - manzel ju parkrat upozornil napr. aby sa maznevo nerozpravala s Matkom a pod. Nikdy to nebola kritika jej, ako osobnosti. Len to vzdy nejako precitlivelo zobrala, nech sme jej to povedali akokolvek setrne. No, takze pri tej dielnovej debate mi povedala, ze ma toho vela na srdci v suvislosti so mnou a tak podobne - ked som ju vyzvala aby povedala co konkretne, nic nevedela povedat.
Vcera bol s malym vonku vecer manzel, svokra sa k nim pridala. Vecer som sa dozvedela, ze maleho zobrala k nim domov prebalit, kedze zrejme vrestal, a nepacilo sa mu to /od velkej noci, kedy pri oblievacke zvrestala, tam maly odmieta byt - place ako najiaty a taha ma odtial prec/, strcila mu do ruky Brumika. Vzdy ked je s nou, pride s nejakou sladkostou. Predvcerom cokolada, vcera Brumik...No a samozrejme, ked som plienku rozbalila, bola zapnuta tak, ze som len zagulala ocami a ukazala to manzelovi - zapnutu plienku, aj body, ktore bolo kvalitne obkakane, kedze plienka tam bola tak ako bola.

Vcera som sa vyrevala, zurila som. Ona stale chce byt s malym sama, chce aby som jej ho davala domov...vie, ze tam teraz nerad chodi a ona ho tam vezme prebalit, hoci boli od nasho domu par metrov! Stale ho chce bozkavat, ked sa on vzoprie, tak to robi aj tak...nechcem sa na nu stazovat, zrejme ona by napisala iny pohlad...ja len neviem co urobit...narobit cirkus, ktory sa spusti, ak sa s nou porozpravam? Alebo drzat hubu ako mi radi moja mama? Predstavujem si, ked raz ja budem svokra...nechcela by som, aby moja nevesta povedala, ze mi vnuca neda vonku, alebo podobne...ale ked ta nasa a mama si neda povedat .
Boze, uz je zo mna klasicka hnusna nevesta. A to som pred svadbou vravela, ze s kazdou svokrou sa da vyjst. Strasne ma mrzi, ze to nezvladam. Moja svokra nie je zla...je len taka...svojska
☹ ☹ ☹ ☹

pemar
27. máj 2008

ja fakt neviem ci som precitlivena, mne moja svokra nic nespravila, ale proste ju od svadby, kedy sa montovala do organizacie svadby a ja som musela bojovat aby bola svadba podla mojich predstav - chudak moj manzel bol ako medzi dvoma kamenmi - odvtedy ju nemusim, proste sme si nesadli. aj ked mi je to luto lebo moj muzik ma svoju mamu rad. zatial k ziadnemu otvorenemu konfliktu nedoslo, ale citim ze asi ani ona nemusi mna 😠 ale co uz, svokru si nevyberieme...

sampo
29. máj 2008

no ja som si pravdepodobne tiez so svokrou velmi nesadla... navyse byvame v jednom dome... tiez nie je zla, len svojska... a hneva ma tiez malickostami, nad ktore sa niekedy dokazem povniest, niekedy nie.. hlavne, ked mam pocuvat stale o tom, ake skvele deti ona vychovala (cize je vlastne cest, ze mi vobec "dala" syna) a ked stale musi podcenovat to, co robim a pritom o tom houby vie.. jednoducho, nikdy nebudem dost dobra, aby som dosiahla "uroven" jej deti, hoci by som aj tisickrat schopnejsia bola a niekedy to ozaj uz nezvladam.. teda hlavne to, aby som zrazu nevybuchla a nepovedala nahodou aj to, co nechcem...pemar mas pravdu, svokru si nevyberieme.. ale mangela mam najlepsieho na svete 😵

komisakpd
30. máj 2008

ahojte myslim ze prrecitlivenost na svokry pre nevesty je obzvlast vysoka..podla mna uz len z principu ze sme im vzali synacikov..a ze nie sme ich krv..ja s mojou sa nevidim casto, ale ked som tam citim sa ako v klietke, bez slobdy..a rozne ine veci...

geegee
autor
31. máj 2008

sampo, aj ja mam skveleho manzela...o to viac ma mrzi, ze svokra zacina utocit v podstate na neho - dnes na neho vyletela, ze je pod papucou - to ked jej oznamoval, ze ja a on mame na nejake veci rovnaky nazor, tak ked uz, aby nas obvinovala oboch ☹

komisakpd
31. máj 2008

uff baby normalne sa bojim ze to caka aj mna..teda niekedy uz len cakam ci svokra nieco povie...

petulienka
4. jún 2008

komisakpd,

drzim palceky aby ta to nezastihlo... su vynimky 😉

michalina
6. jún 2008

Občas si vás prečítam, hlavne ked mám nervy na svokru, to ma povzbudí a poviam si, že nie som jediná. Dnes ma zas vytočila a to je iba osem hodín. Došla zo zmrzlinkou a strkala ju malému. Ked som jej povedala nech mu ju nedáva tak ona len a prečo? Moje deti v jeho veku (5 mesiacov) už zmrzlinku papkali. Ved to je limetková bez vajíčok. no nezabili by ste ju. Tak som jej nakoniec dovolila, nech mu dá kornútok. Malý rozžužlal, začal kašlať, lebo mu kúsok ostal v puse a malý hodil kornútok na zem. Ako dobre, kornútok som chytila, hodila psovi a povedala nech už mu nič nedáva, lebo sa zadusí. A takto je to zo všetkým.

tomaskokat
6. jún 2008

to ešte môžte byť radi že s nou nebývate 😀

petulienka
6. jún 2008

michalina, tomaskokat ma pravdu,

s nami sa uz svokra tyzden nerozprava, len robi intrigy kvoli tomu ze neni po jej. no kaslem ja na nu, nebudem si predsa kazit zivot 😀 nech je len oduta mne to vyhovuje, aspon mi sem nechodi 🙂

tomaskokat
6. jún 2008

to mi prpomína ked sme predvčerom mali v pláne ísť do mesta a namiesto toho začala svokra vyplakávať ako sa jej neujdu jahody tak sme nakoniec išli nech je doma pokoj, a po ceste sme havarovali. takže ona jahody nemá a my máme škodu za 40000. kto vymyslel svokry???????? 😖

petulienka
6. jún 2008

neviem kto ich vymyslel, ale ked uz ich niekto vymyslel, mal nam dat navod ako sa voci nim obrnit 😀

zukab
13. jún 2008

teda baby, vobec vam nezavidim ☹
ja nechcem provokovat, ale moja svokra je snad dar z nebies, ci co.
je skvela, dokonca sa k nej chystam na tyzden, oddychnut si 😀

cakam jej prve vnuca, tak citi potrebu ma rozmaznavat.
nikdy sa nam do nicoho nestarala, absolutne respektuje nase priania a potreby, fakt klopem na drevo...
a to je o 40 rokov starsia nez ja.
som teda v cudzine a ona je nesmierne energicka a zivotaschopna a neustale nieco organizuje, na 75 rokov teda nevyzera 😀
tiez som jej vdacna za to, ze mi nikdy ani naznakom nedala najavo, ze som cudzinka a nieco "podradne". skor naopak. niekolkokrat bola na slovensku, vie zakladne frazy, miluje tatry a bratislavu, no perfis baba.
dufam, ze to tak ostane, ked sa narodi male.

petulienka
14. jún 2008

Zukab

upromne ti to zavidim, ale v dobrom samozrejme. Nech Vam to vydrzi 😉

zukab
14. jún 2008

dakujem petulienka
a tymto sa chcem svokre ospravedlnit, ze som jej pridala 5 rokov.... 😝
ty sa drz a nenechaj sa zdeptat 😠

lolalola
16. jún 2008

Ja som precitlivela na svokru. Uz pred porodom mi malo byt jasne, ze to nebude med lizat. Ked sme si robili izbicku, tak chcela vsetko robit. Ked som malovala, tak mi vytrhla valcek z ruky, lebo to chcela robit ona a potom to tak aj vyzeralo. Vsade same stekance a flaky. Nastastie uz s nou nie som v kontakte odkedy ma poslala do p*ce(asi 5krat po sebe), vynadala mi do eebnutych a nenormalnych(zevraj sa mam dat liecit) a zaklincovala to tym, ze mala aj tak nie je ´jej syna, ze jej mam priniest test otcovstva a ked to na neho bude sediet, tak sa mi pokloni. Ja sa s nou nestretavam vobec(aj ked by ona chcela) a mal tam moze ist raz za 3tyzdne na 2hodiny...a ked ma tato pruser, tak este zriedkavejsie...;o))pomsta je sladka..

zabga88
16. jún 2008

Ahojte! Ja žijem z priatelom 5 rokov máme spolu dcérku a svokru nemám rada samozrejme je to vzájomné.

michalina
16. jún 2008

aka by som bola rada, keby ma svokra nemala rada a nechcela by ma vidieť. To by bolo úžasné. Ale ona nie, ked sa urazí, tak na 2 hodinky a potom zas nič a tvári sa, že ma má rada. To je to najhoršie. Ale je statočne protivná, asi čaká, že to vzdám. Ale takú radosť jej neurobím. Viem, že ju to vo vnútri serie a že má nemá rada, ale najhoršie je, že sa tak netvári.

matenka
16. jún 2008

ja som práve strávila víkend u svokry, a skoro by som ju najradej......
statočne som sa držala, ale keď malej dala dudlík namočený v mede, to už som vypenila 😠

zabga88
16. jún 2008

si predstavte čo spravila tá moja!
Včera muž odchádzal do nemecka do roboty a ona sa došla pozrieť či už odišiel a ked videla že je ešte doma tak mu bežala doniesť koláče. Akoby ich nemohla doniesť hned asi sa bála že ich zjeme ja a malá.

lolalola
16. jún 2008

michalina, musis sa s nou strasne pohadat a potom sa do konca zivota tvarit, ze ta to hlboko ranilo a ze na to nedokazes tak lahko zabudnut...;o))mne to zatial vychadza....;o))))))))))))

michalina
24. jún 2008

O to som sa snažila, ale potom chodí každý deň ku nám a hlavne ked nie je manžel doma. To si ale musím dávať pozor čo jej poviem, lebo ked pri našich rozhovoroch nikto nie je, tak to otočí a ja vyzerám ako najväčšia .....
Keď som na ňu urazená, tak oto viac sa so mnou chce rozprávať a chodí mi za zadkom a keďže máme spoločný dvor, tak ťažko sa jej vyhnúť. A dobré bolo, včera zas došla, ale ja som zamkla lebo bolo teplo a ja nebudem po byte chodiť oblečená len aby náhodou niekto nedošiel. Ona zavolala že čo sa deje, ked sme zamknutý. Ale nič nepovedala, takže čakám kedy mi to šplechne do očí. Ona si zas vymyslí niečo také, že bývame u nej ... alebo neviem, ja nemám takú predstavivosť ako ona. No uvidíme čo z toho bude. To aby sa človek bál doma vyzliecť

ma_se
28. jún 2008

Pekny den prajem,tiez som nemohla pred svojou byvalou svokrou nic povedat a davat si pozor...co poviem atd.a ked som zasa nic nepovedala,zasa bolo zle...ANI Z, VOZA ANI NA VOZ...a to bola studovana...pani riaditelka skoly.../aj mala nejake vysoke funkcie/ale chovala sa ako nejaky primitiv....chcela stale radit mne a poucovat a sama sa nevedela spravat...

mtsl
28. jún 2008

čaute baby. tak ja momentálne na svokru precitlivelá som ale len trošku. musím povedať, že svokrovci sú super ľudia a mám ich rada ale čo vyviedli v piatok to sa nedá len tak ľahko rozchodiť.
majú zelenú škodu 120 bez motora a karoséria drží po kope len zázrakom. "plech" (zmes hrdze, blata a farby) prepichnete prstom. auto už nemá emisnú ani STK ale zákonnú poistku zaplatenú má do konca júna. nahovorili sme ich aby auto dočasne vyradili s evidencie, lebo svokor si ho chce nechať - asi dúfa že bude niekedy pojazdné 🙂
takže vo štvrtok odvŕtali z auta značky, požičali si naše auto a hajde do mesta odhlasovať.
pani na úrade chcela od nich doklady a poistku od auta tak svokor vybral z priehradky nášho auta naše doklady (svoje pre istotku nechali doma) a dal jej ich. keďže svokor aj MM majú rovnaké mená aj adresu a dátum narodenia nepozrela milá pani úradníčka odhlásila naše auto. spokojní svokrovci sa pobrali na políciu. na šťastie tam mali nestránkový deň (presne ako sme ich varovali). tak sa teda pobrali aj do XYpoisťovne, kde mali poistku od zeleného auta (v XYpoisťovni sme boli spolu so svokrou zisťovať ako odhlásiť auto deň predtým, takže vedela kam majú ísť) v XYpoisťovni svokrovci zistili, že auto je poistené v úplne inej YZpoisťovni. tak sa vybrali tam a veselo odhlásili našu poistku (ani tam sa nikto neunúval poriadne im skontrolovať doklady. natešený ako rýchlo a dobre všetko vybavili sa za 2 hodinky vrátili späť domov. svokra mi nezabudla vyhodiť na oči že som ju zaviedla do zlej poisťovne ale mne to v tej chvíli bolo fuk, hlavne že všetko vybavili a nemusím behať s nimi ja. na druhý deň nám svokor doniesol doklady od nášho auta. MM sa ozval, že načo ich z auta vyberá, veď musia byť vždy poruke. v tej sekunde mi to celé došlo. oni pokojne odhlásili naše auto a svoj nepojazdný vrak nechali prihlásený. celý piatok som strávila prihlasovaním nášho auta na úrade, polícii a v poisťovni a odhlasovaním ich vraku. syna som v tom teple spolu so svokrovcami vláčila so sebou a dcéra s vysvedčkom trčala u mojej maminy. svokru počas nášho behania zaujímalo len jediné - kde kúpi kyslé mlieko 😀
svokra je trochu odutá lebo som prvý krát trochu kričala ale ja mám aspoň super historku 😀

lefika
29. jún 2008

mtsl, tak oni vam vyrobia takyti pruser a svokra sa este oduje???? ty vole, ja by som na nich tak nahucala, ze by sa z toho nespamatali. aj ked ti moji by urobili to iste: ani ospravedlnenie, ani nic, a este by som ja bola vsetkemu na vine.

boze baby, ja ked vas tu citam, tak som hroooozne rada, ze tych mojich som 2 roky nevidela a keby som ich neuvidela uz nikdy v zivote, to by bolo uplne najsamsuperlepsie...

mtsl
29. jún 2008

🙂 aspoň sa máme s MM na čom smiať. oni sú inak fajn až na takéto akcie vtedy ma vedia dosť vytočiť 😀

mucilienka
29. jún 2008

mtsl

tak toto sa cita ako vydareny vtip 😀

mtsl
30. jún 2008

😀 no jasné, keď som to hovorila mame skoro sa zacikala. bohužiaľ to je realita a podobných perál mám viac. 😀

roasha
1. júl 2008

mtsl,poznam tvojix svokrovcov,a plne ti veriiiiiiiiiiiiiiiiiiiim...... 😀 😀 😀 😀 😀
este si uzijes kocka...... 😀 😀 😀 😀 😀

monika9
2. júl 2008

aj ja som precitlivená na svokru.. z ničím čo ona povie, ja nesúhlasím.. inak to nie je zlý človek, len sme názorovo velmi odlišné.. začalo sa to v tehu, keď som stále počúvala narážky, najprv že málo priberám.dieťa bude malé, potom, že mám už veliké brucho, že bude dieťa veľké.. a pod. po pôrode to pokračovalo rečmi o slabom mlieku, že nemám veľa piť, lebo bude riedke a dalšie "veľmi zmyselné a múdre" zastarané neopodstatnené reči o kojení.. a samozrejme všetkému som bola na vine-keď malý grckal, keď ho bolelo bruško, keď nespal.. a tak.. teraz máme zasa odlišné názory ohľadom otázky, že 4mesačné dieťa sa nemá dávať do pavúka.. ja s tým nesúhlasím,ona áno.. je to proste v živote tak, každý si povie svoje, ale keď je potom svokra s malým osamote, ktovie čo sa deje za mojím chrbtom.. trápi ma to, ale nemôžem zabrániť aby sa stretávali, nechcem obrať dieťa o starých rodičov.. oni môj názor poznajú, ale neviem či ho aj tolerujú.. niekedy som z toho zúfalá, ale také chvíle asi každý z nás pozná.. som rada že som sa mohla vyrozprávať..

kaluha
3. júl 2008

baby každá svokra je dobrá ked je dostatočne daleko. 😉
ja so svokrou celkom dobre vychádzam je odo mna 25km a nieje priami spoj busov a auto nemá,ale švagrovci u nej bývajú tak od nich počúvam stažnosti.ja jej vždy prikývnem a potom robím po svojom nechcem sa snou hádat nemá to za prvé zmysel a za druhé pre mojho muža je to velmi blízka osoba.ked budem opovrhovat nou ako by sa musel manžel cítit.a podla mna svokry sú na nevesty zlé alebo také... nemám na to správne slovo také iné preto lebo sme im ukradli synov.
aj ja som si so svokrov užila hned po svadbe dostalá som na svadbe strašne veeeeeeeeeela kvetov a ona vyhlásila že ich mám zobrat všetky na cintorín svokrovi na hrob/zobrali sme aj svadobnú kyticu/a niektoré som plánovala zobrat ale všetky? to sa mi nepáčilo dala som najavo a ona začala trieskat dvermi vykrikovat že si otca mojho muža nevážim.....nakoniec som jej ich na cintor odniesla a potom jej podakovala za pekné privítanie do rodiny.od vtedy sa ovláda aspon voči mne/aj ked sem tam príde mráčik/.ale švagriná ju len ohovára a priamo jej nepovie a potom sa čuduje.povedzme u nich v rodine sa nekomunikuje priamo ale len tak opatrne aby sa neurazila to sa mi nepáči ale ani hádat sa stále nemá význam lebo potom sa to prenáša aj do mojho manželstva.