Stavba o cudzí plot

spurky
22. apr 2017

Ahojte.mam taku otazocku ak s tym ma niekto skusenosti alebo vedel poradit. Ked sme kupovali dom tak plot medzi nami a susedom sme si vybrali betonovy kedze sme chceli sukromie. No sused povedal ze jemu je to jedno ze on nam ho aj tak nezaplati. A tak sme ho postavili a zaplatili a teraz sme si vsimli ze sused si po nas plot zalial beton a zabetonoval aj nozicky pravdepodobne na hranoly....takze predpokladame ze ide nieco stavat a nas plot bude jeho "stena". Je na to nejaky zakon ze to nesmie? Ze potrebuje od nas povolenie? Dakujem

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fefe123
22. apr 2017

Stavebne povolenie treba nad 25m2, ak je to menej stačí ohláška na obecný úrad, ohlaska je tlačivo a k tomu jednoduchy nákres s rozmermi, tak že môže postaviť čo chce, len mu to nesmie presahovať za vás plot, napr.strecha

janinah
22. apr 2017

a pýtali ste sa ho čo tam bude stavať?

nina4
22. apr 2017

@spurky urcite by to mal mať minimalne 50 cm od plotu my sme toto riesili pred rokom a od vtedy sa nerozpravame lebo sme si dovolili nesuhlasit aby bola stavba pri plote a na obecnom nam dokonca povedali ,ze to ma mat az 1 m od plotu tak je lepsie opytat sa na obecnom kazda obec to môže mať inak

deti95060810
22. apr 2017

a nemala by stavba stáť 2 m od vášho plotu??? čo viem tak to ešte stále platí. Takže v pondelok hybaj na obecný úrad popr. na stavebné odd.....

spurky
autor
24. apr 2017

🙂 Ďakujem za príspevky 🙂 na úrade som zistila, že nemá ani len povolenie na stavbu... takže poriešené

deti95060810
24. apr 2017

@spurky no a teraz sused bude na teba nas..pálený. a je koniec dobrým susedským vzťahom...

nina4
24. apr 2017

@spurky tak neni o com presne ako u nas
@deti95060810 aj my sme sa rozkmotrili po tom ako sme sa ozvali