Stačí užívať iba B komplex v tehotenstve?

dory123
10. dec 2016

Ahojte tehuľky chcela by som sa opýtať neviem či to tu už niekde niekto rozoberal ale nikde som tu to nevedela nájsť. Som prvorodička a som v 4 mesiaci za tieto mesiace som brala len vitamín B komplex ale v mojej strave boli aj ovocie a zelenina viac menej. a neviem či len takéto takéto vitaminy bábätku stačia na vývoj nemalo by sa brať aj niečo iné? Nič ine mi totiž to gynekológ nepredpisoval ale aj tak mam obavy.Ďakujem za každú radu a skúsenosť. Príjemné tehuľkovanie prajem ❤

majulino
10. dec 2016

Ahoj, ja som ani pri jednom neuzivala žiadne umelé vitamíny. Pri synovi som otehotnela v novembri, pri dcére v marci. Jediné čo som musela bolo železo, keďže som bola chudokrvna

ukulela
10. dec 2016

pokial mas dobrykrvny obraz- a ako pises, jes vela zeleniny a ovocia, tak je vsetko OK. zeny zvyknu mat malo zeleza, na to by ta vsak doktor mal upozornit, rep. dopodrucit ho brat v tabletkach. ja som mala malo - jedla som vela hoavdziny a brala som ho aj v tabletkach - a stale som mala chut na cervene vino (nepila som, ale potom mi sestricka povedala, ze som si pokojne mala dat deci kvoli krvnemu obrazu 🙂
takze mozem odporucit este snazit sa stravu doplnit o zelezo. cervene maso, niektore druhy zeleniny.
drzim palce, uziovaj si tehotenstvo.

mattkapd
10. dec 2016

Ahoj ja som do 3 mesiaca brala kyselinu listovu a asi od 20tt magnezium a asi od 25 aj zelezo..vsetko len co mi doktor povie..sama si navysse nic neordinujem

delmondo
10. dec 2016

Odporúča sa prvé 3mesiace brať kyselina listová, niekto odporúča počas celého tehotenstva. Pokiaľ mas krv ok, tak žiadne umelé vitamíny netreba, len pestrú stravu

tutu_1
11. dec 2016

Netreba, iba ak máš nábeh na herpes, alebo si unavená, preťažená z práce.
S magnéziom opatrne. Veľa žien to je, ako cukríky. Maternica potom "ochabne" a nie je schopná vytlačiť dieťa z pôrodných ciest, bez toho, aby žena nedostala oxytocín. Nevravím, že je to pravidlo, ale je to veľmi častý jav.
Čo sa týka chudokrvnosti. Ženy sú fyziologicky chudokrvné počas tehotnosti, takže ak žena normálne je mäso (i keď tam nie je až tak veľa železa) ja by som to neriešila. Jedna z najlepších potravín pre ženu v tehotenstve je pšeno (pšenová kaša, pšenové vločky ak je pre niekoho zložitá príprava), červená repa... Obsahuje dostatok železa v prírodnej forme, nezvykne spôsobovať žiadne problémy, repa zas podporuje krvotvorbu.
Takže kľud a pokojné tehuľkovanie 🙂😉

kacenka2803
12. dec 2016

Potrebuješ omnoho viac minerálov a vitamínov v tehotenstve pozor nato aby si mala babu zo seba čo dať skús pre tehotné a dojčiace jamieson Prenatal vydrží ti na 3 mesiace je čisto prírodný fajnovi nebude ti chýbať nič mám s ním len dobre skusenosti

ebi88
12. dec 2016

Ja si tiez myslim, ze sa netreba strachovat, vyvazenu pestru stravu, primerany dostatok pohybu, cerstveho vzduchu a spanku ziadne vitaminy umele nenahradia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre