Som tehotná a bez domova. Kam mám ísť?

preco
10. okt 2009

ahojte som tehotna v 27 tt...mam len 19 rokov a rodicia ma preto výhodili s domui,bo som si neukoncila strednu sk.a otehotnela som----bývam u priatela s ktorým som nnecely rok...výsvitlo že mi býva neverny..ja dalej nevladzem s nim žit..jeho rodicia ma tiež nemaju radi,,,,chcem odist no najhorsie je že neamm kam...cela rodina sa mi otocila chrbtom som tehotna,pomaly pred porodom a bez domova,bez skoly ..bez vsetkeho----napadaju ma aj tie najhorsie mýslienky..prosim pomožte mi...je nejake miesto kde by som mohla ist???bývam v okrese žilina.

gerci90
10. okt 2009

uf....tak to teda ti nei naozaj co zavidiet,,,ja som skoro na tom podobne...ani ja bý som nemala kam ist len dufam že ten moj mi je verný,,,ja na tvojom mieste by som kukla nejaký ustav pre mlade mamičky alebo tak nejak,,držim palce a je mi to luto

preco
autor
10. okt 2009

hm,len kde najdem tu v blizkosti taký ustav:???prosim možte mi,prosim vas o radu

kafulienka
10. okt 2009

ahoj preco,

skus ist v pondelok na socialku (na urad) v ziline - normalne sa opytaj tetusiek v kancelariach, ci ti nevedia dat radu, kde by si mohla v takom stave ist...verim, ze ti poradia 😉

danu
10. okt 2009

skus zavolat sem
Centrum pre rodinu v Žiline, občianske združenie
Cieľom združenia je vnášať do spoločnosti poznanie hodnôt tradičnej rodiny, prispievať k jej ozdraveniu, pomáhať rodinám prekonávať problémy ťažkosti v ktorých sa ocitli, podporovať a rozvíjať a rodinný život, organizovať a zabezpečovať osvetovú činnosť so zameraním na rodiny, organizovať a zabezpečovať charitatívnu činnosť a sprostredkovať zdravotnú, právnu, sociálnu a psychologickú pomoc bezdetným manželským párom.
Kontakt:
e-mail: cprza@nextra.sk, tel.: 0905 415 021

http://www.cprza.sk/index.php?kde=kontakty

zabka4
10. okt 2009

tvoji rodicia pridu na to ze urobili kravinu hlavne vtedy ked sa ti to narodi. a ty si bola v maturitnom rocniku? lebo ja mam tolko co ty a otehotnela som v marci tohto roku a v maji som mala maturu. lebo mi to nejak nejde do hlavy. a na chalana sa vyser, nezasluzi si ta,a aspon po naodeni z neho vycucaj peniaze na vyzivne...idiot...zo mna nasi na zaciatku tiez neboli nadseni, nechceli aby som si ako mlada pokazila zivot, no ja som sa rozhodla to malinke si nechat a oni sa teraz tesia ako male deti. ten prvy trimester bol fakt tazky. pozri skus sa obratit na tie materske hniezda, oni ta aj ubytuju aj ti pomozu skusim nieco obkuknut.hlavne neklesaj na mysli.pamataj ze teraz nejde len o teba ale aj o to malicke babanko co je zavisle celkom na tebe. a nezabudni: V NUDZI SPOZNAS PRIATELA. a ak si veriaca skus poprosit Matku ustavicnej pomoci aby ti pomohla, mne vzdy pomaha, len jej musis bezhranicne verit a dufat ze ti pomoze.neboj neopusti ta. 😉

zabka4
10. okt 2009

toto je materske centrum levik v ziline:
Jaseňová 36/10, 010 07 Žilina
Zuzana Kapustová, 0911 627 559
Ing. Vladimíra Gjablová, 0918 378 082,

a toto nezabudka
Jarná 20 (Hliny VII, budova Základnej školy), 010 01 Žilina
Miroslava Kubalíková, 0949 869 342

skus nieco obvolat

tinika
10. okt 2009

Preco fakt mas tazku situaciu teraz, nechcela by som byt na tvojom mieste, lebo si viem velmi dobre predstavit tu beznadej čo citis, ale nevzdavaj sa, som na teba hrda, že radsej odides od toho vsivaka, ako by si s nim ostala len preeto, ze nemas kam ist. Neboj, rodičia si to rozmyslia, určite, ked sa drobec narodi, zmenia nazor a budu ti pomahat, prajem ti to a ako uz vyssie pisali, skus nejake centrum alebo tu socialku. Tak držkam palce a nevzdavaj to, ten poklad, čo ti rastie v brušku za to stoji, ver mi. Niektore baby maju čo chcu, ale to babo im chyba a nemozu ho mat, a ty to stastie mas 🙂

zabka4
10. okt 2009

Adresár zariadení, ktoré pomáhajú matkám s deťmi a deťom v núdzi sme získali od Slovenskej katolíckej charity. Ak poznáte ľudí, ktorí nemajú kam ísť, alebo ich uvidíte na ulici, dajte im o týchto zariadeniach vedieť.
ZOZNAM ZARIADENÍ

Dom sv. Alžbety, Banská Bystrica (Diecézna charita, Banská Bystrica)

V Dome svätej Alžbety môžu nájsť svoje útočište osamotené a opustené ženy s deťmi a deti zo sociálne narušeného rodinného prostredia.

Adresa: Ul. 9. Mája, 974 00 Banská Bystrica

Kontakt: 048/414 44 31

www.charitabb.sk

Dom Charitas Sv. Jozefa (Spišská katolícka charita), Spišská Nová Ves

Útulok pre ženy čakajúce svoje prvé dieťa a domov pre mentálne a kombinovane postihnuté deti.

Adresa: J.Wolkera 41, 052 01 Spišská Nová Ves

Kontakt: 053/442 83 66, 0903/616 804

www.caritas.sk

Áno pre život, n. o. , Rajecké Teplice

Ubytovanie, sociálne, psychologické a právne poradenstvo, duchovná podpora a tvorivé dielne pre tehotné ženy v núdzi a týrané ženy.

Adresa: Riečna 10, 013 13 Rajecké Teplice

Kontakt: 041/549 49 50

Linka pomoci – 0800 12 00 24 non stop, bezplatne z celého územia Slovenska z pevnej siete;

apz(at)nextra.sk; www.anoprezivot.sk

Brána do života, o. z. , Bratislava

Azylové ubytovanie pre obete domáceho násilia (väčšinou ženy s deťmi), detský domov a stanica opatrovateľskej služby (SOS) pre deti.

Adresa: M. Medveďovej 4, 851 03 Bratislava – Ovsište

Kontakt: 02/624 104 69, 0910/992 041, 0915/439 245 (nonstop)

pomoc(at)branadozivota.sk; www.branadozivota.sk

Pomoc ohrozeným deťom, o. z., Bratislava

Pomoc obetiam domáceho násilia (celým rodinám) – odborné sociálne, právne a psychologické poradenstvo a psychoterapia. V akútnych situáciách sprostredkujú azylové ubytovanie.

Adresa: Vavilovova 22, 851 01 Bratislava

Kontakt: 02/622 499 14, 0905/463 425

centrum.nadej(at)centrum.sk; www.centrumnadej.sk

Láska v nás, o. z., Šaľa

Pomoc matkám v núdzi.

Adresa: Jazerná 3, 927 01 Šaľa

Kontakt: 0907/770 023

laskavnas(at)centrum.sk

Život ako dar, o. z., Bratislava

Pomoc tehotným ženám v núdzi.

Adresa: Na Revíne 19, 831 01 Bratislava

Kontakt: 0904/572 578

Centrum pre medzinárodno-právnu ochranu detí a mládeže, Bratislava

Poradenstvo v oblasti výživného, práva styku, osvojenia, únosov detí a pod.

Adresa: Župné námestie č. 6, P. O. BOX 57, 814 99 Bratislava

Kontakt: 02/597 523 15

cipc(at)cipc.gov.sk; www.cipc.sk

Foto: www.anoprezivot.sk

zabka4
10. okt 2009

aj ked tam ta zilina neni, myslim ze si teraz nemozes vyberat, obvolaj to a rozhodni sa. dufam ze som ti pomohla skus mi dat potom vediet

brisilda
12. okt 2009

preco mas moj obdiv ze aj napriek nezhode s rodicmi si sa rozhodla dat dietatku zivot 😉 musis to dotiahnut do konca nesmies sa vzdavat vsetko zle je na nieco dobre si silna osobka a musis to dokazat aj svojmu okoliu 😉 nepocuvaj negativne reci ale pocuvaj rady ludi co ti chcu pomoct lebo stale sa najde niekto kto ti pomoze velmi rad.Ako si uz spominala ......rodicia ta vyhodili s domu pre nedokoncenu skolu cize skus sa nad tym zamysliet a hlavne predtym ako obvolas cisla ktore su uvedene vyssie porozpravaj sa este z maminou pretoze nesi prva ani posledna ktora otehotnela na strednej a tehotenstvo podla mna neni dovod na ukoncenie studia.Drzim ti palce a hadam sa aj tvoj priatel v cas spamata a budete nakoniec stasstna rodinka 😉Cize v prvom rade sa skus o pomoc este obratit na rodinu lebo kadejake centra nesu riesenie na cely zivot vsetko je len docasne 😖

elian
12. okt 2009

držim palčeky a prajem, aby už prišli len pekné veci najmä v podobe malého drobčeka, pre ktorého zvládneš všetko na svete 🙂

georgia333
19. nov 2012

@preco prosím ťa, skús osloviť centra, ktoré máš vypísané a nevzdávať sa, možno ťa len pán boh skúša a verím že keď to vydržíš budeš aj ty šťastná

bluesky33
19. nov 2012

ahoj ono je to tazko radit ale ja by som skusila asi rodicov predsa su to ludia ktori ta splodili a ak ti uz teraz nepomozu je to od nich zle ale ak mas niake dovody preco sa knim nevratit tak skus este v Rajci je krizove centrum pre zeny ...tam ti urcite pomozu....a neboj urcite bude lepsie ...a mozno ak by si teda nic nic nenasla no nic ine ti nezostava iba sa preniest cez jeho nevery a kvoli babatku byt aspon na par mesiacov u neho aby babatko bolo v teplucku ...a si mladucka a vsetko moze byt este uplne ine ako ti pride teraz....drzim palce....

sue
19. nov 2012

@georgia333 toto je tri roky stará otázka... ktovie ako sa @preco má 😔

bronia13
20. nov 2012

@sue ved aj ja som pozerala ze to je stare a rozmyslala som co sa s nou stalo???? hm....

larisa
10. apr 2017

Pozerám , že už veľa rokov prešlo. Ako sa má táto mamička? A čo sa s nou stalo?