Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Som zmätená z toľkých chalanov

neviemakodalej1307
15. jan 2019

Ahojte, mám trošku taký problémik. Prosím, nezhejtujte ma, vážne ma to trápi.

Nedávno (3t dozadu) mi dal košom chalan, ktorého som milovala. Od vtedy sme sa asi trikrát stretli a užili sme si. Zostali sme, ako sa to dnes vraví, kamráti s výhodami. No ale v tom by nebol problém, keby som si medzičasom nenamotala troch ďalších chalanov...

Jeden z nich je môj skvelý kamarát, poznáme sa už dva roky a aj sme skúsili vzťah, ale na diaľku je to o ničom. Musím však povedať, že v kútiku duše (dobre, tak viac ako kútik duše), ho stále milujem. A zasa sme sa dali nejako dokopy. Je to úžasné, ale je tu problém, že sme 150km od seba. Akože mne to nevadí, len sa obávam toho, koľko nám to vydrží. Je to skvelý chalan, rozumiem si s ním, máme rovnaký zmysel pre humor, proste akoby sme si boli súdený. (Vravím akoby, hej?) Chcem to s ním vážne skúsiť, len sa bojím toho, že sa zasa rozídeme a už sa nebudeme spolu tak baviť...

Druhý je chalan z mesta, s ktorým som bola 3x vonku, je starší a fakt pohľadný, ale mám pocit, že mu ide iba o sex. Ako, chcela by som s ním byť, ale je to také blbé, že vlastne každá druhá správa od neho je o tom, ako sa pýta, či je veľký, aké by to bolo s ním, či je lepší ako bývalý, kedy pôjdem k nemu spať, aby sme si ižili a tak a mňa už to s ním prestáva baviť. Jasné, jedna vec, vzťah je aj o intímnosti, ale chlapec to už preháňa trošku...

Tretí chalan je z okolia Nitry a je fakt zlatý. Zaujíma sa o mňa, máme kopu vecí spoločných, je milý, pozorný, snaží sa ma urobiť šťastnou... Už mi aj vyznal lásku, čo je pre mňa... Nie že poburujúce, ale niečo v tom zmysle, že: ,,Wau, ja som to nejako tušila. Mám ťa rada, jasné, ale fakt neviem, či by to šlo, my dvaja, chápeš?" Mám ho rada, ale neviem či to prerastie do zamilovanosti. Skôr niečo ako kamarát. Veľmi dobrý kamarát. A chcem mu to povedať, ale nechcem ho raniť, lebo podľa mňa je fakt citlivý chlapec...

A aby som sa vyjadrila aj k bývalému. Boli sme spolu 7 mesiacov (zatiaľ najdlhší vzťah) a podľa mňa to bolo dokonalé. Sme z tej istej dediny, takže sa stále stretávame, či už v autobuse alebo keď sa náhodou stretneme. Cez víkend som bola sama doma a znovu sme do toho padli. Viem, že by som s ním už nič nemala mať, ale nemôžem na neho prestať myslieť a podľa toho, čo mi písal, ani on na mňa. Snažila som sa to nejako zachrániť, ale už viackrát sme sa pohádali, rozišli a znovu dali dokopy. Nechcem ho stratiť, pretože je to fakt skvelý človek a rada by som s ním aj naďalej bola v kontakte. A jedna z príčin, prečo sa so mnou rozišiel, bol práve ten kamarát...

Mám len 17 (žiadne predsudky, každá z nás zažila niečo podobné) takže rada od skúsenejších by sa mi fakt hodila. Viete mi prosím poradiť? Vážne sa nechcem znova popáliť. Trápi ma, že som sa takto zamotala a neviem sa z toho vymotať. Traja musia z kola von, to je jasné, aj viem ktorý, ale ako im mám povedať, že proste nie? Že to nepôjde? Poraďte prosím. A prepáčte za slohovku.

0silvia0
18. jan 2019

@alaguema Ja teraz nechcem tu riešiť dozrievanie a sexuálnu príťažlivosť žien a mužov. Skôr som chcela poukázať, že vlezlé a vtieravé dievča nepôsobí dobre na potencionálnych partnerov. Lepšie pôsobia dievčatá, ktoré si držia svoju úroveň a hrdosť a nepchajú sa chalanom do prdele. Ešte keď je chalan vlezlý a otravný, baby ho dajú ľahko dole a neriešia. U dievčaťa sa dá vlezlosť ľahko zneužiť. V tom je ten rozdiel, ktorý ja vidím a je to môj názor. Nič iné som tým nechcela povedať ani naznačiť...

terez26
18. jan 2019

Mam dost....toto je doba😣za par mesiacov sa tu bude pytat ktoreho je vlastne jej dieta...

puklica13
18. jan 2019

@0silvia0 no ja mám 14rocneho futbalistu..1,70, veľké oči.. no fakt fešák.. našťastie baby zatiaľ on príliš nerieši.. ale teda baby ho riešia statočne.. dokonca tak že na FB posielajú žiadosti o priateľstvo MNE a mne píšu.. A to su take 13tky..fotky ala #russiagirl...😶naspulene pery, zmalované.. no des.. a píšu mne,že ukážte moju fotku vášmu Petrovi...😱😱😱

0silvia0
18. jan 2019

@puklica13 no pekne, veď o tom babskom vtierkovaní píšem, je to des! Baby by mohli zvolniť, nech sa ony dajú baliť chalanmi a nie naopak 🤒

heyoka
18. jan 2019

@neviemakodalej1307 Počuj taká nestranná rada. Najprv doštuduj. v 17tich rokoch je málo pravdepodobné, že stretneš toho pravého, to môže byť beh na dlhé trate. Chceš byť milovaná, ale láske sa treba učiť...presne jak i učivu v škole..milovať seba samú taká aká si a milovať a prijímať druhých takých akí sú..to sa nenaučíš za rok ani dve..je to na celý život..otázka je či hľadáš skutočne lásku alebo chceš byť šťastne zamilovaná, aby ťa mal kto objímať každý deň...lebo láska nie je zamilovanosť. Byť zamilovaná je jedna vec, milovať vec druhá. Prestaň miešať karty, lebo si tak zamiešaš do života, že môžeš utrpieť aj ty citovú ujmu aj niekto druhí..alebo ktovie. Pre teba sa teraz zdá, že to najdôležitejšie je vedieť sa rozhodnúť medzi 3 fešákmi, ja hovorím nech ti toto hlavu nerozbíja, radšej mysli ďalej do budúcnosti. Lásku môžeš nájsť aj v pomoci druhým, v čomkoľvek čo spravíš z lásky sa budeš cítiť milovaná. 🍀

alaguema
18. jan 2019

@puklica13 presne takto otravujú chalani moje baby. Čo už. Akurát, že na tento jav sú hodne alergickí zas oteckovia 😉 Podobne ako ste vy, mamy, citlivé na synov.
@0silvia0 Baby, snáď si fakt nemyslíte, že tí vaši chlapci sa nelepia po babách. Len to nerobia vám rovno pod nosom.
A nič nové to nie je. Nás v piatej triede už "obchytkávali", keď to situácia čo len trochu umožnila. ...Ich mamičky si asi tiež mysleli, že tí ich dobrí chlapci na to nie sú. To len tie zlé dievčatá. Nuž, ženy k sebe nikdy asi nevedeli byť zhovievavé.

0silvia0
18. jan 2019

@alaguema ja neviem, my sa asi stále nechápeme, tak ja už asi naposledy. Ja nemám žiadnu precitlivelosť na syna, on má už tretiu frajerku od začiatku strednej školy, toto ja neriešim, to sú jeho vzťahy a asi sa k tým vzťahom nejako dopracoval. Ja riešim to, že keď chalani balia baby, tak je to ok, ale nie je ok, keď sa baby samy ponúkajú a vtierajú. Baby majú byť obletované a balené, tak je to správne. Ale aby boli obletovaní chlapi a lákaní na našpúlené ústa a sexi fotky na sociálnych sieťach? Ja fakt neviem ako mám napísať pointu, ale píšem to hádam už tretí krát a štvrtý krát sa mi fakt nechce. Pekný víkend.

0silvia0
18. jan 2019

@alaguema ten koniec, čo si dodala dodatočne k tomu tvojmu príspevku, sorry, ty píšeš o úplne niečom inom. Akí dobrí chlapci a zlé dievčatá? Aká nezhovievavosť ženy k žene? Mne sa práveže zdá, že citlivá na dcéry si práve ty. Chlap je od prírody lovec, má on loviť vhodnú partnerku, nemá sa mu partnerka podkladať. Ja viem, gender, genderová rovnosť a emancipácia, ok, ale jednoducho niektoré veci by v ženách mali byť zakotvené a tá najhlavnejšia by mala byť tá, že žena má byť "dáma" a nie lacná korisť. O tomto celý čas píšem, stačí na dovysvetľovanie dúfam, uf...

alaguema
18. jan 2019

@0silvia0 myslím si, že aj dievčatá, alebo skôr mladé ženy môžu zdravo prejaviť svoju sexualitu. Nemám rada predsudky a príliš konzervatívne názory. Zbytočne zväzujú mladé ženy do nezmyselných pravidiel, ktoré majú za následok len to, že sa negatívne stavajú k svojmu telu. Ak sa niekto vtiera, je to rovnako smutné, či ide o dievča, alebo o chlapca, pretože to jasne vypovedá o nedostatku pozornosti, možno aj o nedostatku lásky. Tak isto si nemyslím, že baby majú byť vyslovene iba obletované a chlapci iba obletovači. Lebo potom sa deje presne to, o čom tu čítame každý deň - akonáhle obletovanie ustane, dievča alebo žena má pocit krivdy. A vyžaduje si to ďalej, napriek tomu, že všetci vieme, že obletovanie je hormonálna záležitosť, ktorá netrvá večne. Vzťah medzi mužom a ženou má byť vyrovnaný, v rovnakej alebo podobnej miere si majú prejavovať náklonnosť a mať v úcte svoje telo a jeho prejavy. To by sa mali učiť ako chlapci, tak dievčatá. Za našpúlené ústa a priblblé fotky sa môžu rodičia poďakovať tejto hlúpej pop kultúre, ale väčšina z toho snáď vyrastie a zvyšok budú pipiny, ktoré boli aj budú. Patria k životu, mňa osobne nerušia, každý nech žije ako vie. Aj tebe pekný víkend.

0silvia0
18. jan 2019

@alaguema no, ano, asi som konzervatívna... tým to môžeme uzavrieť 😉

terezka1947
18. jan 2019

@alaguema neviem....ja osobne.si myslim,ze dnesnym zenam a ich dceram chyba zenska hrdost-hrdost z toho,ze sme zeny,sme nieco ine ako muzi a mame aj inu ulohu v zivote. Nie sme menej,ani viac muzi,sme ine. Velmi dolezite. Tak isto aj muzi,nie su ako my,ani viac,ani menej...ale tiez.su doleziti.
Terajsim zenam je vnucovane,ze sa maju muzom vyrovnat,robit to.iste,mat na to iste pravo.....ved ano,ale nie tym,ze muzov zdegradujeme na lemry a my akoze sme nove tarzanky.
Dievcata balia chlapcov,ziadaju o ruky,atd,atd.
To ok nie je.
Je tazke vychovat skutocneho muza a skutocnu.zenu.
Kazdy ma svoju nezastupitelnu ulohu,ale nemusia suplovat obe pohlavia.

puklica13
18. jan 2019

@alaguema akože ti chalani posielajú svoje polonahe naspulene fotky tebe na FB aby si ich ukázala svojim dievčatám?

ukulela
18. jan 2019

3 tyzdne, 4 chlapi ... do pipiny, virus HPV ti nieco hovori ???
@neviemakodalej1307

alaguema
18. jan 2019

@puklica13 akože to musí byť presne to isté, aby sa to mohlo pokladať za vlezlosť? Nie, neposielajú. Moje deti nemajú fb. A aj keby, tak rovnako, ako nemám medzi priateľmi v reálnom živote prakticky cudzích teenagerov, tak tak isto ani na fb nie. Ale foriem ako sa dá byť vlezlý je milión. Hádzanie sa po dievčatách v bazéne, prenasledovanie na každom kroku, ruky šmátralky....akože fakt si nikdy nepočula o tom, že chalani vedia byť otravní, keď im hormóny udierajú na mozog?

alaguema
18. jan 2019

@terezka1947 to už sú trocha iné témy. Emancipácia sa nám trocha zvrtla. Ja osobne nie som vôbec zástancom umelého zmazávania rozdielov medzi ženou a mužom, ale nie som ani zástanca toho tradičného princípu, ktorý vyrástol na kresťanstve a ktorý ženu výrazne obmedzil do role pasívnej a čakajúcej na signál. Nie je to prirodzené a nie je to zdravé. Z rovnakého zdroja pochádza nezdravý vzťah k ženskému telu. Bolo vyhlásené za hriešne a veľa žien ani netuší až ako hlboko sú tieto programy uložené. Príliš často sa v mojej práci stretávam s tým, ako veľmi sú mladé ženy negatívne naladené voči svojmu telu a svojej sexualite. Všetky tie prejavy, ktoré sú podľa vás nevhodné a ktoré tak kriticky posudzujete, sú prejavmi neistoty a toho, že sa s tými dievčatami pravdepodobne nikto nezaoberal v kontexte zdravá sexualita, pozitívny vzťah k vlastnému telu, pozor nie kult tela a vzťahy celkovo. Ide to všetko len veľmi po povrchu. Oni vedia, že niečo je inak, než má byť, ale nevedia to pomenovať. Takže nie je potrebné učiť dievčatá, že majú byť dobíjané, vôbec to tak nemusí byť, vzťah môže vzniknúť z obojstranného záujmu a žena sa nemusí tváriť ako nedobytná bastila "aby bola vzácnejšia", to sú len také manipulatívne hry. Pre ženu, ktorá si váži svoje telo a svoju sexualitu je takmer nemožné sa k nemu chovať nejak deštruktívne, to proste nejde. A zároveň jej to umožňuje slobodne sa prejaviť, dať najavo náklonnosť v zdravej miere, byť pravdivá a nehrať tie maličké manipulatívne hry, ktoré vedú len k nespokojnosti v partnerstve.

terezka1947
18. jan 2019

@alaguema ....aby som vysvetlila:nemyslela som to tak,ze zena sa ma tvarit ako nedob.pevnost....skor tak,ze.zeny by mali byt hrde na to,ze su zenami,nie umelo hrde,skor.skratka obycajne spokojne,stastne,vedome si svojich hodnot...iba zena,kt.si vazi samu.seba moze najst muza,kt.si ju vazit bude.
No a co sa sexuality a pohladu krestanstva na zenu tyka-dost sa zmenil pohlad cirkvi na.zenu,cize.celkom v tomto nesuhlasim s tvojim tvrdenim.

puklica13
19. jan 2019

@alaguema veď ani moje nemajú fb.. preto to posielajú mne..cez messenger.. na to nemusia a ani nie sú v okruhu mojich priateľov.. myslím že sa nerozumiem čo som chcela povedať a v konečnom dôsledku je to aj tak jedno..

mirdita
19. jan 2019

ahoj! mladost pochabost moja rada prvy uplbe prvy konentar je najlepší pani to vystihla na 1* daj si pauzu chvíľu uplne ta chapem aj ja dom nala 17 ale ver mi malokto v 17 najde toho praveho a tak ti poviem este ani nehladaj za par rokov ho nájdeš. si uzivaj život volnosti a neupi aj sa do vztahu tak skoro baco zivot mas pred sebou sustred sa na seba cvic behaj tancuj zlepšuj jazyky spoznavaj svet a ani si nevšimnes bude stat vedľa teba. tieto lasky v 17 tych si zapamätas budes na ne spomínať a to stačí. ahoj

0silvia0
19. jan 2019

@puklica13 no tu sme viacere zistili, ze sa s dotycnou nerozumieme. Clovek pomenuje jednu zalezitost a tu sa to zacne rozvijat od zien vseobecne, kolegyn, rodovej rovnosti, sexualnej identity zien az po obraz zeny v krestanstve a potom sa pointa strati pod nanosom dalsich rozvitych tem. A stratena pointa sa potom tazko hlada.

nini1010
19. jan 2019

Slecna a nie ste vy tak trochu stetka???

puklica13
19. jan 2019

@0silvia0 🙂tak..
@alaguema väčšinou podáva komplexný pohľad na vec..akurát vtedy hrozí,keďže chýba osobný kontakt, že po bude pochopené inak, čo je úplne prirodzený jav..netreba sa nad tým pozastavovat,každá máme nejakú motiváciu prečo prispievame, ja som sa dávnejšie tiež snažila o komplexné reserse,a práve z vyššie zmieneneho som s tým prestala,mne sa málokedy chce dohadovat,lenivá som na to...inak ja s ňou často aj súhlasím, aj teraz ma podľa mňa v mnohom pravdu aj ty máš.. len po tých všetkých právach o rovnosti- nerovnosť, rovnocennosti-nerovnocennosti , prichádza prosto k slovu biologia a fakt že v sexualite je jednoducho dôležitý jingjang a to ten že muž dáva a žena prijíma.. a to prosto neoklames

0silvia0
19. jan 2019

@puklica13 ano, ono to uz potom vyzera ako dohadovanie, lebo kazda to zoberie z ineho uhla, jedna zacne vysvetlovat, druha sa chyti toho, co ta prva ani nechcela rozvijat a vysvetlovaniu nie je konca kraja. Toto je uz potom unavne a otravne.

dadka_bb
20. jan 2019

aj ja chcem mat znovu 17 🤣 tiez som vsetkych modrookych chalanov na skole milovala.aj na zastavke ,aj v buse. s 2-3 kusmi (sak treba aj zalohu)som si pisala na icq, alebo sms ak bol kredit.a v duchu som ich porovnavala,ktory bude lepsi manzel,lebo sak uz som bola dospelacka. ak jeden z nich neodpisal,bolelo ma brucho,lebo uz to znamenalo rozchod, a ked odpisal o hodinu uz to bolo zase super 😃 jaj mamoooo to boli casy

iveta143
20. jan 2019

najprv miluj studovanie, potom studuj milovanie 🙂

budemmamca
19. sep 2020

@neviemakodalej1307 no ako sa to nakoniec vyriešilo?

majkeel
20. sep 2020

No schvalne, ako by si sa tvarila, ze chodis s niekym, kto ma popri Tebe dalsie tri? ;)