Stará sa vám svokra do výchovy detí?

sandrusa2803
10. mar 2014

Aj Vám sa svokra stará do výchovy?Poučuje a tak?

vepaga
10. mar 2014

Keby len to, aj nadáva, že detí nič neučíme. Neustále sa vypytuje, kde ideme, kde sme boli, prečo plače..... No hrôza. dúfam, že už nie dlho. Chystáme sa odísť-

sarah27
10. mar 2014

@sandrusa2803 nežijem, ale vyvolava mi každý den, vkuse sa mi tlačí do bytu... nezná hraníc, ale moj chlap jej nic nepovie... ja to volam Psychiatria s.r.o., aj teraz som s nim povadena, ze načo mi robil decko...mal s nou ostat zit a nie takto, aby ja som trpela a vkuse mi vyzvanala ako primitivka zmyslov zbavena

pragmaticka
10. mar 2014

no jasne ze stara! Nosi vkuse nejake casopisy, clanky o vychove ci zdravi dietata. Okrem toho je to hypochonder a s kazdou somarinou ma posiela s malou k doktorovi! co ja samozrejem ignorujem! Ako aj jej ostatne rady! Robim si po svojom a muz ma v tom absolutne podporuje. Tiez berie svoju matku s rezervou a hovori aj mne ze jednym uchom dnu, druhym von! 😀

p3tra11
10. mar 2014

a kebyze len do vychovy... ☹

sandrusa2803
autor
10. mar 2014

Aspon niesom sama 😀ja som v januari porodila,dovtedy bolo vsetko fajn a teraz nic ine nepocuvam,len co ma jest aby som mala dobre mlieko,kolko,co zle robim,dokonca,zevraj mam malo mlieka 😀usudila...zatial sa to da zniest ale viem,ze takto to zacina a bude to len horsie..

vintage_lady
10. mar 2014

aka vesely nazov diskusie.🙂 o tom by asi 99% ludi z konika mohlo napisat knihu.. 😀 😀 😀 či.?. 😉

lucka011
10. mar 2014

Nie. Je od nas 150km 😉
Ale nie, ale auj ked sme byvali predtym blizko seba, nikdy mi nevnucovala svoje nazory. A ked aj nieco urobila co sa mi nepacilo jasne som dala svoj nesuhlas najavo. A ona to respektuje. Ja mam asi stastie ze ja mam dobru svokru... prezili sme si aj horsie chvile kde bolo na pokraji konfliktu ale to sa netykalo deti... Ja som so svojou svokrou spokojna.. vela nam svokrovci pomohli...

zuzanka999
10. mar 2014

@sandrusa2803 jasnéé aj moja pinda sem tam niečo ale jedným uchom dnu a druhým von.. ona si vychovala svoje deti.. ja si vychovám tie svoje.. ehm a ohľadom výchovy jej syna.. má dosť nedostatkov čiže mi nemá do čoho kecať 😀

janulik2008
10. mar 2014

@pragmaticka ... ja svokru nemám ale mama môjho krstného je taká a on to po nej "podedil" asi :D krstná spadla z rebríka a vyzerala fakt akoby ju niekto udrel. mala poškrabaný nos, na nohe mala tiež ranu a ju posielali ku doktorke. Posielali ju susedia, aj môj krstný a čo urobila krstná? :D napísala mojej mame mama jej poslala "záchranný" balíček (boli tam obväzy, kostihoj a myslím že nechtíková masť a určite ešte niečo) a tak sa čudovali že až že jak rýchlo sa z toho dostala :D

lyzzy
10. mar 2014

nie....prave naopak....ja sa niekedy moc staram do svokry 😀

lalaboo
10. mar 2014

@sandrusa2803 vobec, to skor ja si k nej idem sama po radu 🙂 nikdy mi do nicoho nepindala, nikdy sa nesnazila vnucovat mi svoje nazory... zboznuje svoje vnucatka a zaujima sa o ne, ale nedovoli si kecat do vychovy... vdaka za nu!!! <3 ked si predstavim, co prezivaju ine baby, tak ma to mrzi...

lenbea
10. mar 2014

@vepaga tak to mate super, že odidete, ja tu nadej nemam :(

lenbea
10. mar 2014

@sandrusa2803 moja sa "akože" nestara, ale ma blbe poznamky, lebo si mysli, že my sme nejaki blbi alebo čo a nevieme sa postarať o dieťa. ale nech si mysli čo chce, je to naše dieťa. a ešte minule zahlasila, že nemame malej robiť copiky, lebo ju to bude ťahať. a jej spolužiačka mala z copu dieru v hlave. tak som sa jej chcela spytať, či aj ona ma, ked nosila cop. ona sa to mojej sestry opytala, lebo ma dlhe vlasy...

lenbea
10. mar 2014

@sandrusa2803 vieš čo, zastav ju hned v začiatku. povedz jej, že je to Tvoje dieťa a že vy mate povinnosť, ale aj pravo si ju vychovať podla svojho, a že sa nemusi bať, že to male prežije. lebo ja som to neurobila, bola som ticho, aby sa neuražala a teraz je to peklo. naber odvahu a povedz jej, že Ty si matka, nie ona a že sa dokážeš o svoje dieťa postarať, nech sa neboji. nech sa nauraža, ale stoji Ti to za to.

maya_zilina
11. mar 2014

@sandrusa2803 kazda svokra je ina, ale na moju dohovarenie ze mi to vadi nezaberalo…. tak som prestala dvihat telefon… raz som "nepocula" lebo som bola v sprche, potom som vypla zvonenie lebo som dieta uspavala, potom dieta spalo a nemohla som volat aby som dieta nezobudila, potom vstalo a bolo mrzute… a potom… potom to svokru preslo... 😀

wendy62
11. mar 2014

Ja som si do nicoho nenechala kecat hned od zaciatku vztahu a som tomu velmi rada. Je pravda, ze sme vdaka tomu nemali dobre vztahy asi prvych 5 rokov, ale teraz je to super. Vzdy ked sa mi isla do niecoho miesat, tak som schvalne prehliadla ten poucno-vnucovaci ton, a odpovedala jej takym stylom, ako dobrej kamoske s ktorou len nezavazne kecame na danu temu. Po cca tych 5 rokoch sa chytila na moju hru a odvtedy nemam problem - uz sme naozaj kamosky 🙂 Ked ma strazit deti, tak jej jasne poviem svoje poziadavky, a ostatne veci na ktorych mi nezalezi, necham na nu. A ona sa aj sama spyta, ci mozu jest nejake nestandardne jedlo, alebo ist niekam dalej a pod.

lalinko2010
11. mar 2014

@sandrusa2803 moja svokra poučuje "mojho" manžela, a ten dáva na jej rady a je s ňou ešte stále spojený pupočnou šnúrou! a to má manžel pomaly 38 rokov, čo k tomu dodať. rozvod a nech si ho nechá.
do výchovy mi nekecala, lebo som ju hneď schladila, tak to praktizuje na manželovi....

zuzka1.
11. mar 2014

chcela by😀DD no darmo naucila sa, ze mudrovanim cesta nevede u nas - vyviedli sme z omylu hned na zaciatku, teraz je to fajn

moni244
11. mar 2014

moja budúca svokra je ďaleko asi 300 km od nás, o vnučku sa zaujíma len vtedy, keď tam mi dojdeme, ináč nejaví záujem

lenbea
11. mar 2014

@lalinko2010 no a toto asi nevyriešiš, ak si to ten muž neuvedomi. ja to mam podobne. a nie len že ho poučuje, ale dakedy ho aj tresne, naposledy to spravila, ked u nas bola navšteva. keby tu neboli, tak jej už od srdca poviem. malej hovori "sero". tak som jej už naposledy povedala, nech jej to už nikdy nepovie. muž sa trochu urazil, ale pritom on jej tak nenadava. tak čo si to ma svokra dovolovať. a ešte sa sprava, akokeby naše dieťa bolo jej.

lenbea
11. mar 2014

@moni244 to je najlepšie :🙂🙂🙂

snopkulka
11. mar 2014

NIE, na začiatku som dala jasne najavo, že o to nestojím. Môže učiť nové veci, blázniť sa, rozmaznávať, ale vychovávať budeme my s manželom 😉 a rešpektuje to, klop klop 😀

digysa
11. mar 2014

nie

m_ij_ka
11. mar 2014

nie

lukasamiro
11. mar 2014

nie nestara aspon nemoze manzel to neznasa nemoze ani moja mama ani jeho co je super je to jednoduchejsie ked si partner dokaze povedat mama nestaraj sa!!!!!!!!!!!!!!!

barnica
11. mar 2014

U nás to bolo tak že svokra na mojom synovi chcela praktikovať nie svoje nápady a výchovné rady ale nápady a výchovu mojej švagrinej... Lebo švagriná to robila tak a toto tak a podobné veci. Zrušil ju manžel keď jej narovinu povedal že svoje dieťa budeme vychovávať sami a nie podľa švagrinej. Teraz máme viac menej pokoj. Samozrejme občas ešte niečo sa vyskytne ale vždy ju viem nejako vykriť štýlom si tu... počujem ťa ... Ale! Neberiem si ťa k srdcu

kattty85
11. mar 2014

Nie len svokra, ale aj svokor....Zo začiatku sa starali viac, no keď som si raz povedala svoje tak sa to trochu stoplo, a uz to az tak okato nerobia....Mna posielali od maleho po mesiaci po porode do prace, ak by sa mi nejaka naskytla.....Najnovsie je to taka kontrola, ak je pekne pocasie tak kazdy den som pocuvala ci som bola s malym vonku, co maly papal na obed, ci papal mäsko...ked idem s malym vonku tak mi radia co mu mam obliect (vonku 4 stupne a mam mu dat tenku ciapku 😒 )....ked som dodrziavala do roka potraviny, ktore moze a nemoze dieta jest, este aj to bolo zle, lebo vraj vela citam a nie vsetko je pravda co sa popise 🙂 ..... A dokedy budem kojit 🙂 .... proste maju skoro vzdy opacny nazor ako ja.....Akoby som sa nevedela o maleho postarat, alebo nevedela co mam s nim robit, ako ho poobliekat, co mu mam dat jest.....Tak uz som si musela 2. krat povedat svoje tak uvidim ci sa daco zmeni.....

zuzzi08
11. mar 2014

ja som svokrovcom na začiatku povedala, že je to moje dieťa, ja som ho porodila a ja si ho vychovám tak ako ja uznám za vhodné. A je pokoj. Niekedy majú tendenciu ma poučovať, ale vždy ich v zárodku schladím a mám pokoj 🙂

lalinko2010
12. mar 2014

@lenbea mne moje svokra môjho syna nazvala raz menom prvého najobľúbenejšieho vnuka, tak som len pozerala, že či jej šibe a keď vidím že dlhšie rozmýšľa, tak viem že ju nevie napadnúť meno a pritom syn má meno po jej synovi - čiže meno "môjho" manžela, trafená.....
@barnica a toto poznám aj ja, ale nepraktizovala svokra ale "môj" manžel, čiže sa snažil aby malý jedol UM mlieko ako dávala jeho milovaná sestra, aby nosil oblečenie po jej synovi a podobne, keby bolo darované, ale "môj" manžel ho od nej kupoval, zo 100% prirážkou! a za pôvodnú cenu+tých 100% k tomu, tak som to ukončila, nech si nechá tie veci, protože ešte aj poslala malé čísla a deravé čižmy! nemám slov na ňu...
kupovala som radšej oblečenie z netu a svokra : aké super oblečenie, kde si kúpila? hovorím jej : na internete, za pár centov a nie so 100% prirážkou! nepochopila...
jáj a veci od švagrinej som mala preto, pretože aj jej požičali! kamarátky, tak som manželovi povedala : za 1 požičali a za 2 kamarátky a tvoja sestra nepožičala ale ti predala a neni mi kamarátka!

barnica
12. mar 2014

Tak to mne nedala svagrina nic ani nepredala a vdakabohu je v rakusku takze ju vidim raz za pol roka. Teraz sa jej ma narodit v maji druhe dieta a uz sa manzela pytala ze kedze je to chlapec ci jej neposunie stvorkolku mojho maleho a hracky. Myslela som ze vybuchnem. Niesom zgrlos a pravidelne daruvavam veci mamickam v nudzi a kamoskam ale je to obojsmerne. Svokra to nechape lebo svagrina je po dvoch chlapcov vytuzena a vypiplana baba takze co si piskne... Ale zneuzivat vlastnu rodinu aby sa zbavila veci co jej mozno niekto predtym uz aj posunul tak to je hyenizmus a ak vravis ze aj s takou prirazkou tak dakujem pekne. Ja sice setrim na obleceni a nekupujem vsetko nove ale bazar je o niecom inom.