Som tehotná a priateľ ma opustil

nikuska6478
3. sep 2016

Ahojte. Som v 14 tyzdni a pred troma tyzdnami sa priatel z nicoho nic prestal ozyvat. Vidno ze mu nezalezi ako sa citim a ci je male v poriadku. Ja nechcem byt ta prva co mu vsetko oznami, Mi brali krv ci je male v poriadku no nespytal sa ani na vysledok. Ma deptal ked sa dozvedel ze bude otcom. No na druhej strane sa tesil mozno viac ako ja a teraz sa z nicoho nic prestal ozyvat, Som zistila ze si uz nasiel aj nahradu za mna, kvoli tomu ze ma deptal a psychicky som bola na dne som teraz spokojnejsia ze sa neozyva no ked sa male narodi tak by som chcela aby uznal ocovstvo a platil na male. Ako je to teraz s vyzivnym? Musi mat jeho priezvisko aby platil na male?

nivea777
4. sep 2016

@evittam co je na tom akoze smiesne? ze som si pozerala priblizne ceny? To sa smie az od nejakeho konkretneho tt alebo ako? Kludne mi daj navod a radu kedy si mozem pozerat..Si o dost starsia a mas dve deti,tak mas viac znalosti ako ja..ja si kludne necham poradit odkedy sa smie zaujimat o vybavu

evittam
4. sep 2016

@nivea777 Ale veď sa "nepaprč". No úprimne ako aj prvorodička som podobné veci ako výbava a spol. riešila až niekedy v 7.mesiaci tehotenstva a nikdy som neriešila monitor dychu....ako som tu už napísala pri zdravom, donosenom dieťati je to úplne zbytočná vec.
A odkedy sa smie zaujímať o výbavu? No kľudne sa zaujímaj aj vtedy ak ešte nie si tehotná - to je na každom z nás a mne je to - úprimne - jedno. 🙂

maciatkolulu
4. sep 2016

@nivea777 o vybavu sa kludne zaujimaj aj pred tehotenstvom, ale ked sa vystresovana buduca matka pyta ako zvladne financne vsetko, tak si myslim, ze je smiesne a trochu az nemiestne, aby splechla matka v 11.tyzdni, ze vybavicka - 15oo eur.... ak sa tak zaujimas, tak si mrkni, ze monitory sa poziciavaju vselikde a netreba este viac stresovat beztak uz vystresovanu buducu matku....aj vyhlaseniami, ako musi mat vajicko, pretoze jej nevydaju dieta... toto sa tu tym chcelo povedat

nivea777
4. sep 2016

@evittam no lenze aj tie zdrave a donosene deti zvyknu umierat na syndrom nahlej smrti,kde neprisli na pricinu preco sa to deje a preco zdrave deti proste zomru.Kamoskin syn je zdravy,doneseny a proste prestal dychat,keby si to nevsimnu tak maly uz nie je medzi nami..Radsej investujem peniaze do toho nech mam dusu na mieste.. krasnu nedelu prajem

evittam
4. sep 2016

@nivea777 SIDS má mnoho príčin ale zdravé a donosené dieťa tento problém určite nemá - rodíme sa s pudom sebazáchovy a potreby dýchania - čiže tam bol určite nejaký iný zdravotný problém - mám o tom dosť naštudované. Ale ak ti urobí dobre a budeš spokojnejšia s monitorom dychu tak si ho kúp - ja ti píšem z vlastnej skúsenosti - mám dve deti, nemala som ho ani pri jednom a ani som o tom neuvažovala. Mám XY známych čo urobili to isté, kamarátka si požičala ale len preto lebo jej synček bol nedonosený a mal zdravotné problémy.... 😉
A ďakujem a nápodobne.

luciannka83
4. sep 2016

@evittam potom to sklamanie, že polovicu som nevyužila vôbec 🙂

maciatkolulu
4. sep 2016

@nivea777 pozri, kludne investuj aj 5OOO eur, ale tu sa pytala buduca slobodna matka, takze si myslim, ze ju bolo skor treba povzbudit, ako vypocitat tvoje osobne naklady, tvoje potreby atd.... Ja som mala a mam podstatne drahsie kociky a aj vybavu, ale mam aj veci z bazosu a nemam za potreby tu vypisovat co a ako....lebo viem, ze polovica bola zbytocna a ked na nu niekto vo svojej momentale situacii nema, tak naco o tom pisat, ale napr monitor som mala pozicany a bol mi na dve veci....maly spal totizto s nami a tam sa to nedalo pouzit a ked som ho mala zvlast v koliske a mala pri nom zapnutu vysielacku sa to navzajom rusilo a spustal sa poplach..takze opat na dve veci, ale ako som pisala, kazdy nech si kupi naco ma a co chce, ale netreba to rozpisaovat zenskej co je na dne.

laila22
4. sep 2016

Boze baby zas dookola tie iste a kazda svoje... :D

lubkavargova1
4. sep 2016

nooo a teraz pointa je kde? uz sa chlapak spamatal ci uplne ze nie?

nikuska6478
autor
4. sep 2016

Dakejem baby ze ste sa bavili o vajicku nie o teme ktoru som zakladala. Myslim to dakujem ironicky

majcika
4. sep 2016

@nikuska6478 platiť na malé bude minimum aj to pevné dúfaj, že načas. Keď odišiel a nejaví záujem tak bude lepšie ak ho neuznal na Rl.

charlie1980
4. sep 2016

@nikuska6478 Je to tak ako marcelatje uplne na zaciatku pisala. Uznanie otcovstva je spolocne vyhlasenie na matrike, teda ak tvoj byvaly priatel otcovstvo odmieta priznat, pojde to len sudnou cestou. Priezvisko nie je podmienkou ani na uznanie otcovstva, ani na alimenty. Moze to byt zdlhave sudnou cestou, kym pride k samotnemu pojednavaniu, mozno 1r. Tymto sudnym procesom mu vznika narok na navstevy, mate spolocne rodicovske prava. Ty musis najlepsie zvazit, ci sa ti oplati ho za otca vobec uznat alebo nie (Otec neznamy), v tom pripade nemas narok na alimenty ani on na navstevy. Jedine, ze by dodatocne poziadal naopak zase on o uznanie otcovstva, ak by sa velmi chcel stretavat s dietatom. Predstav si situaciu o rok, o dva, ako by to fungovalo...spravidla tak malym detom (cca do 3r) urcuju navstevy v pritomnosti matky na niekolko hodin. Zvazit musis sama, Co od neho ocakavas a ako budete spolu komunikovat s ohladom na dieta. Ak by bol teoreticky mezamestnany, nebudu mu mat z coho vyratat alimenty. Aky ma momentalny oficialny prijem, by si mala vediet ty. Ci sa ti to vobec oplati sa s nim dalsich 20r nadrapovat o nejake drobne, ked uz teraz sa takto zachoval...potom je asi schodnejsia cesta Otec neznamy v rodnom liste.

charlie1980
4. sep 2016

@nikuska6478 Ak sa chystas poriesit tuto situaciu sudnou cestou, zacni zbierat a odkladat blocky, ktore budu pozadovat aj spatne na sude. Alimenty, ktore ti do sudneho pojednavania nezaplati, bude musiet spatne vyplatit (ak bude z coho, samozrejme). Pri tej prilezitosti si zisti u pravnika, Co vsetko zahrna pojem Rodicovske prava a povinnosti, v com ta moze obmedzovat napr.ako Otec v RL....priklad: nie je mozne stahovat sa s dietatom do zahranicia, asi ani do ineho okresu (diskutovalo sa o tom) bez suhlasu druheho rodica. Teda, teraz si sprav nejaky plan (plusy, minusy), aj Co sa financii tyka.

marcelatje
4. sep 2016

@nikuska6478 ved sa pytaj ak mas konkretne otazky. Na uvodny prispevok si odpoved dostala a kedze si sa nezapajala tak sa to tu zvrhlo do debaty o vajci

maciatkolulu
4. sep 2016

@nikuska6478 ako som ti tiez uz pisala, v tvojom veku, asi mas co to odpracovane, takze materska nejaka bude a potom dieta do jasly a sup naspat do prace a zivot ide dalej a co sa tyka otcovstva, tak si sama musis zvazit, pretoze priznanie otcovstva nie su len peniaze....ale aj prava druhe, nie len tie povinnsoti, ale pisali ti to tu viacere, takze ak mas nejake realne otazky, ktore ti neboli zodpovedane, tak hor sa do toho 😉

maminuska
4. sep 2016

hm ..4 deti , odrodené v 3 nemocniciach ..posledné Martin, Trenčín ( + v 2000 Žilina ), žiadne vajce nikto po mne nevyžadoval a ak áno s podmienkou že mi dieťa nedajú , zbytočne by ma naštval, výbava ma stála pri tretej kočík 300 EUR z druhej ruky , 35 ročná postielka ešte po mne , fusak z ovčieho rúna kúpený za hlbokého totáča ( 1974 ) ale absolútne skvelý a teplý = 0, monitor dychu .nemala som ani pri jednom a ani ma to nenapadlo , vecičky som si kúpila z bazaru , iba do pôrodnice nové ...ak to rátam a nepreháňam tak asi 600 EUR.
Nie , netrpím núdzou , som na tom po finančnej stránke fajn , ale ako mamina už dvoch detí som zistila že drvivá vecí sú úplne zbytočnosti ..kraviny a nič len biznis ťahajúci z ľudí peniaze.