Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Strach z exmanžela

morigan555
13. aug 2019
Prosím o radu, už som zúfalá.
Kedysi som tu podobný príspevok dávala, ale odvtedy sa veci ešte zhoršili.
To zvládla som sa s mužom v marci tohto roku, ale od seba sme od augusta minulého roku, máme spoločnú 2rocnu dcérku.
Ja som si našla priateľa, momentálne som s ním tehotná.
Problém je v tom, že ex sa mi stále vyhráža, ako nás všetkých zabije, robí mi peklo zo života, pri preberaní syna mi nadáva, osocuje, denne aj 20sms ako mi znici život, aj môjmu priateľovi že vie, kde robí, a podobne.
Ako mi zoberie maleho, ako mu povie, že som rozbila rodinu, lebo som ku...pritom s priateľom som si začala sz keď sme sa obaja dohodli na rozvode.
Je toho veľa. Už nevládzem. Pri každom stretnutí, keď mu dávam maleho mám strach. Nedá sa , aby stale so mnou niekto chodil...Mám strach o svoju rodinu....bola som uz 2x na polícii, ale on si z toho nič nerobí.
Bitka a podobne nič nevyrieši, len ho to viac nakopne..
Prosím, poraďte, čo robiť?....všetko čo urobím, je zle, a všetko si zlizne moja rodina-vyhrážky...
Už som v 6mesiaci tehu a som zničená z toho.

Za pomoc, ďakujem...

Prosím, čo by ste robili na mojom mieste???...už nevládzem a to som už v 6mesiaci trhu...
jadeka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
13. aug 2019
Ak mas smsky, ci maily tak chod na policiu a daj trestne oznámenie, ale chod s pravnikom. Najmä ak sa to opakuje

Preco mu davas maleho ty? Popros mamu, otca. Alebo chod s niekym, urcite nie sama.

Su organizácie ktore pomáhajú ženám ako si ty, napr
https://centrumnadej.sk/

Su tam sikovne kocky, ozvi sa im.
morigan555
autor
13. aug 2019
@jadeka pardon , syna...dcéru čakám teraz, pomýlila som sa, neviem ako opraviť....
deti95060810
13. aug 2019
mne pomohlo odsťahovať sa na niekoľko mesiacov na druhý koniec republiky...
barborka291
13. aug 2019
@morigan555 chod podat trestne oznamenie ale na okresnu prokuraturu alebo ho tam posli pisomne ked policia si z toho nic nerobi aj ked neviem co tym myslis? Odmietli prijat oznamenie alebo co?
limetka69
13. aug 2019
vsetko by som nahravala, screenovala a udala ho keby bolo treba, zbieraj si dokazy, ani syna by som mi nedala a zaradila zakaz priblizenia. a na policii by som vrieskala ci mam byt dalsia na rade v krimi na jojke. 😠🤬
morigan555
autor
13. aug 2019
@pribinak chodím ja, pretože mama, otec chodia do práce....A nedá sa vždy s niekým, bohužiaľ....
To centrum pozriem, ďakujem krásne...
morigan555
autor
13. aug 2019
@deti95060810 to naozaj až toto pomohlo????...bože môj...
morigan555
autor
13. aug 2019
@barborka291 nie , ale dali to vždy ako priestupok s tým, že nato majú 30dni atď....po vypočutí mu dali pokutu a vybavené....
Okrem toho mi povedal, že aj keby ide so basy, raz sa z nej vráti....
morigan555
autor
13. aug 2019
@limetka69 ja mám dôkazy, všetko som dodala, on sa dokonca ku všetkému na polícii priznal....zákaz priblíženia om rozmýšľala, lenže to by som musela žiadať pre celú rodinu....
deti95060810
13. aug 2019
@morigan555 áno, mne pomohlo odsťahovanie sa....po čase som sa vrátila - o 2 roky, on sa už rýchlo oženil a už bol načisto kľud....
amelie2017
13. aug 2019
Podavaj trestne oznamenia az kym nenarazis na policajta a prokuratura, ktory to vezme vazne. My sme byvali s otcom, volali policiu, do hodiny bol doma. Az kym raz jeden policajt skoro neodpadol, ze co nam robil. Pustil sa do toho a uz 3 roky sedi.
barborka291
13. aug 2019
@morigan555 toto je na vazbu, nie na priestupok. Ries to cez prokuraturu a stazuj sa ak to zas odmietnu, mas pravo podat staznost a stale to pokracuje..je to trestny cin. Staci ze jeho vyhrazka je schopna vzbudit dovodnu obavu, co v tomto pripade je.
ave17
13. aug 2019
Prepáč v auguste si odišla od manžela a vo februári už otehotnela s ďalším?? Toto nemyslíš vážne...
amelie2017
13. aug 2019
@ave17 keby aj v septembri, nema pravo sa ku nej takto spravat
rakahaka
13. aug 2019
Tieto vyhrazky by mali byt poriadne podchytene. Chlapik sa vyhrazal, dostal basu este aj z nej pisal zene ze ju aj rOdinu zabije hned ako vyjde. Zenska v strachu volala na prokuraturu v den jeho pustenia, ze sa boji (bola nedela) poradili jej, ze ma pockat do pondelka a prist dat trestne oznamenie a viete co? V nedelu v noci chlap dosiel, zabil ju aj jej matku a potom seba.
Byt tebou vybavim zakaz priblizenia, zmenim meno a utekam do inej krajiny.
ave17
13. aug 2019
@amelie2017 ja neriešim správanie exmanzela, to je hrôza, ale ona tiež nie je veľmi zodpovedná, nevidím význam v tom dopriať každému priateľovi hneď dieťa,
morigan555
autor
13. aug 2019
@ave17
@ave17 v auguste som odišla úplne.
Ale s ex sme už spolu " neboli" viac ako rok a pol, žili sme spolu ako spolubyvajuci.
Môjho priateľa poznám už 14rokov, takže viem, do čoho som išla.
Okrem toho, sa " stalo" a som tomu šťastná, keďže predtým som nemohla otehotnieť 3 roky a myslela som, že už ani nebudem môcť...
morigan555
autor
13. aug 2019
@rakahaka preboha, teraz ani nezaspím...
morigan555
autor
13. aug 2019
@barborka291 a keď sa vráti?..bojím sa, že to bude ešte horšie....ale samozrejme, asi inú možnosť nemám, tak s tou prokuratúrou to skúsim...
morigan555
autor
13. aug 2019
@amelie2017 a nebojíš sa toho, keď sa vráti?
Ja to s tou prokuratúrou určite skúsim...
amelie2017
13. aug 2019
@morigan555 jasne, ze sa bojime, ale bohuzial nemozeme nic robit
ave17
13. aug 2019
@morigan555 tak potom sa ospravedlňujem, verím, že tento partner už bude normálny, a držím prsty, nech vám dá ex už pokoj, väčšinou sú to len reči, s tými vyhrazkamia snáď ho poznáš, ci by bol tohto schopný, ak áno, treba podniknúť kroky uvedené vyššie...
morigan555
autor
13. aug 2019
@ave17 nemusíš sa ospravedlňovať, viem , že to asi vyznie hlúpo , ale naozaj človek nevie, čo nám a kedy vstúpi do života, myslela som si že konečne budem šťastná a zrazu toto...ono aj keby nič neurobil , najviac ma trápi to , čo robí pred malým, ako mi pred ním nadáva, už ma aj napadol pred ním, a chce mu rozprávať nehoráznosti a pomstiť sa cez neho.
Ja napriek tomu čo mi robí rozprávam len slušne a pekne o ňom pred malým, to čo sa stalo medzi nami, zato dieťa nemôže...
eliska13
13. aug 2019
@morigan555 najlepšie by bolo, keby mu dieťa odovzdával niekto iný a ty vôbec nereaguj na jeho výhražné sms nedávaj sa zatiahnuť do komunikacie
barborka291
14. aug 2019
@morigan555 no myslim ze v base ho smiech prejde a spravi nieco znova, pojde tam znova. Odkedy sa stala ta tragedia v bratislave tak taketo vyhrazania sa vacsinou riesia vazobne, takze nechapem ako to mohli dat na priestupok
dudos
14. aug 2019
@morigan555 ahoj, našťastie s takouto vecou som sa vo svojom živote nestretla a nepoznám nikoho z okolia, kto by si prechádzal niečím podobným. Mňa len napadlo ako posledné riešenie alebo povedzme to najkrajnejšie, ak by ti fakt polícia, nevedela - nechcela pomôcť, či by to nebolo vhodné medializovať. Myslím si, že by sa toho nejaká TV mohla chytiť, urobiť reportáž a tým pádom by sa to mohlo začať riešiť v tvoj prospech a hlavne bezpečnosť. No je to fakt asi krajné riešenie. Určite nie je ľahké ísť s takýmto niečím pred verejnosť. No ako už bolo spomenuté vyššie, v poslednej dobe sú takéto prípady riešené inak ako v minulosti. Tiež k tomu dopomohla medializácia. Každopádne ti želám veľa síl, to aby si ty a tvoja rodina nemusela zažívať takýto strach a žila naozaj v pokoji.
javorinska
14. aug 2019
@morigan555 byt tebou podam trestne oznamenie. Vyhrazanie je trestny cin. Ak mas smsky, pripadne ho skus nahrat na video alebo aspon zvuk ako ta uraza a vyhraza sa. Policia s tym zacne nieco robit. No niekedy je to bohuzial tak, ze zacnu robit, az ked je nasilie.
veronika33
14. aug 2019
prečo mu musíš dávať malého keď sa takto správa? má aj na neho zlý vplyv, asi by som na tvojom mieste požiadala súd, aby mu určil zákaz priblíženia k celej rodine aj k dieťaťu
jarinka33
15. aug 2019
isto to treba zacat riesit a nie len cakat. v provom rade zajdi na prokukaturu podaj trestne oznamenie a staznost na policiu kde si bola. riesila by som aj to, aby si mu nemusela davat maleho, ked sa teda takto sprava

Tu začni písať odpoveď...

Odošli