Stáž v zahraničí

moika16
17. sep 2014

Ahojte... riešim takú dilemu a už skutočne neviem, kto by mi mohol poradiť. Ide o to, že minulý rok som skončila VŠ a pár mesiacov na to sa aj zamestnala, ale vždy bolo mojím snom vycestovať do zahraničia a chvíľu tam žiť, ale nie kvôli zárobku ale kvôli tej skúsenosti a kvôli jazyku ...plány som si robila už počas VŠ aj tesne po nej, ale vždy sa to zmietlo zo stola, že : však až keď ...... no a teraz mám 25, prácu, ideme s priateľom spoločne bývať a budúci rok svadba, ale tajne pozerám rôzne stáže alebo au pair pobyty v zahraničí a snívam a čím viac sa blíži svadba tým viac som presvedčená, že teraz mám poslednú šancu ešte ísť .... na druhej strane doma sa mi to vsetci snažia vyhovoriť vraj už mám plánovať založenie rodiny a nevymýšľať... je to skutočne z mojej strany až taká nerozvážnosť? Je už naozaj neskoro splniť si sen?

sisaha
17. sep 2014

@moika16 preco nejdete spolu? je to sanca pre vas oboch... ak to neskusis, raz to mozno budes lutovat

moika16
autor
17. sep 2014

Lebo to bol vždy len môj sen ..on po tom netúži vôbec ... on je skôr domased a ja tá, kt. potrebuje vidieť a spoznávať 😒 A možno by bolo aj fajn byť na nejakú dobu od seba a zistiť ako to vlastne medzi nami je 😒 len neviem, či už nie som na takúto nerozvážnosť príliš "stará" 🙂 aby som tu nechala caki -paki a išla si za snom

sissy27
17. sep 2014

@moika16 choď !! kedy keď nie teraz? keď si vybuduješ rodinu, zázemie, budeš mať stabilné pracovné miesto a akým-takým platom? deti? potom pôjdeš?
z vlastnej skúsenosti ti hovorím - neváhaj... chlap - ak o teba skutočne stojí, tak buď ťa počká a bude zatiaľ tu pripravovať "pôdu" pre rodinu alebo zdvihne zadok z gauča a pôjde s tebou vyskúšať, zažiť, skúsiť... ak za to nestojí, tak sa to neskôr aj tak prejaví a ty si budeš trieskať hlavu o stenu, že si kvôli nemu nešla...
ja dúfam, že moje deti budú v tomto po mne a tiež budú chcieť vidieť a zažiť aj niečo viac ako len vlastný dvor...

zitaje
17. sep 2014

@moika16 urcite chod! Ja som za mlada pochodila plno stazi a zahranicnych pobytov a aspon mam na co spominat teraz na stare kolena 😝 😀 s tromi detmi "na krku". 😅
Alebo inak: ked nepojdes teraz, naozaj je ovela mensia sanca, ze sa kamkolvek dostanes, ked uz budete mat deti. Zvlast ked pises, ze ten tvoj je domased. A ty budes mat o jeden nesplneny sen navyse...

sim87
18. sep 2014

Urcite nie si prilis stara 🙂 Pred rokom a tristvrte som si tiez v tvojom veku sla splnit sen - byvat do zahranicia. A nebola to ani par mesacna staz, ale ze potencialne navzdy 🙂 Samozrejme nelutujem, da ti to nehorazne vela skusenosti a nadhladu. A ak si to vzdy chcela skusit a stale chces, myslim ze ti to da este ovela viac nez ked idu ludia kvoli tomu, ze nevedia co so sebou, alebo si nevedia najst pracu doma atd.
Ak je to pre teba naozaj take dolezite, sla by som, lebo neskor si to mozes aj roky vycitat a stale mat pocit ze si to mohla urobit.
Akurat ze... nechcem zniet skepticky, ale pary, z ktorych jeden takto odide (hoci aj nie na dlhsiu dobu) sa potom vacsinou rozidu... nemusia nutne kvoli tomu, ze by bol niekto z nich neverny, ale skor preto, ze ten, kto odisiel prec, je po navrate iny... posunie sa inde vo svojom zivote a uz si s tym svojim partnerom tak nerozumie. Takze aj toto moze byt na zvazenie.

moika16
autor
18. sep 2014

Ani neviete ako dobre sa mi citaju vase prispevky som vam za ne velmi vdacna 🙂 Je fajn pocut aj povzbudive slova a nielen tie negatíva ... este raz vam za to velmi dakujem 🙂
A Sim87 ... viem ze to realne hrozi ze ma to zmeni ..len my sme spolu uz taaaak dlho ze obcas mam taký pocit ci uz aj teraz nie sme kazdý trosku inde a mozno by nam ta chvila od seba aj pomohla ... a tiez sa obavam toho ze neskor by som mohla obvinovat jeho ze som si kvoli nemu nesplnila sen lebo ma tu vzdy drzalo to aby sme boli spolu

bluka2
18. sep 2014

@moika16 Chod na staz!! Alebo si rovno hladaj pracu v odbore, ked mas uz po VS. Alebo hoci aj au-pair a na mieste hladat nieco lepsie. Ja som sa po prvej stazi v zahr. v 20tke citila ako iny clovek a nikdy by som nemenila. Obohati ta to ako cloveka o 1000%.... A sny si treba plnit!
Ako pise Sim87, tiez myslim, ze je realna sanca, ze ako "iny clovek" budes hladat iny typ vztahu. Mozno s niekym kto tiez potrebuje vidiet a spoznavat.
Tak usud sama a vela stastia

lucik194
18. sep 2014

urcite chod, lebo ked raz budete mat deti nepohnes sa tak skoro z domu.... to ze sa chcete zobrat je super, ale urcite si spln sen este pred detmi, lebo s detmi je vsetko tazsie, jasnacka ze mozes vycestovat aj s detmi ale bez deti je to jednoduchsie... ked aj na par mesiacov odides - nevadi, ale aspon vyskusas, bola som 2x po univerzite na stazi a potom sme byvali v zahranici.... viem o com hovorim, deti sme nemali, teraz uz mame a neviem si to predstavit, zbalit sa a odist len tak

bubelko
18. sep 2014

@moika16 moj priatel mal tiez tento sen... aj si ho splnil. moj sen to nikdy nebol. ale podporila som ho... po roku pol roku sme sa zhodli, ze vztah na dialku pre nas nie je... vzali sme sa a ja som sla s nim.. bolo to najtazsie rozhodnutie v mojom zivote - takze tvojho priatela chapem.... ak ta tvoj priatel ma rad, podpori ta a bude stat pri tebe... mozno sa ti zivot v zahranici po par mesiacoch zunuje a mozno nie. mozno on si uvedomi, ked ta pride pozriet, ze by sa mu tam pacilo... ja moje rozhodnutie nelutujem, aj ked zaciatky pre mna boli tazsie ako pre mojho muza s pracou... ale zvladli sme to... v nedelu to bude 12 rokov, co sme manzelia, pred 2 tyzdnami to bolo 20 rokov co sme spolu... to, ze odides nemusi hned znamenat koniec vztahu, ale moze to vas vztah prave posunut 😉

sandri
18. sep 2014

urcite chod, inak budes cely zivot lutovat, ze si nesla.

moika16
autor
4. okt 2014

Baby..som velmi vdacna za vasu podporu ... nakoniec som sa rozhodla prihlasit na staz, ktoré sa realizuju v trvani par tyzdnov (max 8) Považovala som to za rozumný kompromis, nie je to az taka dlha doba a ja si splnim sen ..tazke este si najst nejaky konkretny projekt a mohla by som ist .... avsak s velkou podporou a porozumenim som sa doma nestretla :( A priatel mi povedal ze zakazovat mi nebude lebo i tak si spravim podla seba ale i napriek tomu by bol rad keby nikam nechodim a zostanem doma. Vsetko je zrazu divne odvtedy :/