Som tehotná a môj partner je agresívny

inpurity
17. aug 2012

ahojte!

som s nervami na uplnom konci a tak utekam sem.
mam polrocny / ak ho este vobec mam / vztah ... ja 23, on 28 .. obaja po nie prave dobrych skusenostiach ... a co je najdolezitejsie, som v 10 tt,akurat dnes po druhej kontrole. S pracou sa mi dlhsi cas nedari, takze som viac menej /skor viac ako menej/ odkazana na jeho pomoc - ale vymyka sa to cele spod kontroly.

asi by bolo dobre spomenut, ze je neskutocne ziarlivy, ja takmer vobec - ak, tak jedine zo srandy, pride mi to malicherne. a cakala som ze aspon po tom krasnom zisteni sa to cele nejak ukludni.. ale je to este horsie.. pracuje fyzicky a dochadza za mnou z 50 km a / na jeho naliehanie kazdy den - jasne ze som rada ze ma nenechava samu, ale dan za to je neznesitelna/ a vsetko to graduje a mne uz ani nemoze zazvonit mobil...nikdy som ho nepodviedla, ale priserne ma od seba odhana tym, ze je strasne agresivny...neustale mi hadze na oci, ked ma rapel, ze je na vsetko sam - ja mam na krku vlastne len chod mojho bytu kam sa chce prestahovat.. a robi mi cirkusy este aj za to, ked najde neumyty riad alebo cokolvek, do coho sa da rypnut.. nema problem na mna navrieskat aj o polnoci, kedykolvek, za kazdu malu sprostost, kt. by normalny clovek presiel...vypustila som cely svoj doterajsi zivot/ aj ludi v nom/, len aby som mu mohla venovat co najviac casu a seba. ale bola to chyba, asi najvacsia... je toho hrozne vela, co mi lezi na srdci a co ma boli...

ale coho sa bojim najviac je, aby som neublizila drobatku...on sa nanho tesi a vzdy mi prizvukuje, aby som na seba davala pozot, ale staci jeden jeho vystup a je to akoby som dostala po hlave mikrovlnkou...snazim sa aj ked mi je zle, aspon mu uvarit veceru alebo cokolvek, co ho vecer po celom dni potesi a dnes mi vykrical tak nechutne veci, ze ani neverim, ze to bol on.

som v totalnych koncoch a krajoch, neviem co s tym vsetkym, je to stale tazsie, normalny rozhovor tu jednoducho neuspel, je to zacyklene a ja som uz naozaj zufala:(((((

mamavera
21. aug 2012

@jabadaba keby sa urazila, ale zamyslela, vykopla ho a bola šťastná, má to zmysel. Ja som tiež písala, že tu končím, ale možno sú ďalšie nešťastné ženy, ktoré nemajú dosť sebavedomia, alebo ho majú tak pošliapané, že už ani nemajú odvahu sem písať a ak to aspoň jednej pomôže vzchopiť sa a začať život bez tyrana, tak táto diskusia mala zmysel. Viem, aj čo to je chcieť pomôcť a zároveň byť bezmocná. Ako som už písala ,občas u nás prespala známa, keď ju jej "láska " dotĺkla, raz dobehla, že sa chce jej drahý obesiť, celá zdesená. my sme celý šťastný utekali hľadať špagát (bolo nám jasné, že ju len vydiera a nikdy by to neurobil) a ona na pokraji zúfalstva. Sto krát sme sa s ňou rozprávali, nebolo pre nás ľahké ponúknuť jej peniaze na byt (neprehadzovali sme ich vidlami), ale keď sme videli ako trpí a tri deti s ňou, tak sme jej to ponúkli. Dohodli sme sa, že keď sa s ním rozvedie a predajú byt, väčšiu časť nám zaplatí, zbytok v mesačných splátkach. Bola to žena veľmi šikovná, v mladosti veľmi pekná, celkom dobre zarobila, nechápali sme to. Ale bola dospelá, svojprávna,o svojom živote rozhodovala ona, nie my. Bohužiaľ aj o živote svojich detí....zanechalo to na nich trvalé stopy. Preto v kútiku duše dúfam, že sa zakladateľka témy spamätá, lebo jej dieťatko sa na svet nepýtalo a priviesť ho do atmosféry kriku, výčitiek, ničenia nábytku .....strašné pomyslieť.

sashabb
21. aug 2012

Ja mám stále taký pocit, že ide zas o vymyslený príbeh 😒 Dotyčná sa 16. zaregistrovala, 17. napísala "strhujúci" príbeh. Príspevky a postupné vyjadrenia boli v zmysle, že chápe a mala by s tym niečo urobiť, no potom diskusia utíchla a zrazu prišiel super príspevok s obsahom úplne opačným ako všetci čakali! a opäť sa diskusia rozprúdila.
Samozrejme chápem, že sa všetci nebudú riadiť radami diskutujúcich, ale fak je to "podozrivé" 🤐

titttike23
21. aug 2012

ser na neho, nepustaj ho k sebe vobec, ty potrebujes klud, pokoj, ako aj tvoje miminko. tu neni o com rozmyslat, ze mu davat druhu sancu ci podobne, lebo aj tak ti bude vyvolavat, mas sa ho zbavit, pokial to nebude horsie, a nedaj boze sa nieco stebou aj s babom stane :( to si v 10tt a ste spolu pol roka a za ten cas ti vedel takto ublizit, a mala by si mysliet do buducnosti, proste nezasluzi si vas! mysli pozitivne, urcite ti rodicia pomozu, blizky, ci kamarati, ale takyto dement ako mas priatela tak to je nonsens.

mamavera
21. aug 2012

@sashabb ja som tu už raz do inej témy písala, že mám pocit, že počas víkendu tu vznikajú takéto témy, tiež mi niekedy pripadá, že sa zakladateľky niektorých tém nudia a vymýšľajú si takéto príbehy. My ako trúby sa snažíme pomôcť najlepšie ako vieme a zakladateľka sa alebo vôbec neozve, ale sa po pár dňoch ozve s tým, že sa všetko zázračne vyriešilo. Ospravedlňujem sa všetkým, ktorý majú naozaj problémy a potrebujú sa s nimi aspoň niekomu zveriť.

digysa
21. aug 2012

no.....uz som sice nechcela prispievat, ale po tom poslednom prispevku od @inpurity by som to zhrnula asi tak....

(ci uz je to vymysleny pribeh alebo nie ....lebo fotka je z internetu, to je jasne)

Myslim, ze obaja si zasluzite jeden druheho...obaja ste totiz nezmenitelni a riadni hlupaci...akurat kazdy z ineho uhla pohladu.

Adios! 😎

inpurity
autor
22. aug 2012

@digysa aka fotka je z internetu? tebe sibe? myslis, ze nemam co ine robit, len si vymyslat pribehy a stahovat fotky cudzich? daj si sprchu, dievca

inpurity
autor
22. aug 2012

@sashabb toto sa uz napadne zacina podobat na lady.sk ....
prisla soom sem preto, lebo som uz nevedela kam a chcela som objektivne rady... a bola vlastne len otazka casu, kedy sa tu najdu nejake detektivky, co to zacnu spochybnovat... ked nechcete reagovat, nemusite!!!.. aby som este toto riesila, du blejt velebnosti ...

inpurity
autor
22. aug 2012

@mamavera ??? a dalsia.

neprislo ziadne zazracne roozuzlenie, nepisala som o ziadnom velkom uvedomeni sa - jednoducho tu bol cez vikend, kt. bol full, tak sme boli mimo domu a neriesila som ineternetove diskusie.. snazila som sa dat spolu s nim veci do poriaidku a dat si cas - co bola a odmlka dvoch dni a vam to hned v hlavach rozblikne ako podozrivy pribeh, co si tu vymyslam... jasne, to je to jedine kvoli comu rano vstavam, okradat o cas a nervy a trpezlivost X ludi, kt. ani nepoznam. citate vobec co pisete? to, ze tu bolo ( ak bolo) par fiktivnych pribehov je sablona pre tie ostatne?

ze som sem vobec nieco pisala. je to vsade o tom istom.... jedna zavidi nejaku fotku, druha sa hra na colomba, tretia pritakava.. . za rady, kt. mi naozaj pomohli dakujem, vazim si ich.

a to je vsetko. dnes sa uz neoplati hladat radu inde nez vo svojej hlave.

sashabb
22. aug 2012

@inpurity ano máš pravdu,"každý je si strojcom svojho šťastia"
A prepáč, že sa miešame, ale nechápem aký to má význam niekde písať do diskusie keď aj tak nehodláš vo svojom živote nič meniť.
Mala si hneď napísať v prvom príspevku "iba sa idem vyžalovať - nemám záujem o žiadne rady a riešenia"

zoyuska
22. aug 2012

@svetllana taky chlap sa nezmeni

mamavera
22. aug 2012

@inpurity ak si si nevšimla, ja som sa ospravedlnila všetkým, ktorí majú naozaj problémy. Nič som nekonkretizovala, ani som teba neoznačila ako niekoho, kto si vymýšľa. Napísala som to na základe svojich skúseností z tejto stránky. V podstate mne môže byť absolútne jedno, ako sa budeš mať v ďalšom živote. Je to život tvoj. Ty si potrebovala poradiť, preto si sem napísala. Desiatky báb sa snažili pomôcť niekomu, o kom si mysleli, že pomoc potrebuje a pochopili, že človeku sa uľaví niekedy len preto, že svoje starosti dostane von a existuje niekto, kto ho chápe a snaží sa mu pomôcť. Vieš, čo by som ja bola dala za to, keby pred rokmi, keď som potrebovala pomôcť, možno len poradiť a možno sa len vykecať, existovalo takéto fórum? Mala som priateľky, ale viac ľudí vidí ten istý problém z viacerých uhlov pohľadu. Tu ti všetky, alebo takmer všetky baby radili v podstate to isté. Ty si robíš aj tak po svojom, neviem, čo od nás ešte očakávaš. Poľutovanie, keď ťa ten tvoj psychopat naozaj zderie? Neboj, tu ho vždy od niekoho dostaneš. Sú tu zdarma rozdávané rady, niektoré od fundovaných ľudí - psychológovia, lekárky, právnici...a väčšina pisateliek vrátane mňa je za ne veľmi vďačná. Ty len kopeš okolo seba a snažíš sa sama seba oklamať, ako bude všetko fajn. Keď tu baby nie sú rovnakého názoru, si podráždená a presne takto to bolo aj na inom fóre. Pomôcť sa dá len tomu, kto o ňu stojí. Ja som tu už ani prispievať nechcela, ale ako som už písala, keď táto diskusia pomôže len jednej jedinej týranej žene k šťastnejšiemu životu, tak mala zmysel. Želám ti, aby si to bola ty, nech už si z nej zoberieš niečo alebo nie.

svetllana
22. aug 2012

@zoyuska Som si musela osviezit pamat, ktory je toto pribeh z tych partnerskych problemov, ktore su tu..lebo je ich dost...Aaa uz viem, ano, ano..mas pravdu. Tuto jak autorka prispievala nove a nove info o nom, tak som aj ja dospela k tomu nazoru 😉 Ale vidim, ze tu debata este pokracuje, idem precitat, co nove "v pripade" 🙂

henrieta16
24. aug 2012

baľ veci a utekaj! už ked teraz sa takto správa, tak je to riadny pako. A ešte ta drzosť povedať ti, davaj na seba pozor a on na teba zjape ešte o polnoci? Ja na tvojom mieste idem preč a nech sa spamätá. Takí chlapi sa nemenia, majú to v sebe!

indiankaindi
24. aug 2012

@inpurity predstav si svoju budúcnosť, s dieťaťom, ktoré čakáš a s partnerom, ktorého nie si schopná opustiť. Bude to život, o akom si snívala? Bude to to, čo chceš? Budeš sa môcť o svojho partnera oprieť, keď to budeš potrebovať? A raz, keď deti vyrastú, budeš s ním tráviť šťastné chvíle osamote doma? Ty najlepšie vieš, čo chceš. Ak je on ten, koho chceš po svojom boku, nie je čo riešiť. Bohužiaľ, to, aký na teba je nezmeníš ani rozhovormi, ani nijak. A nemysli si, že ho zmení dieťa, pretože dieťaťom sa jeho vzťah k tebe nezmení nijak. Na tvoje dieťa bude presne taký, ako na teba, alebo ešte horší. Bude ziapať na malé dieťa, ktoré spraví niečo, čo sa mu znepáči. čiže ty si to musíš premyslieť.

A také tie kozy, čo tu trčia celé dni a sledujú pohyb každého člena modrého koňa ani nerieš. Bohužiaľ, niektoré "maminy" majú toľko starostí s deťmi, že majú čas to tu sledovať a vytvárať si kovbojky tam, kde sa nič nedeje.. potrebujú adrenalín do života 😅

ivankaalenka
27. aug 2012

ak mozes, len daj na sud, aby platil alimenty, viac ta on /debil/ nemusi trapit. Vsetko ries cez sud a bez neho budes stastnejsia ako s nim. Normalne by som bola za teba stastna, keby si toho sialenca nenormalneho, vysinuteho...atd uz nikdy nemusela vidiet. A vazne ries len cez súd. Jediná cesta, drzim paste.

lujza123
27. aug 2012

@inpurity vsak neber to v zlom ale ked toho tvojho opises hned v uvodnom prispevku ako kretena a potom z teba vylezie ze sa to snazis dat dokopy a ukludnit si vztahy s nim tak necakaj suhlasne reakcie. Ty ho mozno lubis ale vela bab co ti tu pisalo nema ruzove okuliare. Je to pre nich neznamy clovek a poriadny blb. Mozno cakas radu ako ho zmenit a vsetky ti tu pisu utekaj. Lebo ver tomu ze 90 % zien by zdrhlo okamzite. Ked chces s nim ostat tak necakaj ze ta niekto pochopi.
Osobne poznam deti s jednej rodiny kde otec bol uplny satan, strasny domaci diktator a despota k comu sa neskor pridruzil alkohol a nasilie. Poznam ich od Zš az teraz do dospelosti a ani jeden nieje v poriadku. Mali nielen ze dodrbane detstvo ale taha sa to s nimi doteraz. U jedneho psych., problemy, depresie a niekolko pokusov o samovrazdu, dalsia ma uz dve deti s rovnakym blbom ako jej foter a treti takisto psychika v prdeli, nervove zrutenia, sklony k agresii. Inac inteligentny ludia ale ich otec im teda zariadil zivot. Ja doteraz nechapem tu ich sprostu kravu matku ze toto dopustila. Ze s kludnym svedomim pozerala ako jej muz je schopny dat 11 rocnemu decku pastou do tvare a potom este vypisovat ospravedlnenku do skoly ze nemoze prist z rodinnych dovodou. Tie rodinne dovody bol monokel pod okom.

Si myslis ze na tvojom dietati to nezanecha stopy? Utrapena mama ktora sa bude bat obliect si nieco ine na seba ako vreco lebo by jej muz ziarlil? Ze bude mat nadherne detstvo v domove plnom vresku a rozbijania predmetov? hmmm

Len necakaj ze toto niekto pochopi a neurazaj sa. Kludne zahod svoju sebeuctu a nechaj sa terorizovat. Ked ti to tak vyhovuje a potrebujes to k zivotu. A kludne s nim maj este aspon 4 deti aby si bola uz uplne v prdeli a zavisla na nom

cica99
27. aug 2012

@inpurity ahoj! pozerala som si tvoj album, ktory si hodila na net. Naozaj pekne fotis. Vyzeras este velmi mlado (neviem, ci si tu spominala svoj vek). To aj ospravedlnuje tvoju naivitu a vieru v dobro a happyendy (ver mi, ze v tvojom pripade ale nehrozia, o tom sa presvedcis neskor). Asi to patri k zivotu, ucit sa na vlastnych chybach a v dospelosti napravat preslapy, ktore sme spravili v mladosti. Ak mas chut spalit si kridla a presvedcit sa doslova "na vlastnej kozi", co zivot s jedincom postihnutym chorobnou ziarlivostou, agresivitou a nizkym sebavedomim prinasa, tak hor sa do toho! Dovolim si dat ti len zopar rad: ked sa ti narodi babo, tak si nezabudni okamzite predpisat antikoncepciu , uzivaj ju do aleluja a nespoliehaj sa na to, ze si da tvoj priatel pozor. Neda. On ti velmi rad spravi coskoro dalsie deti, aby si ta priputal co najviac. A druha rada zneje: Neber si ho! Bez dalsieho dietata a sobasneho listu sa ti tato chyba , ktoru dobrovolne ides spravit, nestane osudnou. Lahsie sa ti vycuva. A mozno to bude mat svoj zmysel, ak sa z tejto chyby poucis a druhu podobnu uz nespravis. A budes tak o skusenost bohatsia a o iluzie chudobnejsia.

peta421
10. dec 2012

No ženy ja mám tiež úplne skvelého muža , celé dni je v robote a ked´ sa vráti tak radšej sedí za internetom ako by si mal ľahnúť ku mne .. alebo ked´ si ide oddýchnuť tak na gauč , nikdy ma nepoľutuje a už som v 5 mesiaci nikdy som z jeho úst nepočula že ma má rád alebo aj to dieťa síce sa na to pár krátvyjadril ale len na môj popud , vykrikuje mi mojích bývalých ktorý neboli práve z tých najlepších ,všetko mu vadí , keby som mala kde tak by som sa hned´ odsťahovala k rodičom sa nedá takže som úplne v prdeli .. necítim od neho žiadnu podporu mám pocit ako keby som ho ani ja ani dieťa nezaujímala tým ked´ mi robi naprotiveň a stále s niakou hovadinou podrypuje ja ako krava sa snažím aby bolo všetko tip top no stále som najhoršia ..