Som ženatý len na papieri. Ako ďalej?

jurajko1979
18. dec 2014

Som zenaty muz,lepsie povedane len na papieri.S manzelkou sme spolu 8 rokov,z toho 4 roky uz ani intimne nezijeme,sam si varim periem a vsetky taketo veci.Ako o muza sa o mna odmieta starat,lebo nema cas,lebo sa stara o deti.S detmi jej pomaham,chodim s nimi na vylety,k lekarovi,odprevadzam do skoly.Som s nou len kvoli tym detom,medzi nami nie su ziadne city nic,zijeme lepsie povedane obchadzame sa v jednom byte.A ja v poslednom case stale viac pocitujem ze mi chyba nieco viac ako zit len ako otec,svoje deti nadovsetko lubim,nechcem ich opustit,ale citim sa strasne sam.Ako by ste to vy riesili?Nejaka obnova vztahu je nerealna,ona je citovo velmi upeta len na deti a svoju matku.

zuzin78
24. dec 2014

@jurajko1979 prepacte ale neverim tomu , ze 4 roky zijete len tak v domacnosti, ze ste si uz nenasiel milenku, nakolko chlap potrebuje stale tutu mutu , aj ked zena ma vsetkeho dost, pada od unavy a chlap chce. Podla mna tu teraz chcete mat utvrdenu myslienku , ze milenku je dobre mat , ked manzelka nechce tutu mutu .
Celu diskusiu som tu necitala , ale ako ste napisali, ze manzelke nesmrdia vase peniaze, ale ako viete ze mina "Vase " peniaze na seba ?? Co ak ich mina len na vase deti, a vie sa uskromnit a nemusi nic potrebovat???
Ako jej pomahate v domacnosti?? Ze odnesiete deti do skoly? To je len povinnost manzelky , lietat kazde rano a potom poobede pre deti? Pomahate jej ked su deti chore? Stavate k nim v noci, tisite ich?? Robite im desiatu, alebo milion inych veci?? Aj ked je doma, neznamena ze nic nerobi.
Dali by ste precitat tuto diskusiu vlastnej manzelke?? Hmmm podla mna nie . Lebo by vam asi zbalila sama kufre a bola by vojna .
Podla mna deti jej davju viac lasky ako vy ..
prepacte ze som taka priama ...

denkatn
26. dec 2014

ja tomu verim, ze chlap moze vydrzat 4 roky bez sexu, lebo poznam tiez jedneho co koli praci a nocym ma mensi sexualny apetit, najma aj chlapi po 35 uz dnes nie su taki aktivni (ak nesportuju) a mam aj vela kamosiek kde chlapi maju mensiu chut a kledne vydrzia aj niekolko mesiacov a ked ma chlap l ine starosti tak mozne to je ze vydrzi aj 4 roky. Ocenujem na jurajko1979 to ze ked sem pise, chce si vypocut ine nazory, aby sa mohol lepsie rozhodnut. ja by som navrhovala, aby rozmyslal nad oddelenym byvanim, mozno by tej jeho manzelke zacalo chybat co do vztahu daval on a potom by sa dohodli na nejakych rovnocennych pravidlach, aj spolocne byvanie je mozne ak je to spravodlive (napr. to varenie a pranie). treba najst taku formu spoluexistencie, ktora ani jedneho neponizuje. laska sa vsak bohuzial neda vynutit, preto ak toto opatrenie (oddelene byvanie) nepovedie k lepsim moznostiam a stale by to malo byt len jednostranna spokojnost manzelky, treba hladat uplne inde a ostat v kontakte len s detickami. drzim palce v tazkych casoch!!!

oli18
27. dec 2014

@jurajko1979 povedz jej, aby nám tu napísala aj ona, ako to medzi vami je. Potom ti budeme vedieť lepšie odpovedať.

makmitka33
27. dec 2014

Ako sorry, ale celá táto diskusia je chorá, my s mužom žijeme tak isto, len vedľa seba a on sa neustále tvári ako spasiteľ, keď sa chlapcom chvíľu venuje. Padám denne únavou dolu hubou, starám sa o nich tak, že im nič nechýba a úprimne, sex sa mi hnusí, za posledné 4 roky som buď tehotná, alebo kojím, ešte nebol deň aby som nebola inkubátor, alebo dojka a keď si predstavím, že pri všetkom tomto strese mám mať ešte sex a riskovať všetko dookola a mať ešte viac roboty, tak nie ďakujem a sťažnosť chlapa, lebo nie je pupok sveta mi príde úbohá

lila77
9. jan 2015

makmitka33 ako ste ma dobre pobavila

niobiysk
13. jan 2015

@jurajko1979 Z toho, čo píšeš sa zdá, že Tvoja manželka Ti niečo nevie odpustiť, možno je niečím zranená. Nemyslím, že by sa žena mala starať o muža, obaja sa musia starať o seba navzájom, nemôže to byť len jednostranné. Ak jej to teraz nejde, pretože z nejakého nedoriešeného problému narástla medzi vami bariéra, mal by si k nej vyjsť Ty. Prekvap ju, buď k nej milý, staraj sa o ňu, urob jej večeru alebo raňajky, vyves za ňu prádlo, urob si pre ňu čas, kúp jej darček, povedz jej, že je výnimočná a obdivuješ ju, ako sa vie starať o deti atď., a neočakávaj nič naspäť. Láska je o tom, že chceme dávať, bez ohľadu na to, či sa nám to vráti alebo nie. Ani nečakaj rýchlu zmenu, dôvera sa získava pomaly. No toto je cesta, ak Ty pokorne vyjdeš k nej a bude Ti zas dôverovať, môžeš sa jej spýtať, čo môžeš urobiť pre to, aby to bolo medzi vami znovu v poriadku.
Deti inak skutočne zoberú veľa energie, ak jej budeš vedieť v domácnosti viac pomôcť, možno zostane viac času pre vás. Alebo, ak je to možné, dajte ich niekomu postrážiť a niekam ju zober, nájdite si čas pre seba.
Ak nevieš, co by si mohol pre svoju manželku urobiť, aby cítila, že s ňou chceš byť a máš ju rád, skús si prečítať knihu "Päť jazykov lásky". Možné je aj to, že sa upiera viac na deti, lebo sa tiež cíti sama. Kniha Ťa môže inšpirovať k tomu, aby si zistil, čo manželka môže potrebovať k tomu, aby sa cítila byť milovaná.
Určite nikto netúži po rozvode, ani Tvoja manželka a deti nie. Ani Tebe by neprinieslo šťastie, keby si odišiel a našiel si inú ženu. Spokojnosť prichádza, keď robíme správne veci. Porušiť sľub, že budeme milovať v dobrom i v zlom, by nebolo správne. Aj keď sa to niekedy nezdá, každý vzťah je možné dať do poriadku.
Ešte by som odporúčala pozrieť si film Fireproof (V jednom ohni). Online sa dá vzhliadnuť tu: http://gloria.tv/media/o2n7UJUUNFZ

petrushka16
13. jan 2015

Tiež súhlasím s tým, že manželstvo je partnerstvo, treba sa starať o rodinu a o seba navzájom, nie že jeden sa na všetko vykašle, a robí si svoje veci, a druhý sa môže potrhať. jurajko1979, keď si odišiel do zahraničia, tak to bolo vaše spoločné rozhodnutie, alebo si sa jednoducho iba zbalil a odišiel? Predchádzala tomuto rozhodnutiu vaša debata, že iné riešenie neexistuje? Prečo si jej sám od seba tie peniaze neposielal? Zrejme ak si odišiel kôli tomu, že ste potrebovali peniaze, tak si jej ich asi mal poslať. A ty si jej písal? Keď ona tebe napísala iba raz? Možno to vzala tak, že si ju opustil a ona zostala na všetko sama. Možno to bolo spúšťačom. Prečo si sa nepokúsil s ňou o rozhovor? Ja keby som videla, že sa niečo deje, tak by som vkuse dobiedzala, že sa chcem o tom porozprávať, čo sa deje, a nie že ona mlčí, tak aj ja mlčím a kašlem na to. A sa zbadám, keď už je to na rozvod.

petrushka16
13. jan 2015

@makmitka33 super odpoveď. Bohužiaľ, to je problém slovenských rodín (samozrejme nie všetkých). Nechápem kedy muži pochopia, že sa neženia preto, aby sa o nich namiesto mamičky starala ich žena. Kedy pochopia, že aj oni niečo doma musia robiť, a to nie raz za mesiac sa 10 minút postarám o deti a potom to pol roka rozprávam pri každej príležitosti. Tak ako žena sa nonstop stará o rodinu a domácnosť, takisto je to povinný, doslova povinný, robiť aj muž.

igor211
13. jan 2015

@makmitka33 Neviem aky je tvoj muz, alebo ako sa sprava co robi a preco si si ho brala - ale tvojim postojom sex sa mi hnusi akurat smerujes vas vztah do nevyhnutneho zaveru - nevera alebo rozchod.
@denkatn - chlap urcite nevydrzi 4 roky bez sexu. Bud je gay alebo ma inu - nie je ziadna ina moznost.

Co mozem povedat za seba je ze je to zlozite. Ja som deti velmi chcel a bol som s nimi (popri extremnej narocnej praci) pomaly viac ako manzelka- uspaval som ich, cele vikendy a pod. Jasne ze manzelka mala ten zaber vacsi kedze bola doma na materskej. Impact na intimny zivot to malo obrovsky a tiez mam niekedy pocit ze to mz robi z povinnosti a len sem tam si to "uzije", ale zazracne riesenie nemam. Ja som sa takisto snazil pomoct kde sa dalo, hlavne s detmi som bol rad, ale zeny takisto musia pochopit ze muz ked chodi do prace tak nie je robot aby okamzite ked pride domov riesil deti, a domacnost.
Financne a ostatne zabezpecenie rodiny mame vysoko nadstardatne ale tiez sa niekedy zamyslim co by robil iny typ muza na mojom mieste, ci by bol taky ochotny tolerovat dlhodobo taky zmeneny zaujem zo strany manzelky .

lubimesastale100
13. jan 2015

@igor211 asi tak....

natalym
13. jan 2015

@oldman50plus Ja hocikedy.

laskavocka
13. jan 2015

@igor211
Ty inteligent naco si sa zenil,ked teraz abstinujes v sexe a vytazeny pracou si pre manzelku dobry len ako nosič penazi.Decka su len tarcha aj tak ta casom opustia ked dospeju.Stratena investicia!

maria1989
13. jan 2015

@igor211 zabudol si na možnosť, že má veľmi malý penis, a preto sa žien stráni.

igor211
13. jan 2015

@laskavocka Pretoze tie deti su to najuzasnejsie nieco co som v zivote mal sancu zazit.
A nevravel som ze abstinujem ;)

blahowoman
14. jan 2015

@jurajko1979 ja by som si nasla byt tebou priatelku. Nemas sa za co citit vinny,prakticky nikoho nepodvadzas.

oli18
25. jan 2015

Čo sú toto za diskusie? Po čase idem pozrieť, ako to pokračuje a odpovede toho, čo zadal tému nikde. To nie je prvá téma, čo som toto postrehla. Aj vy?