Som závislá na mobile

9. sep 2020

Ahojte! Idem sa sem zdoverit 😥 ako je z nadpisu zname, som pravdepodobne zavisla na mobile. Aj ked viem, ze ludia su na tom ovela horise ked sa tak porovnam s inymi. Napr na navsteve viem byt aj bez neho, ale vacsina ludi cumi do mobilu aj na rodinnej navsteve..a pod. Ale doma sa zobudim, pozeram co nove na facebooku alebo na koňovi. Aj ked neni nic nove ja proste pozeram, čítam rozne clanky a diskusie. Bavi ma to, co budem klamat. Manzel ma vela prace, niekedy nemame cas sa porozpravat a tak som si nasla akoby nahradu a to je mobil. Idem na wc berem mobil, jem a mam pri sebe mobil a cumim do neho. Krmim malu a sem tam cumim do mobilu. Idem spat, cumim do mobilu. Cez den mam chvilu cas tak sadnem a cumim do mobilu, poviem si ze na chvilu a zrazu 1.5 hodiny v riti (sorry za vyraz) a potom sa stane ze nestiham navarit a uz som nervozna velmi nahnevana na seba 😥 aj teraz mala sa hra ja mam chvilu klud a zas mobil v rukach. Neviem to ovladat a obcas si prajem aby sa mi pokazil 😂 aj ked si poviem ze zajtra to obmedzim, tak nic z toho a je to nieco ako "od zajtra budem cvicit" 😁
Ako bez srandy uvazujem nad psychologickou. Je taka doba, ludia pozeraku do mobilu viac ako svojim bliznym do oci 😥 ja to ale takto nechcem, a neviem sama z toho von 😥

len_nig
11. sep 2020

@catalin hneď ako nám prišla do kníhkupectva som ju začala čítať a dala som ju za cca hodinku čiže veľmi dobre 😊

ckatka
6. aug 2021

Tiež sú dni keď sa mi to stáva. Idem.pozriet ci mi nikto nereagoval na inzeráty v bazári...A zrazu sa prichytim ako čítam už tretiu diskusiu....😂🤦‍♀️ alebo pozerám video vtipných maciciek čo zdieľal kamoš spolužiaka zo . základnej školy
Rolujem stenu na fcb lebo na koronamaterskej je to môj jediný "kontakt so svetom".😂😂
Ale - pred časom som si uvedomila...veľmi bolestivo...ze to preháňam..keď mi krpec začal revat (nič vážne len bežná nespokojnosť a vyžadoval kontakt)-a ja som ešte chcela niečo (úplne nezmyselné) dočítať.
Uvedomenie si, že som uprednostnila mobil pred dieťaťom ma taaak zabolelo, že som pri najbližšej príležitosti opustila všetky skupiny, ktoré mi reálne nic nedávajú, pretriedila friendlist, povypinala upozornenia, a hlavne PRESTALA som reagovať na všetky diskusie a otázky, na ktoré by som normálne reagovala. Došlo mi, že naozaj sa nemusím vyjadriť ku všetkému, s čím mam skúsenosť, že na internete keď niekto položí otázku, tak nie som jediná, kto vie odpoveď, a virtuálne diskutovať s poloblbom mi nič neprináša...
Väčšinu času mam vypnuté zvonenie a keď si idem ľahnúť zapínam letecky režim.
Ale chce to sebazaprenie.

evica17
1. máj 2022

Ahoj, podarilo sa.ti zredukovat ca sna.mobile ? Ak.ano ako ?