Som závislá na PC. Máte s tým skúsenosť?

lasenka
21. jan 2007

ahojte 🙂
dnes sa mi manzel stazoval, ze vacsiu cast dna travim s vami... Vycital mi, ze odkedy tu chodim, nevymyslam specialitky v kuchyni, na vsetko mu odpoviem "pockaj chvilku"... ma toho plne zubky ☹
poradte mi, prosim, co mam robit 🙂 ja som asi fakt zavisla na konikovi 🙂
teraz je vsetko v poho, lebo manzelik uz spi... tak som v svojom zivle 😉
ako mu mam vysvetlit moju zaviislost? mate s tym nejaku skusenost?
nechem vas stratit 😔

olinka6226
21. jan 2007

vitaj v klube lasenka, mne to moj zatial toleruje 😉

melory
21. jan 2007

ja som dnes dostala tuto istu vycitku, ze sa len striedame pri PC a nie sme spolu, ale ked sme, len na seba kukame, ved co mi on povie na to , ze ma bolia krize, alebo mi tvrdne brucho a priberam strasnou rychlostou, alebo co moj starsi syn? s vami sa mi dobre debati, preto sem chodim, dokonca, mam vas zapnute a odbehujem, obcas sem nakuknem, je to pre mna uzitocny relax a konecne sedim 🙂

sue
21. jan 2007

Lasenka, keby toto čítal tvoj manželík, tak pravdepodobne by hneď PC odpojil od netu 😉 tiež som tu jednu dobu pekne závisláčila...ale nepreháňaj to...nie je to dobré ani na očká, ani na chrbticu...radšej sa povenuj rodinke...

lasenka
autor
21. jan 2007

dakujem oli

aj ja to beriem ako relax... ale on sa naozaj niekedy nudi, ked tu vysedavam... nemozem predsa za to, ze si nevymysli nejaku cinnost, nie?

lasenka
autor
21. jan 2007

sue
je to v zaciatkoch asi normalne, nie? hmm, kedy sa vas nabazim? 😉

melory
21. jan 2007

lasenka a to este ked budes cakat druhe, to tu bides raz tolko 😀

lasenka
autor
21. jan 2007

mel
toho sa bojim najviac... ale manzelik bude cely den v praci, vecer to akosi vydrzim 😉

bobicek
21. jan 2007

baby, ja este nie som tehu ani nic podobne neplanujem, ale ked som so svojim, a vidi ma tu, hned brepce, ze ked budem tehu, prip na materskej, asi odpoji net, bo tu budem non stop 😀 😀

lasenka
autor
21. jan 2007

😀

mimi109
21. jan 2007

ahojte aj ja to mam doma tak neak, frfle ze som stale len na modrom konikovi a jemu sa nevenujem ale tu na konikovi mozem brebrat veci s inymi babenkami ktore s nim nemozem

ved aj chlapi maju svoje zavislosti, moj hra stale dake hry na pocitaci a nefrflem 😀

lasenka
autor
21. jan 2007

mimi
moj ale nema sancu sa tu dostat... este ze maly na tom nie je rovnako ako ja...

veronika13
21. jan 2007

ahoj, ja som tiež tým trpela, ale akosi to samo spontánne prešlo, proste som nebola niekoľko dní pri PC, síce som sa tešila, že čo tu bude nové, ale postupne to nebola taká závislosť.
Možno by fakt bolo dobré trochu to obmedziť a venovať sa manželovi, ale nie zas do takej miery, že ty mu máš vymýšľať program, keď je doma, ale tak, že si posedíte pri káve, čaji a porozprávate sa aj o tomto.
Chápem ťa, že sa asi nemáš s kým porozprávať, myslím nejakú kamarátku, tak ti to nahrádza koník, skús mu to takto vysvetliť, ale v pokoji, aby nemal pocit, že ho napádaš, a navrhni mu, že sa mu budeš viacej venovať, pomôže to aj vášmu vzťahu. Neboj, nás nestratíš, vždy tu bude niekto na pokec, kto ťa pochopí, len aby to nebolo na úkor tvojej rodiny.

bobicek
21. jan 2007

mimi, suhlsim... aj ten moj sa hra nejake krvaky a nikto mu to nezazlieva... len ked sa mu malokedy podari sa ubehat 😀 😀

sue
21. jan 2007

Nechcem odsudzovať...len mám pocit, že keby niektoré maminky tu toľko neklebetili, tak by sa viac venovali deckám...

lasenka
autor
21. jan 2007

veronika
ked ti mam pravdu povedat, svoje problemy rozoberam s kazdym, koho stretnem 🙂 ale rada sa s tymi problemymi podelim aj s vami 🙂 viem, som veeeelmi ukecana
a mimochodom - mam kamosky, ktore su väcsinou slobodne

vilki
21. jan 2007

caute,ja ked chcem ist k pc, moj muz sa ma opyta: zase na kona?
no samozrejme a kam inde.no nie?

veronika13
21. jan 2007

tak deficit kamarátok na blizku nemáš, potom už len trošku času venovať aj mužovi-žiarli na nás tu 😀
ja nemám na blízku kamarátky, tak že môzem k ním zabehnúť, tak mi pokec občas chýba, vtedy si to vynahradím tu

lasenka
autor
21. jan 2007

sue
hmm, nieco mi hovor...

nici
21. jan 2007

ahojte baby,
no tak ja sa hlasim do klubu...mna to chytilo nenormalne...
ale nastastie ten moj mi to toleruje a je rad, ze sa odreagujem....vsak ja som aj minule hovorila, ze vsak hento moje malô vyrastie ako drevo v hore... 😲 🙂

mimi109
21. jan 2007

sue ja som tu len ked mi mala spinka,ked je hor venujem jej vsetok svoj volny cas 🙂

veronika13
21. jan 2007

vážne baby, netreba to preháňať, lebo ono sa vám to možno nezdá, ale trpí tým rodina. Čo si budú vaše deti pamätať z útleho detstva? ako ich mama sedela za počítačom a ich len okrikovala? to dúfam nechcete. myslím to v dobrom 😉

bobicek
21. jan 2007

sue, ja som este bez babatka, a nie tehu, takze popri studovani o skolskych potrebach sa tu prizivujem 😀 😀 😀 😀

sue
21. jan 2007

Lasenka, Mimi...ja nikoho neodsudzujem, len som napísala svoj pocit... starám sa o malé bábo...a ďakujem okolnostiam, že tam nemám prístup na net, lebo sa mi hocikedy stane, že mám obavy - či je dať to alebo ono papať, či ju dosť obliekam ke´d ideme vonku, keď sa objaví nejaká vyrážka a tak... takto si musím poradiť sama - väčšinou volám kočkám odtiaľto z koníka (na veľa maminiek mám mobil) ...ale keby som mala net, tak by som to určite riešila tak...a iste by to bolo pomalšie... Navyše si myslím... že aj keď mimi spí, tak sa treba venovať partnerovi...

lasenka
autor
21. jan 2007

baby,
mate pravdu, musim sa polepsit... zajtra tu pridem uz len 10-krat 😀
nieeee, zartujem 😀 idem si lahnut k malemu
majte sa pekne 🙂

nici
21. jan 2007

veronika v dobrom: ja maleho nezanedbavam, venujem mu tiez vsetok svoj volny cas, ale ked mam volno, tak mi pride vhod, ze sa mozem odreagovat a pokecat s ostatnymi maminami a podelit sa o vselicom....je to taky urcity sposob relaxu...a tiez som tu ked maly spi, alebo sem tam nakuknem ked sa hra...lebou nas je PC zapnute nonstop, len uzamykame klavesnicu...kvoli muzovi, potrebuje stale online kvoli praci.... 😉

mimi109
21. jan 2007

sue s mojim muzom je to komplikovane, on ma sam casto posle k PC ked ma daco v telke aby som sa nenudila a neotravovala ho ked mam svoje porobene, a to este stale chodim k malej kuknut na nu ci spinka a tak a ked ho chyti rapel tak vtedy frfle

ja to neberem ze odsudzujes, je to tvoj nazor a mas przvo ho povedat 😉

sue
21. jan 2007

Dík Mimi 😵 ja to myslím fakt len v dobrom...

mimi109
21. jan 2007

v pohode 😀

bybi
21. jan 2007

Ja sem tiez chodim casto, mojmu to zatial nevadi. Ale snazim sa tak, aby nemal pocit, ze sa mu nevenujem. A niekedy ma vidi pisat a sa ma spyta: "S kym si pises, s konikmi?" 😀 Ale my baby este nemame ☹

magg
22. jan 2007

Ahoj lasenka, moj manzel zacina mat podobny nazor, ale zatial to berie s humorom, je rad ze si nechatujem so sexuchtivymi adolescentmi ale radsej tu. A ja mu vysvetlujem, ze predsa som cely den sama doma s dcerkou, ktora toho zatial nenarozprava a aby som uplne nezblbla, musim s niekym komunikovat, a pokial nechce platit velke ucty za mobil, musi tolerovat toto 😉